Какво става в държавата?

Предвид посоката, в която тръгна дискусията, отново стигаме до извода, че авторът на темата не бива да ''гепи'' от Булсатком. :D:D:D
 
На въпрос на Виктор Николаев дали изборът на "Грипен"-ите от служебното правителство на Огнян Герджиков е "продукт на определена шайка", Антон Тодоров (депутат от ГЕРБ) отговори: "Много силни думи употребявате. Ще Ви изядат хляба. Вече изядоха хляба на колежката ви. И тя малко така бепе тръгнала в някаква посока, но сега виждам, че липсва столчето й".
 
Ами да, точно така, само където пропусна факта, че не съм казвал, че е лошо. Облъчването може и да е за добро.
 
Държавата е на това положение защото масата е проста.

Какво те кара да мислиш, че в проспериращите държави масата е по-интелигентна?
Държавата е на това дередже, защото мрънкането е национален спорт. Все не е в нас проблема, все някой друг е виновен, все чакаме нещо отгоре да ни оправи живота. Друго нещо, което икономически ни дърпа назад, е това, че бизнесмен/предприемач/човек с пари е нещо лошо, задължително функция на някаква далавера или измама, чорбаджия, иззедник и т.н. Не че няма почва имиджа да е такъв, но все пак това е паразитно и вредно мислене. В проспериращите държави такива хора са архетип за подражание, дават се за пример, хората искат да са като тях...
 
Все повече се убеждавам, четейки коментарите, че това население си заслужава съдбата. Спортът промивал мозъци...да се смееш ли, да плачеш ли. Не, че очаквам нещо по-различно от IT форум...
 
Все повече се убеждавам, четейки коментарите, че това население си заслужава съдбата. Спортът промивал мозъци...да се смееш ли, да плачеш ли. Не, че очаквам нещо по-различно от IT форум...

Аз не съм прочел никъде че спортът промивал мозъци!!
Гледането на спорт е друго нещо, а и изобщо на телевизия. Имам познати които са запалени по спорта, НО нито веднъж не са ритнали топка, плащат стотици и хиляди за да ходят на мачове, по цяла вечер си крещят един на друг и ругаят без да знаят защо.


Ето тези са промити мозъци!
 
На въпрос на Виктор Николаев дали изборът на "Грипен"-ите от служебното правителство на Огнян Герджиков е "продукт на определена шайка", Антон Тодоров (депутат от ГЕРБ) отговори: "Много силни думи употребявате. Ще Ви изядат хляба. Вече изядоха хляба на колежката ви. И тя малко така бепе тръгнала в някаква посока, но сега виждам, че липсва столчето й".

Тук трябва да е детонатора на едно будно общество но за съжаление нашето не е такова. Според мен това са напълно умишлени тестове на обществените реакции, Тодоров е новото Яне.
 
Какво те кара да мислиш, че в проспериращите държави масата е по-интелигентна?
Ти как измерващ колко е интелигентна масата? Аз измервам по гледането на футбол. Ти ако измерващ по уменията по футбол - то пак сме на дъното.
Явно в проспериращите страни масата е по-умна. Дори във всички проспериращи страни има скъпи футболни отбори, а при нас дори това няма.

В северна Америка футбол не се играе http://chartsbin.com/view/33104
 
В северна Америка футбол не се играе

Нотре, способен си да ръсиш тъпизми до припадък, ама да покажеш ненавистта си към царя на всички спортове.
Сериозно ли се опитваш да ни убедиш, че американците (поданиците на САЩ) са по-интелигентни, понеже там истинският футбол е все още малко познат? Американската версия гледал ли си? Банда малоумни маймуни с каски се млатят като за последно и хвърят кръв и сополи наляво-надясно - супер интелигентен спорт, няма що.

Гледането на футбол, както и на тв изобщо не е показател за интелекта на даден човек. Това как възприема и интерпретира видяното е критерий...
 
Не мисля така... Все едно шефа на Четири лапи да се прибере вечер и да гледа като озверял кучешки бой по телевизора.
Ниско интелигентните в България се насочват към футбола защото само чрез него могат да се изразят - примерно да се млатят с полицията и с малоумници те подкрепящи противниковия отбор ритнитопковци.

Истината е, че всеки един друг спорт можеше да бъде на мястото на футбола. Просто той е най-малоумен а първото място е само едно
 
Не мисля така... Все едно шефа на Четири лапи да се прибере вечер и да гледа като озверял кучешки бой по телевизора.
Ниско интелигентните в България се насочват към футбола защото само чрез него могат да се изразят - примерно да се млатят с полицията и с малоумници те подкрепящи противниковия отбор ритнитопковци.

Истината е, че всеки един друг спорт можеше да бъде на мястото на футбола. Просто той е най-малоумен а първото място е само едно

Тоя спор сме го водили и преди и не виждам смисъл да го подновяваме. Аз обичам да гледам футбол, но не съм склонна да се млатя с полицията и с разни хулигани. Ти си предубеден към най-великия спорт, а предубежденията са най-категоричен белег за рехава интелигентност. :p
 
Не виждаш ли, че търси внимание с това си твърдение. Обикновен прийом в психологията. Търси дискусия, като засяга интересите на голяма група хора с твърдението си. Обикновено е точно обратното на общоприетото. Вероятно го прави, без да го съзнава, разбира се. :) Футбола е заложен в много хора, още от дядовците им и бащите ми, като са ги гледали как се палят по телевизора, още като деца. В никой случай, това че гледаш футбол, не може да определя интелигентността на човека. Аз пък много обичам да гледам, как двама с ръкавици се млатят като животно между въжета, това прави ли ме ниско интелигентен?

