Какво уби Google?

създаде доста продукти и ги уби, отделно се самоубива след като убива малкия бизнес, за съжаление към момента няма друга алтернатива на по добро търсене...
 
Последно редактирано:
Докато онова панджаби е шефче, тая компания ще смуче все повече тиня.
Добре че им е "клауда", че да им капе някой лев (някъде ми попадна коментар, че НСА неща да ви играе с тях повече).
Микромеките са в същата лодка. Те пък колко погълнаха и утрепаха
 
Не смятам, че ще си отиде или загива. Но е доказателство за едно - трябва да се пробва. Тия "неуспехи",които са изброени са на практика част от всичко изградено, а за всички други знаем - където са те, са си лидери. :)

За това, провалите са силно обвързани с успехите. :) И нека се знае. Това го показва не кой да е, а играча на играчите. :)
 
Не смятам, че ще си отиде или загива. Но е доказателство за едно - трябва да се пробва. Тия "неуспехи",които са изброени са на практика част от всичко изградено, а за всички други знаем - където са те, са си лидери. :)

За това, провалите са силно обвързани с успехите. :) И нека се знае. Това го показва не кой да е, а играча на играчите. :)
Не съм склонен да се съглася с теб, поради няколко причини. За протокола, това което "Гошо" е постигнал за толкова време и в този си вид, достойно е за уважение и адмирации.
Но да се върна на обратното - "Гошо" спря да си играе с държавните агенции (да не ги изброявам трибуквените) и положението им започна да не е толкова сигурно, че са доминант. Примерите за проекти, които са инкубирали и дали живот, повечето са били мъртво родени. Други си бяха смешка и се надяваха на името си да ги прокарат и създадат "мода" и последователи. За пример - Google Wave (да, Гошо+ си имаше малко братче), Google Video, Google Maps. Това са софтуерните проекти и то с по-широка публичност (списъчето е доста по-дълго). За хардуерни и сродни проекти да не отваряме тема, че там е друга губерния.
Какво искам да кажа - най-успешните им проекти, всъщност са ги купили и интегрирали в една хомогенна платформа, която е създадена с една единствена цел - събиране и анализ на данни (да де, реклама :cool: ). Разбира се, основното и до ден днешен е търсачката (и всички прилежащи й услуги), която за разлика от динозавъра Y!, просто търсеше и "намираше" наистина близки неща, които потребителя се интересува.
 
Момент, как така купили и интегрирали. За пример мога да се сетя за Youtube, като повечето успешни са си техни "произведения". Drive, Maps, Analytics, Google Cloud, Chrome, Gmail, Translate, Blogger (това малко потъва де, ама още се държи някак), Google Ads, и кво ли още не. Да, много са затрили, но и много успешни има. Сигурен съм, че няма човек от форума тук който да не ползва поне две от услугите на Google. :) И докато правиш опити да налазиш навсякъде, провала някъде е неизбежна част от цялата игра. Имат няколко лидерски позиции и гледам не са мръднали там. Самата идея, че въпреки Facebook, Twittet, и други социалки, решиха да играят на този пазар, говори, че пробват с рогата напред в доста направления.
 
Именно, Освне всичко, аз не се сещам тука в Бг да са популярни Бинг, Яндекс или другите търсачки..... Всъщност съм убеден че Бинг дори в САЩ вече не е толкова популярен, Яндекс е със най-голям дял в Руско говорящите страни. Като цяло нещата седят така:
1. Google пазарен дял - 91 %
2. Bing пазарен дял - 3 %
3. Yahoo пазарен дял - 2 %
4. Yandex пазарен дял - 2 %
5. Baidu пазарен дял - 1%
6. DuckDuckGO пазарен дял - 0,4 %
7. Всички останали заедно пазарен дял - 0,06 %
Притежават най-много работещи и добре поддържани платформи. Бизнес платформата им G Suite е никак не малк отърсена, и тъй като G+ предимно се позлваше от бизнес потребители заради свързаността му с другите неща, за това и го махнаха соред мен, другите функции също. Но никак не смятам че им се е унищожил бизнеса при положение, че това се ползва от милиони потребители.
Напротив дори съм сигурен, че в бъдеще ще има Гугъл и Яндекс съм сто процента сигурен, че те са малко странни ора и Байду. Всичко друго ще изчезне, а ако има някакво обединение на нациите, може би ще стане и само една търсачка, но лично мен ме съмнява. Яндекс и Байдо много добре са насочили оръжия към вътрешно развитие на бизнес в тяхните си страни доста по-добре от гугъл.

Интересно, на скоро реших с един клиент да видя малко тестове към бизнес насочените приложения на Яндекс, работят доста добре и за извън Русия насочени бизнес сайтове.
 
Реших да пусна нещо интересно, което цял ден си гледах и се сещах за някакви неща:

https://killedbygoogle.com/

Полезен линк. URL shortener-a беше много полезен и бях свикнал с него, хората също му се доверяваха повече отколкото bit.ly да речем. Гугъл е гей.
 
