Google Maps | Business Photos

Blinky

Owner
Здравейте, не случайно поставям темата в тази секция - Web Analytics and Conversion Improvement, защото това би допринесло не само за конверсията на всеки бизнес, но и за доброто позициониране в продуктите на Google. Става дума за Google Maps | Business Photos, като слогънът им е Attract more customers with Business Photos .

Ето и линк към тази услуга: http://maps.google.com/help/maps/businessphotos/

Ако сме го обсъждали и преди, ще се ми е приятно да ми пуснете линка, но не я намерих. Идеята е проста - дадена агенция, като в списъка са определени държави и агенции от там, прави снимки на бизнеса ви, като по този начин присъства както при вас, така и в Google Maps Business Photos.

Според процедурата, стъпките са 3:

1. Селектирате си агенция, която е сертифицирана от Google.
2. Тази агенция ще заснеме снимки, които ще са с много добро качество.
3. Чакате и след няколко дни галерията ще се появи в Google Maps, Google+ Local и сърч резултатите.

Защо е нужно ли? Повишаване на конверсията и популяризация на бизнеса, особено ако си хубав офис, който може да клоузне клиента. ;)

Някой има ли информация около това или кога да го очакваме тук? Ще е интересно за всеки, поне така мисля. ;)
 
От: Google Maps | Business Photos

Някой да е виждал сайт с подобно нещо, от Google. Това е един вид малка презентация, интро, на офиса в снимки. Според форумите по света, вдигало добре конверсията. Някой да сподели, ако има наблюдения. Не го пиша, защото е се намирам на приказка (макар, че и това целя), но смятам, че бизнеса ще обърне внимание към тази услуга.
 
Re: От: Google Maps | Business Photos

Да вдигна тази тема. :)
Някой да знае това дали може да се направи и без агенция? Може ли сами да добавяме снимки за бизнес вю-то?

Май може. На една клиника, на която помагам за маркетинга са им звъннали директно от Калифорния на БГ са им говорили, за да ги редят за тази услуга, която за сега била фри. Това ми казаха, аз ги помолих следващия път да ме викнат, когато дойдат, защото им казах да ги поканят, щом е фри. :)

Иначе официално трябва да е през агенции, които са сертифицирани партньори на Google. Поне е така в USA. :)
 
Темата от доста време я пуснах. Преди има няма година. Но наскоро влезе в БГ. Даже и за това пуснах някъде тема. ;)

Скоро ще дам повече инфо, тъй като въпросната клиника имат скоро снимки. Това е първия бизнес, за който чувам, че са се свързали с него за да предоставят тази услуга, но пък имат и да пълнят, не може да седи празно я. :)
 
От: Google Maps | Business Photos

Ами чета,че пише това:

Публикуване на изображенията за Google
Използвайте безплатните софтуерни инструменти на Google онлайн, за да качите, редактирате и публикувате обиколките с Business View в Google.
 
От: Google Maps | Business Photos

Здравейте !

Аз днес звъннах на единия от телефоните номера посочени на страницата като "Акредитираните фотографи и агенции са обучени и сертифицирани от Google. ". Отговори ми много любезна дама която на дълго и подробно ме информира за услугата. Не е безплатна. Интересуват се от квадратурата и помоли за няколко снимки на обекта за да изчислят и предоставят оферта.
 
От: Google Maps | Business Photos

Един познат правиха за мола Бургас Плаза http://goo.gl/OuLcFc
 
Мерси на @Стан за информацията. Явно вече няма фри сървиси за сега. И аз ще дам повече инфо като се чуя днес с моите хора, да ги питам, аджеба дали посещението е фри или цялата слуга, защото са им предложили от първите.
 
Re: От: Google Maps | Business Photos

Дали да не звънна на другите 2 фирми дали няма да предложат по-ниска цена ?

Да, може и да има по-добро оферта. Ако се сравнят 2-3 оферти може и да се прецени. Хубавото е, че ги задължават качеството да отговаря на един стандарт и това е. Ако някой се постарае повече, още по-добре, но мисля, че добре са го завишили от Google. :)
 
Re: От: Google Maps | Business Photos

Цял ден никакъв отговор от 3 те фирми ни оферта ни тел. обаждане....
Ще го отдам на петъчния ден

Отдай го на непрофесионализма. Не на петъка. :) Понякога се случва и фирмите, които си партнират с Google да са издънки.

Поне се надявам сумите им да не са големи, но все пак говорим за услуги от световна класа, които ще донесат много ползи на който и да е бизнес. ;)
 
От: Google Maps | Business Photos

Както ми обясниха от едната фирма Гоогле определил минимум 8 панорами на обет с размер 4х6м цената им е 200 евра . Ако обекта има нужда от допълнителни всяка следваща панорама е на цена 25 евра. Това били цените спуснато от Гоогле.... Обаче до този момент нищо не съм видял черно на бяло, като оферта.
 
Re: От: Google Maps | Business Photos

Както ми обясниха от едната фирма Гоогле определил минимум 8 панорами на обет с размер 4х6м цената им е 200 евра . Ако обекта има нужда от допълнителни всяка следваща панорама е на цена 25 евра. Това били цените спуснато от Гоогле.... Обаче до този момент нищо не съм видял черно на бяло, като оферта.

Явно. Това е много странно, без оферта. Как пускат цените? Казват една сума за квадратура или цена срещу нея какво включва? Странно. уж сериозни услуги и то B2B, а пък аматьорско отношение. Ако някой има време (и аз ако намеря) може да се пусне едно запитване към някоя американска фирма, да видим та какво те ще представят. Цените не са малки, за да нямаш някой сериозен документ. ;)
 

Горе