Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Аз пък съм цитирал за това какво е бежанец и как те трябва да влизат в държавата. Прочети законът за бежанците преди да философтваш и по-точно - бежанец е човек, който бяга от държавата си В СЪСЕДНА ДЪРЖАВА, защото е заплашен и прочее. Бежанец не е човек, който е живял в Турция 10 месеца и му е хрумнало да ходи някъде. Без значение дали е сириец или не.

Чужденец, влязъл не по законоустановения ред в Република България, за да поиска закрила,
пристигайки направо от територия, където са били застрашени животът и свободата му, е длъжен да се
представи незабавно на компетентните органи и да посочи уважителни причини за незаконното си
влизане или пребиваване на територията на страната

Законът

Я кажи сега, има ли бежанци или всички са нелегални имигранти?
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Всяка силова структура, която сее терор и иска по насилствен начин да налага идеите си, трябва да бъде обявявана за терористична
Точно така - сега се върни към цитата и виж коя идея искат да наложат във светската доскоро Сирия
И ти ни обясняваш колко толерантни трябва да бъдем към такива хора
Да ти напомня ли представители на кои либерални демократи ги спонсорираха с оръжие или сам ще се сетиш-те защо не поемат издръжката на бежанците.
Не става човече-Разбери те не ни отвръщат със същото
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Аз пък съм цитирал за това какво е бежанец и как те трябва да влизат в държавата. Прочети законът за бежанците преди да философтваш и по-точно - бежанец е човек, който бяга от държавата си В СЪСЕДНА ДЪРЖАВА, защото е заплашен и прочее. Бежанец не е човек, който е живял в Турция 10 месеца и му е хрумнало да ходи някъде. Без значение дали е сириец или не.



Законът

Я кажи сега, има ли бежанци или всички са нелегални имигранти?
Явно някой или не може да чете или интерпретира по странен начин написаното. За да не бъда голословен ще цитирам:
Закон за убежището и бежанците, чл. 4:
(1) Всеки чужденец може да поиска предоставяне на закрила в Република България в съответствие с разпоредбите на този закон.
(2) Искането за предоставяне на закрила се осъществява лично и по собствена воля.
(3) Чужденец, влязъл в Република България, за да поиска закрила, или който е получил закрила, не може да бъде връщан на територията на държава, в която са застрашени неговият живот или свобода по причина на раса, религия, националност, принадлежност към определена социална група или политическо мнение и/или убеждение или той е изложен на опасност от изтезания или други форми на жестоко, нечовешко или унизително отнасяне или наказание.
(4) От правата по ал. 3 не може да се ползва чужденец, търсещ или получил закрила, за когото има основания да се смята, че представлява опасност за националната сигурност или който, веднъж осъждан с влязла в сила присъда за тежко престъпление, представлява опасност за обществото.
(5) Чужденец, влязъл не по законоустановения ред в Република България, за да поиска закрила, пристигайки направо от територия, където са били застрашени животът и свободата му, е длъжен да се представи незабавно на компетентните органи и да посочи уважителни причини за незаконното си влизане или пребиваване на територията на страната.
Грешно интерпретираш "пристигайки направо от територията, където...". Те реално пристигат направо от там. Физически е невъзможно да се телепортират, естествено. Под "пристигайки направо" се разбира "веднага като дойде", т.е. да не се размотава като нелегален емигрант тайно продължително време. Дори да приемем, че те не са изпълнили задължението си да се телепортират директно от Сирия до тук без да преминават разстоянието между двете точки, такъв не може да бъде връщан поради ал. 3 от същия член. Дори тези алинеи да ги нямаше и да го нямаше изобщо законът за бежанците в българската Конституция в чл. 4, ал. 2 е записано: "Република България гарантира живота, достойнството и правата на личността и създава условия за свободно развитие на човека и на гражданското общество.". Дори да решим, че тук става въпрос само за български граждани (което го не пише), в чл. 28 (пак в Конституцията) е записано, че "Всеки има право на живот. Посегателството върху човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление.". Тук е използвана думата "всеки", а не фразата "български гражданин". Дори и този чл. от Конституцията да го нямаше, го има чл. 5, ал. 4 ("Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.") и чл. 2 от Европейската конвенция за правата на човека, който гарантира правото на живот на всички хора под юрисдикцията на държавите подписали конвенцията (т.е. и България). Дори да има нарушение на закона за бежанците (каквото смятам, че няма), Конституцията стои над всички закони и никой закон не може да влиза в противоречие с нея.

