Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Броя на хората от екипа би трябвало да бъде навързан изцяло с първоначалната инвестиция и вида на дейността на е-шопа ...
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Голяма част от работата може да се прехвърли на ERP система, интегрирана с магазина. Така всички заявки към доставчиците, обработката на поръчките, фактурирането и осчетоводяването, могат да се автоматизират. По този начин може да се намали и необходимия персонал.
Разбира се всичко това се отнася за магазин с много артикули, много доставчици и много продажби. Не говоря теоритично, а от опит с интегрирането.
 
Последно редактирано:
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Много относително така зададен въпроса. Зависи от това колко свободно време ще има собственика, с какво може да се занимава. В смисъл така ще може ли да поеме уеб частта, ще може ли да се занимава с рекламата и т.н.. Също така роля ще играе колко брой стока ще предлага online магазина, колко поръчки ще има. А бе фактори много, да речем 4 човека.
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Броя на служителите е равен на оборота делено на 3000 eshop=x/3000
Тоест ако магазина прави 6к на месец са нужни 2 човека
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Броя на служителите е равен на оборота делено на 3000 eshop=x/3000
Тоест ако магазина прави 6к на месец са нужни 2 човека

тази формула само за онлайн магазин ли е ???

или е взета от учебниците и е за всички магазини?
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

по мои наблюдения повечето новосъздадени онлайн магазини се работят от 1 или 2 човека
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Броя на служителите е равен на оборота делено на 3000 eshop=x/3000
Тоест ако магазина прави 6к на месец са нужни 2 човека

Оборот 3000лв
Надценка 100%
заплата 1000 лева?

остават 500 за шефа.
Наем няма ли, разходи за ток интернет, и вякакви подобни неща?
Такси нещо, върнат продукт, данък.
Пари за реклама?

Излиза че е по-добре да си служител отколкото шеф на онлайн магазин?
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Според мен оптималната комбинация до 35-40 пратки дневно е 2-ма човека. Единия връзка с клиентите и бомащина, а другия хамалогия и срещи с доставчици.
Тук ми идва една асоциация: един познат ми обясни как за кратко е работил за Кокетна и седмичните им пратки са около 13-14к. Обясни ми, че още със зареждането на артикулите им праскат 200% надценка с промоция "-50%" и като започнат да не смогват на поръчки махат намалението и минават на 400%. Дали наистина е възможно да се правят толкова продажби в България?
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Тук ми идва една асоциация: един познат ми обясни как за кратко е работил за Кокетна и седмичните им пратки са около 13-14к. Обясни ми, че още със зареждането на артикулите им праскат 200% надценка с промоция "-50%" и като започнат да не смогват на поръчки махат намалението и минават на 400%. Дали наистина е възможно да се правят толкова продажби в България?

Възможно е. Не мога да си обясня защо толкова пораснаха, дори премахнаха магазинчето, от което започнаха. Само веднъж съм поръчвала от тях и останах разочарована от лошото качество на стоките и най-вече несъответствието в размерите. Но нещото, което ме впечатли беше предложението им куриера да носи със себе си няколко размера, които да пробвам :shock:.
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Възможно е. Не мога да си обясня защо толкова пораснаха, дори премахнаха магазинчето, от което започнаха. Само веднъж съм поръчвала от тях и останах разочарована от лошото качество на стоките и най-вече несъответствието в размерите. Но нещото, което ме впечатли беше предложението им куриера да носи със себе си няколко размера, които да пробвам :shock:.

Те са имали и офлайн магазин ли?
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Те са имали и офлайн магазин ли?

Да, някъде на Плиска беше, защото ми казаха, че мога да си взема поръчката и на място. Това беше още преди новия дизайн на магазина и яката реклама в adwords и фейса.
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

При 3000лв шефа си е и работник:)
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Аз имах онлайн магазин, който стопанисвах сам в рамките на година и половина. Нещата ми се получаваха перфектно :). Доста е относително всичко, но имаш ли желание, време, ресурси, можеш да се справиш и сам :).
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Кокетна, мокетна....

Да продаваш на жени дрехи или обувки е като да вземеш от бебе близалката му... Не е трудно.

Не 400, ами 1000% надценка трябва да има...
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Кокетна, мокетна....

Да продаваш на жени дрехи или обувки е като да вземеш от бебе близалката му... Не е трудно.

Не 400, ами 1000% надценка трябва да има...

Лесно е да..само дето не ми достигат едни 100к за реклама, още толкова за стока и още толкова за складове и заплати....
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Според мен и 1 може да върши работата,но ако разбира от : бизнес мениджмънт, маркетинг, програмиране, да има много добри организационни умения, системен подход при обработката на пратките, за да не обърка някоя пратка т.к. е много неприятна процедурата когато разбереш ,че си объркал пратката на друг човек.
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Всичко е толкова относително че, няма повече накъде. Ако човек може да е фотограф, програмист, уеб дизайнер, СЕО оптимизатор, разносвач, шофьор, секретарка, телефонистка и т.н., може и сам да си върти е-магазина. Ако има оборот може да наеме хора, за всяка една от изброените длъжности + някое зло куче за шеф и да си клати краката.
 
От: Какъв трябва да е броят, според вас на Екипа към един Онлайн Магазин?

Не говорете в бройки и в професии. Говорете в оборот :) аз в момента управлявам с жена ми над 20 000 лв на месец. Тоест 2-ма сме..........
 

Горе