Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

pa_lta

Well-Known Member
Казуса е следния - имам стара /1979г/ масивна къща в планинско село, с която въпреки емоционалните спомени и желанието ми да я ползвам за вила за уикендите, искам да се разделя.
1. Да направя блог за имота и да го оптимизирам най-вече чрез "2" /не съм се занимавал скоро с обяви и не знам колко от сайтовете дават възможност за добавяне на линк/ и доста Фейс реклама
2. Да наема някой да пусне обява в 50 сайта за имоти
3. Друго ?

П.П. Банко, чудех се тук или в инвестиции/офлайн бизнес да пиша. Ако нещо - чувствай се свободен да я преместиш.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Ако не ти се занимава брокер.

ПП кое е селото?
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Мой, с брокер идват 5678930 нови въпроса и съмнения - кой, читав ли е, има ли достатъчно пациенти и реклама и т.н., с. Васил Левски (област Пловдив) - уикипедия цък
 
Последно редактирано:
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Има няколко добре известни и стари агенции за недвижими имоти в България. Сега се сещам за Явлена и Адрес.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Пусни си обява в сайтове за обяви, вестник и пловдивско радио. За olx и bazar направо забрави, там само ще си хабиш пръстите да пишеш :)
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Кажи цена горе долу и състояние да те ориентираме.
Ако е колиба и я даваш евтино разкажи на 2/3 човека в селския хоремак и до седмица си я продал.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Ако е колиба и я даваш евтино разкажи на 2/3 човека в селския хоремак и до седмица си я продал.
Не съм съгласен, но е казано:wink: иначе добро състояние, но аз бих я поосвежил доста ако щях да живея /почивам там, цената е 60 хилки наша пара:)
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Не съм съгласен, но е казано:wink: иначе добро състояние, но аз бих я поосвежил доста ако щях да живея /почивам там, цената е 60 хилки наша пара:)

Значи няма да ти е лесно.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Къде е имота за да дадем акъли
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Само с местен брокер, след продажбата ще му дължиш 2.5% но пък ще си спестиш доста тичане за огледи и вадене на документи
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Само с местен брокер, след продажбата ще му дължиш 2.5% но пък ще си спестиш доста тичане за огледи и вадене на документи
Документите се изкарват за час.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Документите се изкарват за час.

Що приказваш глупости, кои документи се изкарват за час ако мога да попитам, данъчна оценка ли, тежести ли, скица ли, да изброявам ли още
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Що приказваш глупости, кои документи се изкарват за час ако мога да попитам, данъчна оценка ли, тежести ли, скица ли, да изброявам ли още

2 колиби продадох тая година. За втората знаех точно какви документи ми трябва и за по-малко от час пуснах заявката.
Ти се бъркаш с времето в което ти ги издават, което в случая няма никакво значение.
И да стават за един с експресна или бърза поръчка, не помня името точно.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Само с местен брокер, след продажбата ще му дължиш 2.5% но пък ще си спестиш доста тичане за огледи и вадене на документи
Не съм склонен да се съглася /ако под местен разбираш от Карлово и Калофер - висока безработица и не говорим за съборетина за 4 бона да си садят пипер/ - за мен имота е по-атрактивен за хора от Филибето /само 30 мин по наистина първокласен път от Пловдив/, а защо не и за шоплъка, доста от тях мяркам лятото и поне 3 къщи са купени от софиянци.
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Не се бъркам в нищо, най краткия срок е 3 дена за данъчна, експресна за тежести е 1 ден - 50 лева, ако няма кадастрална карта на селото отиде 3-6 месеца, ако живееш на 200 километра от там и с бюрокрацията в страната повечето се пускат и взимат лично или с пълномощно, така че за едни 500 лева ако е комисионната заслужава ли си да хабиш нерви и т.н. като в случая ще се договориш с брокера тази сума да е над твоята цена

Под местен разбирам брокер - агенция която работи в региона, не разчитай на Мирела от офис в София да се ангажират с продажбата
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Я да не ми се карате в темата:evil:
Пепо е прав, че си е хамалогия, но плюса на малките градчета /от Карлово се вадят/ е, че почти всички институции са на 10 сек една от друга, а Ивайло имаше предвид, че бързо се пускат заявките за тях /а не, че самия период от подаване до получаване е къс/
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Няма караници, аз като съм го работил над 5 години ти казвам как стоят нещата, ако не ти се дават пари си действай сам, но за горното си има технологично време за вадене на документи дори и в малките общини, отделно си имат срок на валидност и тем подобни щуротиии
 

Горе