Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

От: От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Под местен разбирам брокер - агенция която работи в региона, не разчитай на Мирела от офис в София да се ангажират с продажбата
за мен имота е по-атрактивен за хора от Филибето /само 30 мин по наистина първокласен път от Пловдив/, а защо не и за шоплъка, доста от тях мяркам лятото и поне 3 къщи са купени от софиянци.
И как месния брокер ще достигне до хора извън градчето, аз лично ако ще си купувам къща, ще събера инфо от сайтове за обяви и/или ще говоря с брокер, с който съм работил и преди т.е. от града където съм, ако нямам такъв познат отивам в голяма и/или препоръчана агенция.
Това е моята логика, твоята каква е?
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Няма караници, аз като съм го работил над 5 години ти казвам как стоят нещата, ако не ти се дават пари си действай сам, но за горното си има технологично време за вадене на документи дори и в малките общини, отделно си имат срок на валидност и тем подобни щуротиии
Не ме разбирай погрешно, не е за парите - давам ги отма стига да ми спестят занимавки и разправии /което и ще направят/, просто не виждам как махленските ще успеят да я продадат:?:
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Не ме разбирай погрешно, не е за парите - давам ги отма стига да ми спестят занимавки и разправии /което и ще направят/, просто не виждам как махленските ще успеят да я продадат:?:
А пловдивските прослуша ли ги или те домързя?
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

аз продадох имот с табела на самата ограда, който минава от там ще е истинския потенциален купувач, през агенции и интернет години нищо не се получи
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

А пловдивските прослуша ли ги или те домързя?
Тц, а вече няма как да ходя да си говорим ако ме разбираш и повечето искат ексклузивни права /опит отпреди/
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Както ти ще пуснеш на 50 места обяви всеки читав брокер прави същото, от гледна точка на това че се предполага че е от региона ако имота е атрактивен ще се правят огледи, кой би организирал по добре огледи от човек който е там на място и ще ги води по два, три и повече пъти, а и му се заплаща ако свърши работа, така че и 5 брокера да ангажираш ще платиш на този който го продаде, а ти си пускай обявите паралелно, лошо няма, аз в момента купувам 2 имота и продавам 1 и въпреки че сами на 45 и 20 километра от мен съм подписал договори с агенция която да търчи вместо мене, като крайна сума ще си получа това което съм искал, като както писах парите им от комиисона са добавени към цената

Сега видях за екслузивните права, и това не е лошо но включи клауза че ако до 6 месеца не продадат имота ти дължат ... лева неустойка и ще ги видиш как забравят за тея глупости
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Същото е като тука, ако въпреки че можеш да направиш сайт, лого или т.н. но нямаш време си наемаш някой да го направи вместо теб и си плащаш за което
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Пускай в alo.bg, bazar-a и olx и пиши че е изключително подходяща за хора които искат да кандидатстват по "Програма Развитие на селските райони" и рано или късно ще стане работа. Добре е и да ги правиш вип обявите от време на време :)
 
От: Как да си продам имота - малко да асистирате с идеи и/или опит

Ъпдейт - все пак се спрях на варианта да наема някой да качи обявата в 50 сайта за обяви - готово.
Очаквам включване, до тук 2 агенции само.
 

Горе