Към livermaina:
Малко трудно ти сгрявам логиката. Нямам спомен да съм обяснявал, че трябва да сме толерантни към терористи и тероризмът като цяло. Нормалното човешко отношение, за което говорих, е насочено към обикновените хора, които бягат точно от същите тези терористи.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не, не пристигат от там, а пристигат от Турция. Турция е затворила границата си със Сирия от месеци. Турция им е направила лагери. На тях лагерите не им харесват и решават да тръгнат към Европата, ама не става така. Също така, те не пристигат искайки закрила, а влизат нелегално. Сигурен съм, че искането на закрила става чрез определена процедура, която нелегалните имигранти не спазват. Още в Турция никой не им застрашава живота и за това в момента границата е блокирана и ги връщат на турските граничари. Просто не им дават да минат браздата, викат турците и те си ги прибират.

Общо взето философстваш без покритие. Най-лесното е да приемеш следната истина - БЕДНИ СМЕ. НЯМАМЕ ПАРИ за никой. За нито един. Проблемът не е наш, проблемът си е техен. Ние имаме собствени проблеми, които не можем да решим. Не ни трябват нови проблеми.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Сега проблемът може и да не е наш, но утре когато даден проблем бъде наш и когато имаме нужда от помощ, тогава някой друг ще реши, че това е проблем на някой друг. Реално погледнато и ние имаме малко вина за положението във Близкия Изток, защото доколкото си спомням по времето на Бойко имаше нещо като декларация, че България подкрепя американската политика в Близкия Изток. Американската политика е тази, която генерира тези "освободителни" движения, от които бягат тези хора.
А покритието не знам как реши, че го няма. Има закони, които се прилагат от години (конкретно законът за бежанците ако не се лъжа е от 2002-ра). Процедурите с бежанците са дефинирани не само в нашите местни закони, но и от международни споразумения, които са с приоритет над местните закони (поне така пише в Конституцията ни).
Това, че сме бедни не е съвсем вярно и много може да се поспори по темата. Има държави с много по-нисък жизнен стандарт от нашия, които приемат бежанци. Условията, които можем да осигурим на бежанците, наистина са мизерни. Не е случайно, че толкова малка група (под 1%) от общия голям брой бежанци е решил да очаква точно от нас помощ.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Щом американската политика е тази - да си ги прибират те. В момента ти обясних какво се случва, което значи, че теорията ти е тотално грешна и се базира на твои пожелателни интепретации. Това, че сме бедни си личи по бежанската вълна от България - милиони българи за последните 2 деситилетия. Вече не можем да приемаме повече бежанци, това е. Не е наш проблем.

Сега проблемът може и да не е наш, но утре когато даден проблем бъде наш и когато имаме нужда от помощ, тогава някой друг ще реши, че това е проблем на някой друг.
Т.е. искаш да кажеш, че когато стане война, някой ще си каже "Ей виж ги тия, помогнаха на сирийците, дай да им помогнем и ние!". Айде моля ти се по-сериозно. Войни има на десетки места по света, не можем да помогнем на всички. Всъщност не може да помогнем на никой, защото сме пред физическо изчезване и умираме от глад. Не сме длъжни на никой, а хуманизмът не храни. Така че, ако искаш да си полезен на идеите си, вземи си някое сирийско семейство у вас и ги изхранвай.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Щом американската политика е тази - да си ги прибират те. В момента ти обясних какво се случва, което значи, че теорията ти е тотално грешна и се базира на твои пожелателни интепретации. Това, че сме бедни си личи по бежанската вълна от България - милиони българи за последните 2 деситилетия. Вече не можем да приемаме повече бежанци, това е. Не е наш проблем.


