Как да комуникираме с феновете във Facebook?

От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Зависи от потребителите :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Интересува ги простотията, ако тръгнеш да пишеш нещо сериозно малко хора ще се заемат да го прочетат, но
виж сега, Андреа с обърнат микрофон си е цяла сензация.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Всичко зависи каква фен страница си изградил.Според мен ако феновете ти са активни и таргетирани потребители, е достатъчно да им пускаш интересни статии и снимки от темата на самата група, и да ги занимаваш с нормални и неангажиращи неща, от сорта на "харесвате ли новата ...".Ако пък са събирани от "кол и въже" , трябва да се спами с общи неща от сорта на всякакви забавни истории, смешни снимки и "Фешън" реплики.

Дано съм бил полезен на някой с моя скромен опит :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Напълно съм съгласна с мнението на niksdevil. Народа ни толкова е изтъпял.. дай му само някаква простотия и определено ще привличеш вниманието му :Х
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Научи се да пишеш на български. Спамът ти почва да става досаден.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Народа не обича да пише, нито пък да чете. С времето все по-малко го правят. Даже наскоро имаше някаква анкета сред младежта, като се оказа, че хора от 30 до 40 години не са прочели нито една книга през последната година, а тези под 30 - половината от тях не са прочели нито една книга през целия си живот. Ние искаме да ни четат страниците и да извършват някакво действие - ами няма да стане, нещо което не ги кефи, не ги провокира да действат.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Най-добрия отговор на въпроса на Brad: А после? Какво да се правят тези фенове? Продаваш приятелю.
Продаваш, към момента в който мислиш че страницата ти е достигнала пика си.
Аз например преди повече от година без да искам видях, че моя фен страница е събрала 12К. за 2 дни я продадох - това е :)
 
Мда, или продаваш от нея или я продаваш като цяло. Но зависи и каква е страницата.

Комуникацията на феновете трябва да е истинска и приятелска, а за да продаваш и с лек акцент към продуктите, услугите или бранда, който искаш да наложиш. Добре последно време от нашите компании се справят ICN. Не искам да звуча като реклама, но те се справят добре с комуникацията си в социалните мрежи и оправдават теориите, че компания не може да прави добро социализиране.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Моят съвет е -> РЕДОВНО !
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Мрежата е визуална и налагането на снимки няма как да не води до успех.
Но забелязах че заглавието на ФБ страницата влияе. Имах заспала активност във ФБ и на майтап сложих едно временно заглавие докато измисля нещо по-добро и с учудване установих приток на реални лайкове. Естествено публиката определя правилата така че заглавието така си и остана.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Редовното публикуване на интересни статии си остава най-добрият начин за комуникация с потребителите!


Точно така, да добавя и публикуването на смешни картинки, вицове и всичко, което е свързано да накара потребителя да се усмихне и да хареса публикацията.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Във Facebook има една звезда на маркетинг изключително за Facebook. Тази жена спи,яде,диша и пиe от Facebook. Казва се Amy Porterfield лесно можете да я намерите там . Тя тя работи с Антъни Робинс и други звезди на бизнеса, за да правят промоция изключително във фейсбук. Аз имам нейните инструкции, но не мога да ги покажа тук понеже си чакам 10 те поста и пробацията. Много видео инструкции и PDF документи. Въпроса е какво да ги правя тук? Мога ли да споделя(изтърся като самосвал) или да си ги пускам малко по маплко претендиращ ,че съм голям отверко и събирам точки,като супер "форум звезда", а и трябва ли?хм....
 
Последно редактирано:
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Моят съвет е -> РЕДОВНО !

Това е правилният съвет. Ако приемете, че общувате на живо и ежедневно с огромна група от хора. Нещо като на лекции - ще разберете, че Лектора е най-важен, не залата или мястото където слушате лекцията му. Лектора ви говори и всички си записват или го слушат.

Аз така общувам. И многоооо конкурси - игри - забава и смях. Общуването е енергия - а тя се пренася най-бързо по време на емоциите.

Емоциите владеят общуването и феновете :)
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Аз например водя ФБ страница на спортна тема,превеждам статии,биографии на спортисти,все материали за които смея да твърдя,че са уникални за бг.пространството.Страничката е с около 1200 ф. и расте.Всеки ден поствам по 1-2 материала.Статистически 60% от феновете са на между 28 и 35 години.
Искам да ви кажа,че съм учуден от поведението на публиката си.Сериозен материал,който съм превеждал 1-2,че и повече дни,регистрира 5-10 лайка,а като публикувам някой женски задник или разбит нос,получавам по 50 лайка за ден.Нямам думи.Или сериозната аудитория не си прави труд да лайква или просто нямам такава.Абе с една дума много съм разочарован.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Много е важно първо да си изясните какво целите с постовете си: дали търсите лайкване, споделяне, коментари, посещения на сайта си, и каква е ползата от всяко едно от тях. Ако продавате марули, това, че 1000 души са харесали "дък фейс" снимката на страницата Ви е голямо постижение, но дали ще доведе до продажби ? Ако целите брандинг, добре е да се слага логото на фирмата на всяка снимка и я правете такава, че да си заслужава споделяне.
Ако нямате представа как да започнете, то използвайте различни тактики през няколко часа/дни (важно е да не дразните прекалено феновете си - поне в началото), докато откриете кое работи най-добре за вас и целите ви. Успех на всички!
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

През всичките повече от 4 години от когато създавам страници нещата са се променили много пъти. Така или иначе наблюдаването не реакцията на почитателите е основното нещо. Лошото е , че Фб непрекъснато променят правилата. Аз съм забелязал , че дори да публикуваш най-благородната кауза , винаги има хейтъри и такива , които плюят навсякъде.
 
От: Как да комуникираме с феновете във Facebook?

Една от най-големите грешки е да се товариш психически с мнението на хейтърите. В интернет някои хора си тролват, просто защото така им харесва. Ингор и пълен напред - това е универсалното решение :)
 

Горе