Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Пак те питам, какво отношение имат медиите на пеевски към "бежанския" проблем? Да не би ДПС или пък Пеевски да е против нелегалните имигранти. Интервютата в този клип не са със сирийци, които живеят от деситилетия в България, а в "бежанския" лагер с анонимни хора. Твърдях, че нито една медия защитаваща либералните ти схващания, не е взела интервю с "местен" сириец, който е поддръжник на Асад. Четеш какво ти пиша, както дяволът чете евангелието, хайде по-сериозно.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Интервюто на българският тв. канал Алфа с временния управител на посолството на сирийска арабска република в България съветник Башар Сафие на български и арабски език

[video=youtube;1UIxADrAYko]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1UIxADrAYko[/video]
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Единственото заради което ти отговарям е ,че някай непросветен четейки какво пишеш може да обърка интелигентен с умен човек.Умния човек понякога се замисля над другата гледна точка и я взима предвид ,дори само за собствена консумация.Ти засега не го показваш ,но нищо сигурно си млад човек има време да се развиваш.За мен много бъркаш аз съм от най-мултиетническия град в България - Пловдив и съм израсъл непосредствено до циганската махала,имам много приятели евреи и арменци както и 5-6 турци с които служихме в казармата и още си ходим на гости .Случайно познавам и доктора сириец от интервюто и ако искаш мога да те запозная да ти го разкаже лично.Неколкократно ти повтарям ,че разбирам хората които бягат от войната -аз не искам да бъдат допускани всички останали които нямат причина да са тук ,както и да бъдат внимателно проверявани всички сирийци ,защото всеки без документи може да каже ,че е сириец .В английския език има една фраза - Better save than sorry.Предпочитам да ме мислят за расист отколкото да събирам парчета от българи по улиците както в Лондон,Мадрид и Москва.
Колкото до фактите ,ако не можеш да различиш фактите от теориите които ти развиваш толкова по-зле за теб.Показахме ти как се справят съседните ни държави,показахме и доста случаи на краен ислям в Европа ,цитирахме и законите които са нарушени-ти какви факти имаш в защита на твоите теории ?

http://dnes.dir.bg/news/delo-viktoria-Сalahedin-Бin-Аladin-fudat-abdul-kader-15512406?nt=4 - Ето какви изненади ни чакат като става въпрос ,че нямаме идея кой влиза тук.Ей така под чуждо име могат да "заспят"клетките на Ал Кайда на наша земя.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Сега стана ясно, че тоя салахидим бин аладин или както и да се зове, всъщност влязъл и представил чуждо име. Представете си колко други такива има и ще има. Които дори не знаем как се казват и с какво са се занимавали.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Евала redrum за видеото с интервюто, което си посочил. Може да не защитаваме близки тези, но се радвам, че се постара да покажеш интервю с подходящ човек. Не знам дали си запознат с търканията между Сирия и Турция. Това обяснява защо интервюирания обвинява Турция в саботаж и конспирации (не, че не е възможно да има нещо вярно в това). Вече споменах за държави, в които едни разумни терористи биха отстъпили (вместо да "бягат" към България и Европа). Като една от тях имах предвид точно Саудитска Арабия, които както в своята държава, така и извън нея подкрепят всякакви опити за ислямизация (включително и насилствено). Обвиненията към Катар (в интервюто) вероятно идват от това, че те са съюзник на САЩ и изиграват важна роля при инвазията на американците в Ирак. Официалната политика на Катар е преход към светска държава и не може и дума да става за ислямизация. Катар е единствената арабска държава, в която жените имат право да гласуват. Доколкото знам дори световното първенство по футбол за 2022 е планирано да се състои в Катар.
С тази информация за призивите за завръщане съм запознат от известно време. Точно затова не виждам голям проблем в бежанците, повечето от които и без това ще си тръгнат скоро. Естествено, страхът не изчезва бързо от съзнанията на бежанците и е възможно да имат нужда от известно време преди да решат да се върнат.
На тези дето ги мързи да гледат цялото видео бих препоръчал да гледат обясненията за това какви хора точно влизат у нас, т.е. от 07:44 и малко след това. На това място може да забележите и благодарността, която получаваме като държава за оказаната помощ на техни граждани в нужда. Това може да се окаже полезно за нас някой ден.
Нещо интересно, което може би ви е убягнало от записа (малко след 08:10), е, че заговори за политическият принцип на определяне на това кои са терористи и кои не са. За незапознатите ще поясня, че под това най-вероятно имаше предвид Хизбула. В Ливан те са официално легално движение и партия, а Сирия и Ливан са съюзници. Все пак всяка държава сама определя кого да счита за терорист и му прави чест на този дипломат, че по така внимателен начин мина през темата.
Като за край за пореден път ще поискам оставката на това некадърно правителство дето го мързи да приеме помощ от сирийското разузнаване.

Към ReminD:
Затова е редно нашите вместо да се барикадират в НС и да излизат през задните входове, да вземат да съберат малко информация от сирийските служби. Всеки може да излъже за името си, но за промяна на лицето се изискват по-сериозни усилия.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

След като се затегна контрола по границата, днес съобщиха,че само 7 емигранта са влезли и 120 са върнати на турците.Значи могло:D
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Евала redrum за видеото с интервюто, което си посочил. Може да не защитаваме близки тези, но се радвам, че се постара да покажеш интервю с подходящ човек. Не знам дали си запознат с търканията между Сирия и Турция. Това обяснява защо интервюирания обвинява Турция в саботаж и конспирации (не, че не е възможно да има нещо вярно в това). Вече споменах за държави, в които едни разумни терористи биха отстъпили (вместо да "бягат" към България и Европа). Като една от тях имах предвид точно Саудитска Арабия, които както в своята държава, така и извън нея подкрепят всякакви опити за ислямизация (включително и насилствено). Обвиненията към Катар (в интервюто) вероятно идват от това, че те са съюзник на САЩ и изиграват важна роля при инвазията на американците в Ирак. Официалната политика на Катар е преход към светска държава и не може и дума да става за ислямизация. Катар е единствената арабска държава, в която жените имат право да гласуват. Доколкото знам дори световното първенство по футбол за 2022 е планирано да се състои в Катар.
С тази информация за призивите за завръщане съм запознат от известно време. Точно затова не виждам голям проблем в бежанците, повечето от които и без това ще си тръгнат скоро. Естествено, страхът не изчезва бързо от съзнанията на бежанците и е възможно да имат нужда от известно време преди да решат да се върнат.
На тези дето ги мързи да гледат цялото видео бих препоръчал да гледат обясненията за това какви хора точно влизат у нас, т.е. от 07:44 и малко след това. На това място може да забележите и благодарността, която получаваме като държава за оказаната помощ на техни граждани в нужда. Това може да се окаже полезно за нас някой ден.
Нещо интересно, което може би ви е убягнало от записа (малко след 08:10), е, че заговори за политическият принцип на определяне на това кои са терористи и кои не са. За незапознатите ще поясня, че под това най-вероятно имаше предвид Хизбула. В Ливан те са официално легално движение и партия, а Сирия и Ливан са съюзници. Все пак всяка държава сама определя кого да счита за терорист и му прави чест на този дипломат, че по така внимателен начин мина през темата.
Като за край за пореден път ще поискам оставката на това некадърно правителство дето го мързи да приеме помощ от сирийското разузнаване.

Към ReminD:
Затова е редно нашите вместо да се барикадират в НС и да излизат през задните входове, да вземат да съберат малко информация от сирийските служби. Всеки може да излъже за името си, но за промяна на лицето се изискват по-сериозни усилия.

