Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

dnc

Well-Known Member
Здравейте,

Напоследък пазара на домейни във форума се поразмърда и виждам, че има много интересуващи се, та рекох да споделя мойте виждания и скромен опит до момента, ще се радвам ако темата бъде периодично допълвана от колеги с повечко преживявания..... :)

1. Преди да пристъпите към същинското листване на обявате не е лошо да се порастърсите в Г, http://whois.icann.org/, а може и тук https://whoisology.com/ за потенцялни фирми и хора, които биха били заинтересовани от вашия домейн.

Отберете си 20-25 например такива, които имат подобен на вашия домейн или просто сферата им на бизнес се покрива с името на домейна ви.

Изпратете им кратък мейл в който ги уведомявате, че въпросния домей ще е на търг в Флипа и ако желаят могат да се включат - не им правете оферта за купуване чрез мейла, просто ги поканете да се включат в търга. ( така няма да си навлечете омразата им, няма да се смята за спам, а и е по сигурно за двете страни да приключат зделката).

2. Вижте как Топ селърите във флипа си правят обявите, заглавие, описание, примери, цени на подобни домейни от близкото минало справка за цените може да намерите тук http://dnpric.es/

3. Започнете търга от $1

4. Сложете си резърв прайс

5. Може да се сложи и BIN - след като сте поканили поне 20 човека/фирми може поне 1 да е наистина заинтересован и да желае да прикючи зделката бързо.

6. На мода в момента са брандабъл домейни до 5,6,7 букви.

7. Енд баера не се интересува от трафика на домейна, за него е важно дали домейна ще му сърши работа, реселърите се интересуват от това ( това е от личен опит ) В 100% от слчайте вашата представа за домейна е разична от тази на бъдещия купувач особено ако е енд баер и той предпочита да си развие домейна сам и според неговите виждания, по-добре е да се продава гол домейн от колкото домейн с някакъв лендинг пейдж, в повечето случай енд баера се дразни и смята, че така домейна е наранен ( damage ).

За сега толкова, ще допълвам, а ще се радвам и колеги да го правят :beer:
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Какво значи това?

Фирма/човек, които купува домейна с цел лично ползване, а не да го препродаде.

Пример: Ти продаваш домейна хдгхдгх.сом, аз го купувам от теб и го ползвам за моята бизнес ( правя си фирмен сайт и тн. ), а не да го купя от теб в този форум за 50лв. и след това да го пусна за продажба в флипа или ибей за 500 долара.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Аааха, мерси. Ама моето е повече от случайно
Фирма/човек, които купува домейна с цел лично ползване, а не да го препродаде.

Пример: Ти продаваш домейна хдгхдгх.сом, аз го купувам от теб и го ползвам за моята бизнес ( правя си фирмен сайт и тн. ), а не да го купя от теб в този форум за 50лв. и след това да го пусна за продажба в флипа или ибей за 500 долара.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Аааха, мерси. Ама моето е повече от случайно

E, както дойде

С прости думи, реселъра препродава за печалба

Енд баера, купува за да ползва :)

Извинявайте, че ви ги пиша побългарени тия думички ама ми дотегна да превкючвам ту на кирилица, ту на латиница....
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Тъкмо такава ми трябва. Опитвам се да продам един домейн и май съм избрал доста грешна тактика като чета твоите инструкции ;/
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Няма как всичко да се обърне на Бг.
Ама има и индианци като мен дето не отбират много чужди езици.
Сега ще пробвам със съветите от темата, ще се радвам и други да се включат с такива.

E, както дойде

С прости думи, реселъра препродава за печалба

Енд баера, купува за да ползва :)

Извинявайте, че ви ги пиша побългарени тия думички ама ми дотегна да превкючвам ту на кирилица, ту на латиница....
 
От: От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Няма как всичко да се обърне на Бг.
Ама има и индианци като мен дето не отбират много чужди езици.
Сега ще пробвам със съветите от темата, ще се радвам и други да се включат с такива.

Дай на някой копирайтър от форума да ти напише една оферта, но му дай линк към Флипа да прочете първо горе долу какво пишат хората, ти си направи рисърча, той само да ти напише представянето и си готов.

скоро ще пусна и примерни мейли дето ги ползвам за да контактвам хората, вярно че те не са по шаблон, но да се добие прдстава.
 
От: От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

С ращките работил ли си? Че има една руска фирма с сходно име, ама някак тия са ми...
Дай на някой копирайтър от форума да ти напише една оферта, но му дай линк към Флипа да прочете първо горе долу какво пишат хората, ти си направи рисърча, той само да ти напише представянето и си готов.

