Какво се случва с Host.bg

Да, така е. Ето още една причина uphero да няма претенции и тук аз няма какво да допълня. ;)

Имаше един такъв сървис - даваш $1 на месец, ама ти дават едно място някъде, и нищо повече - сам си чупиш главата. От там се грижат само машината да е ъп, ама да му оправиш плъгина, ама да му настоиш .httacce, няма такива филми. И нормално. ;) Гледайки офертата на Хост.бг, на там по-скоро отиват нещата. Не знам как точно са сметнали себестойността на един такъв промо план, но кто го разделиш на месеците и там каквото са инсталирали като софтуер на машината и допълнителната работа по настройки и криейтване на акаунт, не знам точно какво са си мислили като са теглили черттата накрая. ;) И пак казвам и потретвам - важно е в един план да добавяш валю, а не да го орязваш, за да хванеш плявата на пазара. Щом нямаш 5 лева на месец за хостинг, или доори 10 - не залсужаваш да имаш бизнес. А и какъв ще е тоя бизнес, който ще предоставя нещо ценно на хората, а зад него седи хостинг от 2 лева, фри тема от някъде си свалена, статии писани за по левче и графични лелемнти в стил "направи си сам". Бегай, това са аматьорски изпълнения. ;)
 
От: Re: Какво се случва с Host.bg

Бегай, това са аматьорски изпълнения. ;)

Колко си прав само... Но дали масово попадам на такива, или аматьорството си е развит национален спорт в малката ни страна. На моменти съвсем се губя мотивация да си вдигам нивото.
 
Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Колко си прав само... Но дали масово попадам на такива, или аматьорството си е развит национален спорт в малката ни страна. На моменти съвсем се губя мотивация да си вдигам нивото.

Спомням си на времето "Аз имам онлайн бизнес". И си викам, леле този следващия Стив Джобс. :) Влизам, гледам някакъв изтръпнал сайт на фри хостинг. Абе муньо...къде бе, мишче. :)

За това, ако искате да ви уважават вас и бизнеса ви, не кълвете на тънки оферти, не си купувайте книги и да ви подарят с тях хостинг и кондом, не скачайте с бънджита, а просто бъдете бизнесмени на място и пазарувайте като такива. Всичко друго са глупости и маркетинг недоразумения. ;)
 
От: От: Какво се случва с Host.bg

Хората са го казали "Икономията е майка на мизерията". Даваш 4 кинта за хостинг и искаш той никога да няма забележки, като си тарикат и "Бизнесмен" купи си един CloudVPS за 10-15лв. ама тогава като ревеш че сайта ти е долу и apacha или php-то е клекнало разчиташ на себеси и го няма ония хейт "Бе той съппорта виновен и некадърен". А ако си мислиш че онзи номер с "Свържетеме с шефа/админ/маркетинг и сродни" минава ... само да те информирам че от години във всички компаний твоя глас дори не стига до там където си мислиш.
Ти сляп ли си? 26.65 лв e цената на месец.
Това, че са пуснали промо за нещо си не означава, че и съответно плана който е струвал преди ХХХ лева сега ще е по-орязан откъм ресурс и поддръжка. И да в правото съм си да търся отговорност от тях. Не аз им казах да пуснат промото нито аз съм им определил цените. Всичко е написано чисто и ясно - с този план получаваш еди си какво. Не виждам какво общо изобщо има това с промоцията в случая. То ако е така и ако не бях взел на промоция какво следва?
 
От: Re: От: Re: Какво се случва с Host.bg

Ей ама как ги обичам такива като теб. Гоуема работа си като не си взел нещо на промоция и аз кво да се чувставам засрамен?
За да имат смисъл последните ти няколко поста, че и на другите трябваше да съм купил хост примерно от тези
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=56065
Тук говорим за цена от 26.65 на месец. НЕ знам за каква мизерия и тънки оферти говорите.
Просто и ясно е написано - ВЗЕМИ С 90% ОТСТЪПКА. А не вземи с 90% отстъпка и никакво качество.
Спомням си на времето "Аз имам онлайн бизнес". И си викам, леле този следващия Стив Джобс. :) Влизам, гледам някакъв изтръпнал сайт на фри хостинг. Абе муньо...къде бе, мишче. :)

За това, ако искате да ви уважават вас и бизнеса ви, не кълвете на тънки оферти, не си купувайте книги и да ви подарят с тях хостинг и кондом, не скачайте с бънджита, а просто бъдете бизнесмени на място и пазарувайте като такива. Всичко друго са глупости и маркетинг недоразумения. ;)
 
Re: От: От: Какво се случва с Host.bg

То ако е така и ако не бях взел на промоция какво следва?

Ако не беше взел на промоция от тях, никога нямаше да вземеш от тях. :D :D :D Не са фирма, която ми изкача в съзнанието като се сетя за добър хостинг. :)
 
От: Re: От: От: Какво се случва с Host.bg

Коя фирма да използваме, ако не е тайна?
Също и коя фирма да използваме за VPS?

