Как да създам екип от амбициозни програмисти?

От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

може ли да се дописва пхп на С?
Аз това питах, ти питаш мен. Напиши как се дописва като знаеш, аз не знам.

Айде до довечера, че имам работа!
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Аз това питах, ти питаш мен. Напиши как се дописва като знаеш, аз не знам.

1. Колегата ти го казва
Незнам защо не ти харесва C и защо според теб не може да се дописват php модули. Ние го правим и си работи чудничко.
2. Ти се цепиш неподготвен
Как точно дописвате php, че ми стана интересно? През CGI или някаква друга щуротия? То ако ставаше така - Гейбук щяха това да направят, не да преправят php.
3. Признай си, че не си наясно и си замълчи.
Щом си написал ТАЗИ тъпотия, повече не си отваряй устата за пхп.

Аз знам как се прави и съм го правил, както и много други. А това, че ти дрънкаш врели некипели наизуст отдавна го знаят всички.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Една по-сериозна тема да има тук и веднага се осира...

рабин това не ти е клуб програмисти..

По темата, от чисто финансова гледна точка си отваряш фирма наемаш 2ма 3ма програмисти за колкото ти стигнат финансите, като един от тях с го слагаш продукт мениджър с по-голяма заплата и им даваш проекта. Всяка седмица да отчитат свършеното, срокове и тн.

Ако решиш да оутсорсваш в друга фирма ще ти излезе доста солено със съмнителен резултат.

Аз бих те посъветвал новите програматори да почнат да работят по вече същестуващия код, вместо да почват от нулата. Ако има рално нещо готово няма смисъл да го плащаш пак, освен ако не е твърде ламерско написано.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Аз това питах, ти питаш мен. Напиши как се дописва като знаеш, аз не знам.

Айде до довечера, че имам работа!

Равине, насра темата на човека. Можеш да си дописваш всякакви разширения за php, стига да имаш уменията. Ако си достатъчно кадърен, php ще ти върши перфектно работа, както и повечето езици. Тая JAVA, която само споменаваш не е никак цвете, да не говорим за бързодействие. Образовай се малко повече, след това спори с хората и защитавай някаква теза.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Една по-сериозна тема да има тук и веднага се осира...

рабин това не ти е клуб програмисти..

По темата, от чисто финансова гледна точка си отваряш фирма наемаш 2ма 3ма програмисти за колкото ти стигнат финансите, като един от тях с го слагаш продукт мениджър с по-голяма заплата и им даваш проекта. Всяка седмица да отчитат свършеното, срокове и тн.

Ако решиш да оутсорсваш в друга фирма ще ти излезе доста солено със съмнителен резултат.

Аз бих те посъветвал новите програматори да почнат да работят по вече същестуващия код, вместо да почват от нулата. Ако има рално нещо готово няма смисъл да го плащаш пак, освен ако не е твърде ламерско написано.

Bioz много ти благодаря за смисленото мнение. Точно същото решение взех преди два дни благодарение на хората от този форум. Вече започнах да търся Project Manager и след като избера такъв, заедно ще назначим трима програмисти. По принцип ми трябват двама, но искам да имам избор в случай, че някой от тях не е подходящ. Вече получих кода от стария програмист и ми казаха че е написан много качествено, така че, най-вероятно ще продължим работа по стария код.
Много благодаря на всички за мненията. Някои бяха много, много полезни!
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

За да приключим темата за Java ще обобщя защо не е добра за стартъп проект и като цяло проект с ограничени парични средства

1. добрите апп. сървъри са платени.
2. почти няма свободни или безплатни инструменти за Java които да може да се ползват - говоря за автоматизация и мониторинг
3. добрите апп. сървъри са наистина с много настройки. Трябва ви човек който разбира продукта в детайли за да може да работите на средно и високо натоварване - този човек взема много добри пари и не може да бъде заместен от програмист, което иначе се случва в 90% от случаите
4. Java и по-скоро виртуалната машина харчи ресурси - сбогувайте се с идеята за споделен хостинг и приемете топло високите планове VPS и това е само за добър ден
5. Java наистина е по-бърза в някои аспекти от PHP. Но все пак се замислете, наистина ли е толкова важно за вас една страница да се отвори за 0.01 секунди написана на PHP или за 0,009 написана на Java ?
6. потребителите ви не ги е еня дали сайта е написан на PHP или Java
7. със сигурност ще намерите по-лесно скриптови програмисти отколкото Java програмисти
8. с много голяма вероятност всичките ви скриптови програмисти ще взимат средно по-малко пари от Java програмистите ви като това не е за сметка на качеството.
9. на скриптов език се пише по-бързо
10. след като вече всички се съгласиха че C,C++ е по-бърз от Java, ще кажа че всички скриптови езици могат да се дописват на език от по-ниско ниво без проблем т.е. ако нещо наистина ви е бавно няма проблем да бъде преправено само то напо-късен етап
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Christof трябва ти един програмист и Х на брой кодери за да стартираш проекта. След време ако се развият нещата може да помислиш за още програмисти.
Успех с намирането на project manager-а.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Равине, насра темата на човека. ... Тая JAVA, която само споменаваш не е никак цвете, да не говорим за бързодействие. Образовай се малко повече, след това спори с хората и защитавай някаква теза.
Нямам време да задълбавам в момента, казал съм каквото съм казал, на база на личен опит, и линкове съм ви пускал. Отворил тема за програмиране, а се сърдите, че говорим за това? Ако има някаква правилна поука - ами темата е излишна!

