Какво стана с афилиейт маркетинга?

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте колеги,

преди много години, когато се регистрирах в този форум, имаше десетки, та даже стотици теми посветени на афилиейт програмите и афилиейт маркетинга като цяло. В наши дни нещата се промениха и ми е интересно защо?

Тук се дискутираха теми свързани с най-известните програми, комисионните, методите за печелене от тези програми, трикове и така нататък. Сега гледам в специалната секция във форума посветена на афилейт програмите, няма нищо ново и интересно. Общо взето се споменават 2 -3 програми за туризъм и някакви БГ афилиейт програми, които честно казано са гола водица.

Модата у нас в момента се диктува от афилиейт програмите към бетинг сайтовете (препълнена ниша), но никой не споделя, дали играе на външния пазар с хербалки, техника, електронни цигари и прочие продукти. Наистина ли тази "мания" отшумя или просто потребителите нямат интерес от това да споделят във форума?

Моля, ако има хора, които използват афф програми извън България, да споделят как вървят нещата... Има ли свободни ниши, кои са топ програмите на пазара, какво може да се спечели от тях и така нататък. Въобще ще ми е интересно да възобновим темата за афилиейт маркетинга.
 
Страхотна тема. Най-вероятно ще бъде полезна и на други хора. Аз съм на път да развивам сайт в тази ниша, но пък опитът ми свързан с афилиейт маркетинга клони към 0. Изчел съм поне 20 статии + 4 електронни книги. Интересна ниша, в която е намесена много психологията на човек. Ще се радвам да дискутираме по темата, защото съм сигурен че не само аз се опитвам да създам нещо в тази насока. Нишата, която съм избрал е електроника. Нека повече хора да споделят опита и мнението си, свързано в афилиейт маркетинга.
Поздрави
 
Страхотна тема. Най-вероятно ще бъде полезна и на други хора. Аз съм на път да развивам сайт в тази ниша, но пък опитът ми свързан с афилиейт маркетинга клони към 0. Изчел съм поне 20 статии + 4 електронни книги. Интересна ниша, в която е намесена много психологията на човек. Ще се радвам да дискутираме по темата, защото съм сигурен че не само аз се опитвам да създам нещо в тази насока. Нишата, която съм избрал е електроника. Нека повече хора да споделят опита и мнението си, свързано в афилиейт маркетинга.
Поздрави
Дай фийдбак, какво стана с опита ти? :)
 
Аз използвам афф програмата на profitshare, 2performant и admitad. За бг афф маркетинга е умряла работа. На стотици клика едва капе по някоя конверсия. Повечето хора правилно се ориентираха към дропшипинга. Аз продавам успешно чрез афф по 20-30 телефона на месец, но печалбата е смешна с подигравателните 1% на емаг. Ако пусна стоки ба дропшопинг на 10% надценка, например, нещата ще са други.
 
Истината е че в БГ дропшипинга както повечето го разбират си е чист афилиейт.
Има хора дето още се занимават с афилиейт, но няма какво толкова да се пише.
То е като другите методи, имаш ли трафик имаш и приходи
 
Истината е че в БГ дропшипинга както повечето го разбират си е чист афилиейт.
Има хора дето още се занимават с афилиейт, но няма какво толкова да се пише.
То е като другите методи, имаш ли трафик имаш и приходи
Двете нямат нищо общо.
 
Съгласен съм че нямат нищо общо, просто масово тукашните търговци пускат обяви уж за дропшипинг, а реално предлагат афилиейт
 
Моля, ако има хора, които използват афф програми извън България, да споделят как вървят нещата... Има ли свободни ниши, кои са топ програмите на пазара, какво може да се спечели от тях и така нататък. Въобще ще ми е интересно да възобновим темата за афилиейт маркетинга.
Всичко уж е препълнено, но гледам появяват се нови сайтове, които си печелят добре. Да, инвестират се малко повечко, но знаят и какво ще си върнат. А колкото до положението - в момента има още един голям трафик генератор - социалните мрежи, където реално трябва по много по добър начин да се поднесат нещата. Нищо, че уж и Google си подобри SERP-а, ама уж. :)

За на вън още си вървят нещата. Знам го леко косвено, получавам нюслетъри от програми, към които съм бил идея по-активен от сега. :) Та, там си пуснат нови продукти, планове и стратегии за маркетинг, видеа, трейнинг колчове, готови да си чатят с теб. Развиват си се нещата и там. Какво точно искаш да дълбаем? :)
 
Всичко уж е препълнено, но гледам появяват се нови сайтове, които си печелят добре. Да, инвестират се малко повечко, но знаят и какво ще си върнат. А колкото до положението - в момента има още един голям трафик генератор - социалните мрежи, където реално трябва по много по добър начин да се поднесат нещата. Нищо, че уж и Google си подобри SERP-а, ама уж. :)

За на вън още си вървят нещата. Знам го леко косвено, получавам нюслетъри от програми, към които съм бил идея по-активен от сега. :) Та, там си пуснат нови продукти, планове и стратегии за маркетинг, видеа, трейнинг колчове, готови да си чатят с теб. Развиват си се нещата и там. Какво точно искаш да дълбаем? :)
ФБ е на война с афф. маркетинга. Яко банани се раздават от няколко месеца.
 
