Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

livermaina, хубаво, че вярваш в твоя вариант (така или иначе няма необорими доказателства и в двете посоки), но замисли се ако има толкова голяма конспирация (МВР, Прокуратура, Държавна агенция за бежанците) дали все някой нямаше досега да я издъни по подобие на изтичането на "опорните точки". Колкото повече хора участват в една схема, толкова по-крехка и лесна за разконспириране е тя. Ето защо ако търся конспирация, аз търся на по-очевидни места.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Аз чак такива конспирации не търся.Едните отчаяни от потенциалното спиране на европески средства по проекти гледат да източат каквото могат от целевите помощи Притиснати от неодобрението и изолацията се подчиняват безропотно на лицемерните ограничения на Ес-погледни Гърция в много по-трудно положение от нас ,но по отношение на бежанците не отстъпва .Другите предпочитат да се подчиняват и мълчат ,защото са и доста некомпетентни.
Прокуратурата в типичен стил предпочита да гледа на другата страна-защо иначе не се самосезира къде са изхарчени 30 мил.за две години при 2 бази на кръст и 20 човека персонал и сега се чудят какво чудо им дойде на главата...
Доскоро живеех с надеждата ,че все някой ще изрази национално отговорна или дори патриотична позиция в защита на националните интереси ,но вече не съм сигурен ,че ще доживея.Иска ми се да се присъединя към твоя ведър оптимизъм ,но за съжаление съм виждал как завършва това ,което тук едва започва и то в много по истинска държава от нашата .
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

http://ruse.dir.bg/news.php?id=15658814
Това не прилича много на доброволно предаване и сега ще си ги отглеждаме тук докато не решат да се върнат в Сирия.Регистрирани или не са наша отговорност
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1183004
Само се питам защо не пробват да нападнат млади здрави мъже , а все на жени налитат
Така или иначе това за пореден път доказва ,че държавата е безсилна да ни защити и от тук нататък каквото и да стане вината е на националните предатели ,които предпочитат да пазят дупетатите вместо хората които им плащат заплатите.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

http://ruse.dir.bg/news.php?id=15658814
Това не прилича много на доброволно предаване и сега ще си ги отглеждаме тук докато не решат да се върнат в Сирия.Регистрирани или не са наша отговорност
Браво, хранали са няколко нелегални емигранти. Чат-пат и такива неща се случват по границите. Както е написано и в материала, такива не отиват в бежански лагери, а в ареста (първо с прокурорско постановление за 72 часа, а после вероятно за постоянно до края на делото), а след него следва наказателно дело и почти сигурен затвор. Тъй като е групово и организирано (ако е така както е представено в материала), се съмнявам да им се размине ефективната присъда. Вероятно ще се размине само на непълнолетните.

Относно линкът към статията за нападателя бежанец:
Мисля, че се раздуват единични случаи. Такива тукашни (български) случаи имаме много повече на брой. С подобна пропаганда се насърчават скинарите и се насъскват по-простите хора, които само чакат да им се покаже кой е виновен за жалкото им съществувание.