Една по-сериозна тема да има тук и веднага се осира...

рабин това не ти е клуб програмисти..
...
Абе за какво очаквате да се пише в темата? За футбол? За костюмари с "мениджърски" умения?Такива ни насраха проект за няколко милиона, вече го закриха на пълна загуба. Всеки си е чорбаджия на парите, като иска и на Бейсик ще пише! Само че като ще ми опонирате - поне да е грамотно. Какъв съм и що съм не е тема на разговор.

5. Java наистина е по-бърза в някои аспекти от PHP. Но все пак се замислете, наистина ли е толкова важно за вас една страница да се отвори за 0.01 секунди написана на PHP или за 0,009 написана на Java ?
6. потребителите ви не ги е еня дали сайта е написан на PHP или Java
7. със сигурност ще намерите по-лесно скриптови програмисти отколкото Java програмисти
8. с много голяма вероятност всичките ви скриптови програмисти ще взимат средно по-малко пари от Java програмистите ви като това не е за сметка на качеството.
9. на скриптов език се пише по-бързо
10. след като вече всички се съгласиха че C,C++ е по-бърз от Java, ще кажа че всички скриптови езици могат да се дописват на език от по-ниско ниво без проблем т.е. ако нещо наистина ви е бавно няма проблем да бъде преправено само то напо-късен етап
Тия точки са неверни. Ако искате наистина отворете нова тема, ще отговоря на всеки въпрос, в извън работно време.

Като иска да се поучи от чуждия опит, като искате ми викайте колко съм прост, няма аз да изгубя пари я? Като се сети за какво сме говорили - вече ще е късно, след като проектът стане наистина успешен.
 
Последно редактирано:
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Rabin спри се вече. Доказано наадекватен си.
Никой професионалист не избира технологиите за решаване на даден проблем преди да види задание/описание/етц.!

Това, че се правиш на експерт като говориш за две технологии по никакъв начин не помага на автора на темата, защото той не е в час в тази сфера.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Rabin спри се вече. Доказано наадекватен си.
Само общи приказки бе маа му мечешка, дайте нещо по същество бе хора! Доказано било, напълнихте с неверни неща темата, после аз крив! Кинтите са си негови, да си ги харчи както намери за добре. Като толкова ви дразня - баняйте ме, но дотогава аз ще говоря с факти и личен опит.
Досега НИЩО по същество, само хейт от вас!
 
От: От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

За да приключим темата за Java ще обобщя защо не е добра за стартъп проект и като цяло проект с ограничени парични средства

1. добрите апп. сървъри са платени.
2. почти няма свободни или безплатни инструменти за Java които да може да се ползват - говоря за автоматизация и мониторинг
3. добрите апп. сървъри са наистина с много настройки. Трябва ви човек който разбира продукта в детайли за да може да работите на средно и високо натоварване - този човек взема много добри пари и не може да бъде заместен от програмист, което иначе се случва в 90% от случаите
4. Java и по-скоро виртуалната машина харчи ресурси - сбогувайте се с идеята за споделен хостинг и приемете топло високите планове VPS и това е само за добър ден
5. Java наистина е по-бърза в някои аспекти от PHP. Но все пак се замислете, наистина ли е толкова важно за вас една страница да се отвори за 0.01 секунди написана на PHP или за 0,009 написана на Java ?
6. потребителите ви не ги е еня дали сайта е написан на PHP или Java
7. със сигурност ще намерите по-лесно скриптови програмисти отколкото Java програмисти
8. с много голяма вероятност всичките ви скриптови програмисти ще взимат средно по-малко пари от Java програмистите ви като това не е за сметка на качеството.
9. на скриптов език се пише по-бързо
10. след като вече всички се съгласиха че C,C++ е по-бърз от Java, ще кажа че всички скриптови езици могат да се дописват на език от по-ниско ниво без проблем т.е. ако нещо наистина ви е бавно няма проблем да бъде преправено само то напо-късен етап

Човека ти го написа с факти. Точно, че за соцална стартъп мрежа има много по подходящи неща, като Symfony(PHP), Rails(Ruby), Django(Python). Просто Java не е най-удачното решение в дадения случай.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Човека ти го написа с факти.
Повечето неверни, отворете нова тема да не цапаме повече тук. Може и да стане на пхп, но ще е само за локална употреба, под милион юзера.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Дай ми пример за сайт с 1млн потребителя, който си писал и съм склонен да ти повярвам.

