Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

biaaro

Well-Known Member
Провокиран от някои потребители, реших да пусна малко факти за "алтернативата". Четете внимателно, за да можете да направите информирано решение на изборите!


На 22 февруари 2010 година жълтите трубадури започнаха да я хвалят, че отказала 17 114 евро месечно от Европейската комисия, за да се върне в България. Аз обаче направих проверка и открих интересни факти. В момента, в който напуснат, бившите комисари получават 1 200 000 евро. Освен това им се полагат 19 909 евро за преустройване, 322 540 евро „преходни плащания“ в следващите три години и 25 534 евро годишна пенсия, след като навършат 65 години.

Оттеглянето на Меглена Кунева от поста й на еврокомисар в Брюксел и завръщането й в България, съвсем не е било безвъзмездно. Доста пари е взела от европейските данакоплатци, в това число и от българите – от мен, от теб, от нас.

Акционерите на “БНП Париба” одобриха завчера избирането на Меглена Кунева в ръководството на френската банка, предаде Ройтерс. 14-ти Май 2010 г.

Практиката е такава – води се човек с добър имидж за консултант, но всъщност се използват неговите връзки. Реално Кунева търгува с вътрешна информация, която е придобила като член на европейския комисариат. И още нещо много важно. Като член на борда на „Париба“ Кунева е приела етичен кодекс, според който не трябва да се обвързва с политически партии. Това кореспондира по много интересен начин със стремежа й да избегне партийна подкрепа на предстоящите избори“, коментира Соня Колтуклиева. А банка „Париба” няма нищо против да има „свой човек” президент на България и е много щедра към Кунева.


Меглена Кунева притежава огромен апартамент в центъра на Брюксел, който обаче не е декларирала. Жилището е с площ от 120 квадрата и е в един от най-престижните райони, в близост до Европарламента.

Мадам „Йес”, както е известна Кунева, за безропотно изпълнение на всяка еврокоманда, е направила покупката на имота през 2007 г. Но тя не е обявявала апартамента, включително и в годишните си данъчни декларации? Към 2007 г. средната цена на квадратен метър в централен район на Брюксел е била 2900 евро. Излиза, че за жилището си Кунева е платила около 350 хил. евро -700 хил. лв.

Миналото на кандидатът за президент Меглена Кунева е забулено в тайна и за него тя умишлено не говори. Избягва да се паказва със съпруга си а и той е много”тих и кротък” и има защо. Журналистът Григор Лилов разкрива връзките на съпруга на бившият еврокомисар с „Мултигруп“ – най-голямата престъпна организация в България, според доклад на Държавният департамент на САЩ.

„Съпругът на Кунева – Андрей Пръмов е син на комунистическия функционер Иван Пръмов, който е бил от най-близкото обкръжение на Тодор Живков. Андрей е съдружник в „Хърсев и Ко“ – Одитно дружество, което е било основна финансова структура на „Мултигруп“ и ВИС.

Бащата на Андрей – Иван Пръмов е бил дълго време земеделски министър, после като секретар на ЦК на БКП е отговарял за селското стопанство, бил е шеф на ЦКС, откъдето се е родила банка под егидата на „Мултигруп“. Някои я наричат и банката на СИК, но за мен това са две структури на една голяма фирма майка”казва Лилов.

„В самия комитет, издигнал Кунева за президент, има активисти свързани с “Мултигруп”. Сред тях е Ирена Комитова – бивше отговорно лице в съюза за стопанска инициатива по времето на Валентин Моллов. Съпругът й Виктор Папазов е бил ключова фигура в „Мултигруп“.

Съмнителните структури от многобройните „метастази” на „Мултигруп” се включват в инициативния комитет за кандидатурата на Меглена Кунева. Нейният патрон и благодетел Симеон Сакскобургготски, по времето когато беше премиер а Кунева член на правителството, легализира престъпния бизнес и на първо място на приятелите си Илия Павлов и хазартния бос Васил Божков – „Черепа”, а много „бизнесмени” от фирмите с”ТРИ” букви направи депутати. Така че, Кунева и мъжът й явно не са прекъсвали пъпната си връв с ”мутрите”.


