Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ти ли си бившият вече собственик на този домейн?

Не, още си ги пазя vr домейните, пуснати са тук там на "направи оферта", но не ги промотирам за продажба, мисля че е още рано :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

За пореден път се убеждавам, че седо е най-малоумния маркетплейс, но все пак реших да пусна един домейн там на търг ( Sedo's monthly GreatDomains Auction: 2016-03-17 to 2016-03-24 ).

Избираш си домейна, попълваш и кликаш кадето трябва, пише че трябва да си платите $10 ( те не се връщат дори и да не ти одобрят домейна ), кликваш да приключиш упражнението и никъде не ти излиза форма за плащане, но не се притеснявайте, след това трябва да си влезете в дашборда и да кликнете на билинг, да изберете как ще платите ( избрах ПейПал ) прехвърля ви към ПейПал, там е дадено директно плащане към седо ( всичко е попълнено и е изписано на кой мейл да им пуснете парите ), но интресното е че след това във фактурата, която плучавате има друг мейл - доволно замотана и объркваща история, но $10 не са много та да видим ще има ли ефект от тоя аукцион.

Оценката на седо за въпросния домейн е 4000 паунда :shock:, чак аз съм в шок :)

Домейна е FastRemortgage.com, купен за $30, 10 годишен
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Точно мислех да ви питам как стоят нещата с търговете там, че и аз мисля да пусна няколко. Драсни след търга как е протекло всичко и колко общо са ти излезли всички такси след самия търг. :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Точно мислех да ви питам как стоят нещата с търговете там, че и аз мисля да пусна няколко. Драсни след търга как е протекло всичко и колко общо са ти излезли всички такси след самия търг. :)

Търга започва чак на 17 Март, но ще пиша как е минал, сложил съм висок ризърв, та да видим - има още 3 такива домейна и са на цени от 1350 паунда до 3500 паунда, трябва да пусна няколко мейла да привлека повече хора
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз тия дни завърших с едни 50 домейна точно. Сега можете ли да кажете всички места където е възможно да се листнат безплатно домейните като Afternic.com и къде е най-добре да се паркират след това, че сега като влязох в профила на един пич там той листнал 95 хиляди домейна :D
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз тия дни завърших с едни 50 домейна точно. Сега можете ли да кажете всички места където е възможно да се листнат безплатно домейните като Afternic.com и къде е най-добре да се паркират след това, че сега като влязох в профила на един пич там той листнал 95 хиляди домейна :D

E по-популярните места вече ги споменахме (undeveloped, flippa, sedo, afternic, namepros, golem.eu, ebay)
Аз тия дни се боря с 4.cn , ама нещо упорит ми се вижда тоя сайт (въпрос на време е да му видя сметката) :D
Иначе листването на домейни и там е безплатно, но още не мога да разбера какво се случва с търговете.
Някой ако има опит с тази платформа да сподели.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Някой обърна ли внимание, че ъндивелопед са започнали да отчитат само истинските преглеждания на домейните, успяли са да разграничат ботовете от реалните
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

И мен ме огря брандбукета, снощи ми взеха vruta. Относно логото, до колкото разбрах удържат парите за него след продажбата, но цената му има ли роля върху интереса и продажбата на домейна?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз лично не мисля че логото е толкова важно за продажната на даден домейн. В крайна сметка новия собственик изобщо може да не хареса логото и да си сложи свое.

Иначе относно ъндевелопед си смених днс-те на всички домейни и започнаха да отчитат някакви преглеждания а колко са реални незнам
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Убеждението относно седо се потвърди :)

Причината да откажат да листнат домейна за "седо грейт аукцион" след като си им платил $10, тяхната оценка за домейна е 4000 паунда и причината е **** High quality domain, but auction is full ****
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Убеждението относно седо се потвърди :)

Причината да откажат да листнат домейна за "седо грейт аукцион" след като си им платил $10, тяхната оценка за домейна е 4000 паунда и причината е **** High quality domain, but auction is full ****

Смятай, аз в момента имам 5-10 домейна дето ги оценява техния тул между 4-6 хиляди и мислех да пробвам да пусна ама..... За Flippa гледам напоследък, че всеки платил допълнителните такси към аукциона с цел привличане на повече наддаващи се е навътрил. Аз в момента плащам за един аукцион във Flippa и не пускам друг за домейн по същото време, като се надявам на това да влязат в профила и да разгледат тези дето съм си добавил в портфолиото. Но много статии изчетох и все негативни....
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Смятай, аз в момента имам 5-10 домейна дето ги оценява техния тул между 4-6 хиляди и мислех да пробвам да пусна ама..... За Flippa гледам напоследък, че всеки платил допълнителните такси към аукциона с цел привличане на повече наддаващи се е навътрил. Аз в момента плащам за един аукцион във Flippa и не пускам друг за домейн по същото време, като се надявам на това да влязат в профила и да разгледат тези дето съм си добавил в портфолиото. Но много статии изчетох и все негативни....

Платил си на Флипа 350$????? Аз не бих го направл.... Там дето си заслужава да продаваш не се влиза лесно - namejet & domainnamesales
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Платил си на Флипа 350$????? Аз не бих го направл.... Там дето си заслужава да продаваш не се влиза лесно - namejet & domainnamesales

Оооо не тъкмо се бях наканил да пусна направо портфолио и викам ще платя всичките такси та да взема максимума, но нещо ми секна викам я да проверя какви резултати са извадили хората и се отказах.
http://domain.tips/tips-for-domain-sellers-how-to-burn-your-money-with-flippa-upgrades/
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А какво ще кажете за аукционите на дади-то и намепрос заслужава ли си ?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А какво ще кажете за аукционите на дади-то и намепрос заслужава ли си ?

Аз доста съм листвал в Годеди, но нищо не съм продал до сега :) изглежда не уцелвам какво се търси :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз преди месец продадох 2 в godaddy, за по 100$, което според мен си е чудо
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

а как става целия процес по продаване- прехвърляне автоматизирано ли е ?
Ако може ми дайте вашата оценка за тези 2 домейна : claimsatoshi.com ; shoesshop.website
 
Последно редактирано:
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Прехвърлянето става автоматично, само трябва в секция Payee Accounts да си направиш Add a new Payee Account, където да си направиш нов профил за плащане "Auctions PayPal" и там да си напишеш paypal акаунта
Плащат след около седмица
 

Горе