Как да сменим снимки на обект в Google Street View

WinKam

Active Member
Здравейте,
имам питане по повод подмяна на снимки на обект в стрийт вю. Снимките в момента са от 2012 и на мястото на обекта има една грозна срутена къща. Добавихме обекта в Май Бизнес и Плейсес и като цъкне посетител от нета вижда срутената сграда от преди това. А в момента има построена нова сграда, огради, тротоар. Може ли по някакъв начин да се свържа с Гугъл, да им изпратя снимки на новата сграда и да ги сменят? Да не чакам следващо обхождане на техните коли.

Мисля че бях мярнал в някоя друга тема във форума подобен случай.

Моля, някой ако има информация как става да сподели!
 
Намерих статия по темата:
https://support.google.com/business/answer/160464?hl=en
Пише, че може. В статията е посочено приложение. Друго ми стана интересно. Пише наемете фотограф, който да направи професионални 360° снимки на обекта и пише че може да добавим и снимки вътре в обекта. Как да го разбирам това? Може да снимаме двора или дори и вътре помещенията на обекта. Ище ги свържат като продължение на картата вътре в обекта.
Някой правил ли е такива? Ако има линк да погледнем, ако знаете.
Аз го разбрах, по следния начин, че като им изпратим снимки отвътрена обекта ще ги свържат към картата и ще стане нещо като виртуална обиколка.
 
Пиша наизуст, но мисля, че само сертифицирани фотаджии могхат да правят това + цените са извънземни.
 
Здравей...Ще се опитам да обясня...
Ако искаш да регистрираш твоя обект с т.нар. виртуална обиколка към Google, се правят 360° снимки. Тези снимки са 10 на брой за всяка една точка - 8 хоризонтални, 1 фронтално нагоре и 1 фронтално надолу. Броят на точките в обекта зависят от неговата големина, но не трябва да бъдат на разстояние по-голямо от 3-4 метра една от друга.Заснемайки целият този набор от снимки, след това те се свързват помежду си със софтуер и се след това се регистрират в Google.
Надявам се да съм обяснил добре...
 
Намерих статия по темата
Това е друго. Да си платиш за 3Д представяне на бизнеса ти. И да - влизат ти в магазина и ти снимат и рафтовете със стоката. И посетителя може да го обикаля виртуално.
Има тема във форума по въпроса, някъде преди две години бе дискусията.
Виж ми в подписа, за продавания имот - имам 360° представяне на обекта. Даже е със затъмнението на Слънцето от Луната. :D

Вече няколко човека като теб се оплакват за грозни снимки в стрийтвю, но никой не се е похвалил, че е решил проблема.
 
Благодаря за оговорите! Радвам се поне един да има с представяне на обекта. Сега ще го погледна.

Друг въпрос! Ако са минавали февруари 2012, някой знае ли кога ще е следващото обхождане с техни коли?
 
След като това кръстовище седи със снимки от 2012-та, прави си сметката:

https://www.google.bg/maps/@42.7349...4!1sMjjZ7KFmACmBKw1EKi6Wkg!2e0!7i13312!8i6656

Реално вече изглежда така:

ZapadnaDaga_1_291215.jpg
 
Имат ли някъде обявено кога ще е следващото обхождане за България?

Там съм минавал, когато беше като на картата. След ремонта не съм. Съвременно както трябва да е за една европейска държава. Дано скоро да обновят картата. Сигурно има много места променени.
 
Ето аз какво направих във фирмата, в която работа, тъй като стрийт вю-то показваше, че няма сграда на адреса.
1. Добавих фирмата с цялата информация, която може
2. Направих 2-3 снимки пред обекта като гледах задължително да се вижда логото
3. Предложих снимките и след 5-6 дни получих потвърждение на профила, че са одобрени и сега на Гугъл мапс се виждат тези снимки

Не ми струваше нищо, сравнително бързо и ефективно докато пак не минат да обходят с автомобила.
 
Тези снимки, които си качил не са ли в визитката на обекта в май бизнес.
Вчера говорих с акредитиран фотограф от Гугъл, който прави панорамни снимки. И той каза, че дори да направим панорамни снимки, оригиналния изглед от Стриит Вю-то остава.
Идеята ми беше, ако може новите да препокрията старите в Стрийт Вю. За да не се вижда стария обект.
 
Има си лицензирани фотографи от гоогле , имахме тема тук из форума за тях , ще ровна за визитка на фирмата която ползвах за един прект , те би трябвало да опекат работата.



ето темата
 

Горе