Какво се случва с Host.bg

От: Какво се случва с Host.bg

Почвам скоро един проект със сървър в Телепойнт и ей-така, по навик, посканирах мрежата за отворени Supermicro IPMI страници за администрация. Още на втория адрес ме пусна с пароли по подразбиране и можех да си поиграя на "пусни лампа, махни лампа". Винаги ще има смели клиенти с незащитени сървъри, но ако и рутерите им се управляват от подобен клас специалисти...
 
От: Какво се случва с Host.bg

Почвам скоро един проект със сървър в Телепойнт и ей-така, по навик, посканирах мрежата за отворени Supermicro IPMI страници за администрация. Още на втория адрес ме пусна с пароли по подразбиране и можех да си поиграя на "пусни лампа, махни лампа". Винаги ще има смели клиенти с незащитени сървъри, но ако и рутерите им се управляват от подобен клас специалисти...

Внимавай, че тези твоите навици са силно криминални. Ако си оставя вратата на апартамента отключена, това не значи, че можеш да влезеш и да разгледаш.
 
Re: От: Какво се случва с Host.bg

Внимавай, че тези твоите навици са силно криминални. Ако си оставя вратата на апартамента отключена, това не значи, че можеш да влезеш и да разгледаш.

Да, ама това няма да спре някои мургави съграждани да ти влязат в апартамента.
А китайците, дето искат да ти влязат в сървъра са още повече и от нашите цигани, така че най-добре се погрижи за сигурността му :)
 
От: Какво се случва с Host.bg

посканирах мрежата за отворени Supermicro IPMI страници за администрация. Още на втория адрес ме пусна с пароли по подразбиране и можех да си поиграя
а пък все едно има някакъв смисъл да я сменяш... ако знаеш как да го питаш си ти казва всичко
 
От: Какво се случва с Host.bg

При 3K записа в БД и PMA клекна


7690676H.png


къде са 20K...
 

Прикачени файлове

  • pma hostbg.png
    pma hostbg.png
    42.5 KB · Преглеждания: 10
От: Re: Какво се случва с Host.bg

Хахаха, класика. :) Сори бате, но ти още ли си с тях? Мислех, че още в предната тема си им теглил една. :)
Съживявам няколко сайта който ще пусна да продам и реших, че при тях поне това ще успея да направя (нямат посещения!!!) . Ама трудна работа.
Не знам съпорта ли е тъп, че отговаря с 7/8 думи или е от политиката им. Не вярвам да е защото съм си взел от промото.
Те ако наистина така делят народа иб@х им мамата.

Панела им пълен боклук. Питаш как да направиш нещо конкретно и съпорт насреща няма.
Като свърша ще го подаря на някой "приятел" да си чупи главата с тях :D
 
От: Какво се случва с Host.bg

Старите големи хостинг фирми у нас вече предлагат ужасни услуги(90% от тях), като суперхостинг, хост.бг и други. Трудно е да се намери качествено решение, но за мен в момента най-добрият хостинг е на coolicehost.com , като ги позлвам от Април тази година.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Старите големи хостинг фирми у нас вече предлагат ужасни услуги(90% от тях), като суперхостинг, хост.бг и други. Трудно е да се намери качествено решение, но за мен в момента най-добрият хостинг е на coolicehost.com , като ги позлвам от Април тази година.
Ей сега ще ги видя. Пускам парсера и лягам :lol:
Щом на 3К увисна ще го пробвам на 30 000К какво ще стане :twisted:
 
Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Съживявам няколко сайта който ще пусна да продам и реших, че при тях поне това ще успея да направя (нямат посещения!!!) . Ама трудна работа.
Не знам съпорта ли е тъп, че отговаря с 7/8 думи или е от политиката им. Не вярвам да е защото съм си взел от промото.
Те ако наистина така делят народа иб@х им мамата.

Панела им пълен боклук. Питаш как да направиш нещо конкретно и съпорт насреща няма.
Като свърша ще го подаря на някой "приятел" да си чупи главата с тях :D

Помъчи се още малко и им тегли една. Дано не си се набутал много. Но бате, замисли се, имаш на месец по някакви смешни левове за хостинг, дори и шер. Няма какво да очкаваш. И изхождайки от това каква услуга и маркетинг имат, реално си представям какво им е качеството на промотата, защото няма как да ти обърнат толкова внимание колкото на някой с VPS за 100 лева на месец, нали? :) Най-малкото виж какво са сложили като контролен панел и после ще ти стане и ясно какво те чака като стигнеш до съпорта. :) Аз за това като видя промо на някой и бегам далеч, особено от БГ хостинг провайдър. :) Кво, толкова ли за замрели за нови канарчета?

