Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

купуваш ли домейн с тирета и успяваш ли да ги продадеш?

Много хубав въпрос, на който и аз искам да знам отговора :)
Вървят ли домейните с тирета?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз лично не купувам домейни с тирета, просто не ги харесвам....

Ето едно от последните интервюта на домейн шерпа с едни от най-извстните домейнъри, първите минути са посветени на домейните с съдържащи цифри и защо китайците ги купуват.

видео
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Страхотна тема, благодарности на колегата @dnc че споделя тези неща с широката аудитория.
Колега, както и на другите колеги, желая ви много успех и с интерес ще следя темата.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Снощи се зайграх с девятката, т.е. цифрата 9 , беше ми интересно колко поредни са заети в кома.
Сигурно изписах повече от 70-80 символа с 9 т.е. 9999999999999999999999999999999......x80 и продължаваше да бъде зает кома и просто се отказах.
Кой по дяволите ще си купи подобен домейн и за какво ще го използва ?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Снощи се зайграх с девятката, т.е. цифрата 9 , беше ми интересно колко поредни са заети в кома.
Сигурно изписах повече от 70-80 символа с 9 т.е. 9999999999999999999999999999999......x80 и продължаваше да бъде зает кома и просто се отказах.
Кой по дяволите ще си купи подобен домейн и за какво ще го използва ?

http://heeeeeeeey.com/
Всеки луд с номера си.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Някой знае ли по-евтина алтернатива на escrow.com (която да работи за българи и да плаща в PayPal)? Налага ми се да продам домейн под $50, а ексроу имат минимална такса $25 което е малко прекалено в случая...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Някой знае ли по-евтина алтернатива на escrow.com (която да работи за българи и да плаща в PayPal)? Налага ми се да продам домейн под $50, а ексроу имат минимална такса $25 което е малко прекалено в случая...

От известно време Скрил имат политика "No chargebacks",като таксата за банков превод към българска банка е 3,50 лв и са ти по сметката до 24-48 часа.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Някой знае ли по-евтина алтернатива на escrow.com (която да работи за българи и да плаща в PayPal)? Налага ми се да продам домейн под $50, а ексроу имат минимална такса $25 което е малко прекалено в случая...

За такава сума направо му кажи на човека да ти пусне парите по ПейПал и после му го прехвърли, не ми се вярва някой да се прави на тарикат за $50, обикновенно до 150-200 долара няма ядове
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Скрил не ползвам, пък и парите ми трябват пак в Пейпал, защото ги реинвестирам пак в домейни. Т.е. не искам да ги вадя в разплащателна сметка, а просто да пристигнат в Пейпал-а ми без да стават мизерии.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

За такава сума направо му кажи на човека да ти пусне парите по ПейПал и после му го прехвърли, не ми се вярва някой да се прави на тарикат за $50, обикновенно до 150-200 долара няма ядове

И ако все пак попадна на човек, който ще ми пусне диспут за тия $50? В Пейпала си държа доста налични, така че не ми е оферта :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

качи го в ибей или флипа с "купи сега цена" и му кажи да го купи от там, флипа имат безплатен ескроу но ще платиш 9 долара за обява + 10% от продажната цена
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

качи го в ибей или флипа с "купи сега цена" и му кажи да го купи от там, флипа имат безплатен ескроу но ще платиш 9 долара за обява + 10% от продажната цена

Отлична идея ... листинг в ebay е $4.90 и няма риск от блокиране на Пейпал акаунта :) Безплатното листване във Флипата пак взимат 10%, което под $50 е пак същото... Явно това са вариантите :)
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Отлична идея ... листинг в ebay е $4.90 и няма риск от блокиране на Пейпал акаунта :) Безплатното листване във Флипата пак взимат 10%, което под $50 е пак същото... Явно това са вариантите :)

И от ибей, и от флипа да го купи, плати ли с пейпал, винаги може да пусне диспут. По-добре да ти плаща направо в ПП, пък ако тръгне да пуска диспут, поне в рамките на 15 дни можеш да си върнеш домейна...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Здравейте
имам следната хипотетична ситуация - регистрирал съм нов домейн,на който има хуис протект и не се продава никъде.
Приемаме,че домейнът е уникално привлекателен и привлича внимание ,но евентуален купувач не вижда меилът ми,
а аз не махам хуис протекта.
Въпросът е има ли начин евентуален купувач да стигне до мен без да го махам ?
благодаря
 

Горе