Какво става в държавата?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Всеки ден чета нови новини, взривиха банкомат, откраднаха пари от инкасо автомобил, ограбиха клон на банка, отвлякоха бизнесмен за пари.. Така ли ще е вече ?? Всеки ден ще се крадат пари? Май полицията е вътре в работат... А даже си мисля че тези кражби се правят именно от "Маскираните ПОлицаи.."
 
Е па като в Бразилия, кой не иска Копакабана и Ипанема, ето ти и у бг пари - и па нема пари.
 
Всеки ден чета нови новини, взривиха банкомат, откраднаха пари от инкасо автомобил, ограбиха клон на банка, отвлякоха бизнесмен за пари.. Така ли ще е вече ?? Всеки ден ще се крадат пари? Май полицията е вътре в работат... А даже си мисля че тези кражби се правят именно от "Маскираните ПОлицаи.."
Черната хроника продава ... ако случайно медиите бяха пускали истинските статистики щеше да знаеш, че всичко изброено като събития намалява, но пък това не е скандално, сензационно и т.н.
 
Единствената цел на средствата за масова информация е пропаганда и контрол над населението. Телевизоръ през петия етаж и проблема е решен.
 
Правилно телевизията е създадена за ни облъчва и да ни отклонява вниманието от действителността.
Забрави ги тия канали гледай How is made, Discovery, Animal planet и ще спиш по-спокойно. :)
 
Единствената цел на средствата за масова информация е пропаганда и контрол над населението. Телевизоръ през петия етаж и проблема е решен.

Сега вече знам, че като гледам Висшата Лига ме облъчват. Не е виновен телевизора, а "устройството" пред него, което не може да мисли и разсъждава. :)
 
Сега вече знам, че като гледам Висшата Лига ме облъчват.
Естествено, че те облъчват. От такива като теб печелят милиарди. Ти гледаш и се радваш, но даже не знаеш защо го правиш. Ще кажеш, че ти харесва, ами да - но защо. Защото са те зарибили както голяма част от света.
 
Сигурно чакрите и вибрациите не са ми наред.
Ами не, просто си човек, а те знаят как да манипулират хората. Рекламите вършат доста добра работа и могат да убедят болшинството, че нещо е добро.
 
Така е! Всичко започва в училище/детската градина/детската площадка - там всички бяхме зарибени, защото някой лош човек ни даде топка да играем навън!
 
Така е! Всичко започва в училище/детската градина/детската площадка - там всички бяхме зарибени, защото някой лош човек ни даде топка да играем навън!
Защо да е лош, аз казвам каква е причината, а не кое е добро и кое лошо. Това ме подсеща за един виц, един човек гледа как децата играят навън с топка и си мисли: - Горките, сигурно нямат пари за смартфони.
 
Твърдиш, че телевизията е причината, но или си много млад или си много "експерт" та не знаеш, че едно време по телевизията дали даваха и по 2 мача месечно (националите, финал за ШЛ, ЛЕ и евентуално Левски - ЦСКА).

Дали пък масоните не са измислили машина на времето :D
 
Аз лично от известно време нямам ТВ и спрях да чета онлайн БГ вестници и въобще не ми липсва. Даже ми е много по-добре.
Но и колегата е прав - ако не чрез телевизор, ще е по друг начин.
Основния парадокс е, че тези от другата страна знаят повече за хората, отколкото те за самите себе си.
 
Последно редактирано:
Така е! Всичко започва в училище/детската градина/детската площадка - там всички бяхме зарибени, защото някой лош човек ни даде топка да играем навън!

Телевизора е просто средство. Когато си прост (т.е. гледаш футбол), дори да не съществува телевизора като устройство, то някой умни хора ще ти измислят с какво да се занимаваш (с нещо друго просто защото нали и ти си прост).
Държавата е на това положение защото масата е проста. А масата гледа футбол по телевизора (най-простия и затъпяващ спорт).
Обикновено в природата всичко е логично и за всяко нещо си има обяснение (дори да не го знаем, може да го приемем за аксиома).
 
Твърдиш, че телевизията е причината, но или си много млад или си много "експерт" та не знаеш, че едно време по телевизията дали даваха и по 2 мача месечно (националите, финал за ШЛ, ЛЕ и евентуално Левски - ЦСКА).
Не, не казвам че е телевизията, могат да те манипулират по всякакви начини и методи. За да започне нещо да ти харесва и да му станеш фен трябва някой да ти го покаже. Аз не съм казал нито че е лошо, нито че е добро. Всеки сам си преценява за себе си, но си е един вид манипулация, а пък телевизията в момента е доста добро средство за постигане на това.
 
@nortrant браво! Сега чустваш ли се по-умен?

@Илиян твърдиш, че @EGraphix гледа Висшата лига и се радва без да знае защо. Би ли го облъчили от телевизора за да прави това...
По твоята логика излиза, че всички даскали по физическо през миналият век са били тайни агенти агитатори и са зарибили децата на тенис, футбол, баскетбол и т.н. След това лошата телевизия им е промила мозъците и те вече не знаят защо се интересуват.
 

Горе