Какъв сайт да създам?

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Реших да започна да се занимавам с това чудо афилиейт маркетинг. Дайте съвет какъв сайт да направя? Такъв с много страници или такъв, в който всичко е описано на една? Към сайта допълнително ще има блог, но момента, в който представям продукта се чудя как да е направен.

Тези от вас, които се занимават с това сигурно са пробвали и двата начина. Дайте някакво мнение?
 
От: Какъв сайт да създам?

Според мен е добре да си пуснеш default темплейта и да направиш сателитки.
 
може да интерираш темплейт в блога да го забраниш темплейта за индексиране за да не прави дупликейт контент и да пуснеш сателитки както ти каза скорпиас

http://www.howtogainmusclefast.net/
 
От: Какъв сайт да създам?

Да питам и аз в темата: имам уникален сайт с 15 продукта. Най-вероятно скоро домейнът ще попадне в Sandbox (ако вече не е там), защото е нов, пък и не разбирам много от СЕО, така че не мога да го оптимизирам.
Да речем, че искам да рекламирам продукта LargeZZZ. Да приемем, че сайта ми с 15 продукта е site.com. Добре ли е да си направя сателитка, в която да пиша статии и накрая да линквам към site.com/largezzz или е по-добре да си създам сайт, например buylargecock.com, и в сателитката да линквам към него? Имам впредвид, че един човек като види сайт само за даден продукт (buylargecock.com) и има по-голяма вероятност да го купи, а като види многото продукти в site.com, може да си каже "Поредният магазин" и да затвори страницата. Обаче пък ако си създам по една сателитка за всеки продукт от site.com, ще събера немалко линкове. И ако не сте разбрали какво казах досега, ето я компресираната версия на писанията ми: Как се продава повече - чрез сайтове с повече продукти (възможност за трупане на повече линкове от сателитки; по-общ дизайн; възможност за купуване на повече продукти, следователно повече пари за мен) или в такива с един продукт (клиентът ще се впечатли от специално изработения и отговарящ на продавания продукт дизайн, което предполага по-добра конверсия, както и от повечкото информация за продукта, но пък може да купува само от продавания продукт)?
ПС: Блогър добър ли е за сателитки? Толерират ли подобни мероприятия?
 
Последно редактирано от модератор:
как се продава повече не мога да определя важното е за какво излизаш

по лесно се оптимизира сайт за един продукт и го препоръчвам на начинаещи и не само на него може да сложиш банер или линк към друг твои сайт с всички продукти случаи като търси купи един продукт да купи още един е малко вероятно това са много редки случаи бих ти препоръчал да се хванеш с един и да го правиш добре и тогава да растеш хоризонтално в други под ниши

с сателитките на блогър умната техниките спадат към леко сивото сео а блогър не харесват спамарии да се товарят но горе долу става за хербалки
 

Горе