Какво се с случва с DirectHost

От: Какво се с случва с DirectHost

При мен зарежда вече, но остава да чакаме - дано всичко е наред утре или поне да пишат тук за проблема си. Сигурен съм, че се опитват да се справят с кашата, продължила вече 12 часа.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

https://directhost.bg се отваря при мен. Но сайт ми не, и не знам дали е защото още не са се обновили ДНС-ите, защото сайта ми с домейна са съвсем нови, или проблема е и при мен. Аз съм на американския сървър.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

На американските сървъри до колкото разбрах проблеми няма. Вече и при мен зарежда сайта им
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Може и да е от новите ДНС - и, поне при мен сайта ми се отваря нормално с една седмица назад до колкото разбрах последно и при другите е така .
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Еми те явно са само двама души. Или могат да говорят по телефона, или да работят по решаването на проблема. Двете едновременно е почни невъзможно...

И аз това предполагам, но все пак можеха да драснат 1 ред тук, освен ако само един от екипа се бори по някаква причина...

@ DonMakaveli - сайта ти или ти ползваш американски сървър? Интересно ми е, защото моя работи нормално. Иначе от Словакия DirectHost се отваря без проблем.
 
Последно редактирано:
От: Какво се с случва с DirectHost

DirectHost бяха тея дето са крали от едни други или тея дето ревяха, че са окрадени?
 
е сега аз ако взема да пиша като r.stefanov както пише по темите при проблем при другите хостинги и ги поучава и ще ми се разсърди.... затова ще кажа случва се... даже може да са филмирани много понеже ако е изгоряла райд карта им трябва същия модел в неделя (понякога даже със същата версия на firmware) за да ви извадят данните... недостатъците на хардуерния райд нищо че е по-бърз.... Софтуерния ще работи на всяка машина трябва само да преместят дисковете на другата машина и си свиркат ( едното вдига над 330мб+ например на dd тест... софтуернто трудно вдига до 220 мб ама при проблем си свиркаш)


пп дори и да вдигнат машините ако е райд карта след това трябва да направят чек диск (това е правилния начин) което ще изяде още часове като време на единия ми впс доставчик като се случи 12 часа им отне...

Пълен клъстър сетъп с ремоут репликация на минимум 400 мили за редунаднси.... защо не е евтино и не за всеки сайт*... (имам готов пост но ще го постна чак като пишат от директ хост да не излезе че злорадсвам нещо... понеже написах случва се... на Предприемач в 21:37 вечерта в понеделник му се случи 3 часа и малко даунтайм и от тогава проучвам въпроса)... (поне не загубихме данни но беше борба) за 10 минути можех да върна бекъпа от един ден назад...

*може и да относител евтино ама за това после или утре.. но не е шеърд хостинг ... ще стане с два впса и админски труд
 
От: Какво се с случва с DirectHost

На мен друго ми е интересно, преди 2 дена добавих нов сайт при тях и се чудя изобщо ще се появи ли, или ще трябва всичко наново.
И да не драснат поне 1 ред тук е смешно
DirectHost бяха тея дето са крали от едни други или тея дето ревяха, че са окрадени?
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Да, нормлано би било поне да напишат извиянвайте ала-бала, дрън-дрън работим по проблема и т.н.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Добър вечер.

Първо искам да се извиня, че нямаше никакви отговори от нас през целия ден. Причината за това е, че целия екип беше и все още е ангажиран с проблема.
Проблема се състои в това, че почти целия масив от дискове е изгорял. Единствената информация която извадихме е от дата 18ти. Тази с която в момента вървят акаунтите.
Все още продължават опитите да се възстанови част от информацията ( за момента безуспешно ).
В крайна сметка нищо не ни оправдава за случилото се днес и нямаме никакво извинение.
Всички засегнати акаунти ще бъдат удължени с 6 месеца.

Надявам се това да компенсира част от загубите Ви.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Какво се с случва с DirectHost

Ашколсум бре, дано се оправите
Добър вечер.

Първо искам да се извиня, че нямаше никакви отговори от нас през целия ден. Причината за това е, че целия екип беше и все още е ангажиран с проблема.
Проблема се състои в това, че почти целия масив от дискове е изгорял. Единствената информация която извадихме е от дата 18ти. Тази с която в момента вървят акаунтите.
Все още продължават опитите да се възстанови част от информацията ( за момента безуспешно ).
В крайна сметка нищо не ни оправдава за случилото се днес и нямаме никакво извинение.
Всички засегнати акаунти ще бъдат удължени с 6 месеца.

Надявам се това да компенсира част от загубите Ви.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Добър вечер.

Първо искам да се извиня, че нямаше никакви отговори от нас през целия ден. Причината за това е, че целия екип беше и все още е ангажиран с проблема.
Проблема се състои в това, че почти целия масив от дискове е изгорял. Единствената информация която извадихме е от дата 18ти. Тази с която в момента вървят акаунтите.
Все още продължават опитите да се възстанови част от информацията ( за момента безуспешно ).
В крайна сметка нищо не ни оправдава за случилото се днес и нямаме никакво извинение.
Всички засегнати акаунти ще бъдат удължени с 6 месеца.

