Как да успея...?

От: Как да успея...?

Дам, тугер, именно това с продавалник рекламите по тв-то, ми направи впечетление, че е нож с две остриета, защото така викат на НАП ела вълчо ме изяш, но НАП-а като ги знаем гонят некви нива така че големите оборти ще търсят не некви малки си. Иначе как се връзват бюджети, ми с ебавки, много по лесно е да утежняваш, от колкото да правиш реформи, то и това е глупостта на политиците мислят 4 години, ако решат да правят сериозно промени то най-вероятно ще ги отсфирят и затова не случайно на запад дефиците растът дълга расте и накрая от де се взе тази криза.

Генесис, не забравяй че си и под 18, така че няма голям проблем от адмистирвни глупости, мисли му след като станеш на 18
 
От: Как да успея...?

То и на мен това ми е чудно... След като има фирми, които укриват данъци за милиони, защо НАП или КЗП да се занимава с малки риби като нас? Ето ви един конкурентен сайт от моята ниша - www.elit007.com Забележете, че никъде нямат публикувани данни за контакт, не малко пъти съм срещал този сайт да се рекламира интензивно в adwords и си продават спокойно от много време насам. Ако трябва да кажа по байганьовски - Ако те минават между капките, защо и аз да не мина?
 
От: Как да успея...?

Еми големи са плащат си, а и са фирми на наши хора, малките фирми нямат гръб и лесно се цоцат
 
От: Как да успея...?

То и на мен това ми е чудно... След като има фирми, които укриват данъци за милиони, защо НАП или КЗП да се занимава с малки риби като нас? Ето ви един конкурентен сайт от моята ниша - www.elit007.com Забележете, че никъде нямат публикувани данни за контакт, не малко пъти съм срещал този сайт да се рекламира интензивно в adwords и си продават спокойно от много време насам. Ако трябва да кажа по байганьовски - Ако те минават между капките, защо и аз да не мина?
Само един да беше, да го посочиш с пръст...

Вижте, тя дискусията стана доста голяма, но от това което се случи на мен извода е прост: Някой плати ли/поръча ли или те нарочи - ще те бутне! Това е!
Стартирах магазин, имам фирма, документално всичко ОК, пуснах го и дори описах в ОУ, че управлявам поръчките (за конкретният магазин), т.е не поддържам склад, не внасям, не произвеждам.
Един ден някъв пич, представи се за журналист, ме емна по телефона за нарушени авторски права и тн И ТУК ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - за статия поръчана от фирма?!?! А самата фирма, нито се свърза с мен, нито предостави документ за притежавани права, НО този хайван публикува неговата история, удобно забрави моите думи и магазина клекна за 3 дни...а дали ще се възстанови дори не знам все още.
Та мисълта ми е, че колкото и схеми да се разиграват ако някой иска, ще ти създаде приключение, за което не си и сънувал.
Пусни магазина без цени, пиши описания, добавяй някво инфо и продавай през продавалник. Все си мисля, че ще ти е много по-лесно после да го подкараш пак. Иначе да слагаш линк, той пък да води към Продавалник...става мътна и кървава - пак не си скрит, пак можеш да береш ядове, само че на цената на много труд по пренасочването към продавалника...
 
От: Как да успея...?

От много мислене в ума ми се породи нова идея. Идеята е следната: Всички фирмени данни в сайта да сочат, че реално този сайт не обслужва клиентите в България, нищо че е на Български език. Тоест реално фирмата да е регистрирана в друга държава(примерно Англия) с друг адрес, друго име на МОЛ, с друго име на фирма.Само телефонните номера ще са Български, но това пак не е проблем, защото познавам хора, които в ЕС ползват БГ номера на роуминг, така, че и това не е доказателство. Тогава реално за какво могат да ме глобят - че продавам стоки в Англия, а сайта е написан на Български език ли?
Осъществима ли е идеята?
 
От: Как да успея...?

Виж сега от много мислене на земята.

Каквото и да правиш не можеш се спасиш от нелоялна конкуренция, трябва да си ниско по земята - включвай се в продавалника и мисли сериозно като станеш на 18 какво да правиш, щото с този приход ако ще си с фрима си за никъде, трябва до тогава да подбриш система, увеличиш асортитемнта, предоговориш с достачиците и да изградиш добра клиенска база иначе от цялото начинание няма смисъл
 
От: Как да успея...?