Именно, Освне всичко, аз не се сещам тука в Бг да са популярни Бинг, Яндекс или другите търсачки..... Всъщност съм убеден че Бинг дори в САЩ вече не е толкова популярен, Яндекс е със най-голям дял в Руско говорящите страни. Като цяло нещата седят така:
1. Google пазарен дял - 91 %
2. Bing пазарен дял - 3 %
3. Yahoo пазарен дял - 2 %
4. Yandex пазарен дял - 2 %
5. Baidu пазарен дял - 1%
6. DuckDuckGO пазарен дял - 0,4 %
7. Всички останали заедно пазарен дял - 0,06 %
Притежават най-много работещи и добре поддържани платформи. Бизнес платформата им G Suite е никак не малк отърсена, и тъй като G+ предимно се позлваше от бизнес потребители заради свързаността му с другите неща, за това и го махнаха соред мен, другите функции също. Но никак не смятам че им се е унищожил бизнеса при положение, че това се ползва от милиони потребители.
Напротив дори съм сигурен, че в бъдеще ще има Гугъл и Яндекс съм сто процента сигурен, че те са малко странни ора и Байду. Всичко друго ще изчезне, а ако има някакво обединение на нациите, може би ще стане и само една търсачка, но лично мен ме съмнява. Яндекс и Байдо много добре са насочили оръжия към вътрешно развитие на бизнес в тяхните си страни доста по-добре от гугъл.

Интересно, на скоро реших с един клиент да видя малко тестове към бизнес насочените приложения на Яндекс, работят доста добре и за извън Русия насочени бизнес сайтове.

Yandex, Baidu и DuckMuckGo имат пазарен дял, защото нещата им идват с 1 камара вирусчета или самите търсачки идват посредством шитни и захапват компа и браузерите ти :D, няма нормален човек в БГ, който да ползва тези шитни. Сега, ако някой русофил или маофил реши да си вкара змията в гащите, welcome sir.. Yahoo е тотално мъртъв, а Bing още действа него и затова е на дъното, та ако не беше чичо Гошо, който да ги черпи с данни за обходени сайтове, тези търсачки нямаше да имат и 0.00001% пазарен дял. Тук се имитира някаква смешна конкуренция, придружена с правителствена политика на РФ и Чайна и имитация на конкуренция от страна на Гошко, защото все пак е лошо да те обвинят в налагане на монопол и явно номера си минава.

За строшените камари с пари за различните проекти, това си е опит, който в бъдеще ще бъде инкорпориран в други неща, което може да се сметне за една добра инвестиция, особено ако са успешни начинанията им в бъдеще. За това напълно подкрепям мнението на Blinky за провалите и успехите. Само една корекция, Тубата съм на 100% сигурен, че е закупена, а не е разработена на 0 от Гугъл, за блогър също, но е факт, че имат много собствено разработени неща, които са фактори и до днес, както и повечето неща, които са закупили и са ги развили доста, за да бъдат това, което са днес.

Поздрави!
 
Какво Google уби, искаш да кажеш :D

Сега ще видим и с .ДЕВ какво ще се случи.
 
Последно гугъл мъртъв ли е или не:) Най-голямата издънка - гугъл плюс, но е нормално да има фира при гигантите.
 
Гугъл плюс го закриват. Иначе бинг се ползваше на старите уиндоуси, защото беше вградена търсачка и се ползваше масово от държавните чиновници. Гугъл се самоубиват с лакомията и продаването на данни, отделно рекордните глоби и санкции, безсмислените ъпдейти и мега зелените офиси. Като цяло обаче нямат алтернатива за бг, както и фейсбук. Кервана си върви, кучетата лаят и всичко си е едно и също от години :)
 
Какви са тези зелени офиси
 
5. Baidu пазарен дял - 1%
Не знам как го изчисли това, но населението на държавата Китай е почти 1/8 от населението на света, а това означава че около 10% я ползват, а не 1%. Там Google не е разрешена търсачка, защото не филтрира резултатите според китайските закони. За сметка на това пък си ги филтрира по цял свят не според местните за страната закони, а според тези на САЩ, но това си е вече друга тема.
 
Дано фалират тия от Google, направо съм им бесен заради Google Plus, как може да го затрият след 02.04 чаоооооо. Лично аз не харесвам facebook и почти не го ползвам а w plus имаше такива хубави групи по фотография или за каквото друго се сетите. Но аз предимно като голям аматьор в фотографията използвах на 100% plus. Толкова талантливи хора показваха своите творби и обменяха инфо. :mad:
 
Ahrefs имат втория по големниа бот за индексиране. Решили са да се конкурират с Гугъл в нишата търсещи машини: https://twitter.com/botsbreeder/status/1110889488706760704
Една от идите им е да компенсират по някакъв начин издателите/собствениците на сайтове. Лично им пожелавам успех!
 

Горе