Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

С една дума, наемаме някой да направи онпейдж сео-то и след това използваме парите, които бихме дали за оптимизация, за да си купим пр статии и линкове в авторитетни сайтове, да си напишем качествени статии, и за ppc реклама. Поне знаеш, че като даваш пари на гугъл, винаги ще си от първите.

Горе долу - ДА, ама нали се сещаш, че ако предпочиташ ти да си напишеш качествена статия и имаш времето за това вместо да платиш на някой 20-30-50 лева, то имаш проблем с бизнеса. Освен това купуването на качествени линкове не винаги е толкова лесно, а и за всеки има различна цена. Ако ти една публикация във vesti.bg успееш да я свалиш от 1500 на 1300 лева, аз започвам пазарлъка от 800 лева надолу защото имам % отстъпка като агенция + 70 реализирани публикации миналата година което също ми носи отстъпка. В крайна сметка ти ще изхарчиш 20 000 лева за същото за което аз ще изхарча 14 000 лева. А и ако имаш времето да се занимаваш с кореспонденция 10 дузини медии, значи наистина имаш проблеми с бизнеса.

Що се касае до PPC рекламата - явно не си в ниша в която конкуренцията плаща за да ти кликат по рекламите. Ако плащаш 1+ лева на клик и на ден получаваш по 50 фейк клика и по още 10 фейк поръчки от които си на загуба с по 60 лв./ден (само транспортни разходи), ще мислиш по друг начин.

Като цяло няма какво да откриваме топлата вода, цял свят работи по този начин.




Всички сме гледали филми за адвокати, който взимат пари само ако спечелят делото.:)
99% от фермерите се застраховат с/у природни бедствия. Аз с/у некъдърни СЕО оптимизатори мога ли да се застраховам? :)

Ако няма някаква гаранция, какво е разликата м/у добрия и измамния СЕО спец. На тази логика всеки (дори и аз) може да предлага СЕО услуги и после да каже - ми сори ама не зависи от мен.

Що да не можеш, можеш. Веднага ти давам и пример. Искаш нещо за което ти казвам цена 100 лева. ТИ казваш, да ама искам застраховка че след 4 месеца всичко ще е ОК. Веднага ти акзвам няма проблеми, ако след 4 месеца нещата не са такива каквото сме се разбрали ти връщам 75% от парите. Ама таксата ти става 400 лева.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Що да не можеш, можеш. Веднага ти давам и пример. Искаш нещо за което ти казвам цена 100 лева. ТИ казваш, да ама искам застраховка че след 4 месеца всичко ще е ОК. Веднага ти акзвам няма проблеми, ако след 4 месеца нещата не са такива каквото сме се разбрали ти връщам 75% от парите. Ама таксата ти става 400 лева.

ЗАЩО таксата да ми става 400лв? :) Каква е разлиаката.?
Ако ти дам 100лв няма да си свършиш работата, но ако ти дам 400лв можеш и да ми гарантираш - така ли?
ЗАЩО всички се измъквате с оправданието за толкова пари - толкова? Всеки който тръгне да инвестира някаяква сума (10лв. примерно:)), си прави сметката дали може да си го позволи. Ако някой ми поиска 100лв за да класира сайта ми за определни ключови думи, аз съм си направил сметката че мога да си позволя да инвестирам тези 100лв.

НОРМАЛНО е ако не класира сайта ми след определения период от време за определените думи не само ДА МИ ВЪРНЕ ПАРИТЕ, но и да ми плати обещетение за загубеното време и пропуснатите ползи.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

ако предпочиташ ти да си напишеш качествена статия и имаш времето за това вместо да платиш на някой 20-30-50 лева, то имаш проблем с бизнеса.
Зависи от нишата, не винаги е до проблем с бизнеса. Но принципно си прав.

Освен това купуването на качествени линкове не винаги е толкова лесно, а и за всеки има различна цена. Ако ти една публикация във vesti.bg успееш да я свалиш от 1500 на 1300 лева, аз започвам пазарлъка от 800 лева надолу защото имам % отстъпка като агенция + 70 реализирани публикации миналата година което също ми носи отстъпка.
Това е добре, когато реша да си купувам публикации, задължително ще ги прекарам през агенция, като твоята.

