Как да инвестираме 1000лв. правилно?

RikoBernadiko

New Member
Здравейте, от няколко дни ми се върти в главата как да инвестираме 1000лв в сайт, така че той да генерира печалба от 10лв дневно? Ако имаме информационен сайт, тези 1000лв. ако се инвестират в фейсбук страници и сео, биха се вързали 10лв дневно, какво мислите? :rolleyes:
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Здравейте, от няколко дни ми се върти в главата как да инвестираме 1000лв в сайт, така че той да генерира печалба от 10лв дневно? Ако имаме информационен сайт, тези 1000лв. ако се инвестират в фейсбук страници и сео, биха се вързали 10лв дневно, какво мислите?
За 1000 лева ще купите около 90 - 110 000 фена, което при новинарски сайт е около 15 - 20К посещения... Което при добро нареждане на рекламите е около 30 - 40 лева на ден, може и повече...
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Също така в случая мога да ви предложа много добри новинарски страници + готова новинарска платформа, с редица функции и много добро подреждане на рекламите.
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Здравейте, от няколко дни ми се върти в главата как да инвестираме 1000лв в сайт, така че той да генерира печалба от 10лв дневно? Ако имаме информационен сайт, тези 1000лв. ако се инвестират в фейсбук страници и сео, биха се вързали 10лв дневно, какво мислите? :rolleyes:

Не инвестирай толкова пари наведнъж в нещо, което не е твое. Ако решат да ти делийтнат страницата, щото не се знае кво ще щукне на фейса. Кво правим тогава? :)

Вложи ги в нещо, което може да контролираш. Примерно, ако е сайт, винаги може да му направиш бекъп, нали? А на фб страницата - найн.
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Не инвестирай толкова пари наведнъж в нещо, което не е твое. Ако решат да ти делийтнат страницата, щото не се знае кво ще щукне на фейса. Кво правим тогава?

Вложи ги в нещо, което може да контролираш. Примерно, ако е сайт, винаги може да му направиш бекъп, нали? А на фб страницата - найн.
Така е, но нали този сайт иска трафик.....
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Така е, но нали този сайт иска трафик.....

От тази гледна точка си прав. Другия вариант е сео - ама бавна работа. Пък и там несигурно. Освен това сумата е недостатъчна, за да плати на специалист.

Такава инвестиция във фасбук страница си е доста рискова. Но пък в крайна сметка, ако не рискуваш, няма как да спечелиш... :)

Иначе лично аз, бих инвестирала, но малка сума или поне на части, а не наведнъж. Обаче всеки си преценя. :)
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

За 1000 лева ще купите около 90 - 110 000 фена, което при новинарски сайт е около 15 - 20К посещения... Което при добро нареждане на рекламите е около 30 - 40 лева на ден, може и повече...

то ако така ставало, ти досега да си милионер :D не давай напразни надежди на хората
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

то ако така ставало, ти досега да си милионер :D не давай напразни надежди на хората

Всъщност със страници с общо 600К ние правим по 50-60 евро на ден. При дадения пример горе със 100 000 може спокойно да се правят 10-20 евро на ден. С 2 думи инвестицията може да се избие за около месец :)

Но... трябва да се качват интересни статии в сайта постоянно, а това отнема време :)
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Всъщност със страници с общо 600К ние правим по 50-60 евро на ден. При дадения пример горе със 100 000 може спокойно да се правят 10-20 евро на ден. С 2 думи инвестицията може да се избие за около месец

Но... трябва да се качват интересни статии в сайта постоянно, а това отнема време

