Как да направя скрипт за масово съобщение

Ilker Sh

Member
Значи искам да направя скрипт през ,който да изпращам лично съобщение на всички мои потребители от базата данни ?
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

каква cms ползваш? за форум ли става на въпрос? мисля, че има готово решение в админ панела :)
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

Не е готова система а това е таблицата на users в базата данни , искам да направя някакъв скрипт , от който да пращам автоматично съобщение от името на сайта на всички потребители от базата данни ?

123321.png
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

тогава виж какво ти е предложил @dimitkoster
имаш списък с имейли

mailchimp мисля, че беше безплатен до определен брой
повече информация за него може да откриеш чрез търсачката на форума като напишеш в нея: mailchimp

определено mailchimp е едно от най-добрите решения за тази цел, изобщо!
 
Re: От: Как да направя скрипт за масово съобщение

Не е готова система а това е таблицата на users в базата данни , искам да направя някакъв скрипт , от който да пращам автоматично съобщение от името на сайта на всички потребители от базата данни ?

Виж файлът 5048
Използвай някой провайдър на такива услуги. Другата опция да направиш нещо като персонализиране на мейлите, което според мен ще имаш доста по-голяма успеваемост. Ето какво съм виждал в практиката си:

Dear, <name>,

We are glad to inform you that <product> is now with <%> discount from the original price.

Hope to have a chance to see it at <URL or Anchor> today, because out promotion is ending on <date>.

Best regards,

<your name>

<contact details>

Но това пак не се води кой знае колко персонализирано, тъй като всеки потребител може да има различни нужди. Това е просто тамплейт с променливи, които задаваш чрез листа, който ни представи, естествено, ако ги имаш там. И държа да отбележа, че има разлика между newsletter формите и тези, които съдират детайли, за да му предложиш оферта в бъдеще. И пак ще кажа, използвай някой провайдър, защото после трудно се излиза от бан листа.
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

тогава виж какво ти е предложил @dimitkoster
имаш списък с имейли

mailchimp мисля, че беше безплатен до определен брой
повече информация за него може да откриеш чрез търсачката на форума като напишеш в нея: mailchimp

определено mailchimp е едно от най-добрите решения за тази цел, изобщо!

mailchimp на емайл им праща съобщението нали? а аз искам на лс в профила в сайта ?
 
Re: От: Как да направя скрипт за масово съобщение

mailchimp на емайл им праща съобщението нали? а аз искам на лс в профила в сайта ?
Тогава говорим за съвсем различни неща, макар, че ако получат на лично и в същото време са дали отметката, че искат да получават мейл от теб при лично или друга активност около профила им, ще го видят и в мейла си.
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

Бих те посъветвал към таблицата да добавиш още едно поле("IsSent" например) от тип boolean, което по подразбиране да е false. При изпращане на съобщението(независимо дали е email или лс) му променяш стойността на true. По този начин можеш да изпращаш съобщенията на "порции", като просто селектираш тези които са IsSent == false.

Естествено трябва да "нулираш"(IsSent = false) това поле на всички записи, след като изпратиш всички съобщения.

Успех!
 
От: От: Как да направя скрипт за масово съобщение

Бих те посъветвал към таблицата да добавиш още едно поле("IsSent" например) от тип boolean, което по подразбиране да е false. При изпращане на съобщението(независимо дали е email или лс) му променяш стойността на true. По този начин можеш да изпращаш съобщенията на "порции", като просто селектираш тези които са IsSent == false.

Естествено трябва да "нулираш"(IsSent = false) това поле на всички записи, след като изпратиш всички съобщения.

Успех!
Благодаря ще пробвам :)
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

mailchimp на емайл им праща съобщението нали? а аз искам на лс в профила в сайта ?

да.
Ами тогава ще ти трябва програмист...мисля, че няма да е трудно - особено ако и сега има опция за съобщения между потребителите.

Щом ще е лс - няма да ти трябва таблицата с мейли.

Едва ли има готово решение което да ползваш..пак ще ти трябва програмист да го пипне..особено щом ползваш къстъм система.
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

кой цмс ползваш ? дай структурата на таблицата с потребителите и на тази за ЛС и ще ти напиша скрипта елементарен е
 
От: Как да направя скрипт за масово съобщение

създадох 1 функция почти същата като на изпрати лс но разликата е че не пита за име а завъртва цикъл и всеки потребител е получател който се върти в цикъла
 

Горе