Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нападнаха и раниха служител на БНТ2

При опит да се защити с ръка от насочения в корема му нож, нападателят го пробожда в лакътя. Колегата ни пада безпомощен на тротоара в кървава локва.

Според него са чужденци. "Нещо си размениха някакви реплики на чужд език и избягаха", добави той.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

самоопределянето е важно, за нормалните хора

Аз се самоопределям, но не приемам да съм член на някаква етническа група. В известен смисъл съм член на група, но тази група няма нищо общо с етническата принадлежност и факторите, които я определят.

Да ме питате член на коя етническата група съм е все едно да ме питате какъв е цветът на числото 42.

Уикипедия каза:
Етническа група или етнос е обособила се група от хора, членовете на която се идентифицират един с друг въз основа на действително или предполагаемо общо наследство - биологичен произход, история, раса, родствени връзки, религия, език, култура, територия, националност или външен вид. Членовете на етническата група осъзнават принадлежността си към нея, а хората извън нея признават нейната обособеност.

Религията е важен, но не задължителен елемент за обособяването на един етнос. Водещият, или още титулният етнос дава името както на държавата и на нацията, така и на езика.

Държавите, които имат федеративен (САЩ, Индия, Босна и Херцеговина) или конфедеративен (Швейцария) тип на управление нямат титулен етнос. Федерациите имат автономия, но не пълна, докато при държавите от конфедеративен тип автономията е пълна.

Дали някоя личност е в моята група не се определя от нейния биологичен произход, пол, история (на предците), раса, родствени връзки, език, територия, националност, външен вид. Основните определящи фактори са религия (липса на религия) и култура, макар че "култура" е доста широко понятие.

Явно имаш някакви проблеми и си търсил в Гугъла тяхното решение

За какви проблеми говориш? Да не ползваш най-добрата известна машина за търсене при решаване на проблеми би било неразумно. Например когато ми трябва значението на някоя дума, не отивам в библиотеката за да погледна в речника, а пиша думата в Гугъл и гледам дали ще излезе в резултатите.

когато ти кажа, че моята идеология е за независима и самобитна българска държава,
ти ме оплюваш, щот съм националист, така ли е

Какво значи "самобитна"?

самобитна, самобитно, мн. самобитни, прил. Който е своеобразен, оригинален, със самостоятелно развитие. Самобитна култура. Самобитно творчество. Самобитни песни.

Нищо не пречи една държава да е "самобитна", но да не дискриминира гражданите на други държави.

Васил Левски каза:
Всичките народи в нея (България) щат живеят под едни чисти и святи закони, както е дадено от бога да живее човекът; и за турчинът, и за евреинът и пр., каквито са, за всичките еднакво ще е само ако припознаят законите равно с българинът. Така ще е в наша България! — Писмо-дописка до Ганчо Мильов в Букурещ, 10.V.1871 г.

Може би са били малцинство тези хора, като Васил Левски и Капитан Петко войвода*, които са се борили за държава, която няма да дискриминира хората на база тяхната етническа принадлежност. Може би повечето "борци за свобода" в същност са били националисти и са воювали водени от омраза към турците.

*Сещам се за един от епизодите на филма Капитан Петко войвода, в който главният герой защитаваше един беден турчин в качеството си на негов адвокат. Ти като националист трябва да си гледал филма и да помниш този епизод.

Ако хора от други етнически групи желаят да пребивават на територията на държавата, спазвайки законите и, защо да не бъдат допуснати?

Нарушаването на законите при незаконното преминаване на границата не го броя, защото това е престъпление без пострадал. Тези закони не трябва да съществуват, защото така се дискриминират гражданите на други държави. Щом българинът може да преминава границата свободно, трябва и чужденците да могат да го правят.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Из устава на БРЦК:

Ние желаеме, щото тая земя, която е населена с българи, да се управлява български, т. е. съобразно с нравите, обичаите и характера на българския народ; а ония земи, които са населени с румъни, със сърби, с черногорци и с гърци, да се управляват съобразно с характера на румънския, сръбския, черногорския и гръцкия народи.

Колкото до това:
Ако хора от други етнически групи желаят да пребивават на територията на държавата, спазвайки законите и, защо да не бъдат допуснати?
Защото тези хора ще тежат на социалната система, не се подлагат на интеграция и като цяло не са "качествен човешки материал" - за справка, 2ма наръгани в центъра на София за 3 дни. С една дума, това си е бомба със закъснител и бъдещ конфликт.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

@happysucker, ако можеш да отговориш на това - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46549&p=484396#post484396
Нали имаш идеология, кво се затрудняваш, в Гугъла ли се ровиш за отговора
Такива умници знайш ли колко съм виждал, уж мноо умни, па на елементарни въпроси не моат да отговорят
Давай ве агент пиши квот мислиш там, кво чакаш, баси и недоразумението си, нищо не става от тебе
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нападнаха и раниха служител на БНТ2

При опит да се защити с ръка от насочения в корема му нож, нападателят го пробожда в лакътя. Колегата ни пада безпомощен на тротоара в кървава локва.

