Как да промотираме планински хотел в България?

Ivo94

Well-Known Member
Предстои ми масова рекламна кампания на български планински хотел. Ще бъда благодарен на всеки, който има някакви допълнителни идеи и похвати около кампанията.
Какви ще са първите стъпки?
1. Вече е стартиранс кампания в Адуордс.
2. Ще се използват социалните мрежи (всички възможни)
3. Ще се промотират офертите в сайтовете за обяви
4. Хотела има сайт и на него ще се добавят нови промоционални оферти, които също ще се линкнат от бг. социалките и всички големи
5. Регнат е в Букинг-а както и в доста български сайтове за травел услуги (български)
Отворен съм за всякакви идеи, които биха довели до конверсии според вас
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Принципно си е добре.
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Принципно си е добре.

То добре, но ми се струва, че може и други канали за реклама да се ползват :) трябва ми повече масовост, защото сезона е сега и трябва бързо да се действа
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Зависи от бюджета братле, иначе може да се налее и в бг. рекламни мрежи.
Иначе мен, ако питаш блог кън сайта ама не на поддомейн, и яко блъскане на статии. ;)
То добре, но ми се струва, че може и други канали за реклама да се ползват :) трябва ми повече масовост, защото сезона е сега и трябва бързо да се действа
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Бутай го веднага в Грабо и Групово, може и Вип Оферта!
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

В Групово се чака отговор в моментш ама ваканция ли са още не е ясно, съпорта им е доста зле
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Чуждестранни туристически сайтове, доста хора от Холандия (местни) почиват в България. Аз даже продадох къща веднъж на такъв, в планината, закътана, няма асфалтиран път до нея.

Иначе хотел не съм рекламирал, не знам как е, но едно мое правило е, виж къде са конкурентите, привлчеи повече внимание от тях и имай по-добра оферта. По-добра оферта не значи по-ниска цена, може да е това, но може да предложиш и 1 час безплатен масаж, през 3 дена, на всеки, който седи повече от седмица.

Иначе ако търсиш масовост и имаш добър бюджет, няма по-добро от видео. Видеото се споделя най-много, може да копираш даже, нещо като Dollar Shave Club (така ли беше?) само че БГ версията, след това му пращаш трафик, то ще започне да се споделя само. Даже ако се разпознае за копирано, ще е по-добре, че тогава хейтърите ще те споделят даже още повече.
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

С платена строго таргетирана реклама във фб ?

Как ще таргетираш хората, които планират да ходят на планински хотел?
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

То добре, но ми се струва, че може и други канали за реклама да се ползват :) трябва ми повече масовост, защото сезона е сега и трябва бързо да се действа

Билборди в центъра на по-големите градове.
 
Предстои ми масова рекламна кампания на български планински хотел. Ще бъда благодарен на всеки, който има някакви допълнителни идеи и похвати около кампанията.
Какви ще са първите стъпки?
1. Вече е стартиранс кампания в Адуордс.
2. Ще се използват социалните мрежи (всички възможни)
3. Ще се промотират офертите в сайтовете за обяви
4. Хотела има сайт и на него ще се добавят нови промоционални оферти, които също ще се линкнат от бг. социалките и всички големи
5. Регнат е в Букинг-а както и в доста български сайтове за травел услуги (български)
Отворен съм за всякакви идеи, които биха довели до конверсии според вас

Ей, че яка тема, как съм я изпуснал. :)

Да си дам и аз съвета. :)

Бих предложил да се свържеш в големите туристически блогове, да им подариш една нощувка в замяна да драснат по едно ревю. Това в перспектива, няма да донесе резултати много бързо, но определено ще е мега силно. ;)

Още какви канали - бих купил малко шеринг в други подобни страници във фейса. ;)

Малко банер реклама по някои от тукашните сайтове и ако има новина (събитие, което предстои в града) няма да е лошо и един мейл към медиите, споменавайки и хотела. Това ми идва на примависта, гледайки какво си избрал. И дай да го видим този хотел....пък мисли в перспектива за SE трафик и брандинг. ;)
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

В Западна Европа и в Щатите отдавна използват туристическите блогове като важен инструмент за популяризация на хотел или въобще цяла дестинация. Канят се травъл блогъри на мястото, показват им се различни атракции, а те после си знаят работата - туити, ФБ статуси и най-вече постове с лични впечатления, които са много по-силни като въздействие от банерите. В България няма кой знае колко травъл блогове, направени професионално и редовно поддържани, но все пак има няколко, които си заслужават.
 
Re: От: Как да промотираме планински хотел в България?

В Западна Европа и в Щатите отдавна използват туристическите блогове като важен инструмент за популяризация на хотел или въобще цяла дестинация. Канят се травъл блогъри на мястото, показват им се различни атракции, а те после си знаят работата - туити, ФБ статуси и най-вече постове с лични впечатления, които са много по-силни като въздействие от банерите. В България няма кой знае колко травъл блогове, направени професионално и редовно поддържани, но все пак има няколко, които си заслужават.

Да, не само. Друга такава история, която знам е много яка. Става дума за една винарна, която прави вида и е решило да пусне една скъпарска (от добър сорт грозде) марка вино. Преди да го пуснат на пазара и да предизвикат интерес, от винарната пращат една кошница с френски хляб и 2 вида сирене на всички собственици на големи големи блогове, пишещи за храна, напитки, коктейли, ресторанти и т.н, което им е таргет. Целта е да се запознат собствениците им от първо лице с новия бранд и по тяхно усмотрение да драснат няколко реда. Ефектът е зашеметяващ. Толкова им е харесало, че всички ревюта са били повече от позитивни, наистина обективни (явно си е струвало виното) - 90% от блогърите са писали. Никак не е зле. Добра инвестиция и още по-добра възвращаемост. :) Нещо като тест драйва на Форд, за един техен модел. :)
 

Горе