Сега ако пусна една тема, че Линукс е в пъти по податлив на атаки от Уиндоус, какво ще стане според теб?

Не мисля така... Все едно шефа на Четири лапи да се прибере вечер и да гледа като озверял кучешки бой по телевизора.
Ниско интелигентните в България се насочват към футбола защото само чрез него могат да се изразят - примерно да се млатят с полицията и с малоумници те подкрепящи противниковия отбор ритнитопковци.

Истината е, че всеки един друг спорт можеше да бъде на мястото на футбола. Просто той е най-малоумен а първото място е само едно
Тоя спор сме го водили и преди и не виждам смисъл да го подновяваме. Аз обичам да гледам футбол, но не съм склонна да се млатя с полицията и с разни хулигани. Ти си предубеден към най-великия спорт, а предубежденията са най-категоричен белег за рехава интелигентност. :p
 
А неймар
Не мисля така... Все едно шефа на Четири лапи да се прибере вечер и да гледа като озверял кучешки бой по телевизора.
Ниско интелигентните в България се насочват към футбола защото само чрез него могат да се изразят - примерно да се млатят с полицията и с малоумници те подкрепящи противниковия отбор ритнитопковци.

Истината е, че всеки един друг спорт можеше да бъде на мястото на футбола. Просто той е най-малоумен а първото място е само едно
Твърде генерални заключения - слагаш запалянко и ултрас на едно ниво. Има фенове дето гледат футбол на телевизора и не се бият ... А и само да ти кажа , че един от тия ритнитопковци взима годишна заплата , дето целия форум да се съберем за цял живот - най-вероятно няма да я съберем.
Да гледаш какъвто и да е спорт е просто хоби - къде тръгна да измерваш интелигентността по това нз. Немците също гледат много футбол - и те ли са прости ?
 
Има фенове дето гледат футбол на телевизора и не се бият ..
Още по-зле, значи не им стиска. Тия където се бият поне използват футбола за нещо различно от кибичене пред телевизора викайки като озверели, че един ритнал топка и тя паднала...o_O
Не стига, че в нито един спорт не може да се търси кой знае колко интелигентност (защото е за физика), но защо точно футбола е събрал почти всички слабоинтелигентни спортни привърженици? (Аз не твърдя, че един професор не може да бъде запалянко... въпреки, че почти всички ритнитопковци са на нивото на циганче от факултета. Христо Стоичков е последния пример с изказването си за Каталуния (малоумник... Ритал топка няколко години и айде това е причина да подкрепя сепаратизъм а.. абе простак, то ако ставаше така сащ нямаше да обучава талибаните да стрелят а щеше да им даде една топка. Толкова ви е евтин спорта колкото и глупав

А и само да ти кажа , че един от тия ритнитопковци взима годишна заплата , дето целия форум да се съберем за цял живот - най-вероятно няма да я съберем.
Знаеш ли колко ме интересува? То и фолк певиците взимат повече от университетските преподаватели... ако следваме тази логика?
 
А неймар

Твърде генерални заключения - слагаш запалянко и ултрас на едно ниво. Има фенове дето гледат футбол на телевизора и не се бият ... А и само да ти кажа , че един от тия ритнитопковци взима годишна заплата , дето целия форум да се съберем за цял живот - най-вероятно няма да я съберем.
Да гледаш какъвто и да е спорт е просто хоби - къде тръгна да измерваш интелигентността по това нз. Немците също гледат много футбол - и те ли са прости ?
Еми аз съм съгласен с тебе. Това, че някой харесва да гледа спорт не го прави слабо интелигентен. Както и обратното.
 
Още по-зле, значи не им стиска. Тия където се бият поне използват футбола за нещо различно от кибичене пред телевизора викайки като озверели, че един ритнал топка и тя паднала...o_O
Не стига, че в нито един спорт не може да се търси кой знае колко интелигентност (защото е за физика), но защо точно футбола е събрал почти всички слабоинтелигентни спортни привърженици? (Аз не твърдя, че един професор не може да бъде запалянко... въпреки, че почти всички ритнитопковци са на нивото на циганче от факултета. Христо Стоичков е последния пример с изказването си за Каталуния (малоумник... Ритал топка няколко години и айде това е причина да подкрепя сепаратизъм а.. абе простак, то ако ставаше така сащ нямаше да обучава талибаните да стрелят а щеше да им даде една топка. Толкова ви е евтин спорта колкото и глупав


Знаеш ли колко ме интересува? То и фолк певиците взимат повече от университетските преподаватели... ако следваме тази логика?
Христо Стоичков поне като се изкаже и хората говорят , какво е казал - защото знаят кой е и благодарение на такива като него знаят и че има такава страна като България. Ти нали си по интелигентен от всеки футболен запалянко и ритнитопковец защо никой не ти знае името? Ама целия свят знае Меси , Роналдо , Неймар , нали ?
Това че лично на теб не ти харесва футбола , не ти дава право да определяш милиони фенове на играта като ниско интелигентни. Просто защото гледането на един спорт в свободното време , няма никава връзка с това колко си интелигентен.
 
Още по-зле, значи не им стиска. Тия където се бият поне използват футбола за нещо различно от кибичене пред телевизора викайки като озверели, че един ритнал топка и тя паднала...o_O

Това е мислене на твърдоглав човек, който не приема мнение, различно от своето. Все едно да спориш със стена.
Разбрахме, че си против всякакъв спорт. Сподели какво ти е хобито.
 
Само да остава по темата едни думи на един българин. Или може би е "Ниско интелигентен" не знам.

Атанас Велчев
Пловдив, 1938 г.

20776595_1942766025994155_2086861677098976624_o.jpg
 

Горе