Как да разберем имената на човек само от телефона му благодарение на dumb телефонисти в speedy/econt

ReminD

Well-Known Member
Вече няколко пъти ми се случва да заявявам куриер по телефона, и днес сутринта си направих експеримент. Ако ви трябват имената на даден човек, и евентуално е поръчвал някъде /някога - обаждате се и казвате, че искате да изпратите пратка, първото което ще ви питат е телефон на получателя, след продуктиването му, ако им е в системата, телефонистите ще питат - това "Иван Иванов" ли е примерно, job done, после казвате че ще помислите и може би да не подвърждават пратката, малко социално инжинерство, тези по телефона доста неща казват, без да ги питаш дори като данни за отсрещния човек, стига да се приложи social engineering като хората
 
Тя тая новина е малкло стара :D, има и още по-лесен начин.
Влизаш да си пускаш товарителница ако имаш профил, при въвеждане на телефон ще ти излезат имена, може би фирма, адрес
Не го знаех, твоето е по-добро определено.
 
Тия спиди са такива бавняри, че не се учудвам, че е възможно.
2 пъти под ред ми носят от София до София пратка по една седмица.
 
То не е ли логично да имаш телефон без име. Предполага се, че щом ще пращаш знаеш и двете, отделен е въпроса, че и на мен ми се е случвало след продиктуване на телефон на гише веднага да ми отговарят с името насреща. В началото не ми правеше впечатление, защото е бърза справка и сравнение, но после се сетих, че ако искам да проверя някакъв телефон, по-точно кое име е зад него, и това лице е използвало услугите на някоя от тези куриерски фирми, лесно ще се сдобия с имена. :) Не знам това колко е GDPR, но според мен си е малко тъпо. :)
 
GDPR е за отчитане на дейност. По две имена, приблизителна възраст и регион, с малко късмет може да се намери ЕГН на човек - само от регистрите, които са публични. Без познати в общината, НАП и т.н. Т,ва ли е ГДПР ...
 
Тя тая новина е малкло стара :D, има и още по-лесен начин.
Влизаш да си пускаш товарителница ако имаш профил, при въвеждане на телефон ще ти излезат имена, може би фирма, адрес
В eEcont ли се прави тази товарителница, за да излязат данните?
 
Тя тая новина е малкло стара :D, има и още по-лесен начин.
Влизаш да си пускаш товарителница ако имаш профил, при въвеждане на телефон ще ти излезат имена, може би фирма, адрес

Не го знаех, твоето е по-добро определено.

Това е само, ако си пращал на същия човек преди това. Няма как да изкараш данни на случайни хора по този начин.
 
Това е само, ако си пращал на същия човек преди това. Няма как да изкараш данни на случайни хора по този начин.
Всъщност мен първо ми искат тел. на получател (споменавайки името му), после лична карта. Днес пак. :)
 
Последно редактирано:
Това е само, ако си пращал на същия човек преди това. Няма как да изкараш данни на случайни хора по този начин.
Кой ти каза, че преди това трябва да си пращал на същият човек? Няма такова нещо, важното е този човек или фирма да е правил някакви пратки преди това, без значение дали ти имаш общо. Остава им телефона в системата.
Ама аз незнам какво толкова тайно има в това да ти кажат 2те имена на съответния номер или името на фирмата ако е фирма, какво от това....
 
Това е при Спиди, в Еконт като отидеш на гише и те питат за телефона на получател примерно, също директно те питат за еди кой си ли е.
Да, точно. В Еконт се случи днес. Номерът и "Еди кой си, нали?" :)
 
Кой ти каза, че преди това трябва да си пращал на същият човек? Няма такова нещо, важното е този човек или фирма да е правил някакви пратки преди това, без значение дали ти имаш общо. Остава им телефона в системата.
Ама аз незнам какво толкова тайно има в това да ти кажат 2те имена на съответния номер или името на фирмата ако е фирма, какво от това....

Ако искаш да ти пратя моя телефон на лично и да ми върнеш отговор как се казвам със скриншот от електронния кабинет. На 99% съм сигурен, че имаш достъп само до данните в поръчките, които си правил, а не цялата еконтска база.
 
Ако искаш да ти пратя моя телефон на лично и да ми върнеш отговор как се казвам със скриншот от електронния кабинет. На 99% съм сигурен, че имаш достъп само до данните в поръчките, които си правил, а не цялата еконтска база.
Дай го
 
Дай го

Ако ST-1 не иска да направим проверката, ще го пратя на теб.

Ама си мисля, че е по-интересно да има и нещо насреща. Залагам бутилка 10 годишен Бушмилс срещу обикновен.
 
Ако ST-1 не иска да направим проверката, ще го пратя на теб.

Ама си мисля, че е по-интересно да има и нещо насреща. Залагам бутилка 10 годишен Бушмилс срещу обикновен.
Пращал ли си пратки с тоя телефон и с твойте имена? Ако да, напиши ми на лично телефона си да видим дали няма да видя кой си
 
Ако искаш да ти пратя моя телефон на лично и да ми върнеш отговор как се казвам със скриншот от електронния кабинет. На 99% съм сигурен, че имаш достъп само до данните в поръчките, които си правил, а не цялата еконтска база.
Ама каква Еконтна база?
То никой няма да ми каже какви поръчки си пращал или са ти пращали. Ако въведеш телефон, който е ползван ще излезат имената на лицето, както и адреса..... А не цялата база на Еконт, или Спиди.
Написал съм, че в тяхната база остава тая информация, на даден телефон получателя(не егн, банкова сметка и майчино мляко)
 
Ако ST-1 не иска да направим проверката, ще го пратя на теб.

Ама си мисля, че е по-интересно да има и нещо насреща. Залагам бутилка 10 годишен Бушмилс срещу обикновен.
Нищо не залагам, само мога да проверя.
 
Ако ST-1 не иска да направим проверката, ще го пратя на теб.

Ама си мисля, че е по-интересно да има и нещо насреща. Залагам бутилка 10 годишен Бушмилс срещу обикновен.
Пич, ако е пращани или получавоно нещо на повече от едно лице, няма да стане име... За Спиди говоря в момента, иначе адреса Сф ул. А.... (няма да пиша ет и апартамент) излезна.
Кажи ако има получател или изпращал повече от един човек(фирма), да не се занимавам да си правя регистрация и в Еконт.
Иначе ето адреса ти лъсна веднага.
 
Последно редактирано:
Пич, ако е пращани или получавоно нещо на повече от едно лице, няма да стане име... За Спиди говоря в момента, иначе адреса Сф ул. Атанас Узунов (няма да пиша ет и апартамент) излезна.
Кажи ако има получател или изпращал повече от един човек(фирма), да не се занимавам да си правя регистрация и в Еконт.
Иначе ето адреса ти лъсна веднага.
Освен ако не се казваш Георги де :D
 

Горе