Какво уби Google?

Търсенето се смесва, защото няма оповестена гео локация и език, по този параграф, аз също съм назад и не съм го направил, защото има много българи в чужбина, които влизат в блога ми, но това също така ми носи и посещения от Украйна и Русия, защото имаме общи думи и използваме кирилица. До тук добре.

Старите сайтове, които сам каза са неподдържани сами са си виновни да са много назад, защото нямат моби версия и още куп работи. В ерата на смартфоните да ми изтъкваш такива сайтове като причина е много несериозно. Ако смяташ, че ползването на Яндекс спрямо Гугъл е по-добро, ами не е и се очертава и за в бъдеще да не бъде.

Не знам как търсиш ти, но през 2019 година, повечето народ с някакво средно ниво на английски си търсят ЕН контент, поне аз го правя и съм доволен, защото информацията на български спрямо английски е супер оскъдна, ама супер оскъдна. Сега, ако те вълнува дневния хороскоп ок, ама за повечето работи си търси на английски, немски, френски, испански, руски и т.н, иначе не знам какво очакваш. Над 3 милиона българи в чужбина, които се интегрират доста добре и доста бързо и 5-6 милиона останали в България (като махнеш пенсионери, неграмотни и деца, които още нямат досег до нета, сам си пресметни, колко ползват интернет), което говори за доста ниско ниво на ново създавано съдържание на български, което всеки ден все по-малко се търси. Демографията влияе и на този аспект от живота ни и това е факт!

А руснаците, дори и да пуснат за БГ търсачката си, кажи ми как ще се наложат, като дори и децата ползват Гугъл? Струва ми се мъртво родена идея това, така че не виждам смисъл от коментар. Да не говорим, че Гугъл предоставя резултатите си на почти всички останали играчи, които са в пъти по-малки, иначе тези търсачки измислени нямаше изобщо да ги има, защото нямат капацитета на Google, да обхожда толкова много уеб страници постоянно и да обновява информацията и т.н.

Поздрави!
Аз говорех от гледна точка на търсещ, не на човек, който се оплаква, че сайтовете му не излизат. В моята сфера на работа (медицина) е пълно с автоматично преведени сайтовe, което е изключително дразнещо, а информацията в тях е направо вредна. Пък това на какъв език търся не е твоя работа да ме съветваш, щото аз търся и на немски и английски и съм си преценил, че резултатите не ме удовлетворяват. Не ме приемайте като някакъв Гугъл-хейтър. За мен Гугъл вече просто не е същия - трудно намирам нещата, дето ми трябват, пълно е с глупости и неуместно съдържание. На първите страници често ми показва неща, които нямат нищо общо с ключовите думи, които съм задал за търсене (не става въпрос за платените реклами). А аз Яндекса не съм казал, че е по-добър от Гугъл, той не става за търсене на български, просто защото не са правили опит да го налагат, но аз си го ползвам за някои неща. Това какво ползват малките деца не е от значение, тези тех компании идват и си отиват, както и продуктите им. Нещата могат да се променят доста бързо. Повече от ясно е обаче, че САЩ няма да допуснат сериозна конкуренция от Китай или Русия в европейските страни, така че това е водещата причина Яндекс или Байду да не предлагат локализирани продукти. Колкото за сърч енджина на гугъл - ДДГ не работи с резултатите на Гугъл, именно затова ги ползвам. Самите ДДГ може и да са просто поредният "honeypot" на американските служби, но за мен са за предпочитане като услуга.
 