Що се касае до PPC рекламата - явно не си в ниша в която конкуренцията плаща за да ти кликат по рекламите. Ако плащаш 1+ лева на клик и на ден получаваш по 50 фейк клика и по още 10 фейк поръчки от които си на загуба с по 60 лв./ден (само транспортни разходи), ще мислиш по друг начин.
Ако съм, то как ще ме спаси оптимизатора? Удари от нелоялна конкуренция най-различни, има доста по-гадни неща от кликане по реклами. Смисъл, отричаш ppc изцяло?
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

ЗАЩО таксата да ми става 400лв? :) Каква е разлиаката.?
Ако ти дам 100лв няма да си свършиш работата, но ако ти дам 400лв можеш и да ми гарантираш - така ли?
ЗАЩО всички се измъквате с оправданието за толкова пари - толкова? Всеки който тръгне да инвестира някаяква сума (10лв. примерно:)), си прави сметката дали може да си го позволи. Ако някой ми поиска 100лв за да класира сайта ми за определни ключови думи, аз съм си направил сметката че мога да си позволя да инвестирам тези 100лв.

НОРМАЛНО е ако не класира сайта ми след определения период от време за определените думи не само ДА МИ ВЪРНЕ ПАРИТЕ, но и да ми плати обещетение за загубеното време и пропуснатите ползи.

На земеделските производители застраховката да не им е безплатна? Разликата при СЕО-то е че имаш доста силни външни фактори. И застраховките имат форсмажорни обстоятелства. Направи си каско за 10К на година на нов автомобил и по време на някой протест нека ти потрошат па после ще чакаш да ти я плати Аврам... Винаги може да се направи договор в който да се връщат парите АКО няма промени по алгоритмите на Google. Така по-спокоен ли ще си?
 
От: От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Зависи от нишата, не винаги е до проблем с бизнеса. Но принципно си прав.

В повечето случаи едина агенция винаги може да се справи перфектно с написването на материал. Във форуима има хора които когато пишат по дадена тема отиват в библиотеката и правят проучване за темата.

Това е добре, когато реша да си купувам публикации, задължително ще ги прекарам през агенция, като твоята.

Давах пример, но реалността е такава. Едни хора взимат едни неща много по-евтино от други хора.

Ако съм, то как ще ме спаси оптимизатора? Удари от нелоялна конкуренция най-различни, има доста по-гадни неща от кликане по реклами. Смисъл, отричаш ppc изцяло?

Просто сравняваме, излиза че и PPC е хвърляне на апри на вятъра, щото може да набиеш 500 лева ид а нямаш нито 1 продажба...
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

На тази логика всеки може да се измъкне с промени в алгоритама на Google :)
Нали взимате пари за това, защото МОЖЕТЕ да излъжете алгоритъма, не за друго.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

@lqllqlq - виж тези - http://netpeak.bg/
Стара компания са, наскоро ги закупи една доста голяма украинска
поне на сайт са го докарали, няма друг такъв в бг уеб пространство
изброени са всичките услуги които предлагат, както и цени

Благодаря за инфото. Леко са ми извън възможностите към момента, но поне са ориентир за цена и включена услуга.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

На тази логика всеки може да се измъкне с промени в алгоритама на Google :)
Нали взимате пари за това, защото МОЖЕТЕ да излъжете алгоритъма, не за друго.

Да де, ама като искаш гаранции си плати 400% отгоре. Щом не искаш да плащаш за гаранциите които искаш какъв е смисъла да говорим изобщо? И пак казвам, давам примери просто.