Според него са чужденци. "Нещо си размениха някакви реплики на чужд език и избягаха", добави той.

И сега ако кажете, че това не е било режисирано...

Определени групи имат интерес да възникне напрежение на етническа основа.

Спряха тока на циганите, наръгаха продавачка от ВМРО (красива българка, пееща народни песни), наръгаха 17 годишен сириец, давали по 1000 лева на бежанец а пенсионерите гладуват (а в същото време бежанците не изглежда да са получили 1000 лева - живеят в мизерни условия натъпкани в лагери от "затворен тип", бавят им документите, заплашват ги, че ако протестират щели да им забавят документите още повече). Сега върха на сладоледа - чужденци наръгали журналист от БНТ (обаче журналистът е анонимен и отказва да подаде жалба в МВР, нямало смисъл).

2mxem53.jpg
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ей не ми отговори директно на въпроса, а почваш да сееш омраза и раздор
От кого е режисирано, от националистите ли
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Кое по-точно е режисирано, че човекът си е теглил пари от банкомат и са се опитали да го ограбят? Ти въобще ходил ли си в тая част на София вечер?

наръгаха 17 годишен сириец,
Това беше слух и не е вярно. Били са му два шамара и е порязан с нещо.

Да не ти пускам статистика на изнасилванията от "конспирации" в Норвегия, по-горе съм ти пуснал едно подобно нещо. Който има уши чува, който има очи - вижда, това е ЕСССР.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

[video=youtube;g7t5ZffkA0A]https://www.youtube.com/watch?v=g7t5ZffkA0A[/video]

Ето ти резултата от свободното придвижване и престъпления без пострадал.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нали имаш идеология, кво се затрудняваш, в Гугъла ли се ровиш за отговора

По-горе мисля, че отговорих. Ако питаш каква ми е идеологията, до сега би трябвало да си разбрал. Ако чакаш да ти кажа как е наименованието на моята идеология - няма как да стане, защото идеологията ми си няма име. Не става да кажа една дума и да ти стане ясно каква ми е идеологията.

Може би идеологията ми се доближава най-много до либерализма и хуманизма. Но имам различно мнение по някои въпроси в сравнение с други хора, които се самоопределят като либерали и хуманисти.

Ако трябва да обяснявам моята идеология, трябва да напиша една книга. Не става с няколко изречения да я обясня.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ето ти резултата от свободното придвижване и престъпления без пострадал.

Аз казах, че самото преминаване на границата е престъпление без пострадал. Ако преминалият границата извърши деяние, в резултат на което има пострадала личност - това е съвсем друго престъпление.

Ти какво предлагаш - да следваме светлия американски пример и да наказваме хора, които биха могли да извършат престъпление (но още не са го извършили)? Дали ще ги наказваме като ги вкарваме в затвори или не ги допускаме да избягат от държава, където не желаят да бъдат не променя факта, че резултата и от двете е страдание.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не искам да ги наказваме. Искам просто да не ги пускаме на територията на държавата, защото никой не ги знае какви са. Хващат се, ако са минали границата и се екстрадират там, откъдето са дошли. Каква файда да ги накажеш после, а изнасилените жени, намушканите хора, тях кучета ги яли. За това, което искаш народът е казал "След дъжд, качулка".
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Казваш, че е хубаво да има различни държави, т.е. уж приемаш различията,
но когато ти кажа, че моята идеология е за независима и самобитна българска държава,
ти ме оплюваш, щот съм националист, така ли е? да си го кажем в очите
@happysucker
На това не си отговорил
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

На това не си отговорил

По-горе отговорих:

Да "оплювам" личности е под нивото ми, аз критикувам идеологии, не личности.

Смятам, че национализма и религията са детските болести на младите цивилизации. Национализма и религията причиняват страдания на хората.

Albert Einstein каза:
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Най-големия проблем с "бежанците" е, че с тях влизат и престъпници (дори от Африка)
затова най-добре е да подлагаме всички под общ знаменател - просто защото е най-сигурно (звучи егоистично, но няма как).

Според мен е въпрос на време да се случи трагедия!

Мюсюлманите трябва да си седят в пустините.
Примерно ако аз отида в джунглата при канибалите няма да ми е комфортно.

Твърде различни сме, че да си паснем (нали все пак трябва да живеем заедно?)
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не искам да ги наказваме. Искам просто да не ги пускаме на територията на държавата, защото никой не ги знае какви са. Хващат се, ако са минали границата и се екстрадират там, откъдето са дошли. Каква файда да ги накажеш после, а изнасилените жени, намушканите хора, тях кучета ги яли. За това, което искаш народът е казал "След дъжд, качулка".

