Как да популяризирам онлайн магазина си ?

ivelin123

Active Member
Здравейте, от няколко месеца имам онлайн магазин. Вече е почти завършен и има доста качени продукти. Въпросът ми е сега накъде ? Магазинът е за риболовни принадлежности и мисля как да го популяризирам. Гледам че фейсбук рекламата в момента не е много добър вариант. Предложете ми варианти с които да го развия :) Ето това е магазина - https://pridjoto.com/index.php?route=common/home
 
Super е магазинчето, но кажи на Бекяров да сложи едно target="_blank" долу на линка си и имаш малко доизкусоряване на някои неща, като УРЛ адресите, сложи някакви надписи на тези слайдове в слайдера, фав иконка, фейсбука горе в хедъра, сигурно има и други, но това ми направи впечатление.

Пиши статии, направи си добро он-пейдж. Статиите публикувай както на твоя блог, така и на тематични сайтове, блогове и форуми, както и защо не във фейса - пълно е там с любители на риболова. Но преди да скочиш така, много е важно да сравниш къде се позиционираш спрямо конкурентите си, най-вече цени. Имам познати рибари и едно неща съм ги забелязал, че правят много добре - проучват си местата и си взимат. Говоря за скъпата част от оборудването.

Участвай активно в няколко сформирани вече общества в мрежата. Дори и форумите им не са малко: https://www.google.com/search?q=риболовен+форум

Развий си фб страницата натурално. Покани си приятелите, пубкилувай някакви риболовни смешки, знаеш как е натам. :) Познал си добре в инстаграм, не е зле и там да поналазиш трафик. Ще е нужно малко поналееш в началото. Най-вече хубаво и качествено съдържание и публикации тук там. Аз поне така бих познал. Направи си мейл лист с хора, раздай в началото някакви награди кампанийно. Ти ще си измислиш какво. ;)

А не се знае, някой ден може да си спонсор на риболовни състезания, да ти виси билборда на някой развъдник. :) Пожелавам ти го. Успехи от мен, ако има въпроси, стреляй тук.
 
Super е магазинчето, но кажи на Бекяров да сложи едно target="_blank" долу на линка си и имаш малко доизкусоряване на някои неща, като УРЛ адресите, сложи някакви надписи на тези слайдове в слайдера, фав иконка, фейсбука горе в хедъра, сигурно има и други, но това ми направи впечатление.

Пиши статии, направи си добро он-пейдж. Статиите публикувай както на твоя блог, така и на тематични сайтове, блогове и форуми, както и защо не във фейса - пълно е там с любители на риболова. Но преди да скочиш така, много е важно да сравниш къде се позиционираш спрямо конкурентите си, най-вече цени. Имам познати рибари и едно неща съм ги забелязал, че правят много добре - проучват си местата и си взимат. Говоря за скъпата част от оборудването.

Участвай активно в няколко сформирани вече общества в мрежата. Дори и форумите им не са малко: https://www.google.com/search?q=риболовен+форум

Развий си фб страницата натурално. Покани си приятелите, пубкилувай някакви риболовни смешки, знаеш как е натам. :) Познал си добре в инстаграм, не е зле и там да поналазиш трафик. Ще е нужно малко поналееш в началото. Най-вече хубаво и качествено съдържание и публикации тук там. Аз поне така бих познал. Направи си мейл лист с хора, раздай в началото някакви награди кампанийно. Ти ще си измислиш какво. ;)

А не се знае, някой ден може да си спонсор на риболовни състезания, да ти виси билборда на някой развъдник. :) Пожелавам ти го. Успехи от мен, ако има въпроси, стреляй тук.
Благодаря за хубавите думи и съвети, ще те послушам :)
 
Здравей, първо оправи самия магазин. Както ти каза Blinky започни с URL адресите. После наблегни на скоростта на магазина. След това помисли за другото. Риболовния бранш е доста труден казвам го от опит.
 