Надявам се това да компенсира част от загубите Ви.

Убава работа....
 
Последно редактирано:
От: Какво се с случва с DirectHost

Лошото е, че изгорях с един проект :( на който нямам резервни файлове защото си пишех кода директно на сървъра...
 
Re: От: Какво се с случва с DirectHost

Добър вечер.

Първо искам да се извиня, че нямаше никакви отговори от нас през целия ден. Причината за това е, че целия екип беше и все още е ангажиран с проблема.
Проблема се състои в това, че почти целия масив от дискове е изгорял. Единствената информация която извадихме е от дата 18ти. Тази с която в момента вървят акаунтите.
Все още продължават опитите да се възстанови част от информацията ( за момента безуспешно ).
В крайна сметка нищо не ни оправдава за случилото се днес и нямаме никакво извинение.
Всички засегнати акаунти ще бъдат удължени с 6 месеца.

Надявам се това да компенсира част от загубите Ви.

Ей това е много неприятно човек :( опитайте утре ако може по спешност да извадят данните имаше го в София като услуга някъде знам че един познат който с поддръжка на компове се занимава носи да вадят данни за една фирма от един изгорял диск (счетоводна фирма със сингъл диск) и без бекъп и мисля че успяха...
 
Re: От: Какво се с случва с DirectHost

Пичове сте, но тотално се изложихте. Може и да нямам сайт, който да е нещо голямо, но съм назад със седмица и над 50 регистрирани потребителя. Почти ми убихте хубавото начало на проекта. Не разбирам от хост, но цяла седмица назад ми се струва много време. Все пак знам, че не ви е лесно и се надявам да имате късмет да възстановите данните, защото определено тези 6 месеца няма да възстановят доверието на сегашните клиенти.

На която и фирма да им се случи това (цпанел или не) пак щяха да имат бекъп от 18ти масовата практика е деили бекъп локално на машините и веднъж седмично в неделя ремоут на отдалечен сървър (което се пада 18ти)... Кофти ден ако беше станало утре в 6 сутринта ремоут бекъпа щеше да е пресен...


пп Вече мога да си пусна поста...
 
От: Re: От: Какво се с случва с DirectHost

На която и фирма да им се случи това (цпанел или не) пак щяха да имат бекъп от 18ти масовата практика е деили бекъп локално на машините и веднъж седмично в неделя ремоут на отдалечен сървър (което се пада 18ти)... Кофти ден ако беше станало утре в 6 сутринта ремоут бекъпа щеше да е пресен...


пп Вече мога да си пусна поста...

Мани, гадна история
 
Последно редактирано:
От: Какво се с случва с DirectHost

Лошото е, че изгорях с един проект :( на който нямам резервни файлове защото си пишех кода директно на сървъра...

Кажи ми, че се шегуваш :(

Явно не и не ти е до шеги, но поне да дам малко "акъл", пък дали ще се възползваш си е твоя воля.
Изполвай SVN, Git или нещо подобно. Аз например си имаш флашка на която си държа SVN "хранилище"(repository) и всички проекти си ги чеквам там. Т.е. работя си локално на диска, но в края на деня или когато си решиш, правиш един чекаут и пращащ промените на флашката. Хем имаш история на кода, хем имаш бекъп. На някой може да му изгледа пресилено, НО повярвай подобен начин на работа спасява понякога много труд и най-вече нерви!
 
Re: От: Re: От: Какво се с случва с DirectHost

Coolice, може и така да е, но за 3 седмици пуснах нов форум имам 150 регистрирани (оооопс имах), над 1000 поста и все повече посещения на ден а сега какво ? Имаше цели теми с по 10 страници разисквания и сега на вятъра..... Вярно, че е безплатен хост, но си взех от тях домейн, (въпреки, че имаше по 1$ промо) и реших да пробвам услугите им.

Страшно съм разочарован, ебати човек да се опита да направи нещо, да му потръгне и заради хоста да му се преебе работата, "Успей с нас" ще излезе на доста хора през носа май....

ти си в правото човек и е много неприятно в твоя случай... просто казах как е при шеърд хостинга а дългия ми пост по надолу ще обясни защо

Иначе (на мен два пъти са ми горяли хардове за 8 години и нещо като админ) първия път се полакомих за сингъл hdd сървър от warehouse clearance (но това че съм параноя и правя бидейли ремоут бекъп ( да имало е времена когато до 2/3 от бандуеита съм си го хабял за бекъпи) доведе до само два дни загуба и на косъм беше да имам свеж бекъп ( в рамките на няколко часа разминаване) като при директхост затова им съчуствам) втория път райда ме спаси... но няколко часа бяха на тръни докато се sync натдисковете...