Относно това дали полицията може да ни защити:
Два пъти съм имал сериозна нужда от полиция (преди да започне темата за бежанците от Сирия). И в двата случая съм удрял на камък. И така пак стигаме до наш (български) проблем несвързан с темата (бежанците).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не изпитвам особенна симпатия към скинарите-не одобрявам побоя над момчето пред джамията и смятам , че трябва да се дадат ефективни присъди на биячите.
За съжаление случаите с бежанци зачестяват .Скоро имаше интервю с Тихомир Безлов за инцидент с две момчета гонени от нигерийци с ножове .Излезе и случай с почти заклан от алжиреца човек преди месеци.Множество инциденти не се докладват в полицията защото хората не вярват в помощта им.Живял съм Норвегия 7 години и съм свидетел какво се случи в един от най-елитните квартали където "интегрираха " 2 семейства пакистанци.Няма да ми стигне времето да разказвам.
През 1994 година в Осло имаше 37 имигранти- сега са хиляди и миналата седмица един суданец закла 8 човека в трамвай защото не му давали поданство вече две години.Не знам защо европейците не могат да разберат ,че тези хора се респектират само от здрава ръка и трябва да пазим цивилизационните си достижения.Нищо хубаво не се е случила след поредния " износ на демокрация " в арабския свят.Имам приятел лекар в Либия преди и след революцията.По времето на диктатора Кадафи парите от нефта се разпределяха горе-долу за здравеопазване и образование.Сега северните племена са поели контрол над добива ,а южните умират от глад . Демокрация и ислям са несъвместими понятия.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Чудех се дали да публикувам този линк ,но ще го направя с предупреждение , че сцените са потресаващи.За тези които са ходили в Осло -това е на 30 метра от гомемия стъклен Radisson.За другите -това е все едно това да се случва във фонтана на НДК.
Това е по-скоро като потвърждение за несъвместимостта на културите.
Ето какви сцени се разиграват в прекрасната норвежка столица Осло. Zigeuner im Vaterlandspark in Oslo цък > http://volksbetrugpunktnet.wordpress...spark-in-oslo/
__________________
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Докато НЯМА ясна държавна политика,така ще е!Аз искам да помислите какво ще стане само след 10 години, когато "бежанците" вече са БЪЛГАРИ ПО ДОКУМЕНТ и участват на всякъде.ТОВА Е ВЪПРОСЪТ:p
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Докато НЯМА ясна държавна политика,така ще е!Аз искам да помислите какво ще стане само след 10 години, когато "бежанците" вече са БЪЛГАРИ ПО ДОКУМЕНТ и участват на всякъде.ТОВА Е ВЪПРОСЪТ:p
Статутът "бежанец", който се дава по-рядко, не дава право за гласуване (т.е. не може да участва в държавните дела). По-вероятните са "хуманитарен статус" и "временна закрила" (мисля, че точно така се наричат). Има вариант за натурализация, но това не е толкова масово явление.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Абе ще ги натурализират по гетата, няма да има кой знае каква разлика - местните ''бежанци'' набързо ще ги обучат как са краде желиезо и как се бръка у кофите и воала - новите малцинства са интегрирани и горди граждани на новия Див Запад на Балканите - Булгаристан.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

А най-якото е, че циганите изпитват ИСТИНСКИ ужас от "бежанците"... свидетел на много драми 100% :D
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

А най-якото е, че циганите изпитват ИСТИНСКИ ужас от "бежанците"... свидетел на много драми 100% :D
И те като повечето в България гледат по телевизията как цялата армия на Торбалан се е населила в тези бежански лагери, а по нощите същите тези се крият под креватите на добричките хора и ги дебнат дали не са пропуснали да се завият достатъчно добре, за да ги накажат.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не, никога не са си представяли, че могат да имат истинска конкуренция
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Не се вземам за много умен, нито пък за много начетен, но и да ги коментирате, само с това ще си останете. По-простата причина, че ние сме само граждани, а не политици. А това е задачата на политиците.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Араби пребили таксиметрова шофьорка в София

Набезите на тия мангали много зачестиха, а не виждам да се взимат каквито и да е мерки против тях!!!
Беладжии има бол и камара разследвания, досъдебни производства и наказателни дела. Това от ликна е пореден раздут единичен случай и както виждам има много, които се връзват. Много неща се случват, но някои смятат, че се случват нещата само ако ги пише някъде (в някоя хартиена или онлайн медия) или ги дават по телевизията. По тази логика всичко, което го пишат и дават по телевизията, е единственото, което се случва, а други подобни случки не са се случвали.
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Беладжии има бол и камара разследвания, досъдебни производства и наказателни дела. Това от ликна е пореден раздут единичен случай и както виждам има много, които се връзват. Много неща се случват, но някои смятат, че се случват нещата само ако ги пише някъде (в някоя хартиена или онлайн медия) или ги дават по телевизията. По тази логика всичко, което го пишат и дават по телевизията, е единственото, което се случва, а други подобни случки не са се случвали.

