Как да регистрирам фирма за 2 лева

От: От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

А може и да си намери някой да го издържа :)
Имам един познат, който буквално отказва да си търси работа, няма един ден трудов стаж и осигуровки платени . Не че е неспособен или грозен и не може да прави впечатление . Просто е решил цял живот някоя жена да го издържа.
да не живее у вас ?
 
От: От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

да не живее у вас ?
Не, не живее у нас.
Само споделих , че има образи и с такива ексцентрично -екзотични планове :)
 
Последно редактирано:
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Ауууууууу каква интересна тема сте си спретнали тук и не ме викате

Сега нямам време но скоро ще ви отворя очите за Българските "работодатели", същността на техните интервюта и начина на представяне на тях
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Ауууууууу каква интересна тема сте си спретнали тук и не ме викате

Сега нямам време но скоро ще ви отворя очите за Българските "работодатели", същността на техните интервюта и начина на представяне на тях
Това не го ли направи вече в една друга тема :D :D
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Аз чак сега прочетох тази тема и се зачудих, защо един човек трябва да е свръх-социален, за да се справя добре?

Примерно, аз докато работех в една фирма, не се сближих особено с екипа й, но пък докато другите лафеха през половината време, аз с удоволствие си вършех работата и се развивах... в края на краищата, колкото по-малко е социален един човек, толкова повече обича работата си, теоретик е и като цяло има повече време за "нещата по същество"... И мразех всичките там тиймбилдинги и глупости...

В интерес на истината, имаше една колежка като мен, която беше мълчалива и само стоеше пред компютъра, но пък работата, която вършеше, беше едно малко бижу... на нея държеше най-много ръководството, винаги всички трябваше да се съобразяват с трудния й характер, защто в края на краищата тя отделяше най-много от 8-те си часа в офиса КОНКРЕТНО на извършената работа, беше свръх-педантична... не ставаше от стола...

И аз наистина се чудя, защо един HR трябва да търси комуникативни личности - за мен желанието за комуникация = не мога да се справя сам (имам нужда от нечия подкрепа, помощ), а също така означава "аз съм социално животно" (т.е. имам нужда от приказки и кафенца, което не се равнява на работа).

За мен и двата признака водят до по-малко време, отделено на работата, най-вече: по-малка любов към работата... защото ако човек е влюбен в това, което върши, не би имал нужда да се "разтоварва" с пуш-паузи, няма да се отегчава, да се подмотква... и т.н.

Наистина ще се радвам wmdeals да ми даде отговор. Защо един "работохолик", грубо казано, не би бил предпочетен, след като има по-висок КПД?

За мен единственият възможен отговор е, че ако човек е по-социален, се привързва повече към фирмата, съответно по-трудно би напуснал и ръководството може да си позволи да инвестира в развитието му. Дали обаче този аргумент е по-силен от високото КПД на един "темерут", или има нещо, което пропускам? ;) С моята "колежка-темерутка" въпросът бе решен по следния начин: бе й даден малък дял от акциите на фирмата, съответно, тя като перфекционистична асоциална педантичка, продължаваше да работи старателно, без да се оглежда за друго работно място... Та... аз лично, ако бях HR, бих предпочел по-КАДЪРНИ хора, а не по-социални... Естествено, може да изпускам някой момент, ще се радвам wmdeals да ми разясни.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Изчетох цялата тема, незнайно защо... И определено не бих те взела на работа в никакъв случай. Ще попиташ защо ли? Ами нямаш постинг без инфантилен въпрос или въпрос на който отговора е пред очите ти. Аз очаквам от хората не да имат дипломи, а мисловна дейност, логика, креативност и да се ориентират сами в непознати, нови ситуации. В интернет си, не питай къде да пуснеш обява, а намери сам. Не питай как да се държиш, а прочети отговорите на другите задали този въпрос. Питаш как да регистрираш фирма - ама нали имаш такова висше??? И няма фирма за 2лв. после капитала трябва да се довнесе до 5 хиляди, ама аз ли да ти го казвам, като би трябвало да те наема и ти да ми го кажеш това - разбираш ли? Този постинг не е заяждане или омаловажаване на проблема, а директен отговор защо лично аз не бих те назначила. Винаги избирам хората които имат личен подход, не влизат в стертипа и не ми губят времето с глупави въпроси. Всъщност за вечните тъпи въпроси съм уволнявала човек, не се издържа това за всяка променена дреболия да занимават мен.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