Има и друг аспект на нещата. Ако ти плащаш по 100 лева на месец и имаме едногодишен договор, аз в повечето случаи ще харча в началото повече отколкото ми плащаш. Къде е моята гаранция че ти след 2 месеца няма да фалираш и няма да спреш да ми плащаш? Какво правим тогава?
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Ми правим договор.
Ако аз не ти платя в договорения срок - дължа ти обещетение от 10К примерно.
Ако ти не класираш сайта ми - връщаш ми парите + 10К обещетение.
Ако си готов да подпишеш такъв договор (аз съм готов), веднага те наемам да се занимаваш с СЕО по сайтовете ми. Ако не си, значи не можеш да носиш отговорност.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Ми правим договор.
Ако аз не ти платя в договорения срок - дължа ти обещетение от 10К примерно.
Ако ти не класираш сайта ми - връщаш ми парите + 10К обещетение.
Ако си готов да подпишеш такъв договор (аз съм готов), веднага те наемам да се занимаваш с СЕО по сайтовете ми. Ако не си, значи не можеш да носиш отговорност.

Ок, готов съм. Дай сайтовете.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Тука ли да ти ги напиша или на ЛС?
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Браво, има сделка!:D
 
От: От: От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Просто сравняваме, излиза че и PPC е хвърляне на апри на вятъра, щото може да набиеш 500 лева ид а нямаш нито 1 продажба...

Може да няма продажба, но имаш дата върху което може да поработиш.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Купуването на статии в авторитетни медии към оптимизацията ли е или рекламата? За едното се грижат оптимизатори, а за другото рекламни агенции, които наистина си ползват отстъпки.

Тези авторитетни медии колко време пазят тези статии и докато се пазят ли Гугъл им брои линковете? Те по някое време отиват в архива, но ботовете на Гугъл предполагам и там минават?!?
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Браво, има сделка!:D

Все още няма сделка, но знае ли човек .......
Чакаме офертата на банката :)
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Аз бях се притеснил, че стана караница...

Не знам защо, но винаги когато се пита за оптимизация и става скандал. Наистина нямах за цел да се получава подобно нещо. Всеки има право да иска колкото смята за правилно за труда си, а клиента да преценява дали го устройва или не.

По-горе се спомена нетпийк. Прегледах сеом и още няколко и това предизвика още питания у мен. Да кажем, че искам одит на сайт. При едни е 1600, при други 1900. Сигурен съм, че ако питам за цена тук ще получа и под 1000лв. Е, дали ако искам примерно от Fozzy (сори, че те намесвам ама само давам пример) одит и той даде цена да кажем 800лв, то това автоматично трябва по логиката, която тук многократно се набива "ми колкото си платил, толкова получаваш" да означава, че той би извършил некачествен одит?! Не мисля. А цената му (примерно) е 2 пъти по-ниска от други фирми. А това значи ли, че работи през просото? Пак не съм никак убеден. Дори напротив - мисля, че би направил повече спрямо наложени като бранд фирми. Тоест тяхната цена се крепи само на бранд, което нито се яде, нито се пие, още по-малко ще ме класира по-добре, нали така?

И при едни такива съждения никак не се вписва многократно повтореното, че "за тия пари - толкова". И пак сме в изходна позиция.
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

А това значи ли, че работи през просото?

Не разбира се, но за да разбереш - трябва да пробваш. А ти не искаш точно това - да даваш сайта си за оптимизация без да си сигурен за резултатите или поне, че няма да има негативни (тук не говорим за онпаже).
Нормално е сериозните фирми да искат по-висока цена. По-добре да работят по един сайт за 2к, отколкото по 4 за по 500 лв. Ако предложат ниска цена най-малкото няма да може да смогват на поръчките (нали са добри).
 
От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Интересна тема. Записвам се.
 
От: От: Как отсяваме оферти за оптимизация ако сайта се класира добре?

Не разбира се, но за да разбереш - трябва да пробваш. А ти не искаш точно това - да даваш сайта си за оптимизация без да си сигурен за резултатите или поне, че няма да има негативни (тук не говорим за онпаже).
Нормално е сериозните фирми да искат по-висока цена. По-добре да работят по един сайт за 2к, отколкото по 4 за по 500 лв. Ако предложат ниска цена най-малкото няма да може да смогват на поръчките (нали са добри).

И аз мисля като теб, просто исках да дам пример и въпрос като контра-теза на онова, че ако вземеш по-евтино не може да очакваш качество. Да, 400 също не са малко, но на фона на 1000 са. Та затова...
 

Горе