А бе човек, не се излагай как ще е единичен случай това. Много ясно, че не се отразяват всичките набези на тия араби и кво от това, не са се случили ли? По-някога си мисля, че пишете нещо само и само да се намирате на работа...

Проблем има и не се взимат мерки - факт !!!
 
От: От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

А бе човек, не се излагай как ще е единичен случай това. Много ясно, че не се отразяват всичките набези на тия араби и кво от това, не са се случили ли? По-някога си мисля, че пишете нещо само и само да се намирате на работа...

Проблем има и не се взимат мерки - факт !!!
Да, проблем има, но той няма нищо общо с това, което си въобразяваш. Проблемът не е в цял народ (или народи), а в няколко писарушки, които вместо да напишат "Осман Хюсеин (името е случайно генерирано) нападна човек", те пишат "арабин нападна човек". Във всяка цивилизована държава наказателната отговорност е лична и е признак на малоумие да се позволява да се скриват престъпниците зад народността им.
Иначе разследвания, досъдебни производства, наказателни дела вече казах, че има доста. На година са десетки хиляди.
Ето ти извадени статистики от официалния отчет за дейността на прокуратурата за 2012-та (Download - PDF, 269 страници):
Година: 2012
Регистрирани престъпления: 117855
Разкрити престъпления: 48133
Общ брой лица по внесените в съда прокурорски актове: 49484
Осъдени лица с влязла в сила присъда: 44250

Като погледнеш статистиките ми кажи с какво този конкретен случай е по-важен от всичките останали. Всички подобни новини се правят за мотивиране на "националистите", скинарите и малцинствата (понякога и те го отнасят и страхът ги мотивира да търсят помощ от своите феодални лордове и партийци).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Много си далеч от истината.

Проблема който имаме и ЩЕ имаме с арабите е аналогичен с циганския. Факт е, че циганските битови престъпления на глава от населението са доста по-голям процент от българските. Аналогчно е с арабите, това, че до сега не сме имали сблъсък с тяхната раса и ти просто не си запознат с тяхния бит не променя това(за справка УК, много скоро и у нас).

Всички страни от ЕС ще имат големи проблеми с арабите включително и ние помни ми думата!!!
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Много си далеч от истината.

Проблема който имаме и ЩЕ имаме с арабите е аналогичен с циганския. Факт е, че циганските битови престъпления на глава от населението са доста по-голям процент от българските. Аналогчно е с арабите, това, че до сега не сме имали сблъсък с тяхната раса и ти просто не си запознат с тяхния бит не променя това(за справка УК, много скоро и у нас).

Всички страни от ЕС ще имат големи проблеми с арабите включително и ние помни ми думата!!!
Хубаво е да искараш някакви статистики за циганският процент на битовите престъпления от общият брой. Аз лично нямам такива. Предвид масовата им по-ниска образованост съм склонен да приема, че не са много способни на сложни престъпни схеми, които наричаме "организирана престъпност" (това е по-опасно от битовата престъпност).
А относно арабите си нямаш представа доколко съм запознат с техния бит (странното е, че си толкова убеден без факти). Имал съм вземане даване с араби многократно. Това включва както араби живеещи в България, така и такива живеещи в своята си държава. Не е трудно да се разбира човек с тях (особено ако попаднеш на знаещи английски) и по принцип са честни (наследство от религията им). Битките между расите са само във въображението на някой параноясал нацист. Разумна битка може да има само срещу конкретни вредители, които си имат конкретни имена. Тези същите се залавят, провежда им се справедлив съдебен процес и ако са виновни, ходят на топло за достатъчно време. Няма нищо сложно в това. Твърдо против съм да позволяваме на вредители да се крият зад народността си. Ако някой е виновен, той е виновен лично и народността изобщо не трябва да ни впечатлява.
 

Горе