Какъв лаптоп да си взема?

От: Какъв лаптоп да си взема?

Неща и да чуя за шумящ десктоп!k
Аз съм чувал доста лаптопа които шумят повече от кошница. Аз съм решил да си взема това: https://www.amazon.com/Thermalright-814256001052-Macho-Rev-B/dp/B00PKJ21LW Ето красота: http://www.dvtests.com/wp-content/uploads/2014/11/IMG_0025.jpg :D
Един приятел е с него вика, че харда му много бучал, но охлаждането не се чува. Най-скъпото е i7-6700K 700+ лв, другите неща не са чак толкова. Аз предпочитам настолен, макар, че сега съм с лаптоп. Дразни ме, като се раздрънка целия почва да скърца и трака.
А ако лаптопа няма батерия за 150-200 лева, след 1 година ще се прецака и ще издържа само 5 мин.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Ще ти трябва:

1. Хубав екран с хубава резюлюция - гледай си Full HD - 1920 x 1080;
2. Процесора поне I5, а може и 7;
3. Рамта ти да е минимум 8, а по-добре и 16;
4. Задъжлжително да има SSD - 250 GB е добре;
5. HDD - колкото повече, толкова по-добре;

Реално нямаш нужда от супер яки параметри. Но това е днес. А ти ще даваш повече пари за лаптоп и няма да купуваш нещо за 5-600 лв. По-добре да имаш повече запаси в машинката и да те изкара повече години - да не се налага след година - две да ти е слаб тоя.

По-горе те посъветваха за ултрабук - и аз те съветвам. Все по-мобилни сме и ако ти е по-лека чантата, ще ти е по-леко и на душата.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Колега, според мен взимай един ASUS ROG G551JW-CN274D и не се занимавай повече. Ето линк към бенчмарк на процесора.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Вземи си най-евтиното нещо с SSD. Останалото отдавна няма значение. Нещо за 700 лв.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

tprodanov - познавам доста програмисти ...повярвай ми когато компилират дадено .exe в този момент им се иска по мощно cpu и повече/бърза рам за да стане по-бързо иначе е голямо чакане.
За мен .3-те компонента които трябва да се съчетаят са cpu рам и ssd (хдд) .(при програмиране без игри)
няма никакъв смисъл от другите 2. защото.ако cpu+рам са изчислили задачата а няма бърз hdd ,който да запише резултата то няма смисъл
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Трябва ти добър екран, рам (поне 8), добра батерия и правилната клавиатура. Не слушай непрограмисти те си нямат на идея какво му трябва на човек.

Ако ще го ползваш с външна клавиатура и монитори то тогава последното отпада.
Нямам ССД и нямам никакви проблеми, не бих дал маса пари за такава глупост... но за всичко има пътници :).
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Трябва ти добър екран, рам (поне 8), добра батерия и правилната клавиатура. Не слушай непрограмисти те си нямат на идея какво му трябва на човек.

Ако ще го ползваш с външна клавиатура и монитори то тогава последното отпада.
Нямам ССД и нямам никакви проблеми, не бих дал маса пари за такава глупост... но за всичко има пътници :).

За SSD не съм съгласен. Разликата е осезаема и веднъж минал на SSD няма да се върнеш на HDD.
Инак за тия пари кво има да се чудиш, можеш и за по-малко да си вземеш добър лаптоп.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Трябва ти добър екран, рам (поне 8), добра батерия и правилната клавиатура. Не слушай непрограмисти те си нямат на идея какво му трябва на човек.

Ако ще го ползваш с външна клавиатура и монитори то тогава последното отпада.
Нямам ССД и нямам никакви проблеми, не бих дал маса пари за такава глупост... но за всичко има пътници :).

SSD е по скъп да..но разликата е в скоростта е доста голяма. голяма част от приложенията разчитат данните да бъдат записани бързо и ако нямаш такъв диск то резултата е - чакане.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Трябва ти добър екран, рам (поне 8), добра батерия и правилната клавиатура. Не слушай непрограмисти те си нямат на идея какво му трябва на човек.

Ако ще го ползваш с външна клавиатура и монитори то тогава последното отпада.
Нямам ССД и нямам никакви проблеми, не бих дал маса пари за такава глупост... но за всичко има пътници :).

Това за ссд-то може да го каже , само човек , който не е видял , която и да е машина със ссд и с хдд....разликата е от земята до небето.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Не съм видял, не съм ползвал... айде стига глупости. Просто не съм Windows-джия и да нямам проблеми да не ползвам супер-мега по бързото зареждане с 1 секунда.
Така или иначе ако на ССД-то дъжриш кода който да прекомпилираш и т.н. накрая ще замине доста бързо, така че реално бонуса от него е минимален.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Така или иначе ако на ССД-то дъжриш кода който да прекомпилираш и т.н. накрая ще замине доста бързо, така че реално бонуса от него е минимален.

Големите разбирачи не се сетиха за това... . В случая ползването на HDD е направо задължително.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Това за ссд-то може да го каже , само човек , който не е видял , която и да е машина със ссд и с хдд....разликата е от земята до небето.
Чак пък от земята до небето не е. За WIN потребител с слаб комп има видима разлика, за другите не мога да кажа.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Много глупости се пишат тука.

SSD доставя повече от осезаемо забързване на общата производителност.
Ако умре бързо, значи е дърт модел или дефектна бройка. Не сме 2010 година.

Обикновено HDD за мен е излишно тегло в лаптоп и ползвам такова само под формата на външно устройство.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Не съм видял, не съм ползвал... айде стига глупости. Просто не съм Windows-джия и да нямам проблеми да не ползвам супер-мега по бързото зареждане с 1 секунда.
Така или иначе ако на ССД-то дъжриш кода който да прекомпилираш и т.н. накрая ще замине доста бързо, така че реално бонуса от него е минимален.

Вземи новите модели самсунг и говори за бързо заминаване..... Хдд ще сравнявате със ссд .... няма такъв смях. Вземи прочети малко тестове колко е разликата между двете да не се излагаш като кифладжия.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

Noke добре го написа са за "проразбирачите"
Също така щом искате старата технология hdd то какъв е проблема да изкараш dvd и го да сложиш на негово мясро като ВТОРИ ХАРД ДИСК
И без това рядко се ползва dvdrw в днешно време.
 
Последно редактирано:
От: От: Какъв лаптоп да си взема?

Аз си взех caddy, но не го ползвам защото чувам харда как шуми, църка и ме дразни. Ползвам го само за бекъпи защото външните усб хардове са бъгави и се изключват сами.
Noke добре го написа са за "проразбирачите"
Също така щом искате старата технология hdd то какъв е проблема да изкараш dvd и го да сложиш на негово мясро като ВТОРИ ХАРД ДИСК
И без това рядко се ползва dvdrw в днешно време.
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

hatre -това за изключването сам не го разбрах..
 
От: Какъв лаптоп да си взема?

@BurnX смяха е, че ти говориш за сравнение на SSD и HDD. Аз казах само, че на човека SSD-то му е последната грижа. Има къде по важни неща за предназначението, което е намислил за лаптопа.

В момента мога да сравня два еднакви DELL-а - единия е със SSD, а другия с HDD. Ползват се от праграмисти и разликата е нищожна (1-2 секунду). Тествах с 2 приложения за андроид (native java), 2xC++ програми, 3xC# проекта и 1 python-ска апкикация.

П.С.
Явно разликата от Земята до Небето е между 1 и 2 секудни :D
 

Горе