Браво-именно за това става въпрос.Отвратителното лицемерие и двоен стандарт ,което демонстрира ЕС към проблема с имигрантите е животозастрашаващо за граничните държави,които са и най-бедните.Франция и Англия ,които активно участваха в подготовката на евентуалната военна инвазия ,сега трябва да бъдат по-съпричастни и да поемат своя дял от имигранти, което на фона на тяхното население и бюджети е капка в морето.Стотинките ,които изпращат тук по никакъв начин не могат да решат проблемите със средно и дългосрочната интеграция на хората ,които ще останат тук,защото да не се лъжем образованите и ценни кадри ще заминат за Европа и тук ще останат хората от крайно бедните райони ,които в мнозинството си практикуват професии за които тук няма пазар.Тези от заминалите ,които в рамките на 3 месеца не си намерят работа отново ще бъдат връщани ТУК ,така ,че си остават наш проблем.В България безработицата расте ,социалната система е реално във фалит-как ще изхранваме тези хора ?
Не виждам нищо расистко в това да се затвори границата и имигрантите да преминават през КПП ,където контрола ще бъде абсолютен-турските власти няма да могат да кажат ,че не са ги видели и тези ,които нямат основание да влизат ще бъдат връщани обратно.Освен това тук не става въпрос за изненадващо природно бедствие като във Филипините,повечето сирийци взимат съзнателно решение да поемат този дълъг и опасен път и тръгват с пари и лични документи.Тези ,които се укриват трябва да бъдат проверявани-какво ако те или членове на тяхното семейство са извършвали зверства спрямо цивилното население или дори криминални престъпления ?Не искам даже да подхващам религиозния въпрос ,защото още е рано и защото в хуманитарна криза не трябва да е определящо ,но определено е притеснително това което виждам .Религията е това ,което ни е запазило като народ и докато не срещнем реципрочно отношение към християнството от радикалния ислям ( което едва ли ще се случи) ,трябва да бъдем предпазливи.В момента реакцията на българската държава е като на заек на фарове,а това е много опасно.Вчера се разбра ,че полицаите извикани от провинцията да пазят народните избранници от народната любов са настанени в 4 звездни хотели ,а колегите им по границата нямат дори лични предпазни средства -ето това е приоритета на това марионетно правителство.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Явно на unwise чак сега му светна, че не говорим за проблема с истинските бежанци, а за всички, които се представят за такива и идват в България с кой знае какви цели.
И както става ясно от интервюто никой не се е свързал със сирийското посолство за съдействие.

А колкото до по-преден пост, че Европа не била благоприятна за мюсюлманите - глупост голяма! Европа си е разграден двор - от толерантност та са се качили на главата на всички.

А относно това "Да не говорим какви типове се събират там - като преминаваш така те гледат, че чак ти става неудобно, че си в собствената си страна." - ФАКТ!
Е тва не мога да го разбера. Не знам за другите, но когато съм на чуждо място избягвам да се заглеждам в хората, да викам и изобщо да привличам внимание, а тия дори обратното.
Почти съм сигурен, че ако отида в някоя от държавите, от които идват тези и се държа по такъв начин ще ме прептрепат.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Така и не разбрах как така ти (Ivo_) говориТЕ, но в съвремието всеки има право да се изживява дори като британската кралица.
И в крайна сметка се оказва, че бежанците не са ни проблем, а нашите некадърни политици, които барикадирайки се в НС си стискат властта напук на народа.

Към livermaina:
И аз нямам против по-затегната гранична охрана. Нашите ако бяха по-разумни, дори щяха да впрегнат по един сирийски дипломат на КПП (съмнявам се от сирийска страна да им откажат). Неговата роля би била както да помага за разпознаване на съмнителни "бежанци" (дори и да не може, трябва да се прави, че го прави), така и да действа успокоително на сирийските бежанци (виждат свой човек в чужда държава).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нелегалните емигранти вдигнаха гладна стачка-

„Живеем като животни. Търсим помощ. Защо българското правителство ни приема, след като не може да осигури нормални условия”, питат протестиращите, цитирани от bTV.
Ето в тези прости думи на един емигрент прозира предателската политика на т.нар. правителство-и ние това се питаме защо българското правителство ви приема ?
След като толкова време виждат какво е отношението към тях и условията тук защо се чувстват поканени от правителството ,та сега се и оплакват от това ,което късаме от залъка си .
Или някой им е казал ,че ЕС ще ни превежда пари и ние ще се грижим за тях.Къде е сега оная теменуга Овчев да покаже КОЛКО от тези които нямат основание да са тук е изпратил обратно.
Какво ще стане след месец когато застудее и падне сняг-как ще патрулират полицаите по границата,защото не виждам някой да се напъва да строи стена.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

При увеличаване на лицата с бежански статут може да се прогнозира изостряне на конкуренцията с местното население за работни места (и социални помощ и), основно в сектора за нискоквалифициран труд.