И този ред на мисли, хостинг, който добавя стойност, а не реже ресурси, за да даде великото промо е за предпочитане от мен. Предпочитам да има някакви неща повече и да си платя регулярната цена, дори и малко отгоре, отколкото да клъвна на нещо евтино и после да си чупя главата. По дяволите това ми е бизнеса. Що за предприемач съм, ако започна там да кътвам. Но в твоя случай е оправдано, каза, че са ти тестови проекти. ;) За това ОК. Но за сериозен бизнес, за Бога братя, избягвайте такива промота и глупости.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Внимавай, че тези твоите навици са силно криминални. Ако си оставя вратата на апартамента отключена, това не значи, че можеш да влезеш и да разгледаш.

Почуках на врата, тя взе че се отвори и зейна... Криминално е не това, че гледаш съседката гола в банята, криминално е, че стените на банята и са от стъкло и има монтирана сигнална лампа и звънец за привличане на вниманието.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Ей @$INeed$ до днес все имах надежда, че в хост.бг ще мога да оставя поне един сайт, ама уви няма да е. 50 лева на вятъра, вярно не са много ама са за нищ.

Днес добавям сайт като аддон домейн и уж се е добавил ама папката с неговото име я няма 2 часа. Пиша на съпорта, връщат че проблема бил отстранен и домейна е добавен.
Ай стига е за 10 години не се ли научихте как да става автоматично това, че трябва да пиша на съпорта????

Както и да е това е единия проблем от днес, не знам кой подред.Другия е, че вече 3-ти път трия незнайно как появила се папка /addon_2domains/. Кой знае кой идиот ми се е ровил из файловете и какви папки е създавал.
Не пиша това за хейтвам, а за да не се лъжат други като мен от това, че са от 10 години на пазара.
 
Бате, те точно тия дето са от 10 години на пазара започнаха да се дънят...и да не давам примери. Само ще кажа, че едните опашати влечуги наливат сега стотици хиляди, за да се задържат на повърхността, а реално хората бягат от тях, защото са гола вода от където и да ги погленеш. ;)

Аз още като видях промоцията им за 10те години и ми стана ясно, че много болка ще има след като се опитват да раздадат хостинг почти или направо без пари. Бива биа търговски номера и трикове, но айде поне ако не предоставяш нещо качествено, не заблуждавай пазара. Утре ще дойде някой на услуга, която Х лева и ще почне да пита, ама защо струва толкова, като еди кой си му е 100 по-тъка от Х.

Ти си лек случай, при те въпросът е бил да се пробва, ама има и някакви главоци дето целя си скапан бизнес местят на такива промоци. И казвам скапан, защото е такъв - може ли спестиш 5 лева на месец, за да изживяваш този ад или да си звъните със съпорт през ден или седмица? И вместо да оптимизира зараходите си (което да му се изтаковам на оптмизацията от 5-10 лева), той зарива още повече бизнеса си. Типично. За това българските бизнесменчета с жълто около остата заслжават някои от нашите хостинг доставчика.

Лошо, че 50 кинта са замнали на вятъра. :( Поне си прав - казал си какво ти се е случило, а другите ако искат. :)

Ей не знам какво трябва да направиш за да им го набиеш в главите на хората (тези, които сериозно използват такива промота за "сериозния" си бизнес), че евтиното излиза скъпо. За всичко важи, мамка му. ;)
 
От: Re: Какво се случва с Host.bg

Остана ми един сайт за продажба, сега го пускам заедно с хоста. Белким на някой му върши работа.
И тая папка пак се е появила и сега нямам права да я затрия даже.

Бате, те точно тия дето са от 10 години на пазара започнаха да се дънят...и да не давам примери. Само ще кажа, че едните опашати влечуги наливат сега стотици хиляди, за да се задържат на повърхността, а реално хората бягат от тях, защото са гола вода от където и да ги погленеш. ;)

Аз още като видях промоцията им за 10те години и ми стана ясно, че много болка ще има след като се опитват да раздадат хостинг почти или направо без пари. Бива биа търговски номера и трикове, но айде поне ако не предоставяш нещо качествено, не заблуждавай пазара. Утре ще дойде някой на услуга, която Х лева и ще почне да пита, ама защо струва толкова, като еди кой си му е 100 по-тъка от Х.

