Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Като част от магистърската ми теза трябва да направя проучване на потребителското поведение и за тази цел трябва да набера 400 души, които да попълнят една онлайн анкета. Засега действам по изключително тромавият и спамърски метод да моля приятели във Фейсбук да ми я попълват, според вас има ли по-лесен и по-бърз начин да ми бъде попълнена тази анкета, защото малко и неловко се получава да спамя приятелите във Фейсбук с някакви анкети.
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Спами на живо в мола или друго оборотно място - просто изглеждай спретнато, приветливо и ще се получи - и аз съм го правил когато бях студент ( тогава нямаше молове, та беше по-трудно )

Успех
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

И как ще стане в мола - срещаш някой и му казваш "Абе отиди си вкъщи и влез на ей тоя адрес и попълни анкетата" ? Или му даваш в ръцете един таблет и казваш "давай, ти си човека"?
По-скоро измисли някакво послание, което да кара човека да се чувства, че печели и ще му е интересно да попълни анкетата.
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Дай да я видим тази анкета, аз ще я подпълня. Иначе може да пуснеш линк към анкетата в по- големите форуми, още по- добре ако са свързани по някакъв начин с темата на анкетата, да помолиш някой с повече приятели или по- голяма група във фейсбук също да постне линк и така от тук малко, от там малко и ще се събере необходимата бройка.
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Мисля, че много се вживяваш :) хората пари правят от анкети, ти ако може да събереш 400 ще си много добре финансово обезпечен..
събери 20-30 попълвания и готово
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Мисля, че много се вживяваш :) хората пари правят от анкети, ти ако може да събереш 400 ще си много добре финансово обезпечен..
събери 20-30 попълвания и готово

Те сигурно от университета го карат да са 400. Ама са много тъпи и там, не мога да повярвам че те карат да се занимаваш с такива тъпотии.
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

И как ще стане в мола - срещаш някой и му казваш "Абе отиди си вкъщи и влез на ей тоя адрес и попълни анкетата" ? Или му даваш в ръцете един таблет и казваш "давай, ти си човека"?
По-скоро измисли някакво послание, което да кара човека да се чувства, че печели и ще му е интересно да попълни анкетата.

Точно - сам си стигнал до отговора, дори миналата седмица на една бензиностанция ме срещна едно момче стаблет и 15 въпроса за 5 мин - не ти говоря за село Бусманци, а за Англия и повода за анкетата беше за новия начи на плащане на Дартфорд (Тунел и Мост на Темза ).

Не виждам нищо страно да иде в мола с таблет и да си пита хората, не всички са дървени философи или хейтъри....

Ей, то па само послания за печалба могат да накарат тоя народ да направи нещо бе д...ба.....
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Ами то си е закон във всяка комуникация - секс, пари, печалба... ей такива работи вървят най-много. И не само при българите, а при човечеството. Тея неща хората са ги проумяли много преди аз и ти да се родим :) Току що чух по радиото реклама, която ми обяснява колко е яко да изтеглиш кредит от еди кого си. Направо ми внушават как ще изляза на печалба разбираш ли :)
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Дай я насам или направо пусни нова тема. Е, 400 човека няма да събереш, но щом е с учебна цел сигурно ще има хора от форума, които ще ти отделят пет минути от времето си... Ако в още някой форум имаш рег. пусни и там.
Накрая си добави сам каквото ти липсва като запазиш процентното съотношение и си готов... :rolleyes:
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Да бе пуснал анкетата - да бе събрал поне 30-ина попълвания до тук.
 
Като част от магистърската ми теза трябва да направя проучване на потребителското поведение и за тази цел трябва да набера 400 души, които да попълнят една онлайн анкета. Засега действам по изключително тромавият и спамърски метод да моля приятели във Фейсбук да ми я попълват, според вас има ли по-лесен и по-бърз начин да ми бъде попълнена тази анкета, защото малко и неловко се получава да спамя приятелите във Фейсбук с някакви анкети.

Давай линка. :) И толкова души може би само с някакъв стимул, не виждал друг начин. Последния път, в който накарах с кампания хора да предприемат някакво действие бе с раздаване на два нотбука....беше отдавна, но се събраха 1500 души, което с ограничен бюджет си е екстра. :) С молене няма да стигнеш до много хора....поне от опит го говоря. А и още нещо - да не е много дълга....само най-важното. А който ви е задал тази бройка от хора явно нещо не е наясно с това как се набират или още не е разбрал, че това не е забавно вече. :) Другата опция в подлеза на Сердика, до онова високото момче, което гони хората да ги пита нещо за минутка....:)

Наскоро дадох анкета за Нилсън, така де, хора на компанията правеха нещо анкета за големите супермаркети....не бях точния обект, защото предпочитам кварталните магазинчета, бакалии и специализирани магазини, но нищо, каквото успях да дам от себе си. :) Накрая ми даде някакви гъби за бърсане....
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Абе сега се присетих, че 100% представителна извадка според статистиката за България като цяло май беше около 1000 души. Освен ако не следваш статистика не знам каква е тая цифра. Каквото и да е повече от 20-30 човека е нелепо. Пускай тука анкетата да ударим по едно рамо.
 
Re: От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Абе сега се присетих, че 100% представителна извадка според статистиката за България като цяло май беше около 1000 души. Освен ако не следваш статистика не знам каква е тая цифра. Каквото и да е повече от 20-30 човека е нелепо. Пускай тука анкетата да ударим по едно рамо.

Да, тук ще се съберем една завидна бройка. ;)
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

http://www.sphinxonline.net/embs6/Peer2PeerAccessBasedServices/questionnaire.htm
Ето това е линкът към анкетата - попълването ѝ отнема 10 минути, отговорите са анонимни и само с учебна цел и се отнася за използването на споделени услуги - пътувания, отдаване на жилища и пр :)
 
Последно редактирано:
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Мдааа, тъй и не рачих да стана актьор. Въпреки много съвети.
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Мен ме препрати към анкета на английски - да няма грешка? Ако е за България това, не знам как ще стане в мола или където и да е другаде?!?!
 
От: Как да набера 400 души за попълване на анкета?

Мен ме препрати към анкета на английски - да няма грешка? Ако е за България това, не знам как ще стане в мола или където и да е другаде?!?!

На английски е :), ами то в България повечето май си знаем английски :)
 

Горе