Как намерихте добър Китаец?

reletobg

New Member
Здравейте,

От няколко месеца имам агент в Китай, който да ми движи поръчките, но последно време много високи цени започна да ми обявява и забавя поръчки, затова мисля да го сменям.Честно казано нещата вярваха добре в началото и попаднах съвсем случайно на него, но сега виждам затруднения с намирането на свестен китаец.

Та въпроса ми е как се намерихте с вашето вярно азиатски другарче? (ако си имате такова)

Не искам да използвам ни никой връзките ,просто търся съвет който да ме насочи към профилният път за намиране на хора.
 
По мои наблюдения от познати, си намират такива доставчици през сайтове като Ал Баба, и има дори регистри на китайски дропшипъри, правят контакт с тях по мейл или телефон, и след като драстично намалят списъка, отиват на място да го видят какво представлява и да се разберат на 4 очи. Да, звучи тъпо и трудоемко, но те все пак в бъдещите си отношения си говорят за контейнери. :)
 
На късмет общо взето, а и никога не знаеш..., добър е относително понятие. Винаги може да те прецака. Цените не винаги зависят изцяло от него, така че щом са по-високи, това не винаги значи, че той печели повече. Повечето са посредници и като им вдигнат фабриките цените и те вдигат. Много пък произвеждат X на брой продукти, но Y на брой купуват от други производители, така че не винаги всичко зависи от тях. Цената не е всичко, времето е по-ценно, аз преди съм купувал различни неща от различни китайци, цепих стотинката на две, но това изисква страшно много време в търсене и намиране на точните хора, сравнения на цени и т.н. Сега вземам всичко от един, ясно ми е, че голяма част от нещата не ги произвежда той, а само ги събира и си слага надценката, но икономията откъм време и търсене е огромна - направо му пращам снимка какво искам и той го намира супер бързо и ми дава цена. През 3-4 месеца може да има промяна в цените, ако фабриката е сменила материала на производство, модела или нещо друго, нормално е. Ако работиш с 1 пак си има рискове де, така си много по-зависим, не ми харесва, ама за сега е така. Никой няма да ти даде ей така контакт, реално това му е целият бизнес. Като съвет:

1) Не се връзвай на тези дето ти пращат мейли с оферти, мен лично редовно ме спамят някакви китайци с доста ниски цени, откъде ме намират не знам. Повечето пъти са много рисковани, да не кажа направо измамници.
2) В зависимост от нишата най-вероятно си знаеш там поне 4-5 продаващи се продукта, започни с тях, сравнявай цените и поръчвай от различни доставчици, ще видиш къде ти е най-добре като условия. После трябва да придобиеш горе-долу реална представа колко е голям твоя човек и какви продукти може да ти предложи. И тук вече много зависи ти колко разнородни продукти зареждаш, как ще ги получаваш и още куп други изисквания и неща...

Под агент в Китай, какво точно разбираш? Какво прави този твой агент? Намира стоката или само помага при експорта там?
Как пращаш парите - на кого? С посредник или без?

И пак ти казвам, никога не може да си сигурен в нищо, аз работя с един и същ вече може би 4 години и пак изникват разни ситуации, ето сега ще правя нов внос на непълен контейнер LCL и изниква някаква таксичка в размер на XXXX$, добрият китаец доставчик, казва че я иска тая такса агента по експорта, с който работи спедитора и иска да го сменя с друг агент, който няма такава такса. Спедитора казва, че това не може да е вярно, а сега разбери кой от 3-мата лъже и иска да ги вземе тия кинти? :D
 
Последно редактирано:
Обикновено се делят на два вида тези които са търговци и агенти посредници те се занимават със стоката взимат я от продавача проверяват опаковат и изпращат пратката до вашият адрес взимат комисионна % вие плащате стоката +доставка+ддс за големи пратки
 
Последно редактирано:
По мои наблюдения от познати, си намират такива доставчици през сайтове като Ал Баба, и има дори регистри на китайски дропшипъри, правят контакт с тях по мейл или телефон, и след като драстично намалят списъка, отиват на място да го видят какво представлява и да се разберат на 4 очи. Да, звучи тъпо и трудоемко, но те все пак в бъдещите си отношения си говорят за контейнери. :)
Прав си за алибаба има доста сериозни китайци. Лесно се намира там.
 
Здравейте,

От няколко месеца имам агент в Китай, който да ми движи поръчките, но последно време много високи цени започна да ми обявява и забавя поръчки, затова мисля да го сменям.Честно казано нещата вярваха добре в началото и попаднах съвсем случайно на него, но сега виждам затруднения с намирането на свестен китаец.

Та въпроса ми е как се намерихте с вашето вярно азиатски другарче? (ако си имате такова)

Не искам да използвам ни никой връзките ,просто търся съвет който да ме насочи към профилният път за намиране на хора.



Ако още търсите, мога да помогна
М. Станева
0889291888
 
Името ми говори само за себе си.;)
 

Горе