Те и българите не ги знам какви са. Хайде и тях да екстрадираме тогава. Всеки ден българите вършат престъпления, обаче те не влизат новините, защото не са интересни. Българи да вършат престъпления в България е нещо обичайно.

Българите малко ли жени са изнасилили и убили? Да ги екстрадираме тогава. И ще настане рай на земята... Няма хора - няма проблеми. Обаче кой ще приеме българите?

Даже и българите не искат българи да им влизат в държавата...

Дейли Експрес: Българите и румънците във Великобритания не искали свои сънародници

Българите и румънците, които вече живеят във Великобритания, масово не желаят техни сънародници да идват на британска земя. Това пише британският вестник "Дейли експрес".
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Какво е национализма? Ти не знаеш
Казваш, че харесваш различните национални различия, но се опитваш да ги заличиш
Национализма е да се защити самобитната култура на даден народ
Много си объркан май в идеологиите и постоянно търсиш помощ от Гугъла

Ако харесваш бита, традициите и нравите на България и ако искаш да ги запазиш, да запазиш и природата на тази прекрасна страна, която е твоя родина
ТОВА ЛОШО ЛИ Е?
Национализма е като обичта към майката, към семейството и роднините и традициите с които си отрасъл
А ти ми казваш, че това е лошо
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Българите ги знаем какви са, те са създали тази държава. Ако има престъпник българин той си получава заслуженото, но той е роден в държавата и докато не е извършил престъпление не може да бъде обявен престъпник. Той не отива да живее другаде, в чуждо общество, а е продукт на своето собствено. А по-горе ако изгледаш клипа ще видиш, че има престъпления, които понякога са характерни за определени етноси.

Българите малко ли жени са изнасилили и убили?
В процентно отношение - да. Българите са милиони, а тези са 1000 човека и вече има десетки случаи на престъпления извършени от нелегални имигранти. А и българите няма къде да ги екстрадираме, те са си у дома и ако има някой от нас, който да е престъпник - с него ще се разправя българската държава.

Последното със сигурност се отнася до българи, които не искат мангали. Мисля, че си наясно каква кампания тече срещу българи и румънци на острова, така че айде не ми цитирай дейлиалабала.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Първоначално написано от Albert Einstein
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.

Einstein was a prominent supporter of both Labor Zionism and efforts to encourage Jewish-Arab cooperation.[13] He supported the creation of a Jewish national homeland in the British mandate of Palestine but was initially opposed to the idea of a Jewish state with borders, an army, and a measure of temporal power.”

Уж не бил, ама подкрепил. Уж това, ама онова. Айде не ни го цитирай тоя ;)
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

@dintronix - каква е разликата между националист и патриот (само не ми казвай, че няма такава! :mrgreen:)

@happyslacker - разбирам, че си доста начетен и начина ти на мислене не е много популярен (понякога и доста странен). Освен това и гражданството си оказва влияние.
Виж примерно серГЕЙ станишев не е българин, няма как да работи за чужда държава така както за Родната (в случая неговата е СССР). Приема българско гражданство чак (през 1996) когато му трябва за да се навре в парламента (ако не беше нужно - нямаше да си прави труда).

Майка му - Дина Мухина. Сега прочетох също, че брат му е извънбрачно дете. А той е направен след като отпада забраната за смесени бракове.
Освен това майка му е от украинско-еврейско семейство.

С една дума - помия/бъркоч.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Какво е национализма? Ти не знаеш
Казваш, че харесваш различните национални различия, но се опитваш да ги заличиш
Национализма е да се защити самобитната култура на даден народ
Много си объркан май в идеологиите и постоянно търсиш помощ от Гугъла

Ако харесваш бита, традициите и нравите на България и ако искаш да ги запазиш, да запазиш и природата на тази прекрасна страна, която е твоя родина
ТОВА ЛОШО ЛИ Е?
Национализма е като обичта към майката, към семейството и роднините и традициите с които си отрасъл
А ти ми казваш, че това е лошо

Това, че съм от малцинство, което даже си няма наименование на идеологията, не значи че не съм наясно каква е тя.

Ето това е лошото на национализма:

Уикипедия каза:
Национализмът може да включва и убеждението, че държавата е от първостепенно значение, или убеждението, че една държава е естествено да превъзхожда всички други държави.

Наистина ли си убеден, че си наясно с българските обичаи? А прогонване на зли духове от кучето чрез обичая "тричане на кучета" практикуваш ли? Вярваш ли, че гоненето на змей ще предизвика дъжд? А обичаят Пеперуна? А нещо да кажеш за кукерите?

На мен не ми пречат ритуалите за дъжд. Обаче не ми харесва това, че се поставят интересите на държавата над тези на гражданите на същата тази държава, че се създават конфликти между хората на база тяхната национална принадлежност и религия. Не ми харесва дискриминацията на база етническа принадлежност и гражданство.
 

Горе