.....И аз наистина се чудя, защо един HR трябва да търси комуникативни личности - за мен желанието за комуникация = не мога да се справя сам (имам нужда от нечия подкрепа, помощ), а също така означава "аз съм социално животно" (т.е. имам нужда от приказки и кафенца, което не се равнява на работа)..........

Напълно те подкрепям и аз смятам, че това в никакъв случай не бива да е основен критерии при избора на човек.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

.......... И няма фирма за 2лв. после капитала трябва да се довнесе до 5 хиляди, ама аз ли да ти го казвам, като би трябвало да те наема и ти да ми го кажеш това - разбираш ли?............
Колежке, според последните промени в ТЗ дружество с ограничена отговорност може да има капитал от 2 лв.

Аз всъщност не съм чел темата :) Но ми възбудихте любопитството....
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Това с 5к бона за ЕООД го отмениха преди няколко години.Те всъщност бяха 3,5к де като сумата за довнасяне до 5к не беше задължителна.Сега 2 кинта за фирма:)
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

2лв... И в един момент се е оказва, че е било по-изгодно да си я регистрирал с 2000лв...

Защото още в деня на регистрацията касата ти се оказва на минус и сключваш мними договори за заем, на които им начисляваш лихви, които рано или късно трябва да "платиш", а заемодателят да плати данък върху тях.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Фирма може да се регистрира с 2 лв начален капитал. От там насетне всеки сам си преценя колко да внесе. Адвокати и посредници, които регистрират фирми казват, че е желателно минимум да се внесат 500 лв, като основен капитал.

П.С. Първоначални разходи за създаване на фирма са около 600 лв. Ако включим и касов апарат увеличаваме малко разхода.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

didiandreeva
Вашето мнение по темата най-много ми допадна!!
Аз също в момента съм застрашен да стана без работа (след нова година) и активно се предлагам на пазара на труда (определено не на всяка цена).... През 30 годишния си трудов стаж (в МО и МВР) съм придобил способностите и похватите, които очаквате от така описания от Вас кандидат за работа. Ако предизвиках интереса Ви, може да се запознаете със профила ми в Probook.bg или Facebook. Казвам се Иван Рандев Иванов. Не знам с какво се занимава Вашата фирма и какъв работодател сте но чувствам, че ако ми предложите работа във Вашата фирма, напускам с достойнство преди да са ме уволнили "позорно" и приемам офертата!
И.Р.

Изчетох цялата тема, незнайно защо... И определено не бих те взела на работа в никакъв случай. Ще попиташ защо ли? Ами нямаш постинг без инфантилен въпрос или въпрос на който отговора е пред очите ти. Аз очаквам от хората не да имат дипломи, а мисловна дейност, логика, креативност и да се ориентират сами в непознати, нови ситуации. В интернет си, не питай къде да пуснеш обява, а намери сам. Не питай как да се държиш, а прочети отговорите на другите задали този въпрос. Питаш как да регистрираш фирма - ама нали имаш такова висше??? И няма фирма за 2лв. после капитала трябва да се довнесе до 5 хиляди, ама аз ли да ти го казвам, като би трябвало да те наема и ти да ми го кажеш това - разбираш ли? Този постинг не е заяждане или омаловажаване на проблема, а директен отговор защо лично аз не бих те назначила. Винаги избирам хората които имат личен подход, не влизат в стертипа и не ми губят времето с глупави въпроси. Всъщност за вечните тъпи въпроси съм уволнявала човек, не се издържа това за всяка променена дреболия да занимават мен.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Защото още в деня на регистрацията касата ти се оказва на минус и сключваш мними договори за заем, на които им начисляваш лихви, които рано или късно трябва да "платиш", а заемодателят да плати данък върху тях.