та какво си бях приготвил като пост :


Пълен клъстър сетъп с ремоут репликация на минимум 400 мили (както се води като изискване в дебелите книги) за редунаднси.... (с максимум до 5 минути или по малко забвяне) първо че иска 2ино ресурси като сървъри (като втория за нищо не се сползва само си седи в резерва),

2)ро че иска допълнителен бендуейт (за синхронизране) трето че ще е извън България понеже дори по диагонал няма 400 мили между два датацентъра... а по дължина БГ е по къса само 200 мили... (следователно синхорнизацията на 1000 сайта може и мамата да си трака особено ако им се предлага космически спейс като размери)

3) то че се поддържа само от Interworx конторлен панел от комерсиалните нито Cpanel нито ДирекАдмин, ни Плеск ни Kloxo достачик могат да го предложат от панела..

4)то ако трябва да се направи на пълен автомат с автоматично прехвъляне (така че клиентите да не усещат никакъв даунтайм) трябва още две машини за лоад балансъри в още два датацентура (с харт биит по между си ) и шеърд ип помежду им (двета машини да имат едно и също ип нищо че се намират на повече от 400 мили - става в клауда на амазон и то един в европа един в сащ - иначе е отбиване на номера направо да се сложи една и да се зане че е лоад балансъра сингъл поин оф феилур) (като цената може да е колкото на още един сървър поне даже повече ако обслужват повече сайтове бендуатиа е много скъп един терабайт 100 долара при амазон а целия трафик ще минава през него ) или такъв хостинг ще струва минимум парите който давате по 5-10 ... и няма да може да ви предложи унметеред бандеит unmeterd space или доди да не е ънметерд ако ви дадър 150 гигабита за 20 тина лева пак и 1 на 100 клиента се възплозва от пространството на макс пак ще ги озори много...

5)то като ип на сайта ще се вижда ипто на лоад балнсъра може и сървъра да е в България но ще се вижда все едно хоствате в чужбина...

6) добрата новина е че може да се направи за 2 впса на полу автомат - тоест впсите се репликират по между си на пълно автоматично а днс функцията за прехвърляне между сървъите ще е ръчна (задавате си днс на клаудфлеър и през него като А name си задавате Ip на мастер VPS) Ако vps1 ви падне влизате в клаудлфеър (и задавате ипдо на впс две) харесвам техния днс понеже сайтовете зад калуд флеър ги прехвъля между машини за няма две минути (понеже външните интернет доставчици не виждат че машините сменят -сменят се само във вътрешната мрежа на клаудфлеър)... само че не става за 1000 сайта че този който променя ще се озъби) :) но пък за някой важен сайт може да се сетъпне съвсем ленсо ... трябва ви само сисадмин за няколко часа да ви го сетъпне, Предприемач скоро ще мине на такъв сетъп два впса в Холандия и Канада... след три часовия и малко ни проблем в понеделник сериозно се бях захванал да го правя даже вчера след 1:30 вечерта точно това разцъквах като сетъп... (още три инсталации направих) което ми дава обща бройка от над 100 инсталирани впса досега :)

7 ) защо написах всичко това - да ви кажа че няма начин да се очавка едновременно леснота на ползване, известен панел, много лесни авто инсталатори, висока скорост с ниско cpu натоварване, авто репликация по правилата на 400 мили не на съседния сървър (щото като падне датацентъра или даден rack все едноче я няма) с автоматично преквлючване между сървърите... И на повечето панели и хостинги трябва да си знаете че redundancy e макс дейли бекъп (поне за нормалните пари) и ако е шеърд хостинг сървър понеже става дума за местене и репликация на огромно количество сайтове е дебело...

8 ) най евтино за един сайт излиза с два впса в два различни датацнтъра.. с репликация и клаудфлеър ръчно. (2 по 5 доларана от банера горе) + малко админски труд на час.. и ръчно прехвъляне на днса между впсите... че автоматика оскъпява няколко пъти повече от самите впси
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво се с случва с DirectHost

Наречете ме злопаметен, но много обичам да натяквам на хората които се философстват по дадена тема и след това се издънят.

Много съжалявам за хората, които са претърпели някаква загуба и стискам палци нещата да се оправят и това да е обичка на ухото на DirectHost, че човек като предлага подобна услуга, трябва да бъде готов за всякакви критични ситуации, дори ежедневен бекъп на remote server или поне през 3 пъти в седмицата. Не мога и не смея да коментирам до колко по учебник е правилно да се правят backup-и, но за мен не е редно да държиш толкова време потребителите си без официална информация за случващото се и това, че се работи по отстраняването на проблема не е извинение. Едва ли едно кратко съобщение в официалният сайт и в форум в който си поел ангажимента за някакъв вид партньорство отнема толкова много време.

Силно се надявам и ви пожелавам повече да нямате подобни сривове и да си вземете поука от случилото се, което непременно ще подобри качеството на услугите ви и ще шлифова по-добре имиджа ви. Както споменах, стискам палци да успеете да се съвземете по-скоро и естествено да успеете да възстановите данните на хората.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Данните едва ли ще се възстановят..... Дано поне да кажат че няма как да се оправи (когато стигнат до заключение) и да започна отново да градя загубеното през тази седмица....
 

Горе