Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Blinky

Owner
Ако планувате да присъствате в топ 10 на търсачките, то тогава Аз не мога да усиля ваьността от самоучението, което Ви е необходимо.Търсачките са високо-конкурентна арена, където само тези, които са взели времето да "изчистване на правилата" или да направят необходимото, за да се качат на позицията в топ 10.

Много често през тези дни ще се чуе как на някой му е провървяло и магически се е събудил с сайт в топ 10 за добре търсена думичка.

И така, ако искаш в топ 10 за най-добрите думи или фрази (т.е. искаш твоя сайт да излиза в топ 10, когато някой потърси "cotton balls" в Alta Vista, Yahoo!, Google, Excite, HotBot и т.н.), тогава трябва да направите две неща:

а)Проучете сайтовете, които са вече в топ 10 за думичката или фразата, която искате - и вижте за образци.

б)Използвайте доказано know-how за търсачки и техните колебания. Ако искате топ 10 класиране, тогава ще искате опита и съвет от някой, който е наясно с последните промени в търсачките и директориите.

Между другото, преди да прекарате доста време изследвайки сайтовете на Вашите конкуренти за правила като защо те са там(в топ 10), препуръчвам Ви да се поинтересувате от някой Гуру в тази област. С техния съвет, ще бъдеш по добре подготвен за критично анализиране на сайтовете на твоите конкуренти за следи, които обясняват защо те са в топ 10.

Успехи
----------------------------------------------------
Search Engine Optimization Forum
----------------------------------------------------------------------------------
 
Последно редактирано от модератор:
И не ползваите блек сео техники, дори и да успеете да пробиете към Google ще завалят оплакваня от уебмастърите които сте изпреварили и сайта ви много скоростно ще бъде пратен в блек листа

Блек тенхики най-често се ползват от SEM SEO фирми които ви ГАРАНТИРАТ топ 10 позиция обикновенно резултата завършва (в САЩ) със съд за неизпълнено обещание, а тук просто изгаряте с парите.......
 
Последно редактирано от модератор:
:roll: Да яко се гори с пари. Имаше такъв случай преди време. Сайт (за Виагра, циалис и левитра) # 6 в Yahoo предтавляваше 3 картинки на съответните продукти и отдолу бързо се въртяха думичките за които излизаше.Еми този сайт не се задуржа много там.беше баннат още на първата седмица.

абе жнимавайте с две думи
 
Последно редактирано от модератор:
Да спонямси го този сайт. бтв от както го блек листанаха никои нее успял да пробие с нещо такова. При whitehat SEO резултатите са много по устоичиви, дори и да направие нещо което леко прекрачва границата, (случвало ми се да добавя 1 единсвен keyword kъм текста на един сайт и следваият ден бам 20 места надолу) ако не сте прекалили (да си наспамите целия саит с keywords........ ) като върнете нещата обратно до седмица всичко си идва на мястото :)
 
Да така си е coolice.А и също така е много важно да се преговаря с webmaster-и за размяна на линкове.Преди извесно време ми се случи-един искаше на да му сложа сайта в линк директорията, но условието беше да е с PR2+, а той от своя страна щеше да ме сложи на страница с PR3. Та мисълта ми е:трябва да се преговаря и за обмяна на линкове освен съдържанието на сайта.Не само бройката им е важна, но и качеството им.А ако са и сходни по тематика с твоя сайт - бинго, не след дълго ще те видиме в топ 10 на някоя търсачка.
 
Последно редактирано от модератор:
Прав си pricecompare. А отскоро научих че за да бъдеш намерен бързо от бота/паяка е добре да си направиш блог на blogger и да го напълниш с текст и да сложиш линк към твоя сайт.Номера ставал.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Да попитам по дума която ме интересува на първо място в Гугле е класиран сайт за продажба на продукти със съмнително ниски цени, но на посочените телефони в сайта 4 броя никой не отговаря не отговарят и на мейли. Това не е ли нередно и има ли правила за съобщаване за такива нередности на Гугле
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Това, че сайта е менте и не отговарят на телефоните и явно са фантоми си е техен проблем за мен нередност е това че на база нереални цени гугле ги класира на първо място като с това подвеждат клиентите си
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Това, че сайта е менте и не отговарят на телефоните и явно са фантоми си е техен проблем за мен нередност е това че на база нереални цени гугле ги класира на първо място като с това подвеждат клиентите си


Чичо гуугал е автоматизиран... зависи изцяло от оптимизацията... след това бива оглеждан от администратори.
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Не прекалявайте с хитрините.
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

За black listed бях чел, че е голяма вероятноста ако сайта ви не се класира на 1-во място при търсене на домейна.
Или втория вариант - можете да познаете, че имате наказание за дадена фраза, ако има брутален спад в позицията ви при търсене на ключова дума (20-30 позиции), без да сте променяли нещо
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Ако сайтът ви е нов, то не бързайте да го пускате за индексиране. Напълнете го с качествено съдържание, което да задържи вниманието на посетителите. Възползвайте се от бонуса, който ви дава Гугъл. При качествен контент, той ще ви изкара на 2-5 страница след максимум 3 седмици. После важното е, доколко се грижите сайтът да е интересен и полезен. Дали ще отидете напред или назад в класацията зависи предимно от съдържанието.

Не слушайте съвети от пишман оптимизатори. Не използвайте "черно" SEO. Събмитването в максимум 10 директории е достатъчно за сайт на български.
 
От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Не слушайте съвети от пишман оптимизатори.

Ти колко месеца "стаж" натрупа - 5-6 станаха ли? И вече говориш за "пишман оптимизатори" и раздаваш акъл ?

Твоя ипотпал на кое място се класира на последното сео състезание? Защото както знаеш там се разбира кой колко го чатка Гугъла.
 
От: От: Как Да Стигна В Топ 10 На Големите Търсачки

Ако сайтът ви е нов, то не бързайте да го пускате за индексиране. Напълнете го с качествено съдържание, което да задържи вниманието на посетителите. Възползвайте се от бонуса, който ви дава Гугъл. При качествен контент, той ще ви изкара на 2-5 страница след максимум 3 седмици. После важното е, доколко се грижите сайтът да е интересен и полезен. Дали ще отидете напред или назад в класацията зависи предимно от съдържанието.

Не слушайте съвети от пишман оптимизатори. Не използвайте "черно" SEO. Събмитването в максимум 10 директории е достатъчно за сайт на български.
...казал чвор-а и се наперил гордо...
 

Горе