Както бях казал продажбите се увеличават постепенно, така и приходите. Exsitee.com лично за мен предлагат много изгодни пакети за стартиране и поддържане на онлайн магазин. Засега съм на старт пакет -10лв. на месец - продуктова гама до 100 продукта, 200МБ пространство за снимки. Като цяло засега съм доволен от положението. Мисля скоро ако нещата продължават да се развиват в положителна насока да дам 500лв. за уникален дизайн на магазина. Скоро след като оправя системата, ще увелича продуктите и ще започна яко рекламата. Но преди рекламата ще си подсигуря яко гърба и тъкмо тогава ще си регистрирам фирма. И ако всичко провърви както планувам, след добра оптимизация и реклама, сайтът може да се класира на много добри позиции. Целта ми е да кача броя на продуктите дотогава поне на 200, но тогава пък и точно тогава тъкмо ще влизам в университета и как ще се оправям сам си нямам на идея. Даже помощта на приятелката ми няма да стигне за да смогнем цялата работа... Както и да е, засега са само мечти... :)
 
От: Как да успея...?

Съвет от мен каквото и да решиш, напиши си един план преди да почнеш, по него ще се водиш и ще търсиш решения от създателите се ситуации - много е важно да ти остане физ. време, наред с всичко друго - колко по голем ще ставаш отговорността се увелича, а и от там ясно ти е какво може последва ако има недоволен - така че предварително трябва мислиш, не като настъпи момента, гарантирам тогава ще ти дойде като гръм от ясно небе и от липсата на време напрежение крачакта към емоционлно мислене е нищозна а от там изхода е ясен. Така че опиши си това сега за такива моменти, това исках ти кажа това време ти е перфектно да мислиш върху всичко, който те лъже че с един гол продукт, стават нещата жестоко те лъже
 
От: Как да успея...?

От много мислене в ума ми ...
Мисленето е враг на работата. Мисленето се прави преди да се започне работата.
Все въртиш някакви схеми, сух да излезеш! :twisted: Не може сух да излезеш, след като вече си нагазил до шията. Или ще бълбукнеш, или няма. Върши си работата, за да можеш да изкараш пари.
Глобата е узаконяване на "незаконни" доходи. Плащаш, евентуално, и си чист.
Аз не разбирам защо толкова ви е страх от евентуални глоби?! Вместо да мислите как да изкарате повече пари, така че дори и да ви глобят, пак да сте на печалба.
Какъв е бизнес мирогледа? Като изкарам толкова пари, и имам толкова разходи, колко ще ми остане. Те това е бизнес мислене.
Повечето неща, изписани по-нагоре, са кокошкарски неща. А не бизнес поведение.
Ако далавераджиите от вестниците и телевизиите мислеха така, никога нямаше да направят пари.
Държавата се държи блек, защо ние трябва да се държим уайт???
 
От: Как да успея...?

