Как да запозна бизнес без капитал ?

Здравейте, колеги!

Аз съм момче на 16 години. Искам да започна бизнес ,но нямам капитал. Нямам и годините ,за да взема и кредит. На роднини в никакъв случай немога да разчитам.
Имам една идея свързана със земеделие цяло лято ще съм на село ,и ако се развия може би и там ще остана...

Въобще има ли някакъв начин да започна ТУЙ нещо ?
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Заем от приятел/и, залага не лични вещи, продаване на такива.
Желание да имаш, начин ще се намери.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Учи професия
след това мисли за бизнес.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

На 16 години какъв бизнес ще правиш не те знам, то дори и фирма не знам да ли е възможно да си отвориш на твое име. Направи си няколко проекта онлайн, събери за 1-2 години пари и като станеш на 18 ги вложи, щото бизнес без капитал не може да се прави трябва да имаш по минимално някой лев. :)
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

На 16 и без капитал можеш да стартираш страхотен бизнес - залягай и учи здраво!
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

може, ама не знам със земеделие. мисли нещо свързано с компютрите. новия хит е на 17 годишен ученик от москва, изписаха се тонове за него по американските вестници, телевизии и т.н. което доказва че не е нужно да си американец и евреин за да измислиш нещо голямо
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Първо ти трябва някоя кинта да си вземеш домейн+хостинг. Скоро имаше едно промо за 1$ хостинг и даваш 1-2$ за домейн (пак ще следиш за промоции, редовно излизат)
След това залягаш да четеш. Правиш елементарен сайт и почваш да го промотираш. С времето ще ти идват идеи как да си развиваш сайта и той ще расте и ще трупа маса, посетители и приходи.
Ако си мислиш за лесни и бързи пари отиди пусни един фиш.
Като станеш на 20 вече ще си натрупал опит, някакви пари, ако не си ги изпукал по пиене и жени и най-важното - тези занимавки с интернет бизнеса ще са ти променили поне малко начина на мислене, което ще те изкара една крачка пред твоите връстници.

И пак да ти кажа, който бърза далеч не стига, така че стъпка по стъпка действай и след няколко години ще си доволен от себе си.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

E какво му е на земеделието бе - купуваш кило домати за 30ст от комшията, идваш в София и го шиткаш за 2лв :)
И без това тия миризлизци по големите вериги продават само ГМОта от италия - друго си е арното българско производство :) Само да има кой да го организира, а на повечето земеделци не им се разправя с тия работи.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

в земеделието много бият прекупвачите съм чувал, те искат да прибират парата :D
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

в земеделието много бият прекупвачите съм чувал, те искат да прибират парата :D

Верно е, за това се сбирате и въоражавате производителите барабар с жените и децата и пуцате на месо мутро прекупвачите и охраняващите ги милиционери.

Такава е жестоката истина в този посткомунистически руски кенеф незнайно защо наречен "Българска държава"
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Да мине проверяващия орган покрай чергата, върху която си е сложил доматите селския търгаш и веднага ще попита - къде са ти касовия апарат, разрешителното от общината, фактурата за покупка на доматите? ;)
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Аз да ти кажа честно на село е точното място от където да си набавиш първоначалния капитал.И все пак всичко зависи от това какво може да се направи в твоето село.Ако наистина искаш да е нещо със земеделие е трябва яко да бачкаш.Моят съвет е ако там имаш дядо или чичо, или каквото и да е там и евентуално имат трактор,кон,магаре и т.н. да се възползваш от това (закачай отзад каруца или плуг или каквото и да е стига да ти върши работа и да изкарваш пари с него).Това е може би единствения начин да се изкарат пари на село-хващаш се с каруцата и тръгваш да вършиш услуги на пенсионерите и да им бачкаш там.Днес на 3-ма да свършиш по нещо и да ти дадат по 10лв са ти чисти пари.Другият съвет които мога да ти дам е свързан със събиране на орехи към края на лятото,доста е доходоносно-имах съученик който правеше между 50 и 100лв на ден от това.Така че мъжки събирай сили от сега за лятото че няма да ти е лесно ако искаш да изкарваш пари.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Много черноглед последния пост макар и да има истина в него.

Вместо да ходите да копате на село що не се разровите из този форум и особенно в програмите които аз съм представил и току виж откриете начин да изкарате чисти пари без никакви инвестиции само с акъл и умение за проучване, анализ и контрол на иформацията
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Абе днеска ми казаха една оферта за земеделието. От еврофондовете имало програми за подобряване на селското стопанство или нещо такова.... специално за селските региони... отиваш с бизнес план - примерно трябват ми 50 000 лв и ще направя това и това. Ако им хареса плана - да видят, че ще направиш нещо с тия пари - отпускат ти 80% от сумата с 20% от твоя страна. Тия 20% в твоя случай може да са проблем, ама ако работата се опече, пари все може да се намерят...

Та разправяха един си отворил ферма за охлюви, друг - ферма за нещо друго... но все хора, дето не са си занимавали с бизнес и фирми преди това.

Та ако искаш проучи я тая оферта.
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

Епа нали има гугъл - еврофондове селско стопанство, ала бала.... Да измисли офертата, па ще я пише на името на бащата... Уесно нема в крайна сметка, всмисъл иначе какъв бизнес за 16 годишен? :)
 
От: Как да запозна бизнес без капитал ?

да не стане като с охлювите само :D от клъстъра казаха - охлювите са болни, не ги искат. яжте ги на супи
 

Горе