Ако не беше взел на промоция от тях, никога нямаше да вземеш от тях. :D :D :D Не са фирма, която ми изкача в съзнанието като се сетя за добър хостинг. :)

Колкото до хорицата по-горе дето пишат в темата - няма такова нещо като евтино и хубаво. Това, което е хубаво не се пуска на промоция. Като отидеш в магазина хубавите неща си държат цените, докато промоциите са на мляко "Младост", "Бор-Чвор", нещо наречено "Млечен продукт" и т.н. Примера не е много добър, защото се пускат и скъпи храни на промоция - като вземе да им изтича срока. При едино търсене из гугъл попаднах на една фирма за хостинг (от световно ниво, предполагам), която предлага следната оферта:

1500 MB of disk space
75 Gigs per month of regular transfer
cPanel - INCLUDED! Unlimited domains. 1 IP included
3 mysql DB, 5 emails, Unlimited ftp account, 2 Parked

И това е за 6$.
За останалите планове ще си биете баница сигурно по челото. Ето и линка:
https://reliablehosting.com/virtual_linux.htm

В голяма част от западните компании за хостинг трудно ще попаднете на цени под 10$/месец за качествена услуга.
 
Re: От: Re: От: От: Какво се случва с Host.bg

Коя фирма да използваме, ако не е тайна?
Също и коя фирма да използваме за VPS?

Някоя, която да не ти взима парите с промоция и после да е едно приключение. Някоя, която има малко по-адекватна реакция от това да пускат само едни реклами в онязи боза Фейсбук. Някоя, която да ти помогне, ако имаш проблем. За VPS, нямам идея. Аз си имам фаворите, но всеки според наблюденията си. ;)
 
От: Re: От: Re: От: От: Какво се случва с Host.bg

Koe wreme ми върнаха парите сайтовете още си зареждат :D
Някоя, която да не ти взима парите с промоция и после да е едно приключение. Някоя, която има малко по-адекватна реакция от това да пускат само едни реклами в онязи боза Фейсбук. Някоя, която да ти помогне, ако имаш проблем. За VPS, нямам идея. Аз си имам фаворите, но всеки според наблюденията си. ;)
 
От: Какво се случва с Host.bg

Host bg пак угасна. Няма и DNS-и. Някой има ли повече информация? DNS-a на поддомейни е там на клиент.

Изгря, този път за 20 мин. само го нямаше.
 
Re: От: Какво се случва с Host.bg

Host bg пак угасна. Няма и DNS-и. Някой има ли повече информация? DNS-a на поддомейни е там на клиент.

Изгря, този път за 20 мин. само го нямаше.

Няма информация на блога им: blog.host.bg, нито тук има техен представител да каже какво става, но за сметка на това цялата им Facebook страница е ушарена с промоции. :)
 
От: От: Какво се случва с Host.bg

Host bg пак угасна. Няма и DNS-и. Някой има ли повече информация? DNS-a на поддомейни е там на клиент.

Изгря, този път за 20 мин. само го нямаше.

Тъй отстрани не изглежда толкова страшно :D
 
От: Какво се случва с Host.bg

Аз тъкмо правих импорт през конзола.
Нямаше и да разбера, че им е угаснал NS сървъра, ако не опитах да проверя резултат от импорта през поддомейн.
Ами ако правех импорта през phppgadmin по навик през поддомейн?
 
От: Какво се случва с Host.bg

Какво ще се счупи и пак ще си го качиш, мен като ми се счупи като бях на supera какво да седна да рева и да пиша, тц... смешно ми се вижда.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Да, за импорта не е страшно, но точно преди него правих дъмп и ако дъмпа не беше в ред, тогава става лошото за импорта и не е никак смешно. Дъмпа можеше да се направи еднократно в случая (спасяване на бекъп на бекъпа). И дъмп на postgresql съвсем не е като на mysql. Добре, че го правих през конзола.

Както и да е, май само на тези два клиентски домейна DNS-ите са по споделени хостинги (в случая host.bg), скоро ще ги сменя и тях.
 
От: Какво се случва с Host.bg

И аз да се включа в темата.... 4 години и отгоре бях клиент на host.bg и аз не знам защо може би от някаква солидарност. Страничката ми е през последните две години е със сравнително регулярни посещения и уж всичко се прави към по-добро. 4 години най-ниският план и нямаше проблеми, после се почна едно просеросно време едни проблеми. Минах на по-висок план, след 2 месеца ми спряха сайта с обяснението че са ми пратили съобщение в 1:00 затова. Трябвало да мина на по-висок план.... Защо ? Защото просесорното време не стигагаше , защо ? Между 3-4 часа сутринта имах пиково натоварване над 1000 % време, когато имах посещения 0 и за разпределено на 24 часа все бях над лимита. Смених хостинга, насочих домейна към новият хостинг и въпреки,че реално всички операции се изпълняваха на новият сървър получавах статистика за изразходвано просецорно време над 80 % !!!! Домейните се преместени в друг регистратор, избрах друга фирма за хостинг - за 1/4 от сумата която плащах и всичко в по-добре и по-бързо.