скоро ще пусна и примерни мейли дето ги ползвам за да контактвам хората, вярно че те не са по шаблон, но да се добие прдстава.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Тъкмо такава ми трябва. Опитвам се да продам един домейн и май съм избрал доста грешна тактика като чета твоите инструкции ;/

Аз не съм някакъв гуро, ама чета насам натам и пробвам - имам продажби и във Флипа и в ибей, най-високата е $350 за сега......

дай да го видим тоя домейн, може и на ЛС
 
От: От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

С ращките работил ли си? Че има една руска фирма с сходно име, ама някак тия са ми...

Не, ама пиши им и те са ора, ще разберат че за пари се говори :)
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Да споделя нещо за Флипа, което ползвах като експеримент през последните 3 седмици и даде релултат, а именно:

Флипа дава възможност да си създадете домейн каталог, който е НЕ аукцион и е безплатен, може да листвате неограничен брой домейни с "цена купи сега" и "минимална оферта".

Самото листване е безплатно, но ако направите продажба Флипа си отдържа 10% комисионна ( смятам е справедливо ), самото листване става бързо, безплатно е, но просто домейните ви не са толкова видими както при аукциона ( винаги обаче може да прехвърлите даден домейн от обикновена безплатна обява към аукцион ).

Преди 3 седмици си качих около 10 домейна по този начи просто за проба, но бях изненадан когато получих оферта за един от тях, върнах обратна оферта към човека проявил интерес с $20 по-висока от това което той ми беше предложил и след около час той прие, така че офицялно мога да кажа, че и този метод е пробван и работи.

Много хора се стремят да спестят някой долар, така че това е още една възможност да си покажете домейните на света, а дори и да продадете някой от тях.

Успех.
 
От: От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Да споделя нещо за Флипа, което ползвах като експеримент през последните 3 седмици и даде релултат, а именно:

Флипа дава възможност да си създадете домейн каталог, който е НЕ аукцион и е безплатен, може да листвате неограничен брой домейни с "цена купи сега" и "минимална оферта".

Самото листване е безплатно, но ако направите продажба Флипа си отдържа 10% комисионна ( смятам е справедливо ), самото листване става бързо, безплатно е, но просто домейните ви не са толкова видими както при аукциона ( винаги обаче може да прехвърлите даден домейн от обикновена безплатна обява към аукцион ).

Преди 3 седмици си качих около 10 домейна по този начи просто за проба, но бях изненадан когато получих оферта за един от тях, върнах обратна оферта към човека проявил интерес с $20 по-висока от това което той ми беше предложил и след около час той прие, така че офицялно мога да кажа, че и този метод е пробван и работи.

Много хора се стремят да спестят някой долар, така че това е още една възможност да си покажете домейните на света, а дори и да продадете някой от тях.

Успех.

Благодаря. Ще го пробвам в най-скоро време.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Добре, се всичко ОК. Цъкнах на
Start Flippa Escrow
Въведох всичко което се искаше и до там, 2 ден никво развитие.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

купувача писа ли ти че е пуснал парите към флипа и те се държат от тях, ако да ти трябва да му прехвърлиш домейна и после си има едни срокове дето са около седмица докато си получиш парите.

Ако си избрал да ти ги преведат по банка срока е от 3 до 5 бизнес дена + 2 дена в който парите стоя в ескроу, а ако си избрал ПейПал 2 дена в ескроу + 3 дена докато дойдат в твоя ПейПал.

друг варянт е той направо да ти плати с ПейПал на доверие и ти да му прехвърлиш домейна
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

купувача писа ли ти че е пуснал парите към флипа и те се държат от тях, ако да ти трябва да му прехвърлиш домейна и после си има едни срокове дето са около седмица докато си получиш парите.

Ако си избрал да ти ги преведат по банка срока е от 3 до 5 бизнес дена + 2 дена в който парите стоя в ескроу, а ако си избрал ПейПал 2 дена в ескроу + 3 дена докато дойдат в твоя ПейПал.

друг варянт е той направо да ти плати с ПейПал на доверие и ти да му прехвърлиш домейна
Сега гледам ми е писал, че по-късно днес щял да плати.
Но ми излезе някакво плащане към флипа трябва ли да го платя преди да си взема кинтите?
Голяма каша там.
Защо не си удържат ами аз трябва да ги пращам?
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Не - не го плащай преди да си вземеш кинтите. Те ще си го удържат, щом ползвате техният Escrow.
 
От: Как да продаваме във Флипа, насоки и препоръки.....

Не - не го плащай преди да си вземеш кинтите. Те ще си го удържат, щом ползвате техният Escrow.
Да и аз това се чудя, защо ми излиза изобщо. Писах му ако е навит да се оправим помежду си, гледам е купувал и други домейн ама как да му се довери човек дейба.
 

Горе