Точно така.
А ако се занимава с лайкджакинг инвестицията се избива за 4-5 дни.
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Интересна тема - Главно доходите от Гугъл ли Ви идват?
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Това за ен страници и сайтове или и бг?
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Това за ен страници и сайтове или и бг?
BG, likejaking - 4-5 дни :) :)
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Само не забравяйте, че поддръжката на ФБ група не е лесна работа и за да се държи активна трябва доста работа + сайт собствен с адсенс или алтернатива за да влизат и да четат нещо. Най-върви разни там "изумителни" публикации, GIF-чета и новини, т.е. обща тематика за да влизат повече хора.
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Принципно е така, но по - лесно ли е да бачкаш за 600лв по 12 часа в хранителен магазин? ( примера е извадка от битието на средностатистически млад работник )

Само не забравяйте, че поддръжката на ФБ група не е лесна работа и за да се държи активна трябва доста работа + сайт собствен с адсенс или алтернатива за да влизат и да четат нещо. Най-върви разни там "изумителни" публикации, GIF-чета и новини, т.е. обща тематика за да влизат повече хора.
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Бизнесмени бол тука :)
Първо - Ти нямаш готов продукт - нямаш новинарски сайт.
Второ - Нямаш си представа как ще стане това което искаш.
Трето - Нямаш опит в тази област (предполагам).
Аз препоръчвам да си купиш първо хостинг и домейн. След това да си построиш сайта - Да разбереш как работи системата - Да започнеш да добавяш нов ините - Да следиш трафика - чак накрая да решиш дали ще има смисъл от някакви инвестиции.

Знам, че даже няма да го прочете цялото. Срещъл съм стотици такива.
 
От: От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Още нещо>.. Дори с 1 лев се прави бизнес, но трябва да го можеш - трябва много да работиш.
Искаш да се веят пари при вятър - ДА! Веят се, но трябва да ги хванеш
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Бизнесмени бол тука :)
Първо - Ти нямаш готов продукт - нямаш новинарски сайт.
Второ - Нямаш си представа как ще стане това което искаш.
Трето - Нямаш опит в тази област (предполагам).
Аз препоръчвам да си купиш първо хостинг и домейн. След това да си построиш сайта - Да разбереш как работи системата - Да започнеш да добавяш нов ините - Да следиш трафика - чак накрая да решиш дали ще има смисъл от някакви инвестиции.

Знам, че даже няма да го прочете цялото. Срещъл съм стотици такива.

Още нещо>.. Дори с 1 лев се прави бизнес, но трябва да го можеш - трябва много да работиш.
Искаш да се веят пари при вятър - ДА! Веят се, но трябва да ги хванеш


Точно казано.
 
От: От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Още нещо>.. Дори с 1 лев се прави бизнес, но трябва да го можеш - трябва много да работиш.
Искаш да се веят пари при вятър - ДА! Веят се, но трябва да ги хванеш


Невремете почнах от безплатен хостинг, като страницата ми достигна 3500 потребители на ден, даже някои страници забиваха от трафика!

Е не бях врожил и 1 лев (ако изключим инвестицията в компютър и интеренет - ама те си вървят така или иначе) и си докарвах за онова време няккави пари!
 
От: Как да инвестираме 1000лв. правилно?

Бизнесмени бол тука :)
Първо - Ти нямаш готов продукт - нямаш новинарски сайт.
Второ - Нямаш си представа как ще стане това което искаш.
Трето - Нямаш опит в тази област (предполагам).
Аз препоръчвам да си купиш първо хостинг и домейн. След това да си построиш сайта - Да разбереш как работи системата - Да започнеш да добавяш нов ините - Да следиш трафика - чак накрая да решиш дали ще има смисъл от някакви инвестиции.

Знам, че даже няма да го прочете цялото. Срещъл съм стотици такива.
Е па от де ка са ако ми каиш знайш че нямам новинарски сайт, че си нямам представа и нямам опит, ще е просто СУПЕР! :)
Аз не искам да ми препоръчваш каквото и да било, ясно си зададох въпроса и повечето колеги го разбраха, явно само ти нещо не зацепи. Та затова ще се повторя, със инвестирането на 1000лв за приблизително 100к харесвания, от този трафик 10тина лева на ден дали се връзват? Къде отиди ти опити, представи.... :)
 

Горе