Ти си лек случай, при те въпросът е бил да се пробва, ама има и някакви главоци дето целя си скапан бизнес местят на такива промоци. И казвам скапан, защото е такъв - може ли спестиш 5 лева на месец, за да изживяваш този ад или да си звъните със съпорт през ден или седмица? И вместо да оптимизира зараходите си (което да му се изтаковам на оптмизацията от 5-10 лева), той зарива още повече бизнеса си. Типично. За това българските бизнесменчета с жълто около остата заслжават някои от нашите хостинг доставчика.

Лошо, че 50 кинта са замнали на вятъра. :( Поне си прав - казал си какво ти се е случило, а другите ако искат. :)

Ей не знам какво трябва да направиш за да им го набиеш в главите на хората (тези, които сериозно използват такива промота за "сериозния" си бизнес), че евтиното излиза скъпо. За всичко важи, мамка му. ;)
Прав си, ама колко ще го прочетат това и колко ще се замислят изобщо. Онзи ден имаше един дето се мъчеше с още по-големи мизерници, че и 30 лева им киха на месец.
 
Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Остана ми един сайт за продажба, сега го пускам заедно с хоста. Белким на някой му върши работа.
И тая папка пак се е появила и сега нямам права да я затрия даже.

Успехи с продажбата. :) Мисля, че на някой, който ще търси тънкото (поне при хоста) ще му е ОК. :)


Прав си, ама колко ще го прочетат това и колко ще се замислят изобщо. Онзи ден имаше един дето се мъчеше с още по-големи мизерници, че и 30 лева им киха на месец.

Не знам какво да ти кажа тук, ънспичлес съм. :) :) :) Кой е този дето е с тези 30 лв. на месец? Това е престъпление, хахаха. :)
 
От: Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Ужаси от новахост ...
ей го единия дето не чете

Успехи с продажбата. :) Мисля, че на някой, който ще търси тънкото (поне при хоста) ще му е ОК. :)

Не знам какво да ти кажа тук, ънспичлес съм. :) :) :) Кой е този дето е с тези 30 лв. на месец? Това е престъпление, хахаха. :)
 
Re: От: Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Ужаси от новахост ...
ей го единия дето не чете

Хахаха, и е пред дилема дали да продължи, но пък е получил положителен отговор от съпорта. :) Да, разлгедах темата, сайта и не знам какво да си мисля, но бях го казал в друга тема - фирмите нямат навика да влизат и да помагат на клиентите си. На запад е обратното - вижте webhostingtalk - там всяка себеуважаваща се фирма влиза, пише, предлага решения, комуникира с хората, които и снасят пари всеки ден. Тук бате, дай им да обясняват по конференциите колко са велики, да изливат некви пари в някакви си кампании. Баси моделът, баси бизнесът. Има точно 2-3 фирми в хостинг сфертата, на които собствениците им влизат и дават съвети, коментират, и са част от хорските тревоги и впечатления. Но явно не са дорасли да са толкова социални. Нищо докато се сетят, ще е късно. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Ако има хостинг фирма точно тук бих търсил клиенти. Хващаш 1/2 дето са наясно с нещата да поддържат профила тук и клиентите сами ще идват. Ще излезе в пъти по-евтино от безумните реклами, а и по-ефикасно.
Инак след като не можах да затрия туй безумие им писах:
7700365Z.png

Хахаха, и е пред дилема дали да продължи, но пък е получил положителен отговор от съпорта. :) Да, разлгедах темата, сайта и не знам какво да си мисля, но бях го казал в друга тема - фирмите нямат навика да влизат и да помагат на клиентите си. На запад е обратното - вижте webhostingtalk - там всяка себеуважаваща се фирма влиза, пише, предлага решения, комуникира с хората, които и снасят пари всеки ден. Тук бате, дай им да обясняват по конференциите колко са велики, да изливат некви пари в някакви си кампании. Баси моделът, баси бизнесът. Има точно 2-3 фирми в хостинг сфертата, на които собствениците им влизат и дават съвети, коментират, и са част от хорските тревоги и впечатления. Но явно не са дорасли да са толкова социални. Нищо докато се сетят, ще е късно. ;)
 

Горе