Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Понеже обещах да споделя какво се случи с моята проверка:

На клиента ми му беше съставен Акт за установяване на административно нарушение - пропуснат срок за регистрация по ЗДДС на основание чл. 97а и беше служебно регистриран от днешна дата - 01.04.2010 г.
За съжаление не успях да се добера до информация точно поради каква причина проявиха интерес към него от НАП.
 
Re: От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Понеже обещах да споделя какво се случи с моята проверка:

На клиента ми му беше съставен Акт за установяване на административно нарушение - пропуснат срок за регистрация по ЗДДС на основание чл. 97а и беше служебно регистриран от днешна дата - 01.04.2010 г.
За съжаление не успях да се добера до информация точно поради каква причина проявиха интерес към него от НАП.

Колко ще му струва това удоволствие?
 
Re: От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

5000 :shock: тия не се шегуват ...
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Какво ще се кандардисвате за 500 направо обжалване в съда за да не могат поне да си приберат комисионната веднага.
Знам е че такъв е закона , но е несправедлива глоба от 500 -5000 заради един пропуск....
 
Последно редактирано:
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Как ще обжалваш в съда като си нарушил закона? Нали съдът ще каже, че всичко е точно - плащай сега и за съдебния процес.

Не разбрахте ли, че всички сме престъпници? Сега и "Пиратска партия" си правим - т.е. "Партия на престъпниците". Идеята на партията е законодателството да се промени и това, което днес е престъпление (обаче по никакъв начин не е неморално) утре да не е престъпление и да може да си го вършиш колкото искаш. Обаче нямат планове да променят данъчното законодателство - само законите за издателското право и патентните.
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Как ще обжалваш в съда като си нарушил закона? Нали съдът ще каже, че всичко е точно - плащай сега и за съдебния процес.

Дори и така да е трябва ли веднага да извадя 500 или 1000 лв да им дам ..
Ако ако ги нямаме вариантите са съдене или съдия изпълнител......който си изберем ..
На тях не им пука да нас , а ние трябва да сме примерни граждани , как ще стане тайзи работа.
 
Последно редактирано:
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Тия адсенс-мадсенс кога най-сетне ще си оправят скапаният брояч на стотинки? Аман от "прогнозни приходи" и цигания. Ах ше им еба ей ся и адсенс, ше им еба и номерата...
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

имам въпрос.
Google ми пратиха парите за изминалия месец, но аз е съм се регистрирал никъде. Какво да правия? Мога ли да се регистрирам и да си взема парите?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Нищо няма регистрирам за има няма 100 $ на месец,да си гледат работата и НАП и сички нападжийски обирджии,пращайте ги направо да ме глобяват.Докато не излязат да кажат,всички блогъри и адсенсъри да плащат данък не правете нищо,те вероятно не знаят за какво става въпрос.

Споделям твоето мнение и допълвам. Не съм виждал на гол охлюв как се сваля черупка.?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Имам няколко въпроса.

Да ,речем имам фирма в която така или иначе се осигорявам.Предмет на дейност основно монтаж на машини и метални конструкции.Мога ли се регистрирам в Adseans с фирмата или трябва като физическо лице.

Другият ми въпрос е могали да не тегля парите от google .Да речем ,че желая всички те накуп след 12 месеца или повече или абе общо взето когато искам тогава да си ги дърпам.
 
От: От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

.Предмет на дейност основно монтаж на машини и метални конструкции.Мога ли се регистрирам в Adseans с фирмата или трябва като физическо лице.

Няма никакъв проблем фирмата да извършва реклама. Не се изисква нищо, освен да издава фактура когато трябва и счетоводството да я обработва (няма нужда да се праща фактура на Google Ireland Ltd).

.
Другият ми въпрос е могали да не тегля парите от google .Да речем ,че желая всички те накуп след 12 месеца или повече или абе общо взето когато искам тогава да си ги дърпам.

Има една опция "Задържане на плащанията". Когато искаш - тогава получаваш. Мисля, че максималният срок беше две години (ако не си потърсиш парите до тогава ти ги раздават за благотворителност). За подробности си прочети договора, който сключваш с Google.

Обаче имай предвид, че колкото повече чакаш, толкова повече нараства вероятността да кажат, че си нарушил договора и да ти конфискуват парите, които си натрупал. Няма нужда наистина да си нарушил договора за да го направят (съгласно същия договор се съгласяваш, че могат да го направят).
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Няма ли вариант:
След като работя на трудов договор, а сумите от Гугъл идват като допълнителен доход, да се декларират в годишната данъчна декларация като "Други доходи". В приложението да се попълни код 06, Гугъл и сумата. Да се декларират годишно тъй като са си други доходи...и да не се регвам по чл.97а от ЗДДС.
Абсолютно е логично написаното от мен, тъй като става и дума за елементарни приходи - да кажем 70 месечно.
Този вариант удачен ли е за да бъде човек спокоен?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Пич, без регистряация по ДДС няма удачен вариант - в нарушение си. Няма такива екстри като малка сума и т.н. и за 1 евро трябва да се регистрираш по ДДС и няма абсолютно никакъв нито логичен нито нелогичен законен начин да се избегне регистрацията по ДДС.
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Пич, без регистряация по ДДС няма удачен вариант - в нарушение си. Няма такива екстри като малка сума и т.н. и за 1 евро трябва да се регистрираш по ДДС и няма абсолютно никакъв нито логичен нито нелогичен законен начин да се избегне регистрацията по ДДС.

Благодаря много!
Ами едно плащане взех на едно име. Промених бенефициента да не дублирам и ще ходя да го регистрирам по ДДС. Булстата разбрах че отпада, тъй като нямам търговска дейност....
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Не е задължително да отпада. Не е необходимо да имаш търговска дейност, за да се налага да се регистрираш в Булстат. Регистрацията в Булстат е за извършване на ТРУДОВА дейност. А дали извършваш трудова дейност - прецени сам. Във всеки случай тези сайтове няма как да работят, ако не извършваш някакъв труд над тях нали?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

и за 1 евро трябва да се регистрираш по ДДС

Това е страхотна идея, точно така мисля и да направя. Останалите приходи ги пренасочвам в чужбина, а тук ще декларирам приход от 1 евро месечно и съвестно ще ходя да си плащам ДДС-то.
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Не е задължително да отпада. Не е необходимо да имаш търговска дейност, за да се налага да се регистрираш в Булстат. Регистрацията в Булстат е за извършване на ТРУДОВА дейност. А дали извършваш трудова дейност - прецени сам. Във всеки случай тези сайтове няма как да работят, ако не извършваш някакъв труд над тях нали?

:)Имаш реп+1

Всъщност нямам трудова дейност, тъй като сайта е видеотърсачка и откак е качен не се бара.
Всъщност само ще дължа 10% от печалбата си. Друго май нямам като задължение нали (освен месечната декларация VIES ли кво беше.)
 

Горе