Аз говорех от гледна точка на търсещ, не на човек, който се оплаква, че сайтовете му не излизат. В моята сфера на работа (медицина) е пълно с автоматично преведени сайтовe, което е изключително дразнещо, а информацията в тях е направо вредна. Пък това на какъв език търся не е твоя работа да ме съветваш, щото аз търся и на немски и английски и съм си преценил, че резултатите не ме удовлетворяват. Не ме приемайте като някакъв Гугъл-хейтър. За мен Гугъл вече просто не е същия - трудно намирам нещата, дето ми трябват, пълно е с глупости и неуместно съдържание. На първите страници често ми показва неща, които нямат нищо общо с ключовите думи, които съм задал за търсене (не става въпрос за платените реклами). А аз Яндекса не съм казал, че е по-добър от Гугъл, той не става за търсене на български, просто защото не са правили опит да го налагат, но аз си го ползвам за някои неща. Това какво ползват малките деца не е от значение, тези тех компании идват и си отиват, както и продуктите им. Нещата могат да се променят доста бързо. Повече от ясно е обаче, че САЩ няма да допуснат сериозна конкуренция от Китай или Русия в европейските страни, така че това е водещата причина Яндекс или Байду да не предлагат локализирани продукти. Колкото за сърч енджина на гугъл - ДДГ не работи с резултатите на Гугъл, именно затова ги ползвам. Самите ДДГ може и да са просто поредният "honeypot" на американските служби, но за мен са за предпочитане като услуга.

1. Като не искаш да получаваш съвети за търсенето, не пиши неволите си, търси си на български и ридай. Като търсите по 3 ключови думи и се чудите, защо ви излизат съвсем други неща, ще ридаете. Как пък аз, всичко което търся го намирам?

2. Това какво ползват децата е от мега голямо значение, защото те са следващото поколение и се борят да ги спечелят от малки, подобен род глупости не пиши за в бъдеще, а седни прочети малко за мисленето в перспектива, защото Америка не се е развила с мисленето за следващите 5 години все пак.

3. Китай и Русия трудно биха били конкуренция на САЩ в много отношения, защото хората развиват тази индустрия (и не само тази) от десетилетия и са много напред с материала. Това че Китай копира нещата на готово, няма как да го издигне като сериозна конкуренция, особено пък с търсачката им. Достатъчно е седмица по новините да зомбират хората, че Китай цели да шпионира хората, както го направиха с Huawei и Байду пак ще го духат и няма да стъпят посмъртно на западен пазар!

Да не говорим, че повечето резултати за сайтовете по целият свят, Гугъл предоставя на останалите и то за да има конкуренция, защото не стават за нещо повече от местни търсачки подобни проекти като Яндекс и Байду.

За DuckDuckGo, винаги съм мразил това име, просто е измислено на чашка ракия. Да обявяваш, че не шпионираш потребителите и си едва ли не си следващия борец за права и свободи, този цинизъм и лицемерие ми идват в повече. Да не говорим, че с тази агресивна кампания може да стигнат доста надалеч, но може и да стигнат и до дъното. И точно тези пичове ползват някои от нещата и на Гугъл, не знам от къде се информираш, но явно не си го направил добре. Просто не може да заобиколиш така лесно компания с 91% пазарен дял и с твоя мизерен дял под половин процент да направиш каквото и да е.

Платили за реклама, даже и в Гугъл платили за реклама, гледам почнали да ги препоръчват наляво и надясно и жалките хорица се надяват да успеят, все едно живеем през 2005 година. Пълна трагедия. В днешно време топ компаниите в света като Apple, Google и т.н, имат изградени цели екосистеми, така че да ти е удобно, приятно и прочие, всичко да става с 2 клика. Как ще бъдат някаква конкуренция тези с това мислене? Пуснали 1 продукт и написали 2 реда текст, че било анонимно..

За България по-удобна търсачка от Google няма, ако някой не може да борави с 1 търсачка да пусне 1 тема във форума да му се разясни, че много смешно изглежда отстрани с филмите за Байду, как клетниците били спирани, или пък за някакви други измислени проекти. Моля ви осъзнайте се.

Поздрави!
 
Да, само където още в началото си плащаш всичко на куп. :)

Мда - купи Телефон - плати на Гугле :)
 

Горе