На 29 Ноември 1999 г. Надежда Михайлова, като министър на външните работи подписва меморандум (нито договор, нито споразумене) с Ферхойген – комисар по евроразширяването, където пише: „окончателното затваряне на блокове 3 и 4 на АЕЦ”Козлодуй” ще стане преди предвидените дати – съответно 2008 г. и 2010 г. Позицията на Комисията е, че затварянето на тези блокове ще стане най-късно през 2006 г”.

Това не е окончателно решение и България не е задължена да го спазва. Меморандумът дори предвижда да се преговаря, за сроковете за затваряне на блоковете 3 и 4.

На 22 януари 2002 г без преговори, Симеон Сакскобургготски – новият министър-председател на България , изненадващо обещава на гръцкия си колега Костас Симитис, че страната ни ще затвори блоковете през 2006 г.

След това безотговорно обещание, Симеон Сакскобургготски и Меглена Кунева започват упорито да налагат становището, че „ако не затворим реакторите, няма да ни разрешат да влезем в Европейският съюз”!

Този „рефрен” подхванат от депутатите на НДСВ, царското лоби и платената преса, активно се използва за внасяне на смут и страх сред българите, които гледат на ЕС като на спасение.

Някои европейски ръководители като Ферхойген също използваха подобна тактика на сплашване.

Ферхойген направи това от трибуната на Народното събрание.

По всичко личеше, че това е сделка с участието на не малко играчи, в това число Симеон и Кунева.

Въпреки, че всички компетентни организации и световни ядрени специалисти излязоха официално със становища, че реакторите са здрави, надеждни и сигурни ЕС не отстъпи, след като Симеон беше вече предрешил въпроса.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Биаро просто са различна класа - знам че Болен ти е насърце ама както и да се напъваш Кунева просто е няколко класи над него.

Тия работи дето си ги написал могат само да са и реклама.

Била е Евро комисар - и то не само че е била ами е и е избирана за еврокомисар на годината - такъв вервай ми българин няма да бъде избран отново в следващите 20 години.
Като напуснала била получила пари - и то доста - Еми те всички комисари като напускат ги получават тези опции да се откаже Кунева от тях та да ви стане каф на вас ли.

Не била декларирала апартамент в Брюксел - до момента не съм видял черно на бяло инфо че такъв съществува но дори и да е вярно жената е получавала солидна заплата защо да не си купи апартамент - Ето и Болен си купи на любовницата ама за разлика от Кунева не с пари от заплата а със субсидията на Партията а тази субсидия нали ние я плащаме и то на 100% докато за заплатите на Кунева България едва ли е дала и 10%

Били я назначили в Пари банк - що не назначиха някой от Атака - еми щото на такива места луди и неграмотни не назначават

Била затворила блоковете - Да верно е една нощ лично я видях ходи и ги заключи - Само да те питам като в момента ни хартисва енергия която не можем да и намерим пазар за какво щяха да са ни и онези стари блокове да плащаме само за поддръжката им и да се чудим що са ни още 4 атомни бомби.

И накрая един въпрос първите две години АТАКА оказваше пълна и безпрекословна подкрепа на ГРОБ - тогава що не ревахте че и Боко е бил от НДСВ - Що требваше да ви разцепи партийката та да се сетите че е по черен от гявола.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Да тръбиш навсякъде, че се отказваш от прекрасен европейски пост и идваш да спасяваш България, а същевременно да вземаш милиони евро... не знам .... безочие и наглост.

Това с апартамента на любовницата си е чиста лъжа. Със субсидия не можеш да си купиш апартамент и ти го знаеш много добре. Или ако си купиш, то това е много лесно доказуемо и най-вероятно е престъпление. Не съм видял някой да го е доказал до момента с документи.

Политик го назначават в голяма банка... Не, не си толкова наивен за да твърдиш, че е назначена там заради уникалните си способности. Извършила е услуги и е поела ангажименти, това е ясно и на децата.

За вината на Кунева за затваряне на блоковете мисля, че няма дилема. Това се признава от всички. Затворили сме си блоковете без някой да иска това от нас. В Брюксел пръдват, Кунева и Царо се насират...

Тиквоций излъга всички, включително и Сидеров. С позициите, които заемаше излъга цял един народ. Редно беше да се подкрепи от всички, които малко от малко искат да се случи нещо човешко и на тази изстрадала държава.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Да тръбиш навсякъде, че се отказваш от прекрасен европейски пост и идваш да спасяваш България, а същевременно да вземаш милиони евро... не знам .... безочие и наглост.

Това с апартамента на любовницата си е чиста лъжа. Със субсидия не можеш да си купиш апартамент и ти го знаеш много добре. Или ако си купиш, то това е много лесно доказуемо и най-вероятно е престъпление. Не съм видял някой да го е доказал до момента с документи.

Политик го назначават в голяма банка... Не, не си толкова наивен за да твърдиш, че е назначена там заради уникалните си способности. Извършила е услуги и е поела ангажименти, това е ясно и на децата.

За вината на Кунева за затваряне на блоковете мисля, че няма дилема. Това се признава от всички. Затворили сме си блоковете без някой да иска това от нас. В Брюксел пръдват, Кунева и Царо се насират...

Тиквоций излъга всички, включително и Сидеров. С позициите, които заемаше излъга цял един народ. Редно беше да се подкрепи от всички, които малко от малко искат да се случи нещо човешко и на тази изстрадала държава.

Това с парите - защо да не ги вземе? Ей, голяма злоба!

За този апартамент... дайте документи да видим кой е правил проверка, та били недекларирани?
Нали се сещаш, че Кунева не е взела крайното решение за затварянето на блоковете... къде са били всичките съдници тогава? Що чак сега след 10 години някой го коментира??? Ако някой е бил против, що не е възроптал?

А за връзките й с мафията... те се свеждат до мъжът й... не знам дали е доказано... поне за сега не е излязло СРС с Мишо Бирата...
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Това с парите - защо да не ги вземе? Ей, голяма злоба!

За този апартамент... дайте документи да видим кой е правил проверка, та били недекларирани?
Нали се сещаш, че Кунева не е взела крайното решение за затварянето на блоковете... къде са били всичките съдници тогава? Що чак сега след 10 години някой го коментира??? Ако някой е бил против, що не е възроптал?

А за връзките й с мафията... те се свеждат до мъжът й... не знам дали е доказано... поне за сега не е излязло СРС с Мишо Бирата...


Каква злоба бе, ти нормален ли си? Ти ако беше следил изказванията, нейните и тези на нейните поддръжници, щеше да знаеш, че Кунева-Пръмова е напуснала удобното си кресло в Брюксел и се е отказала от голямата заплата за да спасява България. А тя всъщност става милионерка в евро. Този факт естествено се покрива старателно от нея. Кое не ти е ясно? Пак повтарям - Жертва се в полза на България, като се отказва от хубав пост и голяма заплата, а то не е точно така.

Много хора бяхме против и тогава, ама глас в пустиня. Волен Сидеров и още няколко човека говореха за това по една кабеларка, ама кой им обръщаше внимание. За щастие сега не е така.

За мен Пръмова и Тиквоций са абсолютно еднакви - лъжци.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Каква злоба бе, ти нормален ли си? Ти ако беше следил изказванията, нейните и тези на нейните поддръжници, щеше да знаеш, че Кунева-Пръмова е напуснала удобното си кресло в Брюксел и се е отказала от голямата заплата за да спасява България. А тя всъщност става милионерка в евро. Този факт естествено се покрива старателно от нея. Кое не ти е ясно? Пак повтарям - Жертва се в полза на България, като се отказва от хубав пост и голяма заплата, а то не е точно така.

Много хора бяхме против и тогава, ама глас в пустиня. Волен Сидеров и още няколко човека говореха за това по една кабеларка, ама кой им обръщаше внимание. За щастие сега не е така.

За мен Пръмова и Тиквоций са абсолютно еднакви - лъжци.

Всеки, който излиза от такава позиция получава пари!
Да беше станал ти евродепутат, че на теб да ти ги дадат... А като искаш с тях прави партия и спасявай света...
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Идеята, е че има силна демагогия по линия Бюрксел това иска да каже Биаррото. Няма как да тръбиш, че идеш тук да спасяваш и да те представят като рицар на бял кон без мотивите. Малко ми напомня на Царчето, дойде от Мадрид да ни оправя за 800 дни - верно беше про десно настроен, но и големи мазала направи - като всеки друг.

А иначе за БНП, то е ясно стотиците милиони за Белене нали ни ги даде БНП ПариБа.

Иначе, кой какво имал ясно е че всички не са момини сълзички - всички имат един мотив да станат политици, да продават властта си на определени лица!
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Кунева е получавала доста добра заплата като комисар - ако не беше напуснала щеше да продължи да си я получава и когато един ден напуснеше щеше да получи въпросните пари. Тези пари са от евро бюджета в който ние внасяме май под 2%
Също така ако не беше взела тези пари щяхте да питате ами от къде тая жена има пари да прави партия и да обикаля.

Блеки - Обясни ми какво точно е направил цара което ти да определиш като мазало.

Ти специално като радетел на чистата пазарна икономика трябва да си му най голям фен - няма друго правителство в новата ни история което да е направило повече за бизнеса - Е да ама това не ви е достатъчно - Вие искате да гледате и в чуждата паница за вас не важно на вас да ви е добре за вас е важно ако може другите да не са по добре.

Цара си е върнал имотите (90% от имотите са му възстановени от предишното правителство на СДС) - Да предположим че не са били негови айде изчисли ми колко точно е нанесъл щета на държавата и ако не ги беше взел тези имоти сега там сигурно щяха да са дошли да инвестират мощни китайски фирми - ама хей на цара ги взе и сега няма инвестиции щото те точно там искаха да инвестират.

Милен Велчев бил купил Н-наброй хотели - Тия хотели работят генерират работна заетост и плащат данъци - ако не беше ги купил той щеше да ги купи някой други може би малко по скъпо - изчисли точно с колко е ощетил държавата. Едва ли ще получиш сума по голяма от четири пет сайта на министерства и две фейсбук страници.

Та айде обясни ми какво точно е мазало и сам ще си отговориш защо тази държава никога няма да се оправи щом хора като теб които се имат за икономисти мислят по този начин

Има една приказка който не иска цара получава падара - ето предполагаме че сега сте спокойни - В държавата не се краде в икономиката не е мазало и бизнеса просперира.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Ти що се захапа с мен?

Нали ти казвам, че са про десни, какво искаш повече.

Само това, което го пишете е не малко, за омацване. За да си истинска партия не трябва се дискредитираш, а вече тази партия я няма - това е показателно. Както е показателно, че яко са омацали - най-малко лъгаха, че ще оправят всеки божи ден - ВЕРВАЙТЕ ми чии рефрен стана и на коя партия, и като някой ти каже вервай ми гледай къде е слънцето!? После ББ на кого се метнал на демагогия?!

Единственото хубаво, което направиха е че оставиха бизнеса на мира и си правиха шашмите на дребно. И затова си прав такава дясно оринтирана сме нямали. Но можеше в пъти по-добре.

Не ми се спори на политически тематики - ако трябва сме сериозни икономиката по техно време почна от нулата и нормално е да се асоциират с позитиви. Икономиката след фалита и приватизациите, почна с голям рестарт и сравнително пазарно ориентирано - не случайно всичко се материализира в ръста и доверието и не случайно БВП на горе. Ако трябва сме наистина честни, те се движиха по енерцията на костов. За това казвам, на дребно го правеха, без сериозен смисъл за реформи и действие, пасивност - а това с АЕЦ-те и по-големите прокети е ясно .... Както не видяха балона, който е заформи в БГ, а пък вече по време на 3ните си пролича колко политически безсилни бяха.

Реално погледано, се надявам Пръмова да е сменила нрава си не кожата, щото я чака коалиция с ГЕРБ-а поне малко свежест за про десни пазарно ориентация да гони. Не знам до къде и как ще стане, все пак е г-жа Йес, знаеш не случайно е така. Дано се е научила на силно лидерсто, малко демагогия и поемане на отговорност. Всичко е с положителен характер по време на изборите.

Обясни ми аз по какъв начин мисля, и кои сме ние да искаме другите да им е зле но нас да не ни е добре. Стига с лични нападки. Ако бяха направили само това с хотелите, до сега да ни управляват те. Наивно е да се мисли, че едни гори и един кредит и това е най-лошото на тяхното правителство. Обясни ми що моето мислене е глупаво, а твоето е правилно че НДСВ бяха най-добрите и защо вече не са фактор. Това казвам - Едно е политически, друго е икономически. И в двете бяха пасивни, можеха сто неща да подобрят, но .... Да аз искам много за страна и бизнеса, лошо ли е? Знам, че сами можем си го изработим не някой горе в д-ржавата да ми преразпределя всичко и да казва колко са велики.

Това и казах няма политик, чист като момина сълза .....
 
Последно редактирано:
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Царчето, винаги когато ми се отдаде възможност ще му наливам. Най-малкото заради 800-те дни и партията кръстена на него. " Негово Величество СВ".

Баси лицемерието. Да взема да си направя една партия и аз - П.О.Р. "Превелик Оправяч Ромбеца".

А въпросната госпожа от заглавието, беше от неговите подлоги, така че същата работа.... ще ни оправи вЕрвайте и.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Я виж ти, от колко време не съм влизал, а политическите теми растат ли растат :)))

Откъде този хейт само не разбрах...
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

не разбирам защо не й вЕрвате!!!!
2528072_F.gif


[video=youtube;XF5tkHJRfLc]http://www.youtube.com/watch?v=XF5tkHJRfLc[/video]
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

„Списание EVA: Защо не приехте фамилията на съпруга си, както е направила Уляна Пръмова? / М.Кунева: Заради баща ми, на първо място.” (сп. Eva, юли 2011 г.) ... „Това е въпрос с 27-годишна давност. Аз се възползвах от правото си в тогавашния Семеен кодекс и запазих фамилията на баща си”, (23 март 2011 г., ТВ7, „На инат”)... „Това е фамилията на съпруга ми, която аз не съм приела никога просто защото така съм решила и защото в нашето семейство тоталитарни привички не съществуват”, (9 май 2012 г.). Кой лъже сега? Кунева-Пръмова или НАЦИД!? (ЦИНТИ, 1986 г.)


за последно! - Пръмова или Кунева? че съвсем се обърках :(


482542_524070834312397_452347948_n.jpg
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Абе някой разбра ли каква и е ориентацията на Кунева последно ?

Дясна ли е лява ли е ? Какво точно ще прави ? Гледам и интервютата все едни общи приказки и нищо конкретно.

Къде и е антикризисната програма на Кунева ? Къде са политиките ? Рових и сайта нищо конкретно не намерих. Май вече повече от година мина още не им е ясно за какво точно се борят и как.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Заявява дясна ориентация ако беше чел внимателно щеше да си го видял - Утре вечер във Варна ще представи някаква програма - доста ще ми е интересно да я видя - около нея има доста добър екип и ще съм учуден ако не са подготвили нещо качествено.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Аз видях, че щяла да прави програма. Чудя се обаче защо толкова човека я подкрепята, като не знаете тя лява ли е дясна ли е, какво точно предлага и как ?

Явно на симпатии го карате.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

E, яко пиче е кво. Или поне е била, ама за малко садо-мазо става. Те бабите така гласуваха за Седефчов навремето, щото е симпатяга.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Аз видях, че щяла да прави програма. Чудя се обаче защо толкова човека я подкрепята, като не знаете тя лява ли е дясна ли е, какво точно предлага и как ?

Явно на симпатии го карате.

Вземи попрочети малко позициите в сайта на "България на гражданите" и ще се ориентираш дясно или ляво е.
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Вземи попрочети малко позициите в сайта на "България на гражданите" и ще се ориентираш дясно или ляво е.
В сайта им нищо не пише :)
 
От: Как Мигленка ще ни оправи - България на Пръмовите!

Говорейки за Миглена Кунева е редно да споменете, че тя беше един от малкото министри, които имаха поставена ясна и точна задача и тя е изпълни отлично.

Заслугата България в момента да е в Евросъюза е изцяло нейна.


Да не ви припомням, че кандидатствахме за ЕС още по времето на Виденов. После по времето на Костов беше лигава работа. Дълго време нямаше резултати. После Костов сложи Александър Божков за главен преговарящ. Румъния беше напред и се говореше да приемат само Румъния без нас.

Дойде Царя и сложи Кунева и нещата се обърнаха. За 4 години тя свърши доста работа и в крайна сметка палачинката се обърна - ако не си спомняте. Ние бяхме отличниците и ние щяхме да влизаме само, а Румъния не. Накрая с условности, че има още работа по съдебната система и борбата с корупцията ни приеха и двете страни.


Та освен Кунева - ще се радвам да ми кажете някой министър, който е имал ясна и точна задача и който я е изпълнил отлично.


Аз се сещам за още 2-ма - Росен Плевнелиев като министър за магистралите и Томислав Дончев за усвояването на Европарите.
 

Горе