Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Donchevas

New Member
Здравейте,

Бих искала малко помощ и съвет.
Насочила се към развиване на афилиейт, а след това ако тази ми дейност има успех, може да пробвам и с дропшипинг.
Първата стъпка е да си избера афилиейт програма. Насочих се към Сashburners, Crocmint и Clickbank. Правилно ли съм се насочила според Вас?

Регистрирах се в Сashburners, но не ми допадна. Имаше само няколко банера, форума не е активен, нямаше темплейти, както и не видях да предлагат безплатен хост.
Последва регистрация в следващите 2 програми. Харесаха ми - достатъчно на брой банери, предлагани продукти, темплейти, добри секции FAQ.
Като за начало реших да пробвам Crocmint. След като ме одобриха, разгледах продуктите и си свалих темплейт, който предполагам, че трябва да се качи на WP. Досега съм работила само с Blogger и WP ми е непознат. Което не вярвам да ме затрудни.

Въпросите ми са следните - темплейта наистина ли е за WP? Ако да, това означава да си сваля WP и да започна да ги качвам секция по секция, нали? И къде мога да намеря безплатния хост, за да кача готовия сайт?
Темплейта е без контент, който ще напиша. Това пък от друга страна означава да се усъвършенствам в писане на SEO съдържание.

Предварително благодаря на отзовалите се.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Избери ниша, виж какво правят най-добрите в нишата ти и ги копирай.
 
Здравей. Да правилно си се насочила. Щом ще си с тези програми, значи си говорим за хелт нишата, нали? Или. Така, колкото до Сashburners. Добри са. Не разчитай на темплейти от тях, както и от друга афилиейт програма. Най-малкото поради факта, че сигурно ги има на още хиляди места. Google не гледа добре на такива сайтове. Според него не носят валю и са поредните афчета, едни от милионите, клонинги. Тези темплети не трябва да се качват на WP, по-скоро си се качват на хостинга и там си ги донагласяш. Но лично ти препоръчвам един хубаво WP и една година тема. Това е. Всичко друго може да е в минус.

Crocmint CMS Templates не са за WP, а просто някаква си тяхна разработка. Няма да ти е трудно, гледам имат и менюали. ;) НЕ знам дали фри хост ще е добра идея. ;) Виж за нещо тънко. Пишеш техните продуктови описания, както и всичко около тях. ;) По-скоро комбинираш SEO писане със Selling писане. :) И гледай да не правиш компромис със Selling за сметка на SEO.

И още нещо - избрали си ниша? Или направо с магазините ще си - фул лист от продукти. Успехи. Ще помагаме с каквото можем.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Избери ниша, виж какво правят най-добрите в нишата ти и ги копирай.

Стана ми интересно и на мен, как да намерим най-добрите или по-какво да ги познаем? Изв. се за въпроса но и аз не съм запознат :)
Поздрави!
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Стана ми интересно и на мен, как да намерим най-добрите или по-какво да ги познаем? Изв. се за въпроса но и аз не съм запознат :)
Поздрави!

Отивай по форумите в нишата ти и гледай за кой се говори най-много, отивай в ютуб и гледай кой има най-много събкрибър, кой е най-популярен по социалните мрежи?

Аз например като почна да рекламирам някоя оферта, гледам другите, които рекламират какво правят и ако постоянно им се въртят рекламите, това значи че печелят, тъй като никой няма да държи губеща реклама. Правя същото, гледам резултатите, оптимизирам и отново така, не е сложно. Пикасо го е казал, добрите артисти копират, великите крадат.
 
Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Стана ми интересно и на мен, как да намерим най-добрите или по-какво да ги познаем? Изв. се за въпроса но и аз не съм запознат :)
Поздрави!