Т.е. искаш да кажеш, че когато стане война, някой ще си каже "Ей виж ги тия, помогнаха на сирийците, дай да им помогнем и ние!". Айде моля ти се по-сериозно. Войни има на десетки места по света, не можем да помогнем на всички. Всъщност не може да помогнем на никой, защото сме пред физическо изчезване и умираме от глад. Не сме длъжни на никой, а хуманизмът не храни. Така че, ако искаш да си полезен на идеите си, вземи си някое сирийско семейство у вас и ги изхранвай.
Прекалено на дребно разсъждаваш. Преди няколко страници в тази тема споменах нещо за доброто име. Точно то храни. Когато решиш да въртиш бизнес с чужденци те със сигурност имат предварителна нагласа за теб спрямо това от коя държава си. Не случайно доскоро PayPal не искаха да имат нищо общо с България. Когато държавата сключва международни договори доброто име на държавата играе важна роля при определяне на условията. Ако си обикновен човек, който просто ходи някъде на работа (т.е. нямаш сериозни организационни фунцкии), това надали ще го забележиш, но точно международните договори (за доставка на газ например) и договорите между фирми от различни държави носят голям просперитет за една държава и нейните граждани.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Бизнесът се прави за пари, на никой не му дреме за това дали някой е приел нелегални имигранти или не. Пейпал не са искали да имат нищо общо с България, заради измами с кредитни карти, вероятно. Спри да пишеш глупости и не ми казвай как разсъждавам. Отвлечените ти теории нямат приложение в реалността.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Бизнесът се прави за пари, на никой не му дреме за това дали някой е приел нелегални имигранти или не. Пейпал не са искали да имат нищо общо с България, заради измами с кредитни карти, вероятно. Спри да пишеш глупости и не ми казвай как разсъждавам. Отвлечените ти теории нямат приложение в реалността.
Нямаш си представа какво приложение имат моите "отвлечени теории" в реалността. А това, че бизнесът се прави за пари не е съвсем вярно. Както бизнесът, така и войните почти винаги са насочени към ресурсите. Парите са просто междинно звено, което ако задържиш по-дълго от нужното, може да се окажат с по-ниска стойност (инфлация).
А това с PayPal, което споменах, е точно заради лошото ни име като държава. Конкретната причина за лошото име е подробност (няма голямо значение точно каква е причината). Това, което не е подробност е, че има някаква причина. Ако се загледаш, Западът е в рецесия и икономическата им система се срива. Има голяма вероятност в близко бъдеще арабските страни да дръпнат икономически. Не, нямам предвид точно Сирия, Ирак, Либия и Египет. Нека погледнем Катар, Кувейт и Обединените арабски емирства. Може да погледнеш в Wikipedia за икономическото положение в тези държави. Някой би попитал каква е връзката между тези държави и Сирия? Не е толкова трудно за досещане. Все са арабски държави и в тяхната народопсихолигия те се третират като братя. Ако помогнеш в такъв момент на който и да е от тях, ти можеш да използваш това политически като представиш българите като приятели на арабите и с добри намерения спрямо тях. Това на много от вас може да ви звучи смешно и наивно, но подобни номера са много ценни в дипломацията и бизнес договорките. Все пак надали някой би се сетил да върти бизнес с никому неизвестна държава и в никакъв случай не би въртял бизнес с държава където има някаква масова омраза спрямо твоя народ и държава. В една от тукашните теми си спомням, че един от съветите за представяне в мрежата като freelancer пред американски работодател беше да не си изтипосваш снимка, на която приличаш на брат близнак на Осама бин Ладен.
Спомняте ли си прословутото посещение на предишното ни правителство в Катар в началото на миналата година? Кой там я знае каква е тази държава България? От посочения материал може да си припомните как се ходи на посещение, на което домакините не се сещат да дойдат. Време е да спрем да се изживяваме като бедни и жалки и с някакво самочувствие да вземем да въртим по-успешна международна дипломация. Успешната дипломация води до сериозен просперитет, а не ходенето на работа в полуфалирал завод и стискането на заплатката в размер минимална работна заплата.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Пич ти наистина трудно вдяваш или се правиш-най-вероятно второто,ама е детско...
Тези хора не подлежат на цивилизоване-тези същите заклаха войника,тези същите взривиха автобусите в Лондон,тези същите застреляха сума ти еврейски деца във Франция-колко християнски имигранти в арабския свят са направили същото ?
В момента нямаме никаква защитна реакция и приемаме който дойде-после като стане Сарафово отново ще се чудим какво стана
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Пичове безсмислено е да спорим тук, а някой облечен във власт да пие уиски в излъскания си кабинет и да не му дреме!
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Цензура, на темата!!! :shock:

