Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Много скъпо ги продават и мен не ми дреме, ако ще и берьозка да се казва компа важното да е пушка
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Откъм параметри го докарват. Видеото липсва, явно не са за геймъри, но пак биват. Едно бегло сравнение между топ моделът Laptop Правец - i7+16GB+512GB SSD+1TB HDD+FHD=2337 лв. срещу Dell Latitude E7440 го отнася яко и по параметри, и по цена. Т.е. реално излиза, че на глобалните марки се плаща една ВИСОКА цена САМО за марката. Но тук, където не се е доказала все още, за това и доста по-евтино излиза поне в началото, по-нататък ще постъпнат, логично е. За сметка на това разпознаваемостта си е огромна. За другите модели пък ептен не ми се сравнява.

Надявам се, че някои хора си научиха урока от Шаран Friday. Е, тук малко или много не е така, поне на пръв поглед. Очакват се официални ревюта, още по-пълни х-ки и параметри, модели на чаркалаците и прочие. Сигурно тея, дето отидат на 20-ти в в шоурум SOFIA RING МОЛ ще изнамерят повече info.
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

На мен ми идва малко смешно. Примерно някой те пита - Каква ти е машината? - и аз да кажа "Правец". Звучи ми доста смотано, не е като MacBook Air. Но всеки си има вкус.
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Така е. И аз да съм немец, и на мен нещо да ми каже, че си е купил пералня/печка/микровълнова/фурна/прахосмукачка/миялна на Samsung (Китай) – голям смях ще ми дойде, вместо да си вземе Made in Germany - Bosch или AEG.

И тук ще е кеф и ще се завижда на нещо Made in Bulgaria, макар и с чужди чаркалаци (т.е. реално Assembly in BG). Хамериканските чаркалаци, произведени в Китай, но нали в „качествените заводи с качествените работници“ нещо не ме блазнят.

В оная тема за картите преди време бях вписал и за SkimProt. Цитат:

Това е и причината на опаковката на Skimprot да не пише, че е създаден в България. Един германец пък предложил производството да се пренесе там. “Момчета, нямате представа как продава един надпис Made in Germany”, обяснил той. Засега обаче екипът няма такива планове.
Също така и за Топ Мен. Цитат:

И уточни, че в България годишно се произвеждат три милиона броя костюми за европейски топ марки.
Тоя костюм, с който ходите някъде си, е голяма вероятността да е произведен именно в BG, макар и да пише „Made in X EU country“ или D&G.
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

http://hicomm.bg/b-gstory/sled-30-godini-edna-legenda-se-zavryshta.html

може да прочетете за измамниците.Нали знаете че това е китайски лаптоп от най гадните и само лепят щампа.Просто вижте коментарите.

http://www.fortunetechnology.com/
http://www.racunala.koncar.hr/

Тоя измамник тогава се покри и реши рега да действа пак, мизерник.Иска да изкара пари от примирието на хората за родното.
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Аз затова ви казвам че са измамници ... поредните такива ча фирма регистрирал за да запизи .bg домейна смешни са.Но по смешна е държавата че позволява да се подиграват с родното като му резне фирмата и домейна и той вече е сакат, като нищо му пуска домейна на арбитраж и заминава да пасе трева.
 
Re: От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Аз затова ви казвам че са измамници ... поредните такива ча фирма регистрирал за да запизи .bg домейна смешни са.Но по смешна е държавата че позволява да се подиграват с родното като му резне фирмата и домейна и той вече е сакат, като нищо му пуска домейна на арбитраж и заминава да пасе трева.

Да, така е. Но реално всеки разбиращ от сглобки може да види, че няма такова животно като собствено производство, просто са ползвали бранда, което не е кой знае какво, въпроса е да има желаещи да го закупят. :)
 
От: Как една легенда се завръща?! Правец 64М ®

Аз затова ви казвам че са измамници ... поредните такива ча фирма регистрирал за да запизи .bg домейна смешни са.Но по смешна е държавата че позволява да се подиграват с родното като му резне фирмата и домейна и той вече е сакат, като нищо му пуска домейна на арбитраж и заминава да пасе трева.

Ами ако видиш в сайта на патентното - и търговската марка Правец е негова. Така че няма основание да му вземат домейна. Иначе са white label шасита (има много такива), като поръча над определени бройки ще му напишат каквото си иска и си бута компонентите вътре. Това си е напълно легално.

Иначе ако си чел тази тема и последвал линка в нея, ще видиш че като си купиш MacBook, реално си купуваш Quanta, само дето са ти го завили в по-качествен целуфан :)
back.jpg
 

Горе