Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Това ,което става не е на добре-скинарите като са мъже да отидат там където са северноафриканците и чернилките и да се разправят с тях
Да скачат 5 на едно мулатче на 12 години (което освен това е и българче) е гадно откъдето и да го погледнеш.
Проблема няма как да се разреши по този начин за съжаление-още с присъединяването към т.нар ЕС сме се съгласили да сме изолатор за такива зарази
Положението е страшно в цяла Европа -почти няма начин да се отървем сухи от тоя потоп,но страшното е ,че няма държава ,която да ни пази.
Има легална сирийска власт която има данни за тези хора-ние обаче нямаме никакво разузнаване .Влизат всякакви хора и никой нищо не знае и не прави.
Алжирци,афганистанци,иракчани,черните(90%) нямат абсолютно никаква причина да са тук и оправданието ,че държавите им не искали чартърни полети показва само колко нефелен е т.нар.вътрешен министър.Миналата година Гърция изгради бетонна 3 метрова стена по цялата сухоземна граница с Турция за 2 месеца-защо на нея никой не и каза ,че няма право.
Затвори ли се границата ефективно ще трябва да влизат през КПП тата и там всички които нямат основание ще бъдат връщани обратно.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Да скачат 5 на едно мулатче на 12 години (което освен това е и българче) е гадно откъдето и да го погледнеш.
Тая история също е мноооого съмнителна. Оказа се, че му били познати на момчето. Така че за какво са се сдърпали не е ясно. И не разбирам що постоянно се говори за скинари. Ония от снощи ги видях по бтв, бяха си облечени нормално - единия с анцунг, другият с някаква рокерийка, къде видяха скинари не знам.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Това ,което става не е на добре-скинарите като са мъже да отидат там където са северноафриканците и чернилките и да се разправят с тях

Стига си чакал пък ти на скинарите да те оправят.

Аmoun да си мери приказките и да не обижда, защото като гледам прекалено много злоба се е насъбрала в едно малко човече.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ето защо скоро няма да има промяна:

искаме невъзможни неща :oops:
пример:
аз съм на мнение, че граничарите трябва да стрелят на месо там.

:D
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Тая история също е мноооого съмнителна. Оказа се, че му били познати на момчето. Така че за какво са се сдърпали не е ясно. И не разбирам що постоянно се говори за скинари. Ония от снощи ги видях по бтв, бяха си облечени нормално - единия с анцунг, другият с някаква рокерийка, къде видяха скинари не знам.

Ако ми прочетеш коментарите ще видиш каква позиция защитавам-това не значи ,че трябва да си затваряме очите за очевидната простотия-5 човека срещу едно дете никак не може да бъде оправдано
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Стига си чакал пък ти на скинарите да те оправят.

Аmoun да си мери приказките и да не обижда, защото като гледам прекалено много злоба се е насъбрала в едно малко човече.

АЗ не чакам на никой да ме оправя-въпреки ,че имим две малки деца още утре съм готов да тръгна към границата за разлика от повечето които си чешат езиците тука
Побоя над деца и жени не е начина за справяне с тая сган - така само сипваме вода в мелницата на онея гниди от БХК
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Я ти сега ми кажи честно, ако тея някои не си чешеха езика тука дали пак щеше да си на това мнение?

още утре съм готов да тръгна към границата за разлика от повечето които си чешат езиците тука
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

АЗ не чакам на никой да ме оправя-въпреки ,че имим две малки деца още утре съм готов да тръгна към границата за разлика от повечето които си чешат езиците тука
Побоя над деца и жени не е начина за справяне с тая сган - така само сипваме вода в мелницата на онея гниди от БХК
Никой не спори за това. Въпросът е, че над 50% от случаите на побой са менте и са произведени точно от БХК и подобните им. Някой видял нещо, ама от полицията не знаят. Някакъв го набили, ама си познавал биячите. Друг го наръгали, ама само се бил порязал и не е ясно с какво.

Е кво, ако познавам негър и се спречкаме не мога да го набия щото ме дразни, а не щото че черен ли?
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

И докато не са получили статут трябва да се държат в лагери от затворен тип извън населените места. Също така не трябва да си минават границата както си искат, аз съм на мнение, че граничарите трябва да стрелят на месо там. Който иска да кандидаства за бежанец, да влезе през КПП-тата.

Не е възможно да минават през официалния вход. Ето защо.

Ето защо не стоят в Турция.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

И двете неща са без значение и не са проблем на нас, българите. Имаме си предостатъчно собствени проблеми, като например, че сме една от най-бедните държави в Европа. По света има войни на още 10-15 места. Това не значи, че трябва да приемем всички хора от тези държави. Нито можем да ги храним, нито има работа за тях, нито са близки до нас в културно отношение. Да си търсят късмета другаде.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Абе извинявай, ама

Сирийските бежанци, които влизат през Турция са нелегално пребиваващи в Турция. Те са пресекли тайно границата защото не искат да останат там, а да отидат в друга страна. Ето защо, ако бъдат заловени от турските власти, те ще бъдат осъдени.

По какъв начин е вярно това нещо, след като в Турция има стотици хиляди бежанци в бежански лагери?