Какво точно искаш да се научиш да познаваш? Добрите програми ли? Или....
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

И аз продължавам с въпросите. Нишата - насочих се към хелт и бюти продукти, таргет аудитория ще търся предимно жени. Те по принцип купуват повече, а и покрай поръчките, които правя, по-големия процент поръчващи са именно жени. Не съм избрала конкретно продуктите все още. Дали ще бъде добре да се комбинират продукти от различни афилийет програми или трябва да са от една? Имам предвид Crocmint и CJ например.
Ок, тема на WP за една година, но тъй като прочетох във форума, че те не толерират безплатни теми с афилийет, то значи трябва да си избера някоя по-тънка. Мисля домейна да е на GoDaddy. В тема от форума намерих промо кодове, надявам се да са още активни.
Искам да помоля да ми предложите хост - по-тънък и на който да мога да разчитам.
Няма да тръгвам с цял магазин. Засега само описание на продукта, афф линк към сайта, където се продава, статии за него.
И след това ми остава да преценя по какви канали ще го рекламирам, за да има продажби. Дали Пинтерест ще е ок? YouTube? FB?
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Инстаграм е добре и бързо се събира аудитория, Ютуб само ако не те е срам да застанеш пред камера и да плямпаш. Фейсбук, ако ще купуваш реклама, Пинтерест също е добре, тъй като там повечето са жени, но не знам колко е добре точно за тази ниша.
 
Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Не е нужно да е само един продукт / и, само от една програма. Аз лично съм виждал ревюта на блогове, които са доста добри, и определено не са само от една афилиейт програма. ;) Това бих ти препоръчал.

Всъщност не хостваш там - в WP, ако ще правиш комерс изпълнения. А афилиейт програмата е яко комерс. :) Така, нека обобщим да видим дали всичко е както си мисля, че е разбрано - за WP сайт ти е нужен хостинг, който не е повече от $4-5 на месец. Инсталира се, безплатна платформа е и ако питаш мен, няма да е зле и да се отделят и още $50 за някаква премиум тема, но ако нямаш финанси и се учиш сега, почни с нещо фри като тема. ;)

Има активни. За нови .com има, дори наскоро взех един за долар и нещо. :) За хостинг, може да вземеш от всякъде. Най-тънкия план при всеки ще ти свърши работа на първо четене. Бих ти препоръчал нещо фри, но не знам какво дърво се яде там. А определено си е дърво. А и една кутия цигари на месец не е много като разход. Има и blogger, но там не е WP и най-вече малко по кът е от към функции и свобода. Пак може да си на собствен домейн.

За аф ли? Пинтерест и Тубата. Като по-добре в началото и повече Тубата. ;) Видео ревюта на продуктите. Може да плащаш и за тях. Във фивъра има интересни предложения.
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Блинки не пропускай Инстаграм, много е мощно!
 
Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Блинки не пропускай Инстаграм, много е мощно!
То има много други канали и методи, но основните, които ще конвертират най-добре и ще носят повече трафик ще са си търсачките и тубата, както и големите соц. мрежи. После минава и на долу - Пинтерест, Истаграм и т.н. ;)
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Нека да видим дали аз съм разбрала правилно:
Сайта ще е на WP с безплатна тема, уча се сега и наистина не ми се дават много пари. Инсталирам си и си правя сайта. След това ми трябва домейн и хостинг. Или трябва да платя нещо при инсталирането на WP и да пропусна купуването на домейн? Хостинга трябва ли да е български, за да зарежда сайта по-бързо или това важи само ако е за БГ потребители?
Извинявам се много за лаишките въпроси. Досега съм си правила безплатни блогове на Блогър и не съм още съвсем на ти с материята.
 
Хм, първо за да инсталираш WP ти е нужен хостинг, а не е лошо и домейн. Не е задължително да е БГ хостинг. Колко е бърз - това си е до хостинг. Видях, че вече си имаш блогове на блогър, май е време за следващата стъпка - сайт на WP на самостоятелен хост. Винаги може да те хостне и някой твой познат, сайта ти е малък и няма да е с адулт продукти. ;)
 
От: Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

То има много други канали и методи, но основните, които ще конвертират най-добре и ще носят повече трафик ще са си търсачките и тубата, както и големите соц. мрежи. После минава и на долу - Пинтерест, Истаграм и т.н. ;)

Тя Инстаграм си е голяма социална мрежа, има 650к души в нея.

Ама да, търсачки и тубата, даже ще е най-добре, само тубата да развива плюс реклами към нея и там там в сайта.
 
От: Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Тя Инстаграм си е голяма социална мрежа, има 650к души в нея.

Ама да, търсачки и тубата, даже ще е най-добре, само тубата да развива плюс реклами към нея и там там в сайта.

