1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Как да си докарваме достатъчно пари от Интернет с афилиейт маркетинг

Дискусията в 'My Journey' стартирана от vitohol, Апр 11, 2007.

1. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    857
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0
    Тъй като този форум много ми харесва и още повече, че досега така и не намерих сериозни хора да се занимават с афилиате маркетинг, (надявам се тук да ги намерия) реших да споделя част от моя опит с цел да помогна на тези които сега се блъскат.

1) Изберете много внимателно вашата пазарна ниша.
    Малко конкоренция, добро търсене и естесвено добри подукти който да промотвате.

2) Подберете правилно кейуърдите. Ако посетителите идват от "green products" а вие продавате на тази странца "red products" тогава едва ли някой ще купи. Винаги оптимизирайте за 1 кейуорд на страница, като използвате различни варяции и комбинации за да може да ви намират и от уникалните търсения.

3) Пишете ревюта на продуктите, който рекламирате. Често проверявайте колко хора посетили страниците с афил линкове
    кликат на тях. Ако нямате добър CTR променете си ревюто.

4) Следете и колко от пратените посетители купуват. Сердно се води 1% но това зависи от нишата и месеца. При мен най много сам стигал 20% естествено времмено.

5) Направете SEO. Ако никой не може да ви намери на първа страница например, едва ли ще правите големи продажби освен ако не правите PPC кампании.

6) Ако обаче сте на първа страница за подходящия кейуорд, тогава може да изкарате и няколко хиляди от въпросната страница.

7) Никога не се отказвайте. Работете по сайта си, някой ден може да излезнете за някоя Gold Keyword :)

8) Никога не работете само по един сайт. 10 сайта мисля, че е добра брйка за сам човек. Опитвайте се да ги упдеитвате поне 1 път в седмицата. Ако някой ви говори за 100 + сайтове в различни книги и системи, ви съветвам да се разтърсите за неговите 100+ саитове да видите на какво приличат, а от това и колко изкарват.

Еми това е за сега от мен :).

coolice харесва това.
  2. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    20,872
    Харесвания:
    798
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Здрасти и добре дошъл vitohol, готин пост си ни написал, радвам се че си от хорато, които са тук да споделят и учат, както всички де. :lol:
    Да и аз препоръчвам да се работи над повече от един сайт, така ще си малко по-разсеян, но резултатите ще са двойно или по-големи. Пък и то принципа за изграждането им е един и същ - просто ще си малко по-ангажиран от това да правиш един.

П.С: пожелавам ти приятно да имаш приятно време в нашият форум.

3. DeyanMarkovski

DeyanMarkovski New Member

Рег.:
    Март 27, 2007
    Съобщения:
    427
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
  4. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    857
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0
    Защото ако се забиеш замо с един саит, и недай си боже някой път да попаднеш под някой фитер на G. и трафика ти падне ти падат доходите, а ако имаш повече саитове тогава другте пък може да са във възход и така да се компенсират.

Има и Sandbox за новите сайтове и така колкото повече домайна развиваш, толква повече домайни ще имаш извън този Sandbox и така след време ще имаш много сайтове на различни теми в топ 10.

Друга причина: 10 сайта по $300 = $3000. Абе много са причините.

5. DeyanMarkovski

Рег.:
    Март 27, 2007
    Съобщения:
    427
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    _____________________ГЛУПОСТИ_____________________

Последно редактирано от модератор: Апр 27, 2011
  6. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    857
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0
    Хубаво е да имаш конкретно мнение по всички въпроси.

7. freelancer_bg

freelancer_bg New Member

Рег.:
    Апр 1, 2007
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    И аз съм за повечкото сайтове, точно поради изброените досега причини.

8. Todor

Todor Guest

Спор няма, това е все едно дали е по-хубаво да имаш един ресторант или верига от ресторанти :). Първокласник може да даде правилният отговор :)

9. Todor

Todor Guest

Vitohol добре дошъл братле, би ли споделил ти с какво по-точно се занимаваш, спонсори и т н.:)

10. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    857
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0
    Добре заварил!

Ами и аз сам пристрастен към афилиате маркетинга, като мога да кажа че за сега "make a full living online".

Въпроса е че от доста време насам се занимавам изцяло с програмиране на ситемата ми за website site management и малко изоставих сайтовете си. Иначе сега сам на линк билдинг вълната, въпорса е, че чакам да стане тоолбара "зелен" :) защото иначе никой не иска да ти слага линкс.

По въпроса за спонсорите, ще каза само, че някой от тези дето са изброени във форума сам ги пробал и сам доволен, но най ме кефи shareasale.com като аffil network.

Не мога да кажа че сам специалист по SEs но 90% от трафика ми е от там и 10% oт рефералс. PPC не сам пробвал но мисля по въпроса и така ...

coolice харесва това.
  11. DeyanMarkovski

Рег.:
    Март 27, 2007
    Съобщения:
    427
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
  12. DeyanMarkovski

Рег.:
    Март 27, 2007
    Съобщения:
    427
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
  13. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    857
    Харесвания:
    23
    Точки:
    0
    Мойте уважения но това найстина няма значение. Форумите са за да задаваш въпроси, да помагаш на хората, но не да си постнеш сайтовете или пък да кажеш за кой сеърч търм си излезнал например.

Те не са уебмастер насочени и затова не сам сложил нищо в сига. И т.н

Поздрави!

14. Sobieski

Sobieski Well-Known Member

Рег.:
    Апр 29, 2007
    Съобщения:
    1,993
    Харесвания:
    27
    Точки:
    48
    Място:
    Burgas
    Я кажете тогава колко сайта притежавате и кои са те?

Гледам всички казват че е по-добре повече сайтове, добре кои са вашите сайтове тогава?

15. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,477
    Харесвания:
    582
    Точки:
    113
    Една стара тема която заслужава да се прочете от всеки коит не я е виждал :)

16. DEATH

DEATH New Member

Рег.:
    Март 17, 2007
    Съобщения:
    490
    Харесвания:
    7
    Точки:
    0
    Място:
    Ст. Загора
    пропуснал съм я, съгласен съм, че си заслужава и Диди се е развихряла все пак :p

17. vetzkov

vetzkov New Member

Рег.:
    Юни 11, 2007
    Съобщения:
    1,782
    Харесвания:
    45
    Точки:
    0
    Професия:
    Бурсук
    Място:
    София
    и аз защо ли съм я пропуснал хахаха :wink:

18. OVG

OVG New Member

Рег.:
    Авг 20, 2007
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    искам да питам , нали като вече имах одобрен сайт от гоогле адсенс , кодовете HTML които правиш и копираш в сайта си , може да ги слагаш и в други сайтове който не си дал за одобрение от гоогле, а си дал на твои приател кода за да постави рекламата в неговия сайт !? нали няма проблем ?

19. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,477
    Харесвания:
    582
    Точки:
    113
    няма проблем стига сайта му да не противоречи на правилата на гугъл

20. OVG

OVG New Member

Рег.:
    Авг 20, 2007
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    мерси , и ако може би ли ми дал скайпа си coolice . Искам да те питам някои неща , защото виждам че ти си най запознатия тук :) прати ми го на лично съобщение

Сподели страницата