Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

От: Re: От: Re: От: Re: От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Да, съгласен. Темата си е юзърска отвсякъде. :) Лошият хостинг дебне навсякъде.

Сега са много и наистина трудно може да се различат, но винаги може да се допиташ.

Да, особенно за новите... много е трудно да разбереш коя е добра, коя не.
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Вместо да се мъчите купете 1 хибриден план от coolicehost и забравете повече за нов хостинг ...
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Вместо да се мъчите купете 1 хибриден план от coolicehost и забравете повече за нов хостинг ...

Аз съм на същото мнение, че на Coolicehost е чудесен. При него хоствам три доста големи сайтове, като има и няколко под сайта, абе да кажем 5 сайта има. Три които са големи фирмени, другите са тяхни под фирмени, за различни инициативи. От като е при Coolicehost няма никакви проблеми, освен веднъш сам се бях блокирал... Но пък се случва това. В момента даже още повече ми харесва понеже пази и доста backup, което автоматично изключва нуждата да се плаща на отделно място за съхранение на тези backup-пи. До колкот си спомням това което ми каза, пази backup от Понеделник и Сряда, като дневни. В Събота прави седмичния и месечния. Така поне помня, може някъде да бъркам, но що-годе е така.
Услугата е чудесна, но за да съм напълно колегиален също ще кажа, че ползвам и GoDaddy - също много добри услуги. Вече колко години не съм имал сериозни проблеми с тях, от Септември миналата година не помня да е имало проблем с тях.
 
Ааа, да това е другото, което ме радва много. Backup-ите. Направо изтръпнах преди няколко дни като разбрах, че един мой приятел е на хостинг, който не правил моля ти се backup-и. Направо ми се обърна корема и си викам, този миличкия какъв див късмет е имал щом е разбрал така, а не по-трудния начин. Не го пишело в плана, но и щом не го пише, реално го няма, ходи се обяснявай, че ти се полага. :)

Забелязал съм, че малките и развиващи се фирми доста добре се справят и се раздават повече. Докато при някои големи - на конверн баце. Въобще не те бръснат за нищо. Нормално да е така. Казва при повечето, някои все още държат ниво.

На новите единствено трябва да хванеш кой е ОК и кой не, другото ще е на лице. Никоя малка компания няма да се даде без бой. Има да се доказва. :) Големите са ясни, те уж са се доказали и с това самодоволство понякога се засират някъде. Така, че като цяло гледайте добре. Аз го правя много стриктно проучването преди да се метна на нещо ново и непознато за мен. Ако падне някоя друга препоръка - ще съм по-склонен. ;) За това гледам, че доста често се спменават с добро тези, които са заслужили. ;)
 
От: Re: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Ааа, да това е другото, което ме радва много. Backup-ите. Направо изтръпнах преди няколко дни като разбрах, че един мой приятел е на хостинг, който не правил моля ти се backup-и. Направо ми се обърна корема и си викам, този миличкия какъв див късмет е имал щом е разбрал така, а не по-трудния начин. Не го пишело в плана, но и щом не го пише, реално го няма, ходи се обяснявай, че ти се полага. :)

Забелязал съм, че малките и развиващи се фирми доста добре се справят и се раздават повече. Докато при някои големи - на конверн баце. Въобще не те бръснат за нищо. Нормално да е така. Казва при повечето, някои все още държат ниво.

На новите единствено трябва да хванеш кой е ОК и кой не, другото ще е на лице. Никоя малка компания няма да се даде без бой. Има да се доказва. :) Големите са ясни, те уж са се доказали и с това самодоволство понякога се засират някъде. Така, че като цяло гледайте добре. Аз го правя много стриктно проучването преди да се метна на нещо ново и непознато за мен. Ако падне някоя друга препоръка - ще съм по-склонен. ;) За това гледам, че доста често се спменават с добро тези, които са заслужили. ;)

Нормално да се споменават с добри, тези които са заслужили. Все пак са си го заслужили.
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