Също може да пробваш и с рибари инфлуенсъри. Доста популярни канали в тубата има на рибари, може нещо да договориш и с тях да пуснат линк в описанията на видета или да те споменат.
 
Привет, когато ти правят магазин за един ден и ти вземат доста пари е хубаво, да ти направят поне минимална оптимизация на SEO On-page ей така за уважение на клиента. Другото което е че, нямате никаква интеграция дори в Facebook и Google. Като цяло заложете на Facebook и си оправете поне малко SEO, като един от топ специалисти топ 5 в България за Opencart и най-вероятно съм най-добрият и Elenkov, моят съвет е да ползвате за Complete SEO Package, след това да се обърнете към дигитална агенция за реклама, примерно netpeak, metrix.bg... Ще Ви дам златен съвет, ако искате да развиете сериозен бизнес, трябва да работите само със специалисти а 95% в България са само балалйки и ще Ви продават евтини услуги без ефект и само ще Ви изяждат бюджета за напред. Конкуренцията е голяма, най-добре залагайте само на специалисти и пари, другият вариант е да се зорите само чрез Facebook реклама както правят всички.

Ето какво да направите:
- Google Ads
- Facebook Ads + Instagram
- Инфлуенсъри
- Брошури
- Pazaruvaj
- eMag/Olx/Bazar и всякакви marketplace
- SEO Оптимизация(ще е скъпо)
- Blog за риболов поне 10 статии на месец най-малко

Поздрави,
Станимир И
 
Станимир И - най-великия SEO си наистина, като гледам метриките на сайта ти...

Screenshot.png
 
Мислех да пиша но се отказах все топ специалисти. А Бекяров и той абе спирам.
Хахаха. Викаш, тук сме все разбиращи люде. :) Но никога не е излишно още едно мнение. Колкото до инфлуенсърите - наскоро четох една тема, беше по-скоро като запитване, как реално се разбират онлайн магазините да работят с такъв тип хора. Не искам да кажа, че са нещо различно, но някои идват с доста условия, не много реалистични цени и определено екстравагантно поведение. :) А, да, има и голяма вероятност да минете през някой агент, който представлява дадения инфлуенсър. :)
 
Основно в България има двама по-известни инфлуенсъри, с едното момче работим, но той работи в магазин и зареждам някои неща от него, другото момче също си направи магазин скоро. :) А според вас да добавя ли инстаграм шоп и фб шоп ? Дали има ефект от тях ?
 
А според вас да добавя ли инстаграм шоп и фб шоп ? Дали има ефект от тях ?
Няколко колеги ти го написаха по-горе. Първо си оправи магазина, или намери човек да го оправи, и тогава действай нататък. Това в момента не е магазин, от който някой ще си купи нещо!
 
Мислех да пиша но се отказах все топ специалисти. А Бекяров и той абе спирам.
Какво пък не ти хареса на тебе? Тука сме се събрали цвета на СЕО и уебдев къмюнитито и ръсим акъл, ти пак недоволен!
 
@Станимир И ще ти го оптимизира за 3200 лв/месец.
Предлага и сиромашки пакет за 1500 лв/месец.

Другото са несериозни работи.
Защо ми крадеш от хляба? Пак изгубих 0.05$ за рекламен пост с тагване на Станимир...
 
Ако не ти се дават пари, пиши някви статии и ги пускай във fb групи, без да ти пука много дали ще те изгонят, така или иначе сигурно са стотици на тази тема. Но с фейк профил го прави, че фб мн ги обича тези групи от 1-2 години и целия ти фийд ще се напълни само с някви лайна от тях.

Fb страницата дет си направил, не се зори мн с нея, така или иначе рийча на страниците е 2 процента, може и по-малко.

Виж как да си оправиш урлс, поне.
 
Можете да създадете и пуснете обучение, в което да има продуктово позициониране.
 

Горе