Да се гледа на "работните места" като на нещо ограничено (или даже като на нещо самоцелно) е погрешно. Когато дойде някой и "заеме" работно място, той става потребител и като такъв "създава работни места". Бежанците не идват тук да получават мизерните ни социални помощи, ако държавата не ги бавеше с документи те щяха да започнат сами да си изкарват прехраната и даже да "създават работни места".


Например в Саудитска арабия:

Напускането на близо милион незаконни имигранти в рамките на амнистията се почувства остро от населението. То се отрази на търговията, след като много квартални магазинчета затвориха врати, както и на строителството - много строежи забавиха работа, а някои дори спряха, казват местни жители.

Много хора не разбират проблема с "работните места" и си мислят, че целта трябва да бъде да се "създава" колкото се може повече "работа". В действителност целта (трябва да бъде) не "създаване на работа", а създаване на продукти и услуги, които са желани от хората. Ако "създаването на работа" решаваше проблема с "безработицата" - можеше просто да започнем да "работим" като прехвърляме камъни от едно място на друго и после обратно (и да напечатаме пари за да платим за тази "работа").

В тази обстановка с най-значим потенциал са рисковете отпрояви на ксенофобия.
С различни мотиви в медийното пространство и социалните мрежи се разпространяват изявления с подобна окраска. В тези условия зачестяват нападенията срещу чужди
и български граждани с ксенофобски мотиви.

Натрупва се конфликтен потенциал, реализацията на който може да доведе до трудно преодолими последствия, в т.ч. по отношение имиджа на страната ни (в рамките на ЕС и в регионите - източници). Сред настанените в центровете мигранти периодично възниква недоволство по отношение на продължителността на процедурите за получаване на закрила и битовите условия.

Тези срокове за издаването на документите са нехуманни. Документи трябва да се издават веднага - за минути или часове, а не хората да бъдат държани в затвори (без значение как се наричат тези затвори - бежански лагери от затворен тип или по друг начин).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Да се гледа на "работните места" като на нещо ограничено (или даже като на нещо самоцелно) е погрешно. Когато дойде някой и "заеме" работно място, той става потребител и като такъв "създава работни места". Бежанците не идват тук да получават мизерните ни социални помощи, ако държавата не ги бавеше с документи те щяха да започнат сами да си изкарват прехраната и даже да "създават работни места".
Сериозно не си в час. Какви работни места създават тия хора? И каква прехрана ще си намерят, след като дори не знаят езика. Хипотетичните ти бръщолевения грам не се връзват с реалността.


Тези срокове за издаването на документите са нехуманни.
Не е хуманно да се допуска всякаква сган на територията на нашaта държава.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Някои от тях знаят други езици, които са по-полезни (например английски). За какво им е да знаят български? Какво им пречи да си работят от вкъщи и да вакрват пари в страната от чужбина (точно това правят много от членовете на форума)?
 
Последно редактирано:
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Дай един такъв пример с реален човек.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Дай един такъв пример с реален човек.

Аз по цял ден си стоя вкъщи и вкарвам пари в страната (нямам доходи с източник в страната). "Създавам работни места" като си харча парите за "български" стоки - повечето отиват за храна произведена в страната (даже когато не ме мързи си поръчвам статии от българи, защото ми е по-лесно да се разбирам с хората на български език). Мога да говоря български, но това няма значение, тъй като доходите ми нямат никаква връзка с българския език. Английския ми е not very well, но не ми пречи за сега (усъвършенствам се с времето, когато започнат бях много по-зле с английския).

Това, че не съм бежанец няма никакво значение, щом аз го мога, значи всеки друг с подобно ниво на знанията го може.

И не ми разправяй, че онези там са неграмотни и не могат да ползват компютри, съмнявам се в това.