Ти май въобще не знаеш къде се намираш ... Инстаграм има 300 милиона активни юзери към декември 2014 година. Как даваш съвети за неща от които си нямаш грам понятие, дори и от обща култура?
 
От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

@Donchevas, първо успехи с начинанието :)

За да можеш да инсталираш WP първо ще ти трябва домейн и хостинг, които може да закупиш на нормални цени практически от всякъде. След като ще правиш сайт за en аудитория моят съвет е да се насочиш към чуждестранен хостинг провайдър. Има доста добри бюджетни решения, които са идеален старт за теб, още повече, че в 90% от чуждите хостинги домейна ще ти го дадат бонус към услугата, ако закупиш хостинг за 1 година. След като си свършила тази работа ти остава да инсталираш системата и да започваш работа.

Разгледай всичките афф. програми и избери няколко продукта, с които да започнеш. Не се хвърляй на готовите решения като системи, текстове и т.н, за да не обречеш предварително начинанието на неуспех. Използвай някоя приятна безплатна тема, която ще ти позволи да настроиш базови неща по сайта си, след което може да надграждаш функционалност.

Относно съдържанието, харесай си няколко продукта, на които да напишеш ревю, но не пиши просто общи приказки, а се стреми да подадеш добро съдържание на потребителите, това се цени еднакво и от тях и от търсачките. Например опиши за какво е този продукт, какви проблеми решава, защо трябва точно от твоя сайт да отидат на sales page-a на продукта и т.н. Също така е добра идея да потърсиш свързани ключови думи и фрази, по които да оптимизираш и с които да нашишеш свързани статии за продуктите.

Програмите, на които си се спряла са добри. Например CashBurners, не гледай, че в момента ти излизат само няколко продукта за промотиране. Направи си сайта, сложи няколко статии и пиши на съпорта, че много искаш да работиш с тях и би искала да ти дадат достъп до premium affiliate продуктите. Там има един пич, май е афф. мениджър, който ще ти отговори и даде достъп. Ще получиш още няколко инструмента, с които да доразвиеш сайта си. Също ака след като направиш продажби от там може да изтеглиш парите и преди да си натрупала минимума (150$ мисля че беше), просто отново му драсни 1 мейл с обяснение, че ти трябват и ще ти ги изпрати по PayPal, много е разбран.

Друго, което мога да ти кажа е промотирането. След като имаш няколко статии публикувани, направи си research за потенциални ключови думи и фрази, които да изполваш и паралелно с добавянето на статии започни с линк билдинг. Не се отчайвай, ако сайта не се появява първите месеци така, както искаш, има Google sandbox, в който новите сайтове престояват известно време, преди да се появят в резултатите. Иска се упоритост и работа, резултатите няма да закъснеят.

Направи профили в популярните социалки и споделяй там, като не прекаляваш естествено и се старай да не използваш директни афф. линкове, за на не те баннат. По-скоро споделяй твоята страница с ревю или статия и трупай последователи.

Успех!
 
От: От: Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Ти май въобще не знаеш къде се намираш ... Инстаграм има 300 милиона активни юзери към декември 2014 година. Как даваш съвети за неща от които си нямаш грам понятие, дори и от обща култура?

Милиона имах предвид, ама не там трябва да се съсредоточаваш.

Аз не се занимавам със сайтове за хороскопчета. :lol: И поне давам съвети от личен опит, а не като теб, само да гледам малките грешки и да търся къде да са заяда.
 
От: От: Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Милиона имах предвид, ама не там трябва да се съсредоточаваш.

Аз не се занимавам със сайтове за хороскопчета. :lol: И поне давам съвети от личен опит, а не като теб, само да гледам малките грешки и да търся къде да са заяда.

Ако искам и с шев и кройка мога да се занимавам :) няма да се обяснявам на аматьори, които цитират цифри от имагинерната реалност :)
 
От: От: Re: От: Как да започна и да стана успешен афилиейт?

Ако искам и с шев и кройка мога да се занимавам :) няма да се обяснявам на аматьори, които цитират цифри от имагинерната реалност :)

Кво съм цитирал като цифри не е важно в случая.

@Блинки, другите си носят по-добър трафик и повече пари, но там се искат пари за да го направиш както си трябва, а тя няма пари, инстаграм може по-бързо да се развие без никакви пари и като донесе продажби да се реинвестират в другите канали.
 

Горе