Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Brad

Active Member
Здравейте, колеги!

Напоследък има все повече и повече теми, в които се предлага "изпращане на покани във Facebook". Целта на всички, ползващи тази услуга, е да съберат повече фенове. А после? Какво да се правят тези фенове? Имате ли идея? Оставят се на самотек и ако посетят дадена връзка - ок, ако ли не - здраве да е!

Не трябва ли да има ясна идея, как да се комуникира правилно с феновете, особено, ако страницата е комерсиална? Само ъпдейти ли да им се изпращат или единствено нови линкове и промоции?

Реших просто да заформя една дискусия, в която да обменим опит как да управляваме феновете си във Facebook? Как да ги накараме да купят даден продукт или просто да се регистрират някъде?

Надявам се, че ще е полезно за всички собственици на страници.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Моите фенове ги поздравявам всяка сутрин с песен. Често проверявам, какво се е случило на дадения ден за да вържа "Добро утро" с полезна информация. Понякога им задавам само темата и те да си се лигавят на страницата.
Когато има линк за цъкане - задължително нещо фъни в описанието - действа.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Имам фен страничка към сайт с около 3к фена в момента и общо взето там си се дискутират неща от тематиката на сайта. Като има нещо интересно от тая сфера се пуска там, даже и да не е от нашия сайт.
Ама трябва някой да се занимава с това, да си приказва с хората и тн. и така хората не го приемат като рекламната страница на еди-кой-си, ами си е някакво community. И си киснат там, разправят се и тн :)
Естествено се пускат и новите статии като от 3к фена идват средно 100ина посещения на линк. Като цяло фейсбука си е доста оферта за връзка с потребителите.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Не трябва ли да има ясна идея, как да се комуникира правилно с феновете,...?
Разбира се, че като с олигофрени, каквито вероятно са.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Многи зависи и какво искаш да им кажеш де и какво искаш от тях. За обикнвенна комуникация, върши всичко, което ги кара да се ухилят. Разчупената комуникация винаги е била крачка по-напред от стегнато деловите. Все пак това, което ги обединява е едно - идеята на самата група. Може да гравитираш и около това. ;) Успехи.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

От лятото водя фейсбука на един столичен бар. Качвам програмата за месеца, каня ги на събития за специални партита, качвам музика и снимки, пиша на стената неща от сорта на: "хубавото на началото на седмицата е, че като мине се приближава края й" и отговарям на всякакви съобщения и коментари - пишат ми тези, които си търсят работа, тези, които имат група и искат да свирят и тези, които просто няма какво да правят в момента. Отговарям на всички. Ако някой се оплаче от нещо в заведението, му отговарям колкото е възможно по-бързо. Пускам инфо за промоции. Честитя рождените им дни, като се старая да измисля хубаво пожелание. (За съжаление вече се ужасявам като видя колко ми е нарастнал списъка с рожденици.) В общи линии се опитвам да пренеса отношението, което получават в бара и във фейсбука - лично, приятелско, усмихнато. :) Но феновете се увеличават и скоро не знам как ще се справям.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Благодаря за идеите. Важно е всяка страница да предложи нещо по-различно от останалите, да информира ненатрапчиво (или може би по-агресивно в някои случаи) своите фенове и накрая всички ще са доволни :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Ангажирането и контактуването с фенове във Facebook си стана цяла „наука”


  • 88% от хората, които са лайкнали дадена страница, не се връщат.


  • Пускането на постове безразборно по стената е неефективно, според статистиката си има точни часове, когато е най-препоръчително да се споделя, комуникира и ангажират потребителите.


  • Мас мейлите се четат от 3-4% от получилите го
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Интересно какъв масмейл при новите фейсбук страници? Това за 88-те процента не мисля, че е така, просто защото не може да очакваш всички хора да са на линия по едно и също време. Пускането на постове трябва да е с мисъл, а не от типа "аз имам много хора в страницата си, те са малоумни зомбита, дай да ги изцедя на макс". Като цяло, трябва да има човешко отношение към феновете на страницата ви. А и да, щях да забравя - администраторите трябва да са грамотни, защото иначе рискуват да се изложат, а това не е хубаво за нито един бизнес :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Давам пример как да НЕ комуникирате с феновете си : " Харесайте страницата!!", 2-3 поста рекламен линк, после "Хайде харесайте страницатааа!"
Случаят е реален,ако се сетя на коя страница е,ще напиша. Имаше 10К фена.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Когато пускате постове в страницата, гледайте да не бъдат някакви начумерени. Да бъдат от сорта на "Здравейте, как сме днес" "Добро утро, и весели усмивки Ви пожелавам" и др. Останалото е от идеята на страницата. Сега, ако имате страница на някой продукт, не си правете труда да спамите на други хора, които харесват ей така, за едно харесване повече.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Аз имам проблем с англоезична FB страница за фирма, предлагаща телекомуникационни услуги. Привлечени са малко над 1000 фена, но не са активни. Повечето са на възраст 25-34г. Пробвах да им привлека вниманието с въпроси, песни, снимки, но нищо не действа. Някой може ли да даде съвет за подход.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Как ги привлече и дали са истински? Разгледай някой произволен профил на твой фен.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Истински са да. Проблема е забелязах, че нямат много приятели в FB (средно 100-150), което означава, че не са много активни, но и от друга страна би трябвало да виждат всичко, което поствам на стената.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Ама въобще ли не реагират или има някакви харесвания/коментари?
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Ами на снимка има по 2-3 харесвания средно, на пост макс по 1, на песен - 0, а коментари няма никакви. Като постовете не са само свързани с фирмата, ами ги питам неща от типа " как прекарахте хелулийн? " и т.н. Песните гледам да са с някакви ключови думи, свързани с дейността. Направих си отделен профил като служител на фирмата и започнах да ги добавям като приятели и поствам и на тази стена. Не е натрапчиво, правя през ден постове като редувам от 2та профила. Наистина незнам как да подходя.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Хората са прекалено малко. Не знам по какъв начин са присъединявани, но ако страницата е била дълго време неактивна е нормално да не можеш да ги събудиш. На 1000 човека, ако събираш по 10 харесвания е добре. Виж големите страници, примерно 200-300 хиляди души, а средно на добър пост 200-300 харесвания.

Можеш да пробваш да ги питаш нещо, да пуснеш някаква картинка с женка с устни тип кокоши гъз и да ги питаш дали я харесват( Hit "Like" if you like it, comment if you don't), или нещо подобно, което да привлече вниманието им.

п.п. Ето ти една добра, на английски на това му викат duckface
duckface-465x373.jpg
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Не мислиш ли, че това е малко несериозно :) Специално този пример с тази снимка :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Искаш съвет, давам ти. Ако искаш им пусни да решат някой интеграл :wink:
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Редовното публикуване на интересни статии си остава най-добрият начин за комуникация с потребителите!
 

Горе