А и това не е единствения начин по който може някой да си изкарва прехраната сам (без да разчита на помощи). Милионите неграмотни българи как си вадят прехраната? Сирийците да не би да са по-зле от тях?
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Абе, къде си тръгнал да ми сравняваш някакви изпаднали кюрди с нас? Или пък сирийци ислямисти от дълбоката сирийска провинция, където нямат канализация в градовете си. Откъде си вадиш изводи, че това са въобще хора, които са виждали компютър? Ако не ти се вярва, че има хора, които не знаят какво е компютър и интернет, виж нашите цигани. Ти какво ги изкара, някаква високотехнологична армия от бежанци :lol: Щели да изкарват пари и да захранват икономиката, абе ти си направо готов за еврокомисар :lol: То ако беше така, Европа с милионите араби и негри, щеше да е земен икономически рай. Абе въобще и самите арабски държави щяха да са новата силициева долина.

Милионите неграмотни българи как си вадят прехраната?
Българите 99% сме грамотни. Милионите неграмотни цигани си вадят прехраната от кражба на метали, битови кражби и социални помощи.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Абе, къде си тръгнал да ми сравняваш някакви изпаднали кюрди с нас? Или пък сирийци ислямисти от дълбоката сирийска провинция, където нямат канализация в градовете си. Откъде си вадиш изводи, че това са въобще хора, които са виждали компютър? Ако не ти се вярва, че има хора, които не знаят какво е компютър и интернет, виж нашите цигани. Ти какво ги изкара, някаква високотехнологична армия от бежанци :lol: Щели да изкарват пари и да захранват икономиката, абе ти си направо готов за еврокомисар :lol: То ако беше така, Европа с милионите араби и негри, щеше да е земен икономически рай. Абе въобще и самите арабски държави щяха да са новата силициева долина.


Българите 99% сме грамотни. Милионите неграмотни цигани си вадят прехраната от кражба на метали, битови кражби и социални помощи.
За този процент "грамотност" много може да се спори. Не е случайно, че компетентни кадри трудно се намират, а иначе такива с дипломи бол.
А това, че бежанците са някакви аборигени или неадерталци е прекалено смешно като теория. Те са различни като типаж хора (т.е. има всякакви). Мервал съм сирийски freelancer-и преди години (преди инфраструктурните проблеми от саботажите), така че това, което казва happyslacker не е далеч от истината. Арабите по принцип имат търговски нюх и са много честни. И все пак не съм голям фен на въпроса с интегрирането им, тъй като голяма част от тях съвсем скоро вероятно ще се запътят към родината си. Естествено, при подобни миграции винаги остават някои, но не мисля, че биха били особен проблем.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Я ми дай за пример една европейска държава, в която теориите ви са се сбъднали. Я кажи в Германия милионите турци с какво се занимават. Или дай за пример някоя арабска силициева долина насред европата. Навсякъде тия живеят от социални помощи или най-много да въртят някаква търговия с дрънкулки или продават дюнери. Имаш ли идея какво работят арабите в България масово? Щото аз познавам сирийци и тия дето ги познавам или се занимават с автомонтьорство, или продават на Илиянци. Теориите ви нямат общо с реалността.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Я ми дай за пример една европейска държава, в която теориите ви са се сбъднали. Я кажи в Германия милионите турци с какво се занимават. Или дай за пример някоя арабска силициева долина насред европата. Навсякъде тия живеят от социални помощи или най-много да въртят някаква търговия с дрънкулки или продават дюнери. Имаш ли идея какво работят арабите в България масово? Щото аз познавам сирийци и тия дето ги познавам или се занимават с автомонтьорство, или продават на Илиянци. Теориите ви нямат общо с реалността.
Е, то и те знаят, че теориите им нямат нищо общо с реалността, но им се виждат много хубави, европейски, хуманитарни, САМО ДЕТО НЕ СА БЪЛГАРСКИ
Как да обясниш на европейскиот шемет, че не всичко дето фърчи се яде, и не всички сирийски бежанци са сирийци, а пък всички са пришълци, а някои даже канибали
Това да бориш канибала с хуманизъм е голяма стратегия, може да го очовечиш и да са изяде сам:-o
 

Горе