Какво става с този Адесенс

wood

Well-Known Member
Нещо немога да схвана логиката на Гугъл .
Ситуацията е следната: два сайта за обяви за Южна Африка...по един и същ начин са оптимизирани ...Правят почти едни и същи импреси и кликове...но сайт №1 прави по 3-5$ а сайт №2 по 0.60-1.8$ на ден. Да спомена че двата сайта са на различни Адесенс акуанти.

Сайт №2 допреди 5 месеца правеше над 1000 импреси на ден, но изведнъж всичко спадна на 200-300 импреси, и така до ден днешен.
На какво може да се дължи тази странна ситуация...
Забелязах че във вторият акуант на Адесенс от няколко месеца има чуствителен спад на CTR ...
 
От: Какво става с този Адесенс

Погледни си първо настройките на адсенса в двата акаунта дали са еднакви.
След това виж в аналитика посещенията в двата сайта как са гео локализирани, може би тук е разковничето на проблема ти.
За друго не се сещам, но си разцъкай в аналитика какви кликове си имал, за какви пари и от коя държава си ги получил, така ще добиеш най-точна представа.
 
От: Какво става с този Адесенс

Настройки те са еднакви и на двата сайта, еднакви плъгини ползвам. И най странното е че по слабият сайт е по напредна позиция от по силният сайт в търсачката.
 
Това последното как го предценяваш ? моите наблюдения са, че повечето който търсят сайт за обяви искат да публикуват обяви потенциалните клиенти влизат от лонг тейла...
 
От: Какво става с този Адесенс

Малко информация може ли? Откъде и какви настройки да правя? Профила ми е български, че преди време развивах БГ сайтове, но сега всичките са ми ориентирани към УСА.
 
От: Какво става с този Адесенс

То няма настройки за държава, а основната настройка е дали рекламите да следват потребителя или да са контекстни.
Т.е ако са контекстни и сайта е за автомобили, ще се показват реклами за автомобили.
А ако следват потребителя, например преди това потребителя е бил в сайт за женска мода, влиза на твоя сайт за автомобили, но му се показват реклами за женска мода.
Та от тук може да идва голяма разлика в цените на самите кликове, всичко е много относително.
 
От: Какво става с този Адесенс

То няма настройки за държава, а основната настройка е дали рекламите да следват потребителя или да са контекстни.
Т.е ако са контекстни и сайта е за автомобили, ще се показват реклами за автомобили.
А ако следват потребителя, например преди това потребителя е бил в сайт за женска мода, влиза на твоя сайт за автомобили, но му се показват реклами за женска мода.

И откъде да видя каква реклама съм избрал, и как да редактирам моите реклами.
 
От: Какво става с този Адесенс

Хм, сега не я виждам тази опция в новия интерфейс. Може да са я премахнали.

Edit: Намира се в менюто Допускане и блокиране на реклами, разширени настройки.
И забранявате показването на рекламите по интереси.
 
Последно редактирано:
От: Какво става с този Адесенс

Допускане и блокиране на реклами => Разширени настройки.
 
От: Какво става с този Адесенс

Днес вече напълно ме разбиха тези нещастници от Адесенс. 8500 импреси, 27 клика, 1.02$...Това е от целият акаунт, 7 сайта за 7 държави. Няма ли най после да се появи някоя алтернатива на тези Гуглювци?
Дайте някоя форма за контакт с тях.
 
От: Какво става с този Адесенс

По някой път и това го има, вчера 3 клика 3 евро, миналия ден 3 клика 6 цента ?! пък е за един и същи сайт.
 
От: Какво става с този Адесенс

Може да прекалкулират и да се появят нови стойности след няколко часа. Вчера имаха някакъв технически проблем надвечер. Преди време бях споменал в другия форум за тръст на адсенс акаунта. Ако можеш да сложиш твоя код на стар, тръстед сайт, в скъпа ниша, получаващ скъпи кликове, може и да ти се вдигне този "предполагаем" тръст. Аз имах такива проблеми, но да чукна на дърво, сега положението е поносимо.

Според мен филтрирането на сайтовете и недопускане на скъпи кликове в сайтове ударени от пандата, за което също ти бях писал, също е валидно.

п.с. подозирам, че за този ми коментар, кулинара пак ще ме емне, ама ще го преживея :)
 
От: Какво става с този Адесенс

Незная какъв е проблема...но аз ще бъда първият който ще се махне от Гугъл в момента в който се появи някаква друга добра алтернатива.
Писах им във форума, но никакъв отговор...оставаше и да ми дадат смислен отговор.
 

Горе