Както бях казал продажбите се увеличават постепенно, така и приходите. Exsitee.com лично за мен предлагат много изгодни пакети за стартиране и поддържане на онлайн магазин. Засега съм на старт пакет -10лв. на месец - продуктова гама до 100 продукта, 200МБ пространство за снимки. Като цяло засега съм доволен от положението. Мисля скоро ако нещата продължават да се развиват в положителна насока да дам 500лв. за уникален дизайн на магазина. Скоро след като оправя системата, ще увелича продуктите и ще започна яко рекламата. Но преди рекламата ще си подсигуря яко гърба и тъкмо тогава ще си регистрирам фирма. И ако всичко провърви както планувам, след добра оптимизация и реклама, сайтът може да се класира на много добри позиции. Целта ми е да кача броя на продуктите дотогава поне на 200, но тогава пък и точно тогава тъкмо ще влизам в университета и как ще се оправям сам си нямам на идея. Даже помощта на приятелката ми няма да стигне за да смогнем цялата работа... Както и да е, засега са само мечти... :)
Струва ми се тоя план май не е много план...
Тук има хора с много повече опит мен, но предполагам и те ще ти го кажат.
Нека ти задам няколко въпроса:
1. Хостинг + домейн = < 60лв/година, което е <12лв/месец. И нямаш лимити на продукти...Я пак ми разкажи за изгодността?!
2. 500лв за уникален дизайн - за толкова ще се сдобиеш с добра платформа + шаблони. Да, дизайна е важен, но не чак до там, че да продава. Продава снимката, цената, описанието, начина ти на комуникация с клиента и решаването на проблемни ситуации. Те, клиентите, това помнят.
3. "Яко рекламата" - ми напомня и на мен самият, но искам да ти кажа, че бай ти Гошо от ей този начин на мислене вади доклади с рекордни приходи за тримесечие. Идея нямаш и от малък пропуск или недоглеждане уж жълтите стотинки как летят във вид на едри купюри към фактурата за края на месеца.
4. Добрата оптимизация е скъпа услуга и ако можеш да си я позволиш е чудесно, но ако ли не, то подготви се за много часове четене по форуми като този, още повече проби и грешки.
И ако до тук успявах да те разбирам и да опитвам да видя нещата с твоите очи, то с това "и ако всичко провърви" ме загуби. Ако на старта мислиш за провал, хич недей да тичаш. Удари и кофти моменти ще има, важно е какво правиш за да се изправиш.
И накрая - колко дни вече въртиш тия схеми тук? 2? 3? До сега на твое място щях да съм изтупкал в тъпия продавалник нещата и можеше и да съм направил продажба...
Та да не си кажеш накрая "още един дето ми се заяжда" ще ти обясня няколкото си часа пред компа днес:
1. Прегледах статистиките на магазина
2. Статистиките на адуордс
3. Прегледах думите на търсения, направих леки корекции по рекламите
4. Поуправих още неща по планираната афилиейт програма - настройки, комисион, срокове, 10-15 банера...В тази връзка прерових секцията за афилией тук до 2010та, проверих постнатите програми на 3-4 БГ магазина
5. Пак минах през точки 1, 2, 3
6. Търсех инфо за по-успешно оптимизиране по думи за да открия отговор на "Дали е по-добре по 2 думи или по 3, и ако е първото до каква степен имат тежест сложени в продуктите към оптимизация на категорията?" и "Кога мога да очаквам резултати по промените?" - отне ми 1-2 часа, без да смятаме корекциите по самия магазин.
А какво се случи в действителност - 2 от поръчките днес са от поредните келеши подали чужди данни при поръчката, т.е късат ми нервите и ми губят времето.
И всичко до тук нямам идея какъв резултат ще даде, а още по-малко дали ще е този, който аз искам.
Ако аз съм загубил моето време в опити довели до грешен резултат, не е проблем, защото ще се старая да ги избягвам. А ти седейки и мислейки (по мое мнение) абсурдни схеми, които така или иначе няма да се случат по ред причини (извинявай, ама взе да напускаш границите и да бягаш към Англия) губиш ценно време.
Стегни се и започни да действаш!
Искрено ти желая успех!
 
Последно редактирано:
От: Как да успея...?

Аз ти предлагам много лесен варянт ....свържи се със счетоводител, който ще ти отговори кратко и ясно. Ето ти един сайт където аз си задавам въпросите vatrefund.alle.bg ...по принцип е за фирми а както всички разбрахме ти не си ;)) , но главната счетоводителка им е голям пич и ще ти помогне 100% особено като ти чуе случая.
 
От: Как да успея...?

lqllqlq Благодаря ти, че си направи труда да ми изпишеш чак такъв роман :). Никъде не съм казал, че когато мисля, не работя. Миналият ден(понеделник 14-ти) съм изпратил 5 поръчки на обща стойност около 150лв. Ако това е правене на нищо, то аз не виждам по-лесна работа... Хората цял ден се трудят тежко за едни кирливи 20лв., а аз да не харесвам 150лв. дневно си е малко ненормално(Е това не означава, че пък не искам и още повече). За оптимизацията мисля да си платя частично най-сложните неща, другите се опитвам да ги направя сам. Постоянно чета форума и се развивам. Както казвам аз "Трябва да има прогрес"... За уникалният дизайн си прав, че не от определящо значение за един магазин, но все пак да се промени "фасадата" на магазина си е друго. За цените на хостинг и домейн - Ако знаеш по изгодни цени за хостинг и домейн от посочените, моля изпрати ми ги на ЛС. За щастие мога да се похваля с това, че при мен липсват келешите или много рядко се срещат - 1 некоректен за около 50 поръчки. А това, че седя цял ден не е правилно, постоянно правя нещо за популяризиране на сайта - било то създаване на нови сателити, писане на статии в блогове, добавяне в социалки, директории и т.н. Но напоследък взех да прилагам фразата, за която не бях чувал досега - "Work smart,not hard".
Simon4eto - Благодаря за сайта, ще им пиша по-късно.
 
