Какво ще стане с наказан сайта, ако..

webstil

Well-Known Member
Интересно ми е да чуя вашите мнения. Имам налазен от пингвин сайт, доста усилия вложих, но не съм се измъкнал. Реших, че ще правя нов сайт, но този не искам да го трия и без това съм го платил за още 1-2 години. Чудя се, ако реша да му сменям нишата какво ще се получи. Говорим за онлайн магазин, до сега съм продавал да речем дрехи и сега сменям на техника или пък на нещо по-близко до дрехите като аксесоари , там очила, гривни и т.н. Но същевременно запазвам и старите артикули, че и към тях има не малко линкове. Какво ще се получи? Току виж пък в новата ниша, заеме не лошо място и измъкна пингвина. Сайта има входящи линкове от към 250 pr2+ домейни.

Отделно как би се отразил линк от този наказан сайт, към новия ми сайт в същата ниша? Говоря за линк, а не за реф. на домейна?
И последен въпрос, към сайта имам и блог с около 30 статии. Ако ги махна оттам и след месец да кажем ги кача на новия сайт, дали ще минат за уникални?
 
Смяна на дейността няма да те изкара от Пингвин.

Линк от наказания не слагай.

Махаш статиите и ги качваш чак след като се деиндексират.
 
От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

За линка сигурен ли си? Защото, ако не навреди, то със сигурност ще помогне като са в една ниша, все едно конкурент да те линкне :D
 
Re: От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

За линка сигурен ли си? Защото, ако не навреди, то със сигурност ще помогне като са в една ниша, все едно конкурент да те линкне :D

Може да навреди. Ако не навреди, то няма и да помогне.
 
От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

Аз сложих линк от "пингвинизиран" сайт към нов сайт и ефекта беше повече от добър.
 
От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

Fozzy знам, че ги разбираш нещата, но защо да не помогне? Колко такива линкове може да си набавиш по-нормален начин от сайт в същата ниша и то онлайн магазин. Все едно да кажа на някой колега, който продава същото да ми сложи линк и той естествено няма да се навие.., а нали уж линкове от сайтове на същата тематика са силни?
 
Re: От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

Fozzy знам, че ги разбираш нещата, но защо да не помогне? Колко такива линкове може да си набавиш по-нормален начин от сайт в същата ниша и то онлайн магазин. Все едно да кажа на някой колега, който продава същото да ми сложи линк и той естествено няма да се навие.., а нали уж линкове от сайтове на същата тематика са силни?

Е, мерси :) Виж сега... в Гугъл всичко е 50 на 50. Може да навреди линка, може и да не навреди. Може да помогне, може и да не помогне. За да разбереш едно нещо дали да го правиш, както е в твоя случай, то трябва да имаш натрупан опит.

Аз имам доста експерименти в сферата. На alergodil може да е помогнало. В интерес на истината и на мен ми е помагало. Cutts казва, че ако наказан сайт има линк към вас, просто няма да отчете стойността му.

Та, до какъв извод стигаме - може да помогне, но е по-голям шанса или да не му придаде истиснка тежест, или дори да има негативен ефект.

Именно затова ти трябва опит, за да видиш кое е най-вероятното. Аз лично, ако сайта е под пр4, изобщо не бих рискувал да слагам линк.

А тези 250 пр2 линка предполагам са от блог мрежи, което още повече ме притеснява :)

Колкото до линк билдинга, в последната точка на втора част на тази статия, съм представил няколко готини източника на връзки специално за онлайн магазини. :) Всичко е до въображението, измисли откъде да линкваш. Един линк няма да те класира.
 
От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

Значи никва полза от сайта :( Поне статиите ще взема. А например , ако имам статии в други сайтове, които водят с линк към наказания и в последствие сменя линковете там, да водят към новия, проблем ли е пак?
 
От: Какво ще стане с наказан сайта, ако..

Още един последен въпрос, имам стари на по 7-8 месеца или година статии в други сайтове с линкове към стария сайт, ако заменя линковете направо към новия, проблем? Всяка статия отделно е добавяна в доста социалки :)
 

Горе