Пичове безсмислено е да спорим тук, а някой облечен във власт да пие уиски в излъскания си кабинет и да не му дреме!
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Днешното положение може да бъде обобщено с една притча-Народните избранници в ролята на тъпия кравар ,ние в ролята на стадото .След като толкова години само доят стадото(крадат както могат),без да го хранят преди два месеца отвориха вратата на обора за вълците .След време ,когато глутницата изяде гладното стадо не знам какво ще прави краваря ,щото не съм чул някой да дои вълк.
Всички прилики с действителни лица и събития не са случайни.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Пич ти наистина трудно вдяваш или се правиш-най-вероятно второто,ама е детско...
Тези хора не подлежат на цивилизоване-тези същите заклаха войника,тези същите взривиха автобусите в Лондон,тези същите застреляха сума ти еврейски деца във Франция-колко християнски имигранти в арабския свят са направили същото ?
В момента нямаме никаква защитна реакция и приемаме който дойде-после като стане Сарафово отново ще се чудим какво стана
Странно как ме обвиняваш в качество, което ти проявяваш - невдяване. Някои хора лесно се поддават на политпросвета и вярват каквото им кажат по телевизията. Странно ми е как някои хора не се научиха да различават причината (терористите) от следствието (бягащите от тях). Това, срещу което трябва да се борим е тероризма (включително и в нацистката му форма), а не срещу пострадалите от него.

П.П.:
Когато човек няма какво да каже по темата, а му се иска да каже нещо, почва да говори на неща несвързани с темата - как облечените във власт не им дреме за хората и как не ги/ни хранят, а само доят. Тези неща са вярни, но са несвързани с темата.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Странно как ме обвиняваш в качество, което ти проявяваш - невдяване. Някои хора лесно се поддават на политпросвета и вярват каквото им кажат по телевизията. Странно ми е как някои хора не се научиха да различават причината (терористите) от следствието (бягащите от тях). Това, срещу което трябва да се борим е тероризма (включително и в нацистката му форма), а не срещу пострадалите от него.

П.П.:
Когато човек няма какво да каже по темата, а му се иска да каже нещо, почва да говори на неща несвързани с темата - как облечените във власт не им дреме за хората и как не ги/ни хранят, а само доят. Тези неща са вярни, но са несвързани с темата.

Въпреки ,че на пръв поглед изглежда безнадеждно,ще ти отделя малко повече време -дано след време да разбереш как функционира света.Аз не се поддавам на дезинформация-аз съм живял с такива хора доста време в няколко европейски държави и знам какви проблеми създават.Те не искат да се интегрират,искат само помощи и права ,но не и задължения.Ние нямаме нужда от още такива -нашите ни стигат.Ние имаме непреодолими културни и цивилизационни различия .
Аз лично различавам терористите от бягащите от тях-не съм сигурен дали нашите служби го правят въобще.Има все още действаща сирийска власт която може да съдейства в процеса на изясняване на самоличността на тези хора.Без такава информация е напълно възможно да са избягали религиозни и чисто криминални престъпници.Малко е притеснителен факта ,че вълната от имигранти се увеличи когато правителствените сили взеха превес.Дано това да не значи ,че бягат хора от свободната армия.Аз не съм против бягащите от война хора -против съм тези които се промъкват покрай тях ,африканци,северноафриканци,афганистанци,иракчани и всякакви такива в чиито страни има законно избрани правителстваи нямат основание да са тук
Колкото за приказката -ако две теми ти идват в повече едновременно не и обръщай внимание.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Странно ми е как някои хора не се научиха да различават причината (терористите) от следствието (бягащите от тях).
Интересно е ти как ги различаваш?

Другите ти глупости няма да ги коментирам, защото наистина показват липса на елементарни познания, но това не мога да го подмина:

Нека погледнем Катар, Кувейт и Обединените арабски емирства. Може да погледнеш в Wikipedia за икономическото положение в тези държави. Някой би попитал каква е връзката между тези държави и Сирия? Не е толкова трудно за досещане. Все са арабски държави и в тяхната народопсихолигия те се третират като братя. Ако помогнеш в такъв момент на който и да е от тях, ти можеш да използваш това политически като представиш българите като приятели на арабите и с добри намерения спрямо тях.
НА АРАБИТЕ не им пука един за друг, това трябва да ти е ясно. Дори на сирийците асадисти в България не им пука за бежанците и казват, че са терористи. Ако на арабите им пукаше и бяха завладени от панарабизъм, щяха да заличат Израел и да създадат палестинска държава. Арабите са различни и по ислям. Араби спонсорират терористите в Сирия. За това - спри с теориите си или когато развиваш някакви теории, представяй и доказателства. Кой вече е направил това и как му е помогнало.
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Най-големият проблем е, че ни взимат работните места в Западна Европа.:twisted: :lol:
Те пък сякаш са наши, че да ни ги взимат.

Към redrum:
Май на някой друг му липсват основни познания като се започне с историята. Вече е имало такъв опит няколко арабски държави обединени за война срещу Израел. В момента Израел изразходва огромна сума пари за армия и взима и жени за наборници. Израел се подпомага и от една от Големите Пет (САЩ), с които никой не желае да си има работа (дори и помежду им). Освен Големите Пет, за Израел е почти сигурно, че също притежава ядрено оръжие (ядрената им програма вероятно е била организирана съвместно с ЮАР - Инцидентът Вела). Никой не е толкова тъп да воюва с ядрена сила. Въпреки това наскоро имаше съвместни действия между Сирия и Ливан, които предизвикаха превантивно нападение с бомбардировачи от страна на Израел, което беше обявено за агресия (правно погледнато си е точно таката).
Ето ти едно доказателство колко много се "мразят" арабите и как не им дреме един за друг.
А това, че бежанците смятат асадистите за теориристи ми е интересно на какво основание го твърдиш. Властта на Асад в момента е официалната власт, а тези, от които се бяга са "освободителите", които искат да наложат радикален ислям (в темата по-назад имаше цитати от изказвания на висш техен представител).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Имало е такъв опит преди 50 години! Сирия и Ливан са заедно, а другите? Те ли са арабския свят? Те ли са богатите? Кажи нещо за СА, Катар и прочее?

А това, че бежанците смятат асадистите за теориристи ми е интересно на какво основание го твърдиш.

Интервю със сириец, което пуснах по-рано:

- Каква трябва да е реакцията на българската държава в такъв случай?

- Ситуацията е патова. България трябва отсега да иска решение от Европейския съюз. Това трябва да е общо решение. Бежанците трябва да бъдат задържани на границата, но да останат на турска територия. Стената, за която се говори, трябва да бъде изградена много бързо. В крайна сметка, ако на границата се съберат 40-50 хиляди бежанци, Европейският съюз ще бъде принуден да се намеси, тъй като проблемът не е само на България. България сама не може да поеме тази тежест. Но досегашната политика на прием не бива да продължава. В крайна сметка сирийското правителство декларира желание и възможност да прибере всички бежанци, които желаят да се върнат. Но голяма част от тях са извършили престъпления на територията на държавата или са свързани с терористи, знаят, че ще бъдат съдени, и затова не искат да се връщат обратно. Не може да са избивали хора в Сирия, а тук да се правят на политически бежанци. Хората, които идват тук, трябва да минават през цедка. Не може да отречем факта на човешката драма и че част от тези бежанци бягат от терора и ужаса в райони, окупирани от терористите. И затова е необходимо взаимодействие между службите на България и Сирия. Тези хора не бива да стигат до Европа, без да са ясни техните биографии. Иначе се превръщат в бомба със закъснител.
 

Горе