От: Как да успея...?

Отписвам се от тази тема! :twisted:

200 МБ дисково пространство за 120 лв...
 
От: Как да успея...?

lqllqlq За цените на хостинг и домейн - Ако знаеш по изгодни цени за хостинг и домейн от посочените, моля изпрати ми ги на ЛС.

Дори без да търся - https://www.superhosting.bg/web-hosting-order-superstart.php

И под "седене" имах предвид не седене със скръстени ръце, а загуба на време във въртене на схеми, които отиват към абсурда.
Относно "харесването" на 150лв...нека почакаме 8те месеца, и пак ще говорим. Съвсем различни са нещата, когато на 1во число отвориш очи в леглото и вече си назад с парите - осигуровки, счетоводител и тн.
 
От: Как да успея...?

Аз само не разбрах едно...опитваме се да го наплашим тук или какво?! Аз си мисля, че точно на такива хора и то даже в случая си отива към дете ;) трябва да сме малко по толерантни все пак не ви е хванал хляба и да ви го дърпа от устата...хахах образно казано де...мн е яко как всички се включват с по нещо, но дано G да не се откаже поради така изброените "трудности", защото ак на някой му е лесно и безпроблемно моля да спре да пие ;) И пак казвам ти си си за консултация с добър счетоводител пиши или им звънни в сайта vatrefund.alle.bg имаше и скайп така че е екстра лесно ;)
 
От: Как да успея...?

Говорих с една счетоводителка и доста ме сплашиха нещата, които ми каза. Значи е имало риск данъчните да ми наложат глоба и на мен, въпреки, че съм непълнолетен. При отказ от плащане на глобата, следва задържане от икономическа полиция, отваряне на досие за КРИМИНАЛНО ПРОЯВЕН в районното МВР за извършване на нелегална търговска дейност и от там нататък може да се сетите как ще се провали целият ми с живот заради това досие... Или в другият случай същите санкции, обаче наложени на баща ми, доста по-голяма глоба и т.н.

За да не рискувам, реално ще затворя онлайн магазина и имам два варианта относно домейна:
1. Да оставя само една рекламна страница в домейна, където да има лека реклама на предлаганите продукти и да поставя линк към профила ми в Продавалник.
2. Да редиректна домейна направо към адреса на профила ми в Продавалник.
 
От: Как да успея...?

Говорих с една счетоводителка и доста ме сплашиха нещата, които ми каза. Значи е имало риск данъчните да ми наложат глоба и на мен, въпреки, че съм непълнолетен. При отказ от плащане на глобата, следва задържане от икономическа полиция, отваряне на досие за КРИМИНАЛНО ПРОЯВЕН в районното МВР за извършване на нелегална търговска дейност и от там нататък може да се сетите как ще се провали целият ми с живот заради това досие... Или в другият случай същите санкции, обаче наложени на баща ми, доста по-голяма глоба и т.н.

За да не рискувам, реално ще затворя онлайн магазина и имам два варианта относно домейна:
1. Да оставя само една рекламна страница в домейна, където да има лека реклама на предлаганите продукти и да поставя линк към профила ми в Продавалник.
2. Да редиректна домейна направо към адреса на профила ми в Продавалник.



Много ясно, че ще те уплаши, ти какво очакваш да ти кажат тия същества? Карай си без фирма ти казах.
 
От: Как да успея...?

Последно решение: Големи промени няма да се правят по сайта засега. Махам само цените на артикулите и бутоните купи сега. В описанията на всички артикули ще присъства упътващ линк към профила ми в Продавалник. Ще направя някакви промени в общите условията,доставка,плащане и т.н., защото на много места се споменава, че сайтът е онлайн магазин. В условията на ползване на сайта изришно ще напиша че, сайта само рекламира и представя продукти, които се продават отделно в Продавалник. Знам, че ще загубя почти всички клиенти така, но поне ще си запазя позициите в търсачките докато минат тези 8 месеца. Не се осмелявам да рискувам, защото ако това което ми каза счетоводителката е вярно, то аз играя на руска рулетка с целият ми живот...
 
От: Как да успея...?

С риск да ме изхвърлят от този форум. Пич ти се най-големия малоумник който съм виждал да пише по форумите. Даже в тийн проблем има повече смисъл да чета отколкото твоите тъпни.
 
От: Как да успея...?

На някои хора трябва да им забранят да съветват другите
 

Горе