Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Статус
Not open for further replies.
От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

...А това със разширяването на снимката си е къстамизация, което е пипане в кода, тук в CSS, и пак според мен трябва да е извън тази сума, но това е мое мнение....
"къстамизация" - той очевидно не използва cms,frameworks , а блъска php-то в html-a демек "авторски код"
"което е пипане в кода" - ами жената за какво плаща ? :D :D
"тук в CSS" - в грешка си
 
От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Не, не е нормално. Но може по желание на този, който го прави, може да ти го подсигури. Няма такова нещо като нормално и ненормално. Има какво сте се разбрали. "Ама другите магазини го имат", няма такъв филм. Забравете за тези неща като за тези пари трябваше да има такова и такова. За тези пари, като гледам, имаш минимума. За това се доразбирате в детайли какво да има. И вече девелопъра решава дали може в тази сума да ги изгради. Сайтът не е нещо особено, но и сумата не е отговаря на нещо по-голямо, така че не виждал лично нещо много велико. А това със разширяването на снимката си е къстамизация, което е пипане в кода, тук в CSS, и пак според мен трябва да е извън тази сума, но това е мое мнение. ;) Нищо лично, но не знам защо а тези пари има такива претенции. Но всеки си знае. Аз реално наскоро присъствах на направата на сайт за горе долу тези пари и честно казано, си там пича им каза, че доработките са си допълнителни неща, като преди това се показа дизайна, функции, всичко. ;) Няма такива филми като "Това в лява, онова зелено". Айде малко по-сериозно. :)

@3des, къде точно сме го препоръчали и дай да видя дали на база задание е свършил работа. :)
Точно това казвам и аз. Явно жената е останала с впечатлението, че като каже думата магазин, трябва да се направи всичко, което имат другите магазини.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много ми е интересно какво задание се търси от човек, който не разбира и иска онлайн магазин, за да си продава стоката. Нещо като професионално написан бизнес план ли трябва да бъде с всички подробности и функционалности, за които той не знае, че съществуват? Не е ли програмиста този, които да му даде идеи и въз основа на опита си да предложи подходящо решение?
Човек трябва да знае какво иска. За това, умните хора проучват преди да се захванат с нещо. Програмистът може да даде идеи, може и да не даде. Ако отидеш и платиш на някоя фирма 5000 лв., вероятно ще ти дадат идеи. Ако обаче даваш 400 лв., не може да искаш чудеса.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Да се обзаложим към коя страница ще се разбере кой е изпълнителя?
Тука като сапунка стана. Или казвай кой е или да затварят темата.
 
Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Много ми е интересно какво задание се търси от човек, който не разбира и иска онлайн магазин, за да си продава стоката. Нещо като професионално написан бизнес план ли трябва да бъде с всички подробности и функционалности, за които той не знае, че съществуват? Не е ли програмиста този, които да му даде идеи и въз основа на опита си да предложи подходящо решение?

Когато бате ти е кът бюджета седиш и гледаш какво ти харесва и вадиш на един лист или в линкове. После показваш, защото няма как да имаш сайт като на техномаркет за 200 лева, за това седиш и питаш "Това възможно ли е?", "Ще може ли да има такова меню тук?" "Нали ще е падащо меню?" ;) Но определено сайта е много крива история. Но както казах, не знам какво са се разбирали и какво той е получил като "база за работа" преди да почне.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Всички които в тази тема казахте, че готовите системи не струват, да обяснят сега, колко много трябва да и се добави на една писана ситема, за да стане като готовите. Тук имаме нагледен пример с писана система.

Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms?!

Дизайна няма да го коментиран, дизайн се купува и се интегрира. Ако клиента си плати 200 доларов дизайн, ще има 200 доларов дизайн. Ако си поръча 20 долараов ще е 20 доларов.
 
Re: От: Re: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Blinky, все някои неща са стандарт.. Искам търсене, кое е чудното?.. Утре ще каже, не не съм написала, че бутона може да се натиска...

Чудно е защото бюджета малко не определя "стандарт", на такъв бюджет вървиш като кът на някои неща, а не като "по подразбиране". Но да, сърча е един от нещата, които трябва да има. Но ти ако му искаш да има и адванс сърч, какво правим, пак ли е по подразбиране? Ако това не е ясно, няма как да ти обясня останалата част. Колкото до бутона, това е вече неизбежно да го няма. Но ако имаш претенции към бутона, да ти мига бяло-синьо - това вече е друга бира отново. :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Има напредък There are currently 22 users browsing this thread. (21 members and 1 guests)
There are currently 25 users browsing this thread. (24 members and 1 guests)

Увеличават се
 
От: От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Всички които в тази тема казахте, че готовите системи не струват, да обяснят сега, колко много трябва да и се добави на една писана ситема, за да стане като готовите. Тук имаме нагледен пример с писана система.

Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms?!

Дизайна няма да го коментиран, дизайн се купува и се интегрира. Ако клиента си плати 200 доларов дизайн, ще има 200 доларов дизайн. Ако си поръча 20 долараов ще е 20 доларов.
+1
Пак ми разкажете за недостатъците на готовите опънсорс системи ... и огромното предимство и гъвкавост на "писаните".
Само дето като се изобретява топлата вода излиза скъпо.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Вие правите ли разлика между CMS и framework ?
И къде ги намирате тези 200 доларови дизайни , като в http://themeforest.net/category/site-templates има пестен милиона custom страници seo оптимизирани и ulta responsive напраоо за по 10-20$ ....
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

3des, сядате с програмиста и почвате да пишете на един бял лист какво искаш и той какво трябва да направи. ако стигнете до извода , че може да се използва готова система - използвате готова система, ако не - почвате да работите и двамата. Той твори ти контролираш. Но го правите по плана който сте направили и по който е определена цената.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Аз оставам с впечатлението, че за доста от хората писали тук, WP + грозен темплейт и някаква система за онлайн магазин си е нормално да струва 480 лв. Т.е. за тези пари получаваш това и нямаш право да искаш друго, защото са някакви дребни стотинки за големите риби занимаващи се наедро със сайтове и онлайн маркетинг. Като искаш да влезеш в бизнеса или вадиш много пари или си траеш с грозен сайт, защото за това са ти стигнали мижавите 400 лв...
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Някой, който наистина разбира от магазини да хване и да помогне на жената за нормален свестен магазин за нормална цена. Това грозно нещо дето са и го направили на нищо не прилича, камо ли да струва толкова пари.... И кажете кой е тоя програмист с хубава репутация , пък и хубаво портфолио.... как другите му проекти са хубави, а тоя на нищо не прилича ?
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

660 лв, поиска още заради търсенето и сортирането.

:D :D :D :D


Моят съвет е да спреш работата с този аматьор и да почнеш да даваш парите си на някой , който освен , че ще ти вземе по-малко, ами ще го и направи като хората .
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Напълно подкрепям BurnX. Вместо да си чешем езиците, тук има достатъчно колеги които разбират от OpenCart или нещо подобно.
3des, помоли да ти върнат парите за сайта и се разбери с някой да пусне един електронен магазин със готов закупен дизайн.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе