Как ви се струва идеята

От: Как ви се струва идеята

Що решихте че всичко ще е нелегално?

Щото, ако е легално, няма да стане.

Има хляб в идеята. :beer:
 
От: Как ви се струва идеята

Уважавам всички мнения ,така че няма проблеми та за печалбата nandibandi съм си направил калкулация долу-горе ,но това ще се уточни когато реализирам идеята .
Съдя от разговорите на клиентите ни от магазина за риба по-голямата част искат да има разнос по домовете. Наши близки бяха отворили заведение за обществено хранене ,но уви ... не успяха да завъртят нещата ,поради известна доза нехайство .. и липса на опит , но пък виждам ,че други кадърни хора печелят доста клиенти и правят по 1000/1500 лв на ден само от разнос

Ми чудесно, щом мислиш, че ще се справиш - действай, а най-вече щом си психически подготвен за цедката на контролните органи... Дано ти потръгне, пожелавам ти успех. И все пак проучи административната част на нещата и пак направи калкулация, за да не се окажеш неприятно изненадан в един момент. И е добре да сондираш евентуалните клиенти, за да не се налага да губиш време да ги търсиш впоследствие:)
 
От: Как ви се струва идеята

Уважавам всички мнения ,така че няма проблеми та за печалбата nandibandi съм си направил калкулация долу-горе ,но това ще се уточни когато реализирам идеята .
Съдя от разговорите на клиентите ни от магазина за риба по-голямата част искат да има разнос по домовете. Наши близки бяха отворили заведение за обществено хранене ,но уви ... не успяха да завъртят нещата ,поради известна доза нехайство .. и липса на опит , но пък виждам ,че други кадърни хора печелят доста клиенти и правят по 1000/1500 лв на ден само от разнос

Тъкмо ти се зарадвах на идеята и ентусиазмът, нищо че в Русе и ти ме ... разби с това болтнатото :-o

Правиш ли сметка колко офиса или поръчки са това, за да правиш 1500 лева на ДЕН???
Понамали малко, че както се казва в един виц, да не затрием децата- т.е. отрежи поне опашката на сома :|
 
От: Как ви се струва идеята

Друг вариант е да се "обединиш" с някое работещо заведение, което има персонал и разбира се нужните продукти. Тогава твоето вложение ще е само рекламата, но и печалбата ще се дели накрая, нищо чудно ако потръгне и да те прецака собственика, за това първо стабилни договори за съвместна работа ;)
 
От: Как ви се струва идеята

Колеги, не надъхвайте напразно колегата, нещата, които @alabam4eto е посочил са само малка част от изискванията!
Риска е повече от голям, ако не дай си Боже се получи проблем с храната! Нещата могат да стигнат до затвор!
Мислих подобни неща за Пловдив и съм проверил изискванията на БАБХ, даже си платих /да имат и такава услуга/ за консултация и разясняване.

Колко пари е тая услуга и какво ти обясниха (накратко разбира се, ясно е че всеки има различни питания)?

Също така не мога да намеря изисквания на пожарната и БАБХ в нета. Някой ще помогне ли?
 
От: Как ви се струва идеята

Колко пари е тая услуга и какво ти обясниха (накратко разбира се, ясно е че всеки има различни питания)?

Също така не мога да намеря изисквания на пожарната и БАБХ в нета. Някой ще помогне ли?

С удоволствие - още утре ще звънна на позната инспекторка от БАБХ и ще ти кажа с точност. Само задай ясни въпроси, че да знам какво да я питам.
 
От: Как ви се струва идеята

Е то, ако се стигне до правене на нещо ще се ходи и ще се говори, но идеята ми беше дали са отзивчиви за парите, които им плащаш като такса. Дали ти обясняват всичко или ти казват 1/2 неща и като дойдат на първата проверка ти отказват регистрация и даден претекст.
 
От: Как ви се струва идеята

Колко пари е тая услуга и какво ти обясниха (накратко разбира се, ясно е че всеки има различни питания)?

Също така не мога да намеря изисквания на пожарната и БАБХ в нета. Някой ще помогне ли?
Около 20 лв., моето питане беше по принцип за доставки от много заведения, но засегнахме доста варианти докато се опитвахме да измислим начин - кухня майка, кетъринг. Най общо казано стана дума за забраната за издаване на разрешителни за транспорт на готови храни от растителен произход, утежнена процедура за разрешителните за кетъринг, необходимите уреди за шоково сваляне на температури и съответно опаковки, поддържане на постоянна температура за 3 часа /независимо, че ще се достави за 5 - 60 мин, в зависимост от трафика/ в превозното средство и много други неща.
 
От: Как ви се струва идеята

Е то, ако се стигне до правене на нещо ще се ходи и ще се говори, но идеята ми беше дали са отзивчиви за парите, които им плащаш като такса. Дали ти обясняват всичко или ти казват 1/2 неща и като дойдат на първата проверка ти отказват регистрация и даден претекст.

Отзивчиви и подробни, срещата можеше и да продължи и повече, но успяха да ме убедят, че няма начин да правя законно това, което исках.
Ти по принцип си задаваш в писмен вид въпросите и те ти отговарят по същия начин / не мога да потвърдя последното, може и да щяха да го описват, но им казахме, че няма нужда/
 
От: Как ви се струва идеята

Да, благодаря ти!

Сега се разрових за пожарната и намерих, че подобни становища на място за даден обект от този сорт търговия вървят по 50 лв + 20 стотинки на квадрат, което е добре, стига при първото посещение да ти кажат какво трябва да се направи и при второто след като си го направил по конец да ти издадат разрешителното за ползване.
 
От: Как ви се струва идеята

Мне, не пише едно и също

Точно така. В началото не беше написал, че ще спазва закона. В следващото мнение беше изрично написано, че законът ще се спазва.

Когато някой българин не уточни изрично, че става въпрос за законен бизнес, по стара българска традиция се подразбира, че бизнесът ще е в сивия или черния сектор. Така се избягва казването в прав текст, че става въпрос за нелегална дейност.

„Искам да се занимавам с охранителна дейност.“ - Това значи, че някой иска да се занимава с рекет, нелегална охранителна дейност, нелегално събиране на дългове и т.н.

„Искам да открия законна охранителна фирма.“ - Това значи, че някой иска да се занимава с охрана съгласно закона.

Сега стана ли ви ясно?
 

Горе