И пак не стана ясно, защо се приравнява "бежанец" с нелегален имигрант. Оная вечер пристигат 2 рейса пред джамията, от 70 човека само 17 сириеца. Какво право имат тия хора да претендират въобще за какъвто и да е статут?
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

По какъв начин е вярно това нещо, след като в Турция има стотици хиляди бежанци в бежански лагери?

Доколкото разбрах "бежанците" се водят "гости", а не "бежанци".

Борис Чеширков каза:
Има конвенция на ООН за статута на бежанците от 1951 г. Тогава тя се приема по една основна причина - бежанците от Европа заради Втората световна война. Когато е създавана тази конвенция, тя съдържа две ограничения - едното е географско, тъй като се отнася за хора, напуснали страните си заради войната.

Географското ограничение прави невъзможно да се приемат бежанци от другаде, освен от Европа. Другото е времево ограничение за събития, които са станали преди влизането на тази конвенция. Когато говорим за 2013 г., обстановката е съвсем различна. През 1967 г. в Ню Йорк с допълнителен протокол се премахва тези две ограничения, но в Турция остава географското.

Реално турското правителство приема бежанци от Европа. Именно поради тази причина, когато човек потърси закрила в Турция, ВКБООН се занимава с процедурата по определяне на статута на бежанците, което в България изпълнява ДАБ. Ситуацията със сирийските граждани в Турция е много специфична. Турската държава приема сирийците и не ги нарича бежанци, а гости. Именно по този начин се държи с тях, като поема цялостно всички грижи за тях. Раздават им топла храна три пъти на ден, имат достъп до образование и медицински услуги.

Източник.

1. Според международните споразумения, които Турция е подписала, тя изобщо не е длъжна да приема бежанци от Сирия. “Турция, която е съседна страна на Сирия, не е ратифицирала Нюйоркският протокол (на Женевската конвенция) от 1967г., следователно не приема и не предоставя закрила на бежанци, които произхождат от други страни освен Европа. В този смисъл, сирийските бежанци пристигат направо от територията, където са били застрашени техните живот и сигурност, тъй като нашата държава е първата сигурна държава, където те могат за получат убежище и статут по смисъла на Женевската конвенция от 1951г..” (адвокат Илиана Савова)

Източник.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Чужденец, влязъл не по законоустановения ред в Република България, за да поиска закрила,
пристигайки направо от територия, където са били застрашени животът и свободата му, е длъжен да се
представи незабавно на компетентните органи и да посочи уважителни причини за незаконното си
влизане или пребиваване на територията на страната

закон за бежанците

5. Някои сирийци предпочитат да се заселят в Западна Европа (много от тях заради свои роднини, които вече живеят там), а получаването на бежански статут в България ги услеснява.
A това от блога на тая госпожа е глупост. Те може и да искат, но нямат право. Веднъж получили статут трябва да си стоят тук, а другите държави от ЕС просто ще ни ги връщат.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Този закон не го бях чел, но според него у нас няма как да има признати бежанци от Сирия, тъй като не граничим с тази държава, а те пресичат границата с Турция, където животът им не е бил заплашен.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Хепи, проблема не е при нас...не е в държавата, институциите или националистите. Проблемът изоснови идва от евросъюзът. Ако не бяхме в това дърво, никога нямаше да допуснем това положение, най-малкото защото си знаем дереджето. Но УВИ - нямаме избор!!! Единственото което можем да направим е да се шушкаме като ШушуМиги (ем да шушкаме ем да мигаме), да дерзаеме за некоя уека помощица...така уеко да прикършваме ръчички пред еврото до като си пеем песничката, поглеждайки пак така уеко в текста дет са ни написали............. и уека поуека да ги препращаме в западна посока
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Абе тия се събират от шубе, щото не им се верваше, че сме по-големи канибали и от тях :D

Белким по-бърже вазират нейде из европата, че тука кат свърши мезето зимата от тех ще почнем първо :twisted:
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Бежанците застрашават националната сигурност, народа не ги иска, нагнетява се напрежение, а happyslacker ми говори за конвенции
Ний на ква конвенция да са позовем? не ги искаме тия и толкоз
Нито имаме възможности, нито имаме морални ангажименти към тях
[video]http://www.btv.bg/shows/neka-govoriat/videos/video/175849585-Operatsiya_Slava%E2%80%9C_Rasisti_li_sa_balgarite. html[/video]
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Де да беше толкова просто. За добро или за лошо нашите Yesman тип политици са подписали камара международни споразумения и конвенции. Не знам на база коя точно приемаме чужденците, но ако вече са на наша територия, не можем да ги върнем на място където ги грози тормоз и/или смърт (първото право в Европейската конвенция за правата на човека - правото на живот). Очевидно е, че няма как да ги изгоним, а и все пак и те са хора и искат да живеят (толкова ли е странно това?). Крайно неразумно е да ги обявим за врагове, защото така ние си създаваме несъществуащ досега враг, с който трябва да се борим. Проблемът е, че не само ние ще се борим с този нов враг, а и че на този враг ще му се наложи да се бори с нас. Това определено води до много повече напрежения и сблъсъци отколкото шепа недоволни "националисти" и няколко паникьосани бабички. Много по-разумно е нашите умници депутати да отнесат проблема към ЕС, тъй като нашите възможности не са безгранични. Така с общи усилия може да се разпределят бежанците където може. Всичко е въпрос на дипломация и любезно извиване на ръце при нужда.
 

Горе