Дали някой от хората който поддържат тази компания ще прочете това, за мен няма особенно значение, аз повече техен клиент няма да стана !
 
От: Какво се случва с Host.bg

Да дам и моето мнение...
Преди 1 година, реших да пусна новинарски сайт (някаква идея ми беше щукнала в главата и опа - ще използвам RSS и ще ги вкарвам автоматично в сайта)... та реших да се възползвам от офертата им за -XX% (не помня точните проценти ама беше ниска сума).
Домейнът беше - novinite-bg.eu (дълъг и скучен домейн, но пък включва думата novinite която доста хора използват за google, а може да ударя бомбата с този домейн - кой знае дали ще ми се занимава)... та поръчах го (не ми достигнаха някакви кирливи центи в paypal и реших да платя с easypay...) поръчката е през нощта пусната - към 2-3 сутринта... Та вече в работно време (към 10-11 часа) реших да отида да я платя, че да започна работа върху сайта.. нали домейн а-у всичко да е готово... да ама не. Отидох, в офиса 10 минути се пулиха каква е тази фирма host.bg и накрая успяха... получих си фактурата където пише номера на поръчката но не и домейна... това беше много странно.... но както и да е - прибирам се вкъщи чакам, чакам, чакам - 1,2,3 часа - няма братче, няма такъв домейн активиран в профила ми... и аз реших да го отворя и опаа - този домейн е регистриран за клиент на host.bg (нещо подобно беше текста) и аз се ядосах защото дефакто аз го платих този домейн, това беше моя поръчка.... пиша им ядосано - и опа еди какъв си с какво да ви помогна? - домейна ми е активиран но не е в профила ми какво да правя? Казвам домейна и данните а-у и накрая - опа домейна е бил поръчан няколко минути преди вас... КАКВИ НЯКОЛКО МИНУТИ, АЗ КАК УСПЯХ ДА ГО ПЛАТЯ ПОДЯВОЛИТЕ... НАЛИ ДА ВЗИМАТЕ ПАРИ МОЖЕТЕ, НО СЕ ПРАВИТЕ НА УДАРЕНИ... та сдържах си малко езика, защото домейна ми трябваше.... стоя стоя стоя и по едно време - съжаляваме, но ще трябва да си изберете друг домейн... стоя бесен, но се сдържам викам.... всяко зло за добро - регистрирах novinata-bg.eu (не ме кефише как звучи).... след време сайта го направих, но нямах нужните знания все още, опит и т.н, нямаше и нужните оптимизации и просто се отказах... но nevermind - през времето докато работише аз се чудих защо подяволите не мога да си вляза в сайта (разбирате все още нямам знания да го trace-на, да проверя NS сървърите, а гледах дали ме логва в хоста просто)... и започнах да обвинявам superhosting, че хостинга който ми предоставят е калпав и искам да се откажа... получих си парите (изненадващо нали) ии реших просто да се откажа от този сайт защото дефакто аз изкарах 10 цента от google ads рекламите и нищо друго а само вкарвах пари за нищо в него).... Та реших да го трансферна домейна... - а не човек, ти си малоумник, тъп, простак който не знае че не ти тряя този код... нененне не ти тряя нищо само се свързваш с хостинг компанията... а хостинг компанията се хвана за главата (superhosting) като разбраха какви неща ми говорят... и накрая теглих една майна на домейна и историите и всичко и ги оставих...
Та само да ви препоръчам.. не си взимайте домейни оттях, особено ако са някои с интересно име ;) Не вярвам някой точно пред мен да е взел домейна ми.... все пак не всеки мисли за такъв сайт с такова име, разширение... просто е ... невъзможно ;д

Доказателства може в момента да нямам защото е на стари имейли, но ако намеря и ще публикувам :)
 
Re: От: Какво се случва с Host.bg

Дали някой от хората който поддържат тази компания ще прочете това, за мен няма особенно значение, аз повече техен клиент няма да стана !

Най-вероятно не, но тези и другите такива са над тези неща. За това за мен са едни лигли...нищо повече с някакви смотани сървиси. ;) Тези пропадат, защото са си такива просто. ;)
 
От: Какво се случва с Host.bg

Много ме "зарадвахте" с тази тема. Ние се махнахме от Суперхостинг заради ограничения на броя нодове. Сега в Хостбг явно проблем ще е процесорното време :/ На най-високия план като мигрирахме сайта и станаха 82%. А нямаме огромен наплив, потребителите ни са отбрани. Направо не знам...
 

Горе