ФБ е на война с афф. маркетинга. Яко банани се раздават от няколко месеца.
Да, от много време, но много елегантно съм виждал как се пробутва чрез информационни сайтове, имащи тук таме банери в тях на афф. програми. Така индиректно минава. Но някакъв продуктов афф. сайт да плеснеш, направо си го просиш. :)
 
Да, от много време, но много елегантно съм виждал как се пробутва чрез информационни сайтове, имащи тук таме банери в тях на афф. програми. Така индиректно минава. Но някакъв продуктов афф. сайт да плеснеш, направо си го просиш. :)
И това вече не минава. Последните 2-3 месеца е ужас положението. А това с директните афф. линкове от годин(и) е dead.
Че вече не само blackhat, ами и някои whitehat го изяждат... Абе diversify or die е работата. Да се разчита на ФБ или на Гугъл или на който и да е не е оферта.
 
Искаш да ми кажеш, че голям информационен сайт на тема Healthy life ще го отнесе, ако някъде по него има да речен 1-2 ревюта на някой друг продукт, с афф. линк? Да се разчита на тия смешки за трафик в дългосрочен план е обречена история, не само за афф. бизнес. Маркетингът е доста променен, а най-много го отнесе афф. сайтовете. Изключвам нишите, които не се харесват. :)
 
Искаш да ми кажеш, че голям информационен сайт на тема Healthy life ще го отнесе, ако някъде по него има да речен 1-2 ревюта на някой друг продукт, с афф. линк? Да се разчита на тия смешки за трафик в дългосрочен план е обречена история, не само за афф. бизнес. Маркетингът е доста променен, а най-много го отнесе афф. сайтовете. Изключвам нишите, които не се харесват. :)
Да, познати с подобни сайтове също изгърмяха.



Просто изискванията към самото съдържание и самите сайтове стават все по-високи и по-високи. Не става със сайт от вчера или онзи ден. Трябва ти quality content, quality ads, trusted-website и т.н.

Да почнеш от 0-та конкретно в ФБ става все по-забавно. :)

А се сещам едно време какви щуротии пускахме и минаваха, почти по ръба на законното въобще.

Хубаво, че още го има IG и там с разните инфлуенЦъри и лигльовци могат да се правят още разни шашми. Ама и това ще е до време.
 
Няма как да е като едно време, но определено мислех, че просто тънката линия не се прескача. И е така. Аз лично не виждам логиката, дали банера ти е на Гугъл, или на афф. програма. Какво, не може някакви софтчета да се ротират през афф., а рез адсенс през производител - може. Що за тъпня. :) Нали, не говоря за някакви чувствителни ниши - билки, лекарства, и прочие.
 
Аз използвам афф програмата на profitshare, 2performant и admitad. За бг афф маркетинга е умряла работа. На стотици клика едва капе по някоя конверсия. Повечето хора правилно се ориентираха към дропшипинга. Аз продавам успешно чрез афф по 20-30 телефона на месец, но печалбата е смешна с подигравателните 1% на емаг. Ако пусна стоки ба дропшопинг на 10% надценка, например, нещата ще са други.

Profitshare си е слаба работа ,1% :oops::eek:. Другите 2 изобщо не ги знам. Аз почнах с Clickbank, първоначално, стартирах един ревю блог преди 6 месеца в много конкурентна ниша, след втория месец имах към 15-20 ревюта на Clickbank продукти и средно към 100 посещения на ден, от които правех средно 1-2 продажби на ден, като в Clickbank комисионната е около 60-70%, има и commission bump 90%+, а повечето продукти, в нишата която съм струват средно от $40 до към $90. В края на октомври след bert update-a, трафика отслабна, но средно на 1-2 дни си прави по продажба, като има и такива с recurring commission.

Има си много потенциал в афф. маркетинга и предостатъчно афф. програми, които не са български и плащат по много стига да си добър със SEO да си класираш сайта или да си добър в платените реклами и най-вече да търсиш достатъчно. И в двата случая е добре да се събират имейли. В крайна сметка нещата опират до трафик и той ако е targeted е още по-добре. Self Help и Spirituality нишите са много печеливши и не са чак толкова конкуренти.

$730 за 1 ден с Clickbank. В канала му всичко е свързано с Clickbank, така че ако има някой, който иска да се занимава може да го провери. В други клипове е показвал доказателства, че реално ги прави парите а не са фейк, като много от фалшивите скрийншотове по нета за Clickbank.

Топ афф. програмите за мен са Clickbank, Warrior plus, JVZoo, A2, Bluehost GetResponse, Clickfunnels.

GetResponse и Clickfunnels са recurring affiliate programs, което означава, че ще ти плащат всеки месец %.

Има и много други.

Много хора скачат на дропшипинга, като изисква повече първоначален капитал, докато афф. маркетинг можеш да почнеш буквално без пари. Примерно с Pinterest, Instagram, или Youtube review видеа. Shopify най-евтиния план за дропшипинга е $30 на месец, отделно другите неща, като в повечето случаи се почва с реклама, ако нямаш аудитория, примерно mail list, развит instagram, pinterest, а един платен сайт излиза към 100 лева на година, може и с безплатен да стартираш на wordpress, weebly и др.
 

Горе