И аз да Благодаря на $INeed$ за темата, че и аз (като много други Българи) от спестяване 4 години си патих, докато не ми дойде до гуша от продажбички по веднъж седмично :D :D
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Стига лъгахте хората, че като вземеш един VPS и проблемите ти свършват... Няма такова животно като проблемите ми свършиха. Всъщност като се замисля - да има такова решение. Със сайт от 50 html (без динамичен контент) странички няма да имаш проблем. Всичко останало е толкова относително, че просто няма на къде. Свидетел съм как сайт разположен на 2 дедикейтед сървъра (1 за сайта и дедикейтед за БД) и пак кляка. Сайт на много известна CMS система. Виждал съм и сайт, на който базата данни е 30мб, написан ръчно и е голям 2-3мб да събаря дедикейтед сървър. По-голямата част от новоизлюпените пишман интернет бизнесмени "праскат" по един wordpress/joomla/drupal или каквото се сетите, естествено го наблъскват със всевъзможни плъгини уж за удобство на посетителите като времето, валутния курс на лева спрямо малайзиския рингит и всевъзможни плъгини за взимане на статии от други сайтове, фейсбук, гугъл+ и не може разбира се без новините от калдата :). Затова и нашата фирма спря да се занимава с хостинг :) И да не говорим за пиратлъка... Спамовете, хакерите...

Също съсипването на бизнеса може да дойде и от лош сайт, не само от лош хостинг :)
 
Последно редактирано:
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Аз пък да похваля jump.bg там е блога ми и на отделен план друг сайт който не е много оптимизиран но никога съм нямал проблеми.
Като човек патил си от прехвалените супер хостинг които ми върнаха бекъп на 20 дена мога да кажа, че бекъпа е най важен. Никога не разчитайте на друг за него.
 
Не си много прав, защото не първо не съм казал, че минаването на VPS решава споменатите от теб проблеми, и второ - няма как да сравниш един шер с някой VPS, дори и да имаш мениджмънт към него. А частните случаи може да се отнесат към всяка една машина - независимо дали говорим за shared, VPS, или Dedicated.

И аз съм виждал на шер да вървят какви ли не щуротии, а в същото време на друг (vps например) да не се получават така гладко нещата, но тук си зависи от много фактори - от хардуер до софтуер може да са причините. А хакерите и спама не мисля, че трябва да са обект за обсъждане, защото ги има, искаш или не. Без тях неможе. Въпросът е как ще се справят сисадмините и програмистите с това. :)

Проблемите никога не свършват, но решението да минеш на нещо по-мощно и отделено от останалите е в пъти по-логично от това да мислиш, че хоста, който ползваш от години задоволява нуждите на сайта или уеб базираното приложение, което със сигурност с годините се е развивало и растяло. :)

Съсипването на един бизнес може да дойде и от некадърен PR, така че не знам защо става на въпрос фактори, които не са пряко свързани с темата за хостинг. ;)
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Аз никога на споделен хостинг не съм виждал ето такава графика, каквато е в момента на сайта ми.

Q6f6ms5.jpg

Вярно, периода е доста кратък, но от тогава съм на VPS.

Като скорост също никога не е бил по-добре.
Така че, VPS-a със сигурност решава доста от проблемите, но и ти отваря доста повече работа в настройването и подсигуряването му.
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

При мен кернела се ъпдейтва автоматично.

A когато правя рибуут, даунтайма е толкова минимален, че чак Pingdom не го отчита. :D
 
дижитал ошън си има особености :) там зареждаш кернел от тях само другите звисимости е ъпдейтнало автоматик и трябва идеш в менюто на впса и да си го смениш кернела и да ребуутнеш....
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Това е така при KVM, при XEN не е така. Всеки си зарежда каквото ядро си иска , дори мога да виртуализирам Windows :)
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

При KVM ядрото отново е собствено и може да се сложи каквото си иска.
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Да питам - Blue Host добри ли са ? Имаше като си плащах хостинга някаква сума за бек ъп да правели , но не го включих. Става въпрос за уърд прес сайтче , как е най-лесно да си правя бек ъп сам на сайта като го развия ?
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Да питам - Blue Host добри ли са ? Имаше като си плащах хостинга някаква сума за бек ъп да правели , но не го включих. Става въпрос за уърд прес сайтче , как е най-лесно да си правя бек ъп сам на сайта като го развия ?
Виж нямам мнение за bluehost, но за wordpress сайт бих ти препоръчал специално хоста на coolice имам сайт с по 50 000 + посещения дневни и харча доста малко ресурси 300-400 МБ РАМ
 
От: Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви

Е вече си платих за цяла година при Blue host. Уж сървърите са им USA а аз ще се боря за трафик от там , Пък и цената май е по ниска от кулис , на месец беше 6 долара. Сигурно е по слаб като параметри де , но за нов сайт без трафик не си заслужава да хвърлям повече пари. Това 50к посещения би ли споделил някой съвет как си ги постигнал ? Много магическа цифра.
 

Горе