Друг е въпросът, че щом си толкова запознат, трябва да ти е ясно, че в PHP всеки рикусет е отделен и с повече хардуер може да се скейлне каквото си поискаш. А когато дойде този момен, ще имаш пари за разработки на друго ниво за да спестиш от хардуер. Но това е само при положение, че достигнеш определен брой потребители, което означава, че ще си намерил начин да монетизираш идеята. Тук говорим за цялостна концепция обвързана с бързина на разработването, гъвкавост от към промени и ограничен бюджет. И не го приемай лично, никой не ти обижда Java-та, просто всичи по горе твърдят, което е и моето мнение, че за цялостната концепция не е най-удачния вариант.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Друг е въпросът, че щом си толкова запознат, трябва да ти е ясно, че в PHP всеки рикусет е отделен и с повече хардуер може да се скейлне каквото си поискаш.
Донякъде е вярно.
Що Гейбук се отказаха от php, като е толкова хубаво? Не знам за високонатоварена световна система на php. За сайтче от рода на ГепиМе, форумче, докъм 120 К юзера, повечето неактивни - става, с разумен хардуер.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Донякъде е вярно.
Що Гейбук се отказаха от php, като е толкова хубаво? Не знам за високонатоварена световна система на php. За сайтче от рода на ГепиМе, форумче, докъм 120 К юзера, повечето неактивни - става, с разумен хардуер.

Ти първо напраи сайтче със 120к усера и тогава ела обяснявай за оптимизации, щото твоя сайт като не може да направи и 1к на ден, за кви технологии говорим изобщо?

Това все едно да случам някой мишок със 124-ка 200д да ми обяснява, колко много вървели амг-тата :)
 
От: От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Ти първо напраи сайтче със 120к усера и тогава ела обяснявай за оптимизации, щото твоя сайт като не може да направи и 1к на ден, за кви технологии говорим изобщо?

Това все едно да случам някой мишок със 124-ка 200д да ми обяснява, колко много вървели амг-тата :)
Няма принципна разлика дали 1 или милион юзверга ти ръчкат сайта. Технологията е важна. Абв.бг и Скрил едва се справят с ентърпрайз жава на дебели клъстери, а не са кой знае колко големи. Та тия скалируемости на php остават в теорията, ако трябва да натовариш 20 пъти повече хардуер.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Rabin за абв-то знаеш или просто си говориш пак така на изуст? Не ми отговаряй знам че говориш на изуст.
Оспами темата на човека за да покажеш отново колко си скаран с материята. Коди си там на java и си припомнай старият плагер "най-обичам луди, луди джави на сън".
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Rabin за абв-то знаеш или просто си говориш пак така на изуст? Не ми отговаряй знам че говориш на изуст.
Оспами темата на човека за да покажеш отново колко си скаран с материята. Коди си там на java и си припомнай старият плагер "най-обичам луди, луди джави на сън".
Знам. Абв се принудиха да пишат собствена файлова система вместо линукската. До такива оптимизации опряха, щото едно време АБВ направо спря да работи. Познавам хора и от двете фирми. Довечера ще ви понапиша малко факти, ако ми остане време.
Голям майтап. В гореспоменатия клуб "програмисти" всички пишат на C# или JS. Почти всичко друго се приема както вие тук различното от php.
Не ти е в компетенцията да ми казваш с кое съм скаран.
Дай да пишем за плетки или мачове, че да не е спам според теб. Като ти гледам подписа. Поне заглавието на темата да беше прочел.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

@Rabin темате е как се подбират специалисти(в случая програмисти), а не кой е език е по-по-най. Така, че сам прецени този факт.
Кои сме тия ние? Къде говоря за езици? Бъди си кодер и се спри докато е време пък може и да стане някой от теб програмист.
 
От: Как да създам екип от амбициозни програмисти?

Играй майсторки предвижания във Футболан | Гледай футболни мачове на живо в интернет
Това запалянко ли ми го каза? Дето един подпис не може да си напише грамотно? 2 грешки на изречение, и то му се води реклама! Сори, не искам да ставам като тебе, няма да вземам акъл.
 

Горе