Как водите бизнес кореспонденцията си?

tanipo

Well-Known Member
Винаги отговарям на всеки мейл без значение за какво е. Забелязвам обаче, че не винаги получавам отговори, дали ще е ЛС или мейл, повече в България разбира се, но и от чужбина се случва да не ме отразят. Аз това не го намирам за нормално, особено ако съм клиент.
 
Винаги отговарям на всеки мейл без значение за какво е. Забелязвам обаче, че не винаги получавам отговори, дали ще е ЛС или мейл, повече в България разбира се, но и от чужбина се случва да не ме отразят. Аз това не го намирам за нормално, особено ако съм клиент.

Еее, ти пък сега. Поразходи се малко из обявите в пазара в този форум и веднага ще ти стане ясно как се води бизнескореспонденция от родните предприемачи. Сигурно на всяка 2-3 обява пише: "За повече подробности на ЛС, но няма да отговарям на всички."
 
Няма нищо лошо в това стига да е обявено.
 
Напротив. Правилно е да се даде отговор. Щом си пуснал обява и си ангажирал вниманието на хората, редно е да им отговориш. Независимо от количеството или качеството.
 
Въпрос на гледна точка, ако примерно си написал това, което питат и си обявил, че няма да отговаряш на въпроси дето отговора им го има там, вече топката не е при теб.
 
Въпрос на гледна точка, ако примерно си написал това, което питат и си обявил, че няма да отговаряш на въпроси дето отговора им го има там, вече топката не е при теб.

Не е така, винаги трябва да се отговаря, даже и на такива въпроси. Просто го използвай като възможност. Аз съм работил, правил съм сделки от на пръв поглед глупави въпроси или от даден от мен отрицателен отговор. Това е възможност за бизнес.
 
Мда, вярно е.
 
Винаги отговарям на всеки мейл без значение за какво е. Забелязвам обаче, че не винаги получавам отговори, дали ще е ЛС или мейл, повече в България разбира се, но и от чужбина се случва да не ме отразят. Аз това не го намирам за нормално, особено ако съм клиент.
Трябваше една анкета за залепиш за темата, бате. :) Ето ги и моите по приоритет:

1. Мейл
2. Скайп
3. ЛС
4. Facebook
5. Viber
6. Linkedin
7. Друга система

горе долу е това. ;) Но всеки карам да е само мейл...всичко друго ми е излишно. ;) Изключвам ЛС във форума тук, защото си и цикля тук де докато си чета, отговарям. :)
 
Бизнес кореспонденциите си главно ги водя на "мамата", чат пат и на "лелята" :D

1. На живо
2. Телефон
3. Мейл

:)

Аз съм на принципа, че по-добро от очи в очи в бизнеса няма. Особено за нещо сериозно. Останалото може и по телефона.
 
Аз съм на принципа, че по-добро от очи в очи в бизнеса няма. Особено за нещо сериозно. Останалото може и по телефона.
Това е малко нож с две остриета. Имах един такъв дето водехме очи в очи и се гледахме през седмица за всяка миниатурна корекцийка по сайт за никакви пари. Отвратителна случка и това "на живо" гледайте да не е много често, защото в един момент просто ще се откажете от този тип комуникация. ;)
 

Горе