Включвам се доста със закъснение по темата, но все пак на някой може да му е полезна информацията. Ако решиш да дофинансираш фирмата си със "заем" може да направиш няколко неща, за да избегнеш лихвите, в зависимост от това дали искаш да си ги вземеш после тези пари обратно ор фирмата или просто търсиш начин да вкараш пари в дружеството. 1. Ако искаш временно само да финансираш - сключваш договор за временна финансова помощ със задължителната лихва (след последните промени от 1.06. е 0,14% + 10), след което, като дойде време за връщане на парите - връщаш главницата и след 5 години отписваш от балансите лихвата като несъбираем дълг. 2. Ако искаш просто да налееш пари във фирмата - или заем, който след 5 години също го отписваш от балансите като несъбираем, или правиш допълнителна парична вноска, като собственик на капитала, ако си ЕООД, или всички правите допълнителни парични вноски, ако сте няколко съдружника и сте ООД.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Каква е тази задължителна лихва? 10,14% ли е това? Защо? Когато някой дава пари на заем няма право да поиска по-малка лихва ли?

Даването на пари на заем без лихва престъпление ли е? Лежи ли се в затвора за това?
 
От: От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Има задължителна лихва при заемите, когато поне една от страните е юридическо лице. Ще те излъжа 10% точно откъде идваше - SOFIBOR + знам какво си и си стои 10% (поне от доста време насам), а ето тук http://www.bnb.bg/FinancialMarkets/FMBaseInterestRate/index.htm БНБ публикува основния лихвен процент за месеца и когато сключвате договори за заем с фирми трябва да се следят тези неща, за да съобразите лихвата. Не е добре да има по-голямо отклонение от +- половин процент, защото при първата проверка от данъчни тези договори не се приемат добре, особено пък ако е много ниска лихвата започват да ровят още повече за евентуални данъчни измами. Най-малкото, което може да стане е данъчните да ти наложат корекция на договорите и да променят лихвата, което ще ти пообърка счетоводството.
Освен това, ако имате няколко свързани фирми не е добра идея да прекалявате с междуфирмените заеми, защото ако много често, примерно, ако една от фирмите ви дава заеми на другите, започват да се ровят за незаконно лихварство или нелицензирано предоставяне на финансови услуги и може да ви бръкнат дълбоко в джоба.
 
Последно редактирано:
Re: От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

2лв... И в един момент се е оказва, че е било по-изгодно да си я регистрирал с 2000лв...

Защото още в деня на регистрацията касата ти се оказва на минус и сключваш мними договори за заем, на които им начисляваш лихви, които рано или късно трябва да "платиш", а заемодателят да плати данък върху тях.

Наистина е по-добре първоначалния капитал да е поне съобразим с бъдещите разходи които ще имате преди да започнете да получавате и някакъв приход от съответната фирма , защото иначе от счетоводна гледна точка касата на фирмата излиза на червено , а това никога не е добре за пред НАП-аджиите.
Иначе вече всеки може лесно и сам да си регистрира фирмата , ето тук е обяснено как може да се направи това - http://consultbg.weebly.com/2/post/2011/11/73.html
 
Последно редактирано:
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Когато се регистрира фирма капитала може да е 2лв, но въпроса е, че капитала на фирмата трябва да се съобрази с бъдещите разходи на фирмата за недълго срочен план. Просто ако фирмата ти е с капитал 10лв, а направиш разходи за 1000лв, което е нормално ако наемеш персонал и имаш други разходи, няма да е много добре за пред НАП, да си на червено, не е много хубаво.
 

Горе