Как да освободя пратка от митницата? 2011

От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

Здравейте, нов съм и гледам тук има може би хора, които ще ми отговорят на питанията.
Първо да питам.
Последно със сигурност, каква е сумата, над която, ако се превиши стоката се задържа и се плаща мито и ддс на вност на стока от САЩ. Тази сума включва ли транспорта? Ако не превиша тази сума, пратката в пощата в Бургас ли ще пристигне?

Искам да поръчам карти за игра от онлайн магазин от САЩ. Количеството и цената не съм я опредилил заради горният проблем, но някъде между 25-50лв без транспорта. Това са към 10-20 тестета. Не съм фирма или търговец.

Другият вариант е да ги поръчам от Английски магазин или от немски. Там още проучвам колко ще ми излезе доставката, но със сигурност ли няма да задържат пратката?
 
Последно редактирано:
От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

Скоро закупих телефон от Kитайски сайт за определена сума, китайците са пичове и ми го пишат като подарък и го и изпращат с DHL, но бяха написали цен 45$ което мисля, че е задължително.
Телефона пристигна за 4 дни от тук на татък следва:
1. изваждане на задължителен номер ЕОРИ от миитнците(първа опашка от 40 мин.)
2.Превод на документите с/у 18.00 лв, (15мин.)
3.каса 16.00 ддс (10мин.)
4.връщане на документите на митничара и освобождаване на пратката (60 мин.)като митничара ме върна до DHL за отваряне и преглед на пратката
5.Плащане към DHL 20 лв за обработване на документи
Ако сумата ми беше преминала 150 Евро се плащат същите суми + акциз +ДДС върху доставката
Така, че по добре да пазаруваш от ЕС
 
От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

аз пазарувам от ебей постоянно и вс идва... китайците слагат $5 на декларацията и мяма проблем :)
 
От: От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

Скоро питах лице работещо в митниците как стои въпроса със сумите. За момента е така без нищо до 15евро. Над 15 до 150евро има само ДДС, а над тази сума има и мито. Каза ми, че информацията е актуална за момента. Като също ме посъветва да не взимам нещо над 15, макар че ще плащам само ДДС процедурата е тегава.
 
От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

Става въпрос за стоки само извън ЕС или и за тях от ЕС-то има ДДС?
 
От: Как да освободя пратка от митницата? 2011

Да, само извън ЕС става дума, то оставаше и